Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

lucifer_xd
13. feb 2014

No my sme boli aj vs adre, ale povim ti ze to bol masaker to uz ja nechcem nikdy zazit.. :/ to bolo cosi horzne ale nastastie bola malicka a zniesla to celkom okey teraz by to uz bolo horsie. preto aj pevne dufam ze jej ju nedaju a nwm sa rozhodnut ci mam balit na siroko alebo nie lebo 100 lekarov 100 nazor jeden povie tak jeden tak a mamicky sa s teho mozu zblaznit. ale myslim fakt ze je to zbytocne len sa bojim aby jej pre moju sprostost zase nemuseli davat sadru preto nwm co urobit. Akoze a tebe preco povedali ze na hole telicko? sak to ju celu osucha oskre... :/ preboha.. a to preco sak podla mna je jedno ci to ma na bodicku alebo na telicku ved efekt to ma rovnaky ne?? a ja ete pevne verim ze teraz 19-teho ideme do ZA a dufam ze mi dovolia ju kupat ze jej ich dat dole, ale myslim ze horsie to bude dat s5 :( joj uz nech to je za sebou keby aspon iem kolko to ete potrva :/

lucifer_xd
13. feb 2014

@jarka191 No my sme boli aj vs adre, ale povim ti ze to bol masaker to uz ja nechcem nikdy zazit.. :/ to bolo cosi horzne ale nastastie bola malicka a zniesla to celkom okey teraz by to uz bolo horsie. preto aj pevne dufam ze jej ju nedaju a nwm sa rozhodnut ci mam balit na siroko alebo nie lebo 100 lekarov 100 nazor jeden povie tak jeden tak a mamicky sa s teho mozu zblaznit. ale myslim fakt ze je to zbytocne len sa bojim aby jej pre moju sprostost zase nemuseli davat sadru preto nwm co urobit. Akoze a tebe preco povedali ze na hole telicko? sak to ju celu osucha oskre... :/ preboha.. a to preco sak podla mna je jedno ci to ma na bodicku alebo na telicku ved efekt to ma rovnaky ne?? a ja ete pevne verim ze teraz 19-teho ideme do ZA a dufam ze mi dovolia ju kupat ze jej ich dat dole, ale myslim ze horsie to bude dat s5 :( joj uz nech to je za sebou keby aspon iem kolko to ete potrva :/

jarka191
13. feb 2014

@lucifer_xd my to horšie znášame ako tie naše deti :( Ako dlho ste mali sadru? Koľko máte teraz mesiacov? Vieš čo, radšej ju bal naširoko, lebo fakt budeš mať výčitky svedomia, a tak budeš kľudnejšia. Musíš vydržať do toho 19 a potom sa spýtaš lekára nech ti vysvetlí, aký to má efekt takto baliť ešte naširoko. Možno to máte kvôli tomu, aby malá ti nehýbala vôbec tými nožičkami. My sme sa s mužom rozhodli, že ešte jedného lekára navštívime, ale to už v Maďarsku, lebo naši lekári nechcú kydať na svojich kolegov. Vieš my sme našli iné remence ako pavlíkové to je tubingenská abdukčná ortéza, ktorá vyzerá lepšie a ľahšie sa nasádza. Lenže som zistila, že v okolí máme doktorov, ktorí sú zastaralí a túto ortézu nepoznajú a nechceli nasadiť na malú. Tak nám v Maďarsku sú ochotní nastaviť túto ortézu 🙂

adi999
13. feb 2014

mamičky, viete mi poradiť, keď skladáte na pár hodín remienky dole, široké balenie ponechávate alebo necháte len pampersku?

lucifer_xd
14. feb 2014

@adi999 j sa tez nwm rozhodnut daky lekar povi tak dalsi tak. to siroke baenie je asi proti vyklbeniu si myslim

lucifer_xd
15. feb 2014

@jarka191 a to je aka orteza?? je to lepsie?? no ja moju malu uz balim na siroko teda ale nejde to zdy alebo niekedy mi v tom nechce zaspinkat... nema to cely den na sebe mi je jej luto... no a sadru mala 6 tyzdnov a teraz ma remienky no 10-teho to bude 5 tyzdnov takze dufam ze do leta bude fit... dakedy mam pocit ze sa zastavil cas... uz si tak zelam aby to na sebe nemala, ale hovorim si ze su aj horsie veci na svete, ze s tymto sa da cosi robit... horsie su tie veci s ktorymi sa uz neda nist robit a ani zmenit :( a to som rada ze to moja malicka nema 🙂

sasaa22
15. feb 2014

@jarka191 my sme ju mali a nepomohla nam...ale nalez bol vyraznejsi, tak musela mala do sadry,teraz mame zase lorrach ortrzu...vsetky najdes na nete....drzte sa,nech vam pomaha...ale nam ju nasadili hned,tu v ba s tym vobec nevahali....

vvia
15. feb 2014

juj my sme mali tubingen ortezy a bleeee 😝 radsej som malej davala sandy nohavicky, ale u nas to nebolo s nozkami tak zle

vvia
15. feb 2014

Tubingen nam nastavovali v BAna Kramaroch a inac vie si to kazda mamina ked sa ukaze ako. cize tie co sme to mali vieme. taktiez sme ich vybrali tuna v BA takze ano aj tu na SK ich davaju

jarka191
15. feb 2014

@adi999 my ešte neskladáme dole remence, len pri výmene plienok 🙂

jarka191
15. feb 2014

@sasaa22 ďakujeme, u nás my sme už nemali v poriadku kľbiky od začiatku, ale spočiatku to náš ortopéd vôbec neriešil a kázal nám len naširoko baliť. To je dobre, že v Ba to riešia hneď drasticky, lebo o to skôr je efektívny výsledok. Ja sa tiež toho bojím, že teraz sa tu naťahujeme s remencami, a potom nám nasadia sadru. 😖 Videla som tu lorrach ortézu, nevyzerá tak strašne, určite je lepšia ako sadra. Držiím vám palce, aby sa to čím skôr dalo do poriadku 🙂

jarka191
15. feb 2014

@lucifer_xd ja so naposledy šla k doktorovi, že dúfam, že už nemusíme malú naširoko baliť, tak nemusíme namiesto toho sme dostali remence 😕 My to máme nasadené už piaty týždeň a ešte ďalšich 6 týždňov máme vydržať do kontroly. Dúfam, že sato už zlepší. Ale malá to znáša výborne, začala v nich tak veselo kopkať 🙂

jarka191
15. feb 2014

@vvia ja by som ich tiež vedela nastaviť, ale chcela by som aby nám to nastavil nejaký odborník. U nás hoci máme odborníkov, ale uprednostňujú svoje staré metódy a nepostupujú s dobou 🙂

sasaa22
15. feb 2014

@jarka191 tá lorrach ortéza je fajn,dá sa v nej robiť určitý pohyb a pri nestabilite kĺbu je vhodnejšia ako tubingen....my sme mali tubingena 6 t a potom povedali ortiel : sadra....na 2 mesiace...malá ju znášala super,po 9 tt.dali lorrach,teraz ju máme 2 mesiace a teraz pri poslednej ko nám dali nádej,že budeme môcť už len baliť naširoko.....tak snáď to bude ok.....vy len vydržte a možno je aj dobre,keď si vypočujete názor aj iného ortopéda,je to len na úžitok.....ak yb sa niečo prehliadlo..druhý to môže riešiť............

sasaa22
15. feb 2014

@jarka191 ja som dokonca niekde čítala,že v Nemecku sa už len takto liečia kĺbiky...remence sú v úzadí....

jarka191
15. feb 2014

@sasaa22 tie remence sa mi aj celkom páčia, len moja Emi zistila ako si to siahnuť z nožičiek, tak preto som chcela veľmi tu tubingenovu , aby sme v nem mali voľnejší pohyb. Aký máte teraz nález? My máme IIc a IIIb. Bolo by super keby už stačilo ju baliť len naširoko. Uvidíš, bude to lepšie. Dosť ste si toho už vytrpeli. U nás ani sadrovanie nespomínali len rovno operáciu. Náš ortopéd vôbec nepozná tieto nemecké ortézy, to je hlavné, že nám povedal, či mu tu nedáme :D

sasaa22
15. feb 2014

@jarka191 my chodíme k primárovi a ten nám zatial robil len RTG , pred liečbou pravý III-IV , ľavý IIb , teraz nám dlho sono nerobil ,asi bude v polovici marca....ale posledný RTG bol krásny - nález symetircký ,čakáme ešte na zastrešenie kĺbu , iank zhodnotili ,že je stabilný....tak uvidíme....to je divné,že rovno operácia....veď ešte tá sádra je medzistupeň....keď ortéza nepomôže.....to si ešte odkonzultuj s iným ortopédom : dvakrát meraj a raz strihaj...aby sa niečo nepokazilo.....

lucifer_xd
17. feb 2014

@jarka191 a ked to vydrzite tych 6 tyzdnov tak potom co?? uz ich nebude muset nosit?? no my tez 5 tyzdnov a kolko ma tovja malicka mesiacov prepac ja si to uz nepametam nwm ci si pisala alebo nie... ze ci to mame take iste 🙂 no sak ja ju na siroko nebalim bo sa jej to moc nepaci jedine ked ju krmim a pag nosim aby som jej nahodou s tou nozickou pri noseni cosi neurobila aby to porste mala pevne 🙂 a vy teda chodite do tych Levic hej??

jarka191
17. feb 2014

@lucifer_xd my mame 3,5 mesiaca, a keď pôjdeme na kontrolu a ak nebude žiadne zlepšenie, tak nás čaká operácia 😢 No my chodíme do Levíc, ja už len dúfam ,že sa jej to zlepší. Dnes sme boli k fyzioterapeutke, ktorá jej poriadne uvoľnila svalstvo a vravela mi, že každý deň mám s ňou cvičiť aspoň pol hodinu, aby jej neochabli svaly.

lionx
20. feb 2014

Ahojte maminky,,tak aj ja sa teda podelim s nasim ortielom,,maly ked mal 5 tyzdnov,,pri kontrole klbikov dosli nato,,ze ma obe nohy vyklbene,,diagnoza 3A na oboch nozickach,,hned sme leteli BA,,tam nam zvestovali,,ze nas musia vyvesit a to v zrychlenom rezime,,kedze vianoce boli o 2 tyzdne,,takze sme vyveseny lezali 2 tyzdne na kramaroch,,potom na posadrovali na 7 tyzdnoch,,mali sme mat sadru este dalsich 6 tyzdnov na rtg ukazal,,ze nieje potrebne a teraz pred tyzdnom sme vyfasovali Lorrach ortezku,kt.nesmieme vobec davat dole,,a uz teraz po tyzdni sa vyskytli prve problemi,,malemu na lavej nozicku vznikol dekubit,,mokva mu to pod kolienkom,,kazali na to zasypavat pudrom,,tak snad pomoze,,iank prebalovanie jedna hroza,,obliekanie och a maly sa v nej neskutocne vrti,,stale len nohami naraba az mam niekedy obavy aby si tie klbi zase neporusil 😒 ,,uz nech toto obdobie skonci,,maly sa nekupal od 5 tyzdnov hygiena v ramci moznosti,,hlavku ma slabunku,,na brusko sa neda,,iba ked je namne otoceny smerom kumne,,stale len chuda lezi,,nosim ho na rukach samozrejme moja chrbtica si to teda uz zacina vsimat,,jooooj babenky moje,,poviem vam nikdy ani vo sne by ma nenapadlo,,ze nieco take moze aj nas postretnut,,inak budem velmi rada,,ak mi poradite nejake vychytavky,,budem moc vdacna 😉

lucifer_xd
24. feb 2014

@jarka191 fuuuha to vazne operacia?? a je to fakt nevyhnutne?? no nam sa to nastastie zatial kazdou kontrolou zlepsuje a zlpesuje a dufam a pevne si prajem aby mi ju operovat nemuseli to bych nepredychala chudatko malicke.... aj ta sadra mi dost urobila kkschudatko moje som dufala a dufam furt ze uz tonikdy mat nebude.. ze sa jej to tymito remienkami zlepsi

lucifer_xd
25. feb 2014

@lionx ahoj no to mi je luto ze to mas takto ja som mala tez malu v sadre a bola to katastrofa a krize mi tiez isli odumriet, ale zvykla som si a teraz s prehladom aj v jeden ruke ju udrzim aj hodinu 🙂 no ja nwm ako sa postupuje pri vyklbeniach moja to nemala a to mas co nejaku plienku jej dali? ci remene?? ci co?? vychytavky ti proadit?? trpezlivost :( no kazda mamicka tuna si zrejme preco prave jej babatko to muselo postihnut :/ no ja ti drzim palce nech sa to cim skorej spravy a kolko ma mesiacikov?? vies co my sme tez nekupali 3 mesace a teraz ked konecne mozem a dam ju do vane tak place strasne... a nechce tam byt je s tym dost porblem bo si odvykla :/ nwm ako ju naucit nato pomalycky.... :(

lionx
25. feb 2014

@lucifer_xd ,,,ajoj,,noo,,teraz mame lorrach oretezu,,je to hotova veda,,obliekat ho a prebalovat cez tie popruhy a platove ani neviem ako to nazvat,,drziaky,,pod kolenami,,maly ma 4 mesiace,,ked mam daju dole tu orteru bude mat 8 mesiacov,,dufam,,ze dobehne vsetko zameskane,,pojdeme na liecenie,,tam nas snad daju dokopy 😉 moj vodu miloval,,teraz je to hygiena na prd,,len ako sa da,,poumyvame kade tade,,,malemu to uz v hlavke zacalo fungovat,,hybat by sa chcel,,neskutocne sa v tej orteze vrti az mam niekedy strasny strach aby mu tie klbiky nevybehli,,no musime bojovat ako sa len da)))))) 😀 opatruj sa 😉 a dikes za pismenka))))

sasaa22
25. feb 2014

@lionx a kam na liečenie sa chystáte?cvičíš s ním nejako?

lionx
25. feb 2014

@sasaa22 ahoooj,,no na to liecenie pojdeme az ked nam daju dole tu oretezku,,a necvicime moment.nijako neda sa,, ☹ chudak take nma slabunke krcne svalstvo,,ani hlavinku nezdvihne ked ho dam na brusko,,samozrejme s mojou pomocou a asistenciou..s vypodlozenymi nohami,,a liecenie nam odporucila nasa pediatr.do Kovacovej tam posielaju deturence,,na preliecenie,,co sa tyka pohyboveho aparatu,,neviem sa uz dockat... 😀 bude to niekedy v lete,,az bude mat ceker nas tych 8 ci 9 mesiacov,,,a vy ako sa inak mate,,?????? 😉

sasaa22
25. feb 2014

@lionx my čakáme do 13.3. lebo nám možno dajú dole ortézku a zostane balenie na široko ,tak sa nevieme dočkať,malá je živá,už by všetko chcela robiť,ale moc sa jej nedá.....tak len dni odratávame,snáď to tak aj bude.....dám ti vedieť,držte nám palce.... 🙂

lucifer_xd
25. feb 2014

@sasaa22 ahoj a kolko ma tvoja malicka?? a kolko ste mali ortezku??

lionx
25. feb 2014

@sasaa22 bozinku,,budem sa modlit aby vam ju dali dole a vy mate tu Lorrach?ci tubingen???kolko ma malinka????och napis vsetko chcem vediet,,pis co ta napadne,,rada si precitam,,nech v tom trapeni niesom sama 😉 a ako dlho mate tu ortezku??ja viem vela sa pytam ale to vies,,ja som jak baba na trhu 😀 zaujima vsetko ohladom podobneho stavu ako nas maly,,moc dakujem ,,opatujte sa babiky 😉

sasaa22
25. feb 2014

@lionx áno,máme Lorrach ortézu, cca od 10.12....tak snáď pôjde už dolu....my sme mohli od začiatku dávať dole na kúpanie , ale boli sme dlhšie v sádre - 9 týźdňov.....pre mňa veľmi ťažké obdobie..veď to poznáš....ale prežili sme......potom nasadili túto ortézku - pančušky sme postrihali - pokrytie len nožičiek , tie časti na panvu sme odstrihli a k tomu nosíme bodyčka....overal sme kúpili taký na autosedačku ,aby bol dostatočne široký a mohla si tam kopkať....inak hlavičku pekne dvíhala a tá horná polovica akoby sa vyvíjala v norme , nožičky zaostávajú...ale to sa dobehne,neboj,deti sú neskutočne plastické,ony to dobehnú.......na tie kúpele sa popýtam aj ja pediatričky,lebo by to malej určite padlo vhod taká intenzívnejśia rehabka....keď niečo zistím dám vedieť...a vy sa kedy chystáte na kontrolu? a ku komu na Kramáre chodíte?
@lucifer_xd moja malá už má 7 mesiacov..a ortézku sme dostali hneď v 4.týždni na 6 týźdňov a potom sa to nelepšilo ,takže sádra na 9t. a teraz od decembra ortéza a snáď už pôjde dole ,modlíme sa a dúfame.....a tvoja maličká má koľko?odkedy má ortézku?a aký máte nález?

lionx
25. feb 2014

ajooj,,tk na kontrolu sa chystame 10.3...skoda minieme sa,,a chodime k dr.Liščcakovi,,a inak ja mam syna 😉 ,,ma 4 mesiace,,ortezku mame druhy tyzden 😒 dojde mi to ako vecnost,,vobec ju nesmieme davat dole ☹ ,,nalez sme mali 3A a to na oboch nozickach....jooj,,poviem ti vstko bolo v tej sadre nejake lahsie,,prebalivanie aj obliekanie,,teraz bojujem cez tie remene,,maly sa ale neskutocne vrti,,kope nohami,,ked ho idem ako tak umyt a dam dole aspon tu vrchnu cast tych remenov ten je jak besnyyyyyyyy 😒 ,,nijako ho neviem upokojit aby si nahodov nieco sam nesposobil tymi hyper pohybmi,,trenuje na olympiadu chlapec 😀 sa smejeme,,,,,a pocuj ako teda v com sa vozite myslim kocik,,my sme museli kupit pre dvojcata lebo do normalneho sa nam nezmestil,,a ked tak mu nohy po stranach trcali,,bolo to divne,,,porad nejake vychytavky 😀 dikes moja 😎