Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

eva2809
13. mar 2017

..ach...nenavidim tie remence

vvia
13. mar 2017

Ahojte my sme mali tubingen remence. Mala ich nosit 24h ale mala v tom nevedela fungovat a kedze mal este potom operaciu srdiecka tak sme ich viacej nenosili ako nosili. Davali sme ale na striedacku so sandy nohavicky a super!!! Dalsia kontrola bola ok. To ake nie je navod na to ako nerieit problem, NIE som dr iba pisem ze pri lahsich diagnozach kde nepomaha viazanie na siroko akebo ked sa inac neda urcite by som sekdy nohavicky skusila. Nam dali tubingen potom co sa nezlepsival stav ked sme viazali nasiroko (ocividbe sme zle viazali) ale sandy nohavicky to vyriesili 🙂

tonqa
13. mar 2017

Ta novéna sa dá nájsť na nete 😉 je ale časovo náročná - 3 ruzence denne asi 54 dní, už nepamätám - ale pomohla už viackrát. Nosila cca 3 mesiace vkuse, posledny mesiac iba na noc - to už bolo super. Po zložení pomôcky doporučil dr mesiac baliť naširoko.

lalia87
3. apr 2017

Neuveritelne,ze som nasla diskusiu ktora je este aktivna a niekto sa tu tiez pasuje s remenmi ako aj my 😕

eva2809
4. apr 2017

@lalia87 ja som to tu nasla tiez nedavno...ale uz to tu velmi nezije...my mame konecne od pondelka uplne dole remence,comu sa skoro po pol roku nesmierne a neopisatelne tesim.vy mate ako dlho remence???

eva2809
4. apr 2017

A ak by bol niekto,kto hlada taketo remnce,ktore nam osobne posledny mesiac aspon trosku ulahcili nosenie remencov,tak napiste mi,posuvam ich dalej,ak by niekomu pomohli,tak ako pomohli nam...

lalia87
4. apr 2017

@eva2809 super,tak vy to uz mate za sebou 🙂 nam dali remence hned ako sa ide na prvu kontrolu klbikov a odvtedy ich mame stale,malama dca mesiace a dva tyzdne a vcera.mi dr.povedal,ze ich bude mat tak do cca jej pol roka 😕

eva2809
4. apr 2017

@lalia87 neboj sa,rychlo to prejde..my sme mali remnce tiez od tej prvej kontroly v podstate...az do teraz a v stvrtok ma mala pol roka...ale posledne dva mesiace iba na noc,aj vy ked budete mat dobry nalez,tak vam daju iba na noc.aspon tak to byva...a vzdy do pol roka..nechavaju remence...mala alebo maly to dobre znasa???

lalia87
5. apr 2017

@eva2809 mala to uz dobre znasa,zaciatky boli tazsie,neboli este rozchodene dierky na prackach,my mame ine reniebky,take akoby opaskove komunisticke,uz na viacerych babatkach som videla taketo ako mate vy,tie nase su skarede 🙂 ale dierky sa uz rozchodili a ide to lahsie. Najvacsie nervy mam na ne,ked konecne malu prezleciem aa pogrcka sa a nanovo to vsetko skladat. Aj postolky ste davali k remencom? Vy ste to ako znasali? A ake ste mali hodnoty uhlov alfa,beta nevies? My sme napr.zacinali beta s 74° co sme sa radili do predposledneho stupna zavaznosti a po tych ccadvoch mes.sme teraz na cca 50°. Tak sa tesim ze aspon nejaky posun vpred

eva2809
5. apr 2017

@lalia87 aj my sme mali od doktora tie hnusne kozene remence s prackami...nenavidela som ich...po tychto bielych som patrala dlho...boli ovela lepsie,nepadali z nohy...a kupila som si ich na vlastne naklady.no a my sme mali nejake ine cislovania,uhol alfa 47°na tej horsej nozicke,malo byt 60°ale cislom to bolo IID,dostali sme sa krasne na Ia+'.znaci sa to takto rimskimi cislami. No a ja som malej davala body na to remnce a na to este tricko nejake a ked sa pogrckala,nemusela som vsetko vyzliekat...

lalia87
5. apr 2017

@eva2809 my mame tiez cislovanie aj alfa aj beta,alfu sme na zac.mali 38/39 a teraz mame alfu 49/43 a ma byt tych 60.Podla tohto co som tu vycitala na druhej strane som sa trosku viac v tom zorientovala. Ja obliekam pod to,lebo vsetko by som jej vytahala. Mame aj postolky a tie som najprv tiez davala pod gate a vsetky sa tak natiahli ze boli nepouzitelne.

sono2
17. máj 2017

Ďakujem pavlikove remence číslo 2 na 3 mesačne dieťa. Robené v Rakúsku. Veľmi kvalitné super boli malej. Ak by niekto chcel. Nosene 6 týždňov.

sono2
17. máj 2017

Darujem pavlikove remence číslo 2

vap2011
2. jún 2017

@eva2809 Dakujen velmi pekne ze sa vam ich podarilo zohnat a ze som ich mohla kupit su naozaj skvele (teda oproti tym hroznym kozenym ktore malemu boli obrovske - vyrobene asi pre rocne dieta - ktore sa mu zarezavali do pliec, krku, pod kolienka a do chodidla az ho mal modre) ak niektora mamicka mate moznost si ich zaobstarat nevahajte stoji to za to

vap2011
2. jún 2017
eva2809
2. jún 2017

@vap2011 jeeej dubacik nadherny.viem ako sa citite...ja som bola tiez velmi rada,ked som ich mohla vymenit..a som rada,ze pomozu dalej,urcite aj ten material vam bude lepsi na leto..aj celkovo..a aspon trosku to zlepsi "remencove obdobie".vam nerobili tie kozene naa mieru???

eva2809
2. jún 2017

@vap2011 my sme mali taketo a neznasala som ich

vap2011
2. jún 2017

@eva2809 na.mieru? fiha sme.si museli tam.dierky dorabat aby mu to ako tak bolo aj preto som nespokojna s nasou ortopedickou este pockam na nablizsiu kontrolu a potom uvidim ci ju zmenim....

eva2809
2. jún 2017

@vap2011 no to som si myslela,ze vsade robia na mieru,aby dietatku pasovali..vidim,ze vsade je to inak.tak ak nieste spokojni,mozno treba skusit inde.a to vam predpisali remence a vy ste si ich sami nastavovali ci ako???

vap2011
3. jún 2017

ano len mi ukazali na jednom kde mame spravit dierku a podla toho vsetko prisposobit dokonca mi anu vyslovene nepovedali kolko hodin denne ich ma nosit cele zle....

lalia87
3. jún 2017

Nam robili tiez remene na mieru tie prackove,ortoped tam potom este dorobil dve dierky a viac to utiahol. A tam kde ich robili vraveli aj kedy ich ma nosit ale ortoped nam potom vravel kedy a ako a pri kazdej kontrole upravuje dobu nosenia

eva2809
3. jún 2017

@vap2011 uff..tak toto sa mi nepaci vobec,bid zmenit,alebo sa pytat..lebo asi ked sa neopytas,nic sa nedozvies.a to je teda dost dolezite,kolko ma nosit remence hodin,ale asi vzdy na zaciatok davaju 24hod,ale mozno podla stupna...

eva2809
3. jún 2017

@lalia87 a vy ste teraz ako na tom??

lalia87
3. jún 2017

@eva2809 my sme zacinali na uhle alfa 38,teraz mame okolo 50 a remienky sa mozu davat aj 3x za den dole po dve hodiny,ale uz jej ich nedavam dva tyzdne a uvidime ako na tom budeme. Vraj este tri mes.nosit,zacali sme piaty mesiac min.tyz.

eva2809
3. jún 2017

@lalia87 ano,ved my sme si uz pisali😉nechcem strasit ani ta nijako nezneistovat,ale ja som jej tiez ked nam doktor kazal davat uz len na noc,prestala davat a vypomstilo sa mi to tym,ze na dalsej kontrole bol nalez horsi,doktor mi to vysvetlil,ze to ma jojo efekt,cize z vlastnej skusenosti,by som s tym neprestavala.aj ked nemusi to byt vas pripad.ale do pol roka vraj treba davat aj ked su nozicky uz dobre!!!!

lalia87
3. jún 2017

@eva2809 ja som jej ich davala coraz castejsie dole,a dr.vravel ze uz tam nie je takmer ziadny nalez aj napriek tomu ze ich mavala malo. Teraz ich dva tyzdne nema skrz to,ze sa stahujeme a vkuse sme na cestach a do vajicka sa v remencoch nezmesti,takze ich nemava,len sem tam na hodinu za cely den. Tak uvidime. Sam dr.vravel ze potrebuje si aj dost kopat nozkami a ze to je len dobre,ze s nimi tolko robi,ze aj to pomaha.

lavender273
3. jún 2017

Mojej dcere to ortoped nastavoval, ja som sa toho ani nedotkla. My sme mali tie biele (prva fotka ). Ona to vsak mala na tele pod satami, a nemohli sme to dat vobec dole. 2.5m v tom bola. 😒

eva2809
4. jún 2017

@lavender273 anoa? to tu na sk???zaujima ma,ze kde davaju tie biele remence.nam to tiez ortoped nastavoval tie kozene a ja som si poznacila perom doma,lebo sme davali na kupanie dole.tie biele som si nastavila uz sama.

eva2809
4. jún 2017

@lalia87 tak super.asi je to individualne aj pri detoch a aj co sa tyka nazorov ortopedov...poznam aj takych,co mali davat remence a nedavali a dobre mali nozicky a ja som to trochu zanedbala a hned bolo zle..drzkajte sa😘😘😘

lavender273
4. jún 2017

@eva2809

Nie, v zahranici to bolo 🙂 tie kozene vyzeraju strasidelnejsie ako tie biele. Ja som to nemohla vobec davat dole, vonku skoro 40C teploty a chuda sa v tom parila :(