Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

larmimi
11. feb 2011

@lienkalenka123 tak uz nas je viac 😉 nie ze by som to niekomu priala ale mame rovnake trapenia...a kedy idete bud.tyzden na kontrolu ? my 16teho...

lienkalenka123
11. feb 2011

@larmimi u nás sú detské dni len v stredu, takže tiež 16. ale v pondelok si musím volať, kvôli času...inak aj ja a aj manžel sme nosili remence, ked sme boli malí...takže s takým menším úsmevom si vždy poviem a povzbudím sa - veď je naša 😉

dci01
11. feb 2011

@larmimi no nie opuchnuté, ale keď kopkala, tak jej nožka išla nejako nakrivo, iným smerom ako tá zdravá..ale tie babätká majú také krivé nožky, že mi to nedošlo..
teraz máme sádru už 11.deň a pomaličky zi zvykáme, aj keď sa jej musím omnoho viac venovať ako predtým, menej spinká..vonku chodíme tak, že kočík vysteliem vankúšom, malú dám do overalu-takého bez nožičiek, položím ju na vrch a prikryjem dekou..vyzerá to trošku divne, ale hlavne že môžeme chodiť vonku🙂

snajecka
11. feb 2011

@larmimi AHojky přidávám i svůj zážitek :( V porodnici vše ok, v 6 týdnech doporučeno široké balení, ve 3 měsících vše ok, v 6 měsících jsem si vydupala kontrolu a doktor nás hnal na rentgen a šup nedozrálá jadérka a šikmé stříšky oboustranně téměř vykloubené - takže jakoby omyl a předepsána Frejkova dečka půlročnímu dítěti. Nechal nás tu debilní Frejkovu dečku tahat další 3 měsíce a nic se samozřejmě nezměnilo (u plazících dětí už nemá frejkova dečka smysl - pohybujou se a stahují si ji ze správného místa a nohy povolujou - nemluvě o problémech vejít se do kočáru, autosedačky, jídelní židličky prakticky všechno byl problém ...). Změnila jsem ortopeda a ten nám vynadal ohledně frejkovy dečky, že je to u větších dětí nesmysl a že už dávno máme mít pavlíkovi třmínky ...teprve v 9 měsících nasazeny Pavlíkovi řemínky na 23 hod denně - kluk nešťastnej, já nešťastná, probdělé noci - jak byl zvyklý se pohybovat, no hrůza 9 měsíčnímu batoleti svazovat nohy 😔 .... při roční kontrole VŠE V NORMALU!!! Takže hrůza děs pavlíkovy řemínky, ale zatraceně rychle pomohly ... doporučuji čím dříve tím lépe ... Frejkovu dečku rozhodně už nikdy. Na malé mimča široké balení a na starší rovnou řemínky ... Dle ortopeda to u nás bylo za 5 min dvanáct přijít k němu v roce, zkončili bychom na visáku a sádře taky 😖

dci01
11. feb 2011

@snajecka to je super, že sa vám to tak rýchlo upravilo ! podľa ortopéda, ku ktorému chodíme teraz - prim.Popluhár zo Žiliny, tá perinka tiež nemá moc veľký význam, on jednoznačne preferuje remienky

snajecka
11. feb 2011

náš prcek 9 měsíců 🙂

snajecka
11. feb 2011

@dci01 Ani netušíš jak jsem byla šťastná já 😉 🙂 Jsem to u doktora obrečela ... a hned od něj jsme jeli s manžou a Honzulou do cukrárny a dali si pořádnýho dorta 😀 Bála jsem se, že nám to první ortoped zanedbal natolik, že na té operaci skončíme ...

snajecka
11. feb 2011

Nemluvě o tom že ta pitomá Frejkova dečka byla jen v růžové barvě 😠 😠 🙄 chudák náš kluk ...

snajecka
11. feb 2011

Ještě v růžové frejkovce :( 8 - 9 měsíc ... plný lezec ...

larmimi
11. feb 2011

@dci01 ja ked ho pozorujem , zase vidim ze s tou vyklbenou nozickou zase kopka menej, ked ho prebalujem tak tu zdravu vystiera skrca o sto sest a tu druhu nie.... ☹ teda neviem ci ho uz moc pozorujem....ale teraz som sa divala zahyby sa zda ze ma rovnake...ma dva...

@snajecka aj tak ste dobre dopadli !! chvalabohu...zase ten nas ortoped zevraj rad prehana tak na to sa aj spolieham..sestricka ked mi ho balila do tej perinky tak povedala, nebojte sa , nabuduce uz to bude mat dobre..len ona je strasne mila...a aj keby ideme na hospitalizaciu by sa asi usmievala a poveda to iste.. 😅 ja uz som strasny pesimista..
@lienkalenka123 tak mi ideme na 10 rano...budem na teba mysliet 😉

snajecka
11. feb 2011

@larmimi Juj to je mišáček, ale určo to taky u vás dopadne dobře ... já už to v těch 9 měsících taky málem vzdávala... vydržte a fakt hlavní je se donutit ho v tom fakt mít pořád, návštěva nenávštěva, i když jdete na poradnu k doktorce, prostě furt .... mě už to jeden čas moc nebavilo při přebaování ho rvát ještě do všech postrojů ... ale fakt to stálo za to, hlavně že je kluk z toho venku ...
Prostě jsme optimistický důkaz toho, že i zanedbaný problémek se dá vyléčit ... 😉

lenkacka
11. feb 2011

@larmimi U nás to nebolo vobec vidno.Malinká s nožičkou úplne normálne pohybovala a aj preto sme boli šokovaní,keď nám doktor oznámil,že malá na nožku vykĺbenú.

snajecka
11. feb 2011

Jinak jediné co nám trošku zůstalo, tak zbrždění v chození a nejistota nožiček ... máme 12 skoro 13 měsíců a sotva obcházíme nábytek ... ale chodíme, a je jedno kdy se rozběhá ... ale fakt je, že všechny ty procedury opravdu to děťátko přibrzdí ... i když ortoped mlel něco o genetice a že i tak začnou sami chodit apod ... tak opravdu to tak není ... i te´d když leze po 4 a nemá už "výzbroj", tak zadní nožičky pořád roztahuje, jako by třmínky měl ... prostě ovlivnilo to ten vývoj, ale to snad rychle doženeme ... jo jinak máme hooodně namáklá ramínka, jak se přitahoval a používal fest ručičky, tak ruce, záda a ramena má osvalená fest 😉 😀

snajecka
11. feb 2011

@lenkacka nám doktor klidně řekl že je malej zdravej a kdybych si nevybojovala kontrolu pro jistotu, tak malej už je na operaci touhle dobou taky :(

lenkacka
11. feb 2011

@lili24 Ja som z toho veľmi nešťastná a tiež nerozumiem,prečo sa malej tá strieška nedáva ani po takej dobe do poriadku.S nami v BB ležalo dievčatko ,ktoré malo obidve nožičky operované a tá od zloženia sádry nosila remence len 3 mesiace a majú prísť na kontrolu len v 3 rokoch.My ich už máme 6 mesiac ☹ ☹ ☹ Sama tomu nechápem...

lienkalenka123
11. feb 2011

@larmimi my sme dostali tiež takúto perinku ale mne sa zdá malá proti tomu, ako nám ukazoval ortoped, že majú byť nožičky. a hlavne malá v nej toľko kopká, že každú chvíľu jej to musím doťahovať...veď keď ju zabalím na široko do tých 2 látkových plienok a tých "starých" gumených nohavičiek, má nožičky skoro v tej polohe ako keď má remence...
dúfam, že my pôjdeme skôr lebo musíme ísť na sono, RTG a aj ortopedovi. samozrejme že všetko je inde a ortoped robí len do 12...

lenkacka
11. feb 2011

@larmimi Ako písala STANKAPK pohybovo to nebolo vidno ,ale tiež keď ležala na bruško,záhybky na stehnách nemala rovnaké a ani teraz nemá ☹

lili24
11. feb 2011

@lienkalenka123 my ideme 22 februara, hned dam vediet ako sme dopadli

chcela som sa este opytat, remence ste dostali od ortopeda alebo ste si kupovali??
my sme dostali ale su hrozne stare, vydrate a mam pocit ze by potrebovala vacsie, na nete som sa docitala ze su tri velkosti podla toho kolko babatko meria...ja som sa pytala uz v troch obchodoch a vsade na mna pozeraju ze co to za vec pytam 😖

@snajecka to je super ze vam tak rychlo zabrali 🙂 a preco si trvala na dalsich vysetreniach ked ste mali vsetko do tych siestich mesiacov super? nieco si spozorovala na malom, nieco sa ti nepozdavalo?

kocky ja ked som teraz malu pozorovala, tie nozicky ako ste tu pisali, mne sa nic zvlastneho nezda, obe nozky ma rovnake, kopka s nimi o stosest 🙂

lenkacka
11. feb 2011

@lenkacka naša malá v remencoch, ako visela ☹ ☹ a v sádre ☹ ☹ - toto je chvalabohu už len spomienka.Fotky z nemocnice sú menej kvalitné,lebo sú fotené mobilom 😀 😀

lenkacka
11. feb 2011

@lili24 naša tiež kopkala bez problémov,len tie záhybky na stehienkach mala inééé

larmimi
11. feb 2011

@lenkacka boze to natahovanie mi pride strasne...normalne horsie ako operacia...ako to zlvadala malinka ?? 😒

lenkacka
11. feb 2011

My sme dostali remence urobené na mieru maličkej,Teraz som poprosila doktora,aby mi napísal žiadanku na nové remence,lebo tieto staré sú jej už malé.Dostali sme nové,ale tieto jej zase stále padajú z petičiek.Pohne nožkou a má to dole a my jej ich musíme stále naprávať. ☹ ☹ Doplatili sme si 17 centov 😀 😀

larmimi
11. feb 2011

@lienkalenka123 aj mne sa zda, ze to ma len tak ozaj na siroko...ziadnych 90 st. a pod. ale hadam vedeli co robia, lebo ked sme tam boli, tak dr. so sestrickou na seba pozreli a hned sa zhodli, ze : dame perinku a o 13dni kontrola...

snajecka
11. feb 2011

@lili24 ne jen pro jistotu, páč od těch 6 neděl do 3 měsíců jsme měli balit 3 pleny a najednou zázrakem všechn v normě, se mi to nezdálo, tak před tím než se začne plazit, jsem ho chtěla nechat ještě jendou zkouknout ... a díky bohu za to!

lienkalenka123
11. feb 2011

@lenkacka och, vyzerá to strašne, až mám slzy v očiach...lásky naše, sotva sa narodili a už musia takéto veci absolvovať...
@lili24 my sme dostali od ortopeda (myslím že len požičal) ale perinku sme si "kupovali" - za nejakých 30-40 centov...

snajecka
11. feb 2011

@lenkacka No fotečky malinké hrůůůza, chuděrka malinká...tak snad už bude lépe ... 😔

larmimi
11. feb 2011

@lenkacka tak ho este polozim na brusko a skontrolujem zahyby tam..

lienkalenka123
11. feb 2011

@larmimi ale zase tvoj má mesiac, naša už 3...a nám ju ortoped dal viac-menej na noc...

lenkacka
11. feb 2011

@larmimi to visenie bolo naozaj strašnééé ☹ Malá celých 10 dní čo visela ležkala len na chrbte,nemohla som ju vobec zobrať na rúčky.Povedala by som,že ja ako matka som to zvládala ešte horšie ako maličká.Pekne som si pri jej postielke poplakala ☹ ☹ No nejako sme to prežili 😉 Mám to šťastie,že náš poklad je veľmi trpezlivé dieťatko,sádra jej vobec nevadila- dokonca s nou pekne posilovala - dvíhala nožičky o sto šesť 😀 a už aj na remence je naučená.Veď ich už nosíme tááák dlho. ☹

lenkacka
11. feb 2011

@lienkalenka123 veru veru čo všetko si músime vytrpieť.Detičky majúto šťastie ,že si to pamätať nebudúúú