Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

larmimi
11. feb 2011

@snajecka aj tak si mala stastie, vacsina matiek by si len vydychla ze je to konecne v poriadku....

lienkalenka123
11. feb 2011

@lenkacka našťastie...

larmimi
11. feb 2011

@lenkacka a kolko ma malicka teraz ?
@lienkalenka123 aky je rozdiel v tom ? ked je mladsi ? 😅

lienkalenka123
11. feb 2011

@larmimi no podla mna už v tom že je menší...

lenkacka
11. feb 2011

@larmimi čím skor sa s liečbou začne ,tým je to pre dieťatko lepšie.Keď ešte nevie račkovať atď.... skor si na remence zvyknú.Naša bude mať 20teho 10 mesiacov a nevieme ešte ani sedkať ,ona ako keby ani nožky nemala. ☹

larmimi
11. feb 2011

@lenkacka ale zevraj to deticky raz dva dobehnu...ja viem, ale , je to otrava, nikto to necakal... 😒

larmimi
11. feb 2011

@lenkacka a vy ste mali aky nalez ? a v akom tyzdni ?

larmimi
11. feb 2011

mna najviac teraz stve, ze ani neviem aky stupen vlastne mame...tak budem v stredu aspon mudrejsia... 😒

larmimi
11. feb 2011

a tie zahyby sa pozeraju zpredu alebo zo zadu..ci to je jedno..

lenkacka
11. feb 2011

@larmimi To aj nám doktor tvrdí,že to je to najmenej.No keď vidím detičky veľké ako moja čo už robia,tak mi je ľúto ☹ ☹ Záhybky lepšie vidno keď dieťatko leží na brušku,ale aj na chrbátiku vidno,že nie sú rovnaké.My sme išli na prvé sono v 5 týždni a hneď nám povedali,že musíme nosiť remence.To som si prvý krát poplakala,keď som videla ako toho mojho chrústika navliekajú do tej kazajky.No doktor v Brezne je "veľký" odborník - remence nám založil naopak.Boli z tak=eho super materiálu,že sa malej zarezávali do pliecok.Po 3 týždňoch sme išli na kontrolu a keď nám doktor nič nové nepovedal,rozhodli sme sa ísť do BB - chvalabohu,len škoda,že sme tam neišli skor- hneď na začiatku.Mohli sme to mať skor za sebou.Tam nám doktor povedal,že malej v žiadnom prípade remence nepomožu. Na pravej nožičke mala 1 a- čo je super a na ľavej 3c-.Potom daj vedieť ,ako ste dopadli.Držím palce..... 😉

larmimi
11. feb 2011

@lenkacka ja uz som tiez plakala.. 😅 ale to sme asi vsetky...a keby sme v nemocnici a nohy mu daju do sadry alebo zavesia tak by som plakala ako blazniva co sa poznam..ale to sa neda zastavit ... 😒
a tie zahyby....tie ciarky by vlastne mali byt rovnake, ze ?

dci01
13. feb 2011

@larmimi určite nie je mama, ktorá by neplakala..ja som sa ráno na ambulancii dozvedela, že máme takýto problém a o hodinu sme už boli aj na príjme..keď ma sestrička videla, že som uplakaná, lebo som sa nestihla ešte z toho šoku ani spamätať, tak mi povedala, že nech sa láskavo ukľudním..že škodím dieťaťu..ako keby som to nevedela, ale nedalo sa mi to zastaviť☹ , ale pravda je, že človek si zvykne, po 5 dňoch som už plakať prestala, lebo naozaj bola pravda, že malá bola omnoho pokojnejšia, keď som sa na ňu usmievala..
inak my sme si na visenie celkom dobre zvykli, na sádru sme si tak isto zvykali asi 2-3 dni, teraz je malá celkom spokojná, len režim sa nám trošku zmenil, papá menej a časwtejšie, asi ju to tlačí na bruško..

larmimi
14. feb 2011

@dci01 ano to je pravda ze dieta vtedy potrebuje maminku usmiatu a v pohode ale sama viem ako nedokazem zastavit plac a urcite by mi to nejaky den trvalo...to sa jednoducho neda, nepomozes si. Ale ak su na izbe mamicky s detickami tiez co visia, tak je to urcite velka psychicka podpora...alebo je to pomiesane ?
a co ten predosly ortoped...ako si to nemohol u vas vsimnut ??? 😒 😒

dci01
14. feb 2011

@larmimi my sme ležali na izbe sami a je to lepšie, lebo som bola rada, keď mi malá konečne zaspala a každý zvuk ju hneď budil, takže ak by tam bolo ešte iné babätko, tak by to nebolo moc dobré, ale vedľa na izbe bola jedna mamička, s tou sme sa vždy navzájom posťažovali🙂
nechápem prečo si to ten prvý ortopéd nevšimol, my sme tam museli mať nález hneď po narodení, keby sa to podchytilo skôr, tak nemusíme mať sádru..ale aj tak sme radi, že sme si to išli konzultovať, lebo keby sme nešli, doteraz dávame perinku a to by bolo úplne nanič..

dci01
14. feb 2011

toto je naša kočka v sádre

larmimi
14. feb 2011

@dci01 aka zlata, a sadry vobec nevidno...staci dat vacsie oblecko a je to 🙂 ja som dam tiez malemu ked niekam ideme na perinku rifle na traky a je to 😉
a co sa ti nezdalo ked si isla do tej ziliny...tam kazdy kto pride sa mi zda, ze hned ho hospitalizuju...my ideme na kontrolu v stredu...nech uz to mame za sebou... 😒

dci01
14. feb 2011

@larmimi my oblecieme len o dve čísla väčšie pyžamko, čo sa dá rozopnúť aj spredu aj zospodu, tak som kúpila 4 a tie stále periem..nezdalo sa mi to, že prvé dve kontroly boli ok a zrazu tam bol nejaký problém, začala som čítať o tom a zistila som, že ten problém predsa nemohol vzniknúť len tak v troch mesiacoch, to muselo byť vidno už skôr..tak som išla na konzultáciu, bohužiaľ naozaj sa v Žiline nemýlili, my sme tie snímky dokonca konzultovali aj v Bratisleve na Kramároch a oni povedali, že postup je úplne správny, aj oni by hospitalizovali..

dci01
14. feb 2011

ja držím palce nech to dobre dopadne, ale keď nechceš ísť do Žiliny, dobrý odborník je aj docent Kokavec - prednosta detskej ortopédie na Kramároch, môžeš skúsiť aj tam..každopádne treba si to ešte overiť u niekoho iného, ak by bol nejaký problém, tak čím skôr sa rieši, tým rýchlejšie je to v poriadku

larmimi
14. feb 2011

@dci01 to uz ta zilina je blizsie...ja zatial verim nasmu ortopedovi, teda boli sme tam zatial raz...a teraz po 13 dnoch na kontrolu... tak uvidime... ale dala som jednej pediartricke "prelustit" ten nalez a povedala ze to nie je vyklbenie ale nedozretost...tak som strasne zvedava co povie ortoped... 😖
a sranda je, ze moju dceru som nikdy nebalila na siroko, zili sme v zahranici a ked som prisla s nou v 4 mesiacoch na sk ma doktorka poslala na sono, ani som nevedela co to poriadne je, a tam vsetko ok... 😅

dci01
14. feb 2011

@larmimi tak to ste mali šťastie, ale asi juv zahraničí pozreli aspoň klinicky a asi to bolo o.k., fakt možno bude vaša nožička v poriadku, držím vám palce, však v stredu uvidíš

larmimi
14. feb 2011

@dci01 ved aj tu pozeraju babatka v porodnici a nikto mi nepovedal ze by nebolo nieco v poriadku..no neviem, ale tiez hovorim ze som si vtedy vobec nevazila taku vec...klbiky, ani by ma nenapadlo !!

lili24
14. feb 2011

ahojte babule, ako sa mate? 🙂 mna dnes priserne boli hlava 😒

@larmimi ani nam nic nepovedali v porodnici zeby bolo nieco v neporiadku 😒 a remienky sme dostali az na tretej kontrole, dovtedy sme balili s dvomi bavlnenymi plienkami plus ortopedicke nohavicky...ja dufam ze sa nam to nezhorsuje ale lepsi

lili24
14. feb 2011

@dci01 malinka je aka krasna.....a statocna 😉 🙂

hranolka22
14. feb 2011

Bábätkam silno držíme palce nech sa všetkým polepší
my sme tiež prešli remienkami 😒
malá ich dostala ke´d bola na UZV prvom a hned remienky 😖
to som si aj ja poplakala,som sa dovtedy vôbec s tým nestretla,ani ma nenapadlo,že malá bude mať problém
starší synček nemal,ani nik v rodine
prvé remienky boli des-pokrivené,obdraté a zlenastavené
na ďalšej KO nám dali iné,to bolo lepšie,ale malá ich nemala rada
veď,ktoré dieťatko by malo
my sme mali do 4 mesiaca neustále,potom sme mohli na 6 hodín dávať dolu a v 5 mesiaci už sme mali dávať len na noc
to bolo najhoršie,lebo to si už Emka uvedomiovala,že cez deň nemá,dosť sa hýbala a večer to bol boj opäť ich nasadiť 😨
potom sme už nemuseli dávať. Doktorka radila dávať Naširoko ešte balenie,druhý DR nie
tak sme dávali len občas
ďalšia KO s RTG snímkami bola uspokojujúca,povedali,že prísť ke´d bude naisto chodiť
ale ešte sme sa cez zimu nedostali tam lebo sme dlho doma chorľaví
Dúfam,že to tiež bude ok,neviem si predstaviť čo by nám teraz s tým robili
Maminky držte sa.Aj keď je to ťažké verte bábätkám remienky pomôžu a ostanú len spomienky a fotky a hlavne zdravé kĺbiky

dci01
14. feb 2011

@lili24 ďakujeme 🙂 veď čo si už ona musela vytrpieť a pritom sa na nás stále usmieva

larmimi
15. feb 2011

@hranolka22 a aky ste mali nalez ?
@dci01 ved to deticky su stastne ze sa im clovek venujea hra sa s nimi a za ten usmev stoji vsetko...vtedy im je jedno ci maju sadru remienky alebo hocico... 🙂

larmimi
15. feb 2011

my ideme zajtra na kontrolu...hned vam potom napisem..ideme rano na 10tu tak sa hned poobede ozvem..

lili24
15. feb 2011

@larmimi budeme cakat na dobre spravicky 🙂 drzime silno palceky 😉

larmimi
15. feb 2011

@lili24 dakujeme 😉
aj som rada ze budeme vediet co nove, ale na druhej strane ak to bude horsie tak nas cakaju tazsie dni...no neviem, jednoducho musime 🙂

larmimi
16. feb 2011

HURA , kontrola dopadla dobre, ze to nema len dovyvijane striesky do 45st. uhla... to je vsetko 😀 😀 😀
ale toho strachu som si uzila...ked som to nevedela...ze to bude ok...aj ked podla mna stat sa moze este vsetlico ako citam... 😒 a ze sa uz nebude robit rtg ani teraz mu sono nerobil, len mu skusil nohy a ze uz to ma lepsie uz ich "poohyba"....a ukazal mi ako mozem s nim cvicit...kontrola o dva tyzdne..bude sa sledovat pre istotu 🙂 🙂 este mame perinku ale aj tak mi padol kamen zo srdca...
@lienkalenka123 ako ste dopadli ? dufam ze podobne ! 😉