Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

lili24
16. feb 2011

@larmimi tak to su krasne spravicky gratulujeme a tesime sa s vami 🙂

takto nejak mi to vysvetlil aj ten sukromny ortoped u ktoreho sme boli pre istotu, tiez mame problem iba s tymi nedovyvijanymi strieskami do spravneho uhla, najprv chcel dat perinku ale potom povedal ze remienky budu lepsie 🙂
neviem sa dockat uz dalsej kontroly...

larmimi
16. feb 2011

@lili24 juj, a dufam ze nam teda postaci perinka .. 😒 ale hadam vie co robi dr.
kedy idete na kontrolu ?

larmimi
16. feb 2011

@lili24 sice vy uz ste vacsi..mozno nam to zatial staci a keby sa to nezlepsuje daju sa remienky..

dci01
16. feb 2011

@larmimi super 🙂)))
vídíš, je dobre, že sa to podchytili, predstav si, že by mal nožičky voľné a kopkal by si ako chcel, tak mu to mohlo postupne vyskočiť..takto ste to podchytili a verím, že to bude všetko v poriadku !

lienkalenka123
16. feb 2011

@larmimi ani nie ☹ po mesiaci nosenia remencov sa nam stav ešte zhoršil...musíme ísť do BA na konzultáciu, príp. hospitalizáciu...som veľmi smutná...len by som plakala...PRECO? sa tie malé stvorenia musia takto trápiť?

dci01
16. feb 2011

@lienkalenka123 ☹ na tej situácii je ale dobré to, že vás poslali na konzultáciu teraz, lebo ak sa má s tým niečo robiť, tak lepšie čím skôr...aby sa to čím skôr napravilo..v tomto veku bábätkasú šance na úspech vysoké..v Ba sú na to odborníci, možno to nakoniec nebude tak zlé..inak ja som sa tiež pýtala, že prečo..a na nič múdre som neprišla, asi len na to, že ak budeme v poriadku, budeme si to omnoho viac vážiť
držkajte sa a daj vedieť ako ste dopadli

lienkalenka123
16. feb 2011

@dci01 ano, máš pravdu...len ten prvý moment je ťažký...ako už bolo spomínané, asi nie je matka, čo by si nepoplakala...a tiež verím, že ideme len na konzultáciu...ráno vyrážame a snád sa zajtra aj vybavíme...

larmimi
16. feb 2011

@lienkalenka123 budem na vas mysliet, a drzat palce...ja viem ze je to daleko, ale predstav si jej cely zivot, tak toto je len taka kvapka v mori , a ked budes na jej svadbe sa len zasmejete !! ver mi 😉
ale je uplne normalne ked si poplaces...treba sa nadychnut a bojovat..

lienkalenka123
16. feb 2011

@larmimi už aj teraz sa ti podarilo ma pobaviť...minule mi muž vraví, že nechajme si ju takuto maličku...a ty mi píšeš o svadbe...ale v podstate máš pravdu...ďakujem 🙂

larmimi
16. feb 2011

@lienkalenka123 a co na svadbe, uz za rok bude bezkat a ostane len spomienka... 😉

lienkalenka123
16. feb 2011

@larmimi 😉 si zlatá, ďakujem 🙂

larmimi
16. feb 2011

tak viem co prezivas, mam v podstate to iste..doteraz...a tiez to nie je este uplne dobre...ostatne deticky staci balit nasiroko..my mame stale perinku...kontrolu o dva tyzdne..
ale ako mi povedala znama, su horsie veci naozaj...keby mas ist s nou na onkologiu alebo tak.. 😢 toto vsetko prejde, na 100 percent 🙂 🙂

lenkacka
16. feb 2011

@larmimi Tak to aj nám sa musia už len dovyvíjať striešky : teraz máme 56-48 st. a správne majú byť 60-45. Remence dávajú ,aby sa nevykĺbila nožička - je lepšie keď sa nosia dlhšie.No my pojdeme na kontrolu o mesiac a pol a to od zloženia sádry ubehne už 8 mesiacov čo nosíme remence 23 hod.denne a porazí ma ak ich budeme musieť aj naďalej nosiť 23 hod.denne.To už budeme mať ročik.To vy ste boli v super nemocnici.Mne v BB dala psychike veľmi zabrať hlavne nemocnica.Maličká ležala v presklenéj izbe rozmerov 2 x 3,5 m ešte s jedným dieťaťom,ktoré malo o pol roka viacej (poriadne živé dieťatko)a tak si asi budete vedieť predstaviť,aké to tam bolo.Moja mala 2,5 mesiaca a bola som šťastná,keď konečne zaspinkala,ale hneď nato začalo vrieskať a trepať postielkou to druhé dieťatko...Kojila som v úžasnej polohe: vtrepaná v jej postielke ležiac na jednom boku a s nohami vytrčajúc z nej (nohy mám dosť dlhé a tak som dostávala pekné kŕče 😀 😀 vidno na fotke 😉 ) 😉 .My kojacie maminky sme mohli len sedkať pri ich postielkach(dve sme sa ani nezmestili medzi postielky,také to tam bolo veľké).spávali sme o poschodie nižšie, v noci nás budili mobilmi,keď nám detičky plakali.To som sa tam vobec nevyspala,lebo som stále myslela na to,že čo robí maličká.V noci sa zvykla budiť len preto,že jej vypadla dudka a keďže jej ju nemal kto podať,tak začala plačkať a to sa už úplne prebudila.Nečudujem sa ,že mi tam začali pekne vypadávať vlasy.Taká som bola šťastná,keď sme konečne po 2 týždňoch vypadli domov.Proste komfort ako sa patrííí.Dávam aj fotku ,aby ste videli aké to tam bolo širokéééé 😀 😀 😀 ..Už nikdy viacej ležať v nemocnici v BB 🙂

dci01
16. feb 2011

@lenkacka tak toto je teda dosť zlé☹ my sme mali síce jednu vlhkú a hnusnú izbu s otrasnou posteľou, ale boli sme tam aspoň sami a hocikedy mohol za nami manžel prísť, aj večer, niekedy ma dokonca na hodinku vystriedal, aby som sa mohla ísť vyvetrať..a to som si myslela, že ako tam bolo hrozne..

lenkacka
16. feb 2011

@dci01 joooj tak tam mohli prísť pozrieť len mňa,na izbu k maličkej vobec nepúšťali.Manželia možu prísť na izby za detičkami až keď tam detičky ležia dlhšie ako 2 týždne.My sme po 2 týždńoch už išli domov,tak manžel do vtedy malú vobec nevidel ☹ ☹ .Dokonca ani moju maminu nepustili na oddelenie a to robí v Brezne na detskom príjme. Toto bolo pre mňa to najhoršie a už nikdy by som tam nechcela ísť ležať s dieťatkom a dúfam,že ani nepojdem. 😉

lienkalenka123
17. feb 2011

@lenkacka úžasné toto naše zdravotníctvo 😠 ale čo sa budeme rozčuľovať, nikam to nevedie...hlavne aby mali tie naše malé pokladíky všetko rýchlo v poriadku a aby sme už ozaj na tieto veci len spomínali...

larmimi
17. feb 2011

@lenkacka najhorsie uz mate teda za sebou...striesky sa vyvinu 😉 u nas sa to zlepsilo tak dufam ze to tak pojde dalej..je este malinky..
@lienkalenka123 daj vediet ako ste dnes v BA pochodili...drzim silno palce 😉

lenkacka
17. feb 2011

@lienkalenka123 veru - veru sú to už chvalabohu len a len spomienky 😉

lienkalenka123
18. feb 2011

@larmimi no...takže si myslím, že super, alebo aspon lepšie ako som čakala 🙂
remence mame nosit aj nadalej, o 2 mesiace ideme na kontrolu...bedierka nemáme vyklbené ako nám to tu povedali...

larmimi
19. feb 2011

@lienkalenka123 jesus to je super !! preco sa vzdy nazory ortopedov tak lisia ??? 😒 😒
som rada , urcite aj ty ze? clovek si zacne vazit aspon ... 😀 😀 a co mate? tiez len tie striesky? ci nepovedali..robili rengen alebo sono... 😉

lili24
19. feb 2011

@lienkalenka123 to je super sprava 🙂 tiez nechapem ako sa nazory mozu tak lisit, a este ohladom vyklbenia, ved to musi byt zretelne vidiet na sone ci je to vyklbene alebo nie, mylim sa? este ze vam to dobre dopadlo 🙂

lienkalenka123
19. feb 2011

@larmimi
@lili24
jasné že som rada, určite zadunela celá BA čo mi padol kamen zo srdca 😉
striešky mame dobre formované, centrácia vlavo správna, vpravo mierne lateralizovaná...či také niečo...nechápem to ani ja, robili nám sono, RTG sme mali odtiaľto, ten nám robili v stredu. ale u nás sa na snímok len pozreli a tam povedala doktorka, že je krásny...tak neviem...a tiež ked jej robila sono si tak pošepkala, že čo sú pipi???...ja som to pochopila tak, že to malo patriť našim doktorom...hlavné je, že nás nehospitalizovali a že nám "stačia" remence...

larmimi
19. feb 2011

@lienkalenka123 no tak tam k vam...teda pochopila som ze vo vasom meste vas tak vystrasili uz radsej nechodte!!
a preco vam nechali tie remence teda ? az na dva mesiace? este ze nie je leto 😉 😉

larmimi
19. feb 2011

@lienkalenka123 aha..vlastne kvoli tej jednej strieske...
nam dr. napisal FP ...asi frajkova perinka ...alebo neviem co ine...teda..FP upravena , kontrola o 2tyzdne...strucny 😀

benotka
19. feb 2011

Ahojky,
vidím, že je nás už víc, to jsem ani nečekala, že budu muset tolik stránek dočítat 😀 .
@lenkacka - to je hrozný s tou nemocnicí, to pro tebe muselo být strašný, když jsi nemohla být u malé. Mě stačilo jít jen pro jídlo a byla jsem nervozní, že nevím co sní je, jestli neplače.....

Já jsem byla na pokoji s malou taky sama, a nedokážu si představit, že by nás tam bylo víc, zvlášť když to mimčo špatně snáší a hodně plače, tak to musí být pro ostatní na nervy.
Jen mi vadí, že to není nijak promyšlené ohledně kojení, když miminka visí. Já jsem za ní musela taky lézt do postýlky pomocí židle a ty bočnice nešly spusti až dolů, takže jsem tam s ní ležela zlomená a otlačená od železa.

Podle fotek vidím, že to je všude stejné, chudinky malé. ☹
@lienkalenka123 - aspoň nějaká dobrá zpráva a doufám, že za ty dva měsíce se zbavíte i řemínků 😉

My jsme se včera vrátili z nemocnice, byli jsme tam 2noci. Ve středu nástup, čtvrtek narkoza a vyměna sádry. Sundání 21.3. a dostane abdukční přístroj na cca 4měsíce ☹ 😔 Jsem ráda, že to nejsou řemínky, k těm mám odpor a to jsme je měli jen 3dny. 😉
Dívala jsem se do papíru co teda máme:
pravá noha IIc a levá subluxace až marginální luxace
Přidám foto - trakce a první sádra

larmimi
20. feb 2011

@benotka no zlatucka je malinka 😉
a nebola nervozna z toho visenia ? 😅 myslis tu abdukcnu perinku ze dostanete potom ? ten abdukcni pristroj, alebo je to nieco ine...
drzim palce ! 🙂

lenkacka
20. feb 2011

@benotka Tvoja maličká je zlatulinká 🙂.Pri pohľade na Vaše fotočky sa mi opäť všetko premietlo v hlave ☹ ☹. Detské oddelenie v Banskej Bystrica je fakt na "skvelej" úrovny - proste izby nadštandardné 😀 😀 .Kojenie v kŕčok a s modrinami na nohách od želiez z postielky. Nemáme si čo navzájom závidieť - však? 😉 A prečo Tvojej maličkej vymienali sádru?Držíme prstíky 😉

benotka
20. feb 2011

@larmimi - na visení si zvykla za dva dny, ze začátku hodně plakala(a já samozřejmě s ní), ale pak už byla hodnější jak doma. 😀 Peřinka to není, přiložím foto. 😉
@lenkacka závidět si opravdu nemáme co, jen nevím jak to dělají kojící maminky se silnější postavou,ty by do postýlky lezli asi těžko, tak jedině se nad mimi naklonit a to jsem párkrát taky dělala a podlamovaly se mi nohy. 😒
Sádru vyměnili, protože neměla nožky ještě tak jak měli být, nešlo jim to napoprvé dát do správné polohy, tak musela nadvakrát. Nejhorší nervy jsem měla, že musela být hladová, ale nakonec to celkem zvládla a vydržela, když se chovala. 🙂

dci01
21. feb 2011

@lienkalenka123 .super, že ste dobre dopadli🙂 dobre, že ste tam boli, máte aspoň istotu, že liečba je správna
nás by mali prijať 8.3. na zloženie sádry a preloženie do remienkov, tak dúfam, že kĺbik bude držať, aby nám tú sádru nedali opäť☹

dci01
21. feb 2011

@benotka hmm, tie fotky máme asi podobné☹
v nemocnici sme si užili svoje, ale verím, že sa to oplatí a budeme mať zdravé kĺbiky !
my sme mali na lavej strane tiež marginálnu luxáciu a lekár pred tým si to nevšimol, on tam videl len miernu displáziu, asi to nerozozná každý ( čo bolo pre mňa veľké prekvapenie)