Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

vroni
16. jan 2008

my sme ich mali od Tübingera (dostat v AT) a boli super (teda do tej miery, do akej remence mozu byt super), vyrabaju ich Cesi, tak by snad mohli byt dostat aj u nas, ten pasik musi ist naozaj cez hrud a nie cez brusko, ak ide cez brusko, mate zle nastavenie. Krpata ich nosila asi tri mesiace (na konci uz len v noci) a bolo jej to dost fuk. Takze "trapila" som sa len ja 🙂

lenka18
16. jan 2008

Ahojcek

Tak my sme ich tiez nosili od 8 tyzdnov do 6 mesiacov Mala ich znasala dobre, myslim ze to deticky znasaju lepsie ako my maminy🙂Jasne ze my bolo luto ze si nemoze vystierat nozicky ako ine deti, ale nejak sme si nato zvykli Hned ako sme ich prestali nosit tak sa sama posadila, v 7 a pol mesiaci uz chodila okolo nabytku a v 9 mesiacoch uz sama chodila Takze neboj,bude to dobre Drzim prsty

vivian
17. jan 2008

Ahoj, taky máme Pavlíkovy řemínky.
http://www.bb1980.estranky.cz/fotoalbum/rodinna...
Úplně souhlasím s Lenkou, že dětičky to snášejí líp než mámy 😀 Naše malá je dostala někdy ve 4. týdnu, když ji do toho doktor navlíkal, tak křičela (ale ona u něj křičí vždycky, i když jí nic nedělá 😀 ), ale rychle si zvykla, snáší je bez problémů... Mně je taky líto, že se nemůže pořádně hýbat, ona se tak ráda protahuje a kope, je na ní vidět, jakou má z pohybu radost, tak mě mrzí, že se nemůže hýbat naplno, no ale nedá se nic dělat, lepší je to teď vydržet, než aby pak měla s kyčlemi problémy...

Ten popruh by opravdu měl vést přes hruď, to mi ortoped taky říkal. Je mi divné, že vám ty řemínky váš doktor nechal, když má malá ten popruh na bříšku... Já mám pocit, že ty naše jsou od nějakého brněnského výrobce, ale už si to přesně nepamatuju.
Mně by zase zajímalo, jestli to oblíkáte přes oblečení nebo na holé tělo. Já jsem jí je dávala na holé tělo, abych jí je nemusela při každém přebalování sundávat, ale doktor mi říkal, že je mám dávat před oblečení... No zkusila jsem to, ale nejde to, nedokážu ji přebalit, když jí nemůžu sundat dupačky z nožiček, protože když jí sundám plínku, tak mi špinavým zadečkem ty dupačky zašpiní... a sundávat ty řemínky při každém přebalování se mi fakt nechce... 😒 Tak nevím, co dělám blbě, ale sestra na té ortopedii říkala, že to maminky normálně dávají přes oblečení, tak fakt nevím, jak to dělají... 😕 No dávám jí pod to aspoň tričko, ale dupačky dávám prostě navrch...

vivian
17. jan 2008

Teď mě ale napadlo, že ona to má ta vaše malá asi jenom špatně zapnuté, že řemínky jsou dobré (ony jsou asi všechny stejné, bez ohledu na výrobce), akorát je má zapnuté moc volně, takže má ten prsní popruh moc dole... Zkusila bych přitáhnout ty řemínky, co vedou přes ramínka... No ale tohle nastavení by měl dělat ortoped, aby to dítě mělo správně. Fakt se divím, že vám to ten váš doktor takhle nechal...

emogeon
18. jan 2008

ahojte,my nosime remence uz 5 mesiacov, a nasa mala vobec neprotestovala po ich nasadeni...
len sa obavam kedy zacne po vysadeni bezkat a chodit...

nam icm potom skontroloval ortpoped ci su nozicky v spravnom uhle a to je 90 stupnov lebo to je najdolezitejsie...
nosime ich na oblecko a ked prezliekam a prebalujem nevidim v tom ziadny problem... 🙂
vzdy na vecer na hodinku po kupkani dame remienky dole...

kajulka007
autor
18. jan 2008

Ahojte, dakujem vam vsetkym za informacie a aj za povzbudenie 🙂 Mala znasa remienky celkom dobre, ale v noci sa zacala castejsie budit. Neviem, ci to moze mat suvis s remienkami. Cez den je totiz uplne kludna a pri nasadzovani remienkov neprotestuje.

Vivian, remienky nosime cez oblecenie. Pri prebalovani jej ich nedavam dole cele, ale vzdy jej odopnem nozicky a potom to ide celkom lahko. A mala prebalovanie mozno aj vdaka tomu, ze si na chvilku pokopka, miluje🙂
Na hole telo ich nenosime, kedze nam ide ten popruh cez brusko a obavam sa, aby ju to neodrelo. Remienky su urcite zle vyrobene, lebo su nastavene na doraz a aj tak ich ma mala cez brusko. Ale uz sme zahajili patraciu akciu a snazime sa zohnat nieco kvalitnejsie, lebo sa obavam, aby tieto nenarobili viac skody ako uzitku.

janka07
18. jan 2008

ahojte , tak my zijeme v anglicku, mame 3 mesacneho chlapceka a vcera sme tiez dostali tie remienky, pretoze Tobi sa narodil cisarskym rezom a bol otoceny ritkou dole a nozky mal pri hlavicke....tiez ich nosime na obleceni. 😉

vroni
18. jan 2008

Aj my sme ich nosili na obleceni, tie nase mali konstrukciu noziciek spevnenu ocelovou vystuzou, ani sa inak nedalo 🙂 A ortoped nas upozornil, ze vacsina "remencovych deti" velmi rychlo predbehne vrstovnikov (ten zvysok ich "len" dobehne), nasa mrkva sa v siestich mesiacoch posadila a plazila sa, v desiatich zacala chodit a teraz by som ju do tych remencov najradsej napchala znova 😀 😀 😀

vivian
19. jan 2008

Ahoj holky, dík za odpovědi, tak já jsem asi jenom líná matka, že se mi to nechce jí to při přebalování sundávat z nožiček 😔 No ale začala jsem jí pod to dávat aspoň tričko, aby to neměla úplně na holém tělíčku...

vroni: a to se malá začala plazit i chodit v těch řemínkách? Neumím si to představit, když musí mít skrčené nožky...

vivian
23. jan 2008

Ahoj kajulko007, já jsem si ještě vzpomněla, v čem by mohla být chyba - má malá ty řemínky vzadu na zádech překřížený? Měly by být křížem, jinak jsou moc nízko.

vroni
24. jan 2008

Vivian, nie. Mala nosila remence od styroch tyzdnov do nejakych 4 - 5 mesiacov (posledny mesiac uz len v noci), s remencami sa teda nepretacala, nesedela ani sa nehybala. Len s tym vsetkym zacala velmi rychlo po zlozeni remencov.

lenkazdenek
24. jan 2008

Holky tak malá měla nosit třmínky od 14 dne,bohužel(nebo bohudík?) jsem to nevydržela a místo toho jsem dávala plenečku navíc a po 7 týdnech šla k dr. a prej je vidět že jsem jí to dávala,kyčle jsou v pořádku 😀
Jinak jsme měli teď problém,že přes hrudníček ji to padalo,ale přes stehýnko jsem to nemohla zapnout 😲 navíc to pořád padalo z ramínek a zařezávalo se jí to do ručiček ☹

vivian
24. jan 2008

vroni: dík 🙂

lenkazdenek: tak to já bych se teda bála 😕 Měla jsi štěstí, já bych měla strach, připadá mi to riskantní... Kdyby vám to nevyšlo, tak by malá měla s kyčlema zbytečné komplikace a trápila by se s nima třeba celý život...
Chodíte taky k Matějíčkovi? 🙂 My si ho asi užijeme, poprvé nás div neposlal do nemocnice, jak měla malá špatnej nález, teď na třetí kontrole říkal, že prý "žádnej velkej pokrok", zase jdem za 7 týdnů, tak jsem zvědavá, co nám řekne, ale nedělám si moc velké naděje, moje máma nosila ty řemínky do 1 roku 😒 Vy jste fakt měli štěstí, že jste to měli jen na 7 týdnů, závidím 😉 Už se těším, až to budeme moct sundat, aspoň na den, nebo až budeme moct dávat jen plíny... No, tak jsem si trošku pofňukala 😀 Ale díky bohu, že je malá jinak zdravá. A co u vás?

lenkazdenek
25. jan 2008

Viv,asi jsme měli štístko,ale bylo vidět,že má nožky od sebe a navíc teta je dětská sestra ale taky mě poprvé Matějíček vyděsil,prej vše špatně a do zprávy napsal v normě 😕 teď už zase říkal,že má zploštěloou hlavičku což je blbost,jednak není žádný zploštění patrný a navíc nám Dostál říkal,že je malá vpořádku. Jinak jsem dnes mluvila se sousedkou a její holčička má ty kšíry taky,Matějíček zjistil,že má jednu nožku prý kratší a pak ji podezříval rozštěp(malá nic takového nemá) my jdeme za 4 týdny na kontrolu,ale asi kdyby nám ty kšíry nechal bych se pro jistotu zeptala ještě někoho jiného

vivian
28. jan 2008

Koukám, že ten Matějíček je asi expert na strašení mamin 😠 😀 Už se těším, až tam nebudeme muset chodit.

lenkazdenek
29. jan 2008

Viv,asi tak nják,jestly mi za 4 týdny řekne že má křivou hlavičku,tak jdu jinam

zuz11
12. apr 2008

ivanapav • 1d • Dnes o 14:34
Ahojtte, doktor nám predpísal Pavlikove remenčeky, koli zlému uhlu na bedrových klboch.Máte s tým niekto skusenosti a pomáhajú voobec?

tucniacik
12. apr 2008

zuz, a preco vam ich lekar predpisal tak neskoro? klby sa vyvija do jedneho roka, a ako pozeram vas maly ma 1 rok a 4 mesiace?
ja by som sa ale rada spytala, aky je rozdiel medzi pavlikovymi remencami a abdukcnou perinkou ak to niekto vie? - myslim rozdiel v urceni ci dat perinku, alebo remence...

kajulka007
autor
14. apr 2008

nie som odbornik, ale myslim, ze pavlikove remence su lepsie ako abdukcna perinka. v perinke sa babatko nemoze velmi hybat. v remencoch si niektore deti sadnu a dokonca v nich lozia. perinka je v tomto ohlade "nemotornejsia". kazdy ortoped zrejme preferuje nieco ine, ale pre vacsie deti, ktore sa chcu uz hybat su remence asi vhodnejsie.

kajulka007
autor
14. apr 2008

este mam jednu otazku. nepoznate nahodou nejakeho dobreho ortopeda v Bratislave? nasa ortopedka nam sice remence predpisala, ale velmi sa o ne nezaujima. ked sme boli na kontrole, tak ani nepozrela, ci su spravne nastavene a ci ma teda mala nozicky v spravnom uhle (to ani nejdem spominat story o tom, ze ich nedokazala prvy krat nasadit a museli sme prist na druhy den - asi si to zatial dostudovala). zda sa mi divne, ze sa pri kontrole na nastavenie remienkov ani nepozrie, ved mala vyrastla aspon o 5 cm.

luciia
14. apr 2008

V DFNsP na kramároch je Dr.Kusin, Dr. Gajdoš, myslím že v detskej fakultnej sú odborníci.

kajulka007
autor
28. máj 2008

Nemate nejaky napad, ako deticky s remienkami obliekat v tomto horku? Davat remienky na holu kozu sa mi nezda...

kajulka007
autor
28. máj 2008

Mam prosbicku na administratora. Tato tema bola presunuta do okruhu tem "Vybava". Myslim, ze sem nepatri a vela mamiciek by takuto "vybavu" rado ozelelo. Pavlikove remienky su totiz zdravotna ortopedicka pomocka a pomahaju detickam pri odchylkach vo vyvoji bedrovych klbov, tak myslim, ze by si tema zasluzila presun do Babatiek. Co vy na to? 😉

etinka
29. máj 2008

Ahoj Kajulko007, dcera dostala Pavlíkovy třmínky na kontrole ve 4,5měsících. Do té doby jsem postivě dávala 2pleny a myslela jsem si, že to bude dobré. Bohužel na kontrole po SONU nás poslali ještě na rentgen a ukázalo se, že dcera nemá vůbec ještě jadérka. Třmeny jsem po návratu domů oplakala, myslela jsem si, jak ji budou vadit, ale nakonec se ukázalo, že jí to bylo úplně jedno. Měli jsme je celou dobu na nahém tělíčku, oblékala jsem vždycky bodýčka až na třmínky. Měli jsme zákaz je sundavat, takže jsme jen omývali žínkou, celou tu dobu. Měli jsme je celé 3měsíce a na další kontrole na nás krásně svítila jadérka a už nám třmeny vzali. Takže dcera v nich byl do 7,5měsíce.

emjee
17. júl 2008

klaudies • Dnes v 07:29
Ahoj máte nškdo mimčo, které nosí ,,kšírky" anebo bylo na operaci s kyčlemi? Díky.

adriana1 • 2d • Dnes v 07:38
Ahoj my máme od nich široké balení.. Jenže si myslím že ho mít nemáme. Nejde mi do hlavy proč bychom měli 2kontroly dobře a jednu špatně. Malá na tý třetí dostala hlad tak tam sebou šila a brečela. Taky nám doktor počítal o 3týdny víc než nám vezkutečnosti je. Naše to přímo nesnáší nosit. 3ílení utoho brečí a hlavně mi vadí že jí kvůli tomu musím dávat polštář.Ta pomůcka je hrozně vycpaná a pak by chudák měla hlavu úplně dolů a zadeček vejš. Ty kšíry si myslím že jsou lepší.Jak to snáší?

romankav • 1d • Dnes v 10:33
Adriana a nebyli jste na Bulovce? Tam se furt střídají doktoři a mám pocit, že každej to hodnotí úplně jinak. My taky 3kontroly OK a potom se na jedný něco doktorovi nezdálo a prý, že nemáme používat létkový pleny, ale jednorázový.. (to teda nevím, ale i naše dětská mi potvrdila, že při problémech s kyčlemi je to právě na opak).

klaudies • Dnes v 10:57
Holky a nevíte, kterej je dobrej ortoped v Motole? Máme jít s kyčlema na operaci, tak hledám info.

adriana1
18. júl 2008

romanokov: byly. Dneska sme byly na kontrole pomůcky. Řekla sem že se mi to nezdá a doktor že kddy se to nezdálo doktorovi tak to tak bude že nakontrolu sona máme přijít za 3týdny. Nejlepší bylo to že když sme přišli na kontrolu pomůcky tak mrkli jestly jí máme danou dobře a jak jí snáší. Za to sme zaplatili 30kč. Jenže spadám pod bulovku a nevím jestli můžu jít jinam si skontrolovat jinam. Ještě sme byly objednáni na 9h a čekali sme 30minut než se uráčil přijít doktor a to přišel ještě jiný protože který tam měl být setra nemohla sehnat

romankav
18. júl 2008

Adriano, i když spadáš pod Bulovku, tak můžeš jít klidně na kontrolu jinam. Na výběr lékaře máš za zákona právo. Bulovka je dost hnusná, že by to tam bylo zrovny "baby friendly" to teda ne. A zdá se mi, že se tam chodí lékaři jen "zaučovat".

miselin
19. júl 2008

Ahojte, ja sa chcem len spýtať, či ste balili na široko. Keď sa to hovorí, že sa musí baliť na široko, lebo budú mať zlé tie kĺbiky, alebo to na tom ani nezáleží, že skrátka, keď to má mať zlé tak ani balenie na široko nepomôže. Mám z toho dilemu či baliť alebo nie, lebo malá má koliku tak ju tie plienky dosť obmedzujú a tiež keď sú tie horúčavy tak mi je jej lúto ☹

jitulkabj
16. sep 2008

Ako vlastne vyzera diagnoza uz spravne vsadenych klbov???