Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

mianc
11. máj 2012

@florule ahoj, my sme mali napodobne 😒 tiež nasadenie remienkov, o týždeň kontrola (to skontroloval len remienky či držia), potom o mesiac ďalšia kontrola (tiež len kontrola remienkov) a kázal prísť zasa až o mesiac a aj neskôr (a vtedy robil kontrolné sono) a už nám ich dal dole.. našťastie, že všetko ok.. teraz chodíme sporadicky na kontrolné sona boli sme na to za 3 mesiace a teraz kázal až za 6 mesiacov

florule
12. máj 2012

@mianc díky za odpověď. Včera jsme byli zase na kontrole a za měsíc máme přijít s rtg, tak doufám, že už to bude mít malý v pořádku 🙂

bosorka3113
15. júl 2012

Nemate niekto skusenost s Tubingen ortezou???

sunny381
15. nov 2012

prosim vás čo vlastne znamenajú tie strme striešky? dcere ma ľavu striešku strmejšiu, kazal nam dalej baliť na široko. čo malej hrozi ak sa to nespravi viete mi poradiť?

22janulienka22
17. nov 2012

@sunny381 striešky by mali byť oblé, určite sa jej to spraví, moja malá mala vyklbený klb a na druhej nôžke mala tiež šikmú striešku a balila som ju naširoko 6 mesiacov, práve včera sme boli na kontrole a už je to všetko v poriadku...postupne sa jej to upraví...mala aj vyklbené, či len šikmejšiu striešku? a koľko to už má?

hrdlicka25
5. apr 2013

janka07 ahoj chcela by som sa opytat mal tvoj maly aj v sadre nozicky?a ako znasaltie remenceky?da sa obliekat vsetko?a kedy zacal sa plazit a sedet?dakujem za odpoved

janocka1987
23. máj 2013

Ahojte maminy, my sme minuly tyzden dostali abdukčnu perinku - doktor mi ju kazal prešiť, tak som to urobila, dnes sme sa mali ist ukazat ako som to prešila a zvrzal ma ze zle. Chce odomna aby som to prešila tak aby mala telo - stehno do tvaru L. Akokolvek to však prešívam na brušku - kde mi to kazal, tak do takej polohy jej nozicky nedam lebo čím viac to skracujem tým viac sa jej to zarezava do pliecok krčí sa ale nozicky si viac rozkročí a vystrie... Som z toho zufala - zajtra sa mame prist ukazať z nanovo prešitou perinkou...
Som zaskočená ze nam to vlastne dal, lebo pri pravej dcere som nasiroko nebalila a bolo všetko ok, ani v rodine nik s klbmi problemy nemal. Ked pozeral prvý klb povedal este to nie je celkom dobre ze mam baliť naširoko dalej, potom kukol druhy povedal ze lepšie a zrazu ze si mam ist do zdr. potrieb po perinku... Ziadne vysvetlenie nič, o mesiac na kontrolu, v papieri je napísane len lahka dysplezia.
Mate niekto skúsenosti s tým presívaním - je to normálne - mne to príde ze si vymýšla aby sme tam chodili na 2 minuty kazdy tyzden aby si mohol písať ukony...
Mala ma 6 tyzdnov

radusiq
23. máj 2013

@janocka1987 nehnevaj sa vobec s takym nemam skusenosti, ale pride mi nerealne az absurdne kazat mamicke aby si sama presivala zdravotnicku pomocku...je viac nez pravdepodobne ze to zrobis zle ak nevies ako, nema ta co zvrzavat... a a este malej ublizis nahodou...neviem ja by som si na take amaterske upravy netrufla...

tin007
23. máj 2013

@janocka1987 moja mala mala tiez taku istu diagnozu; ortoped iniciativne predpisal abdukcnu perinku; len raz som ju tam dala a ked som videla, ze ako ma chuda nozky a place, isla von. o mesiac na kontrole bolo vsetko v poriadku. potom som mu povedala, ze tu perinku nenosila, ostal poriadne vyvaleny!

janocka1987
23. máj 2013

@radusiq no zajtra mu to ukazem a myslím ze si rovno vpýtam zdarv. dokumentáciu a poberiem sa k inemu

@tin007 aj som nad tym rozmyslala ale ked čítam ako museli ist deticky na operaciu a mali sadru tak sa bojím riskovať to - asi bude najlepšie vypočuť si nazor aj iného ortopeda, ktorý nebude mať na stole 3 babatka naraz...

janocka1987
24. máj 2013

Boli sme u iného ortopeda, jeden klbik je úplne ok, druhy este nie je celkom dobre 2a. Mam naširoko baliť a o 2 tyzdne konrola. Vysvetlil mi všetko, ukázal, nechápal prečo nám dal tu perinku... Takže pán doktor v Brezne nie je taký odborník ako si myslí. Našťastie sme našu malú zbytočne trápili iba tyzden. Taká som šťastná že je to dobre 🙂

ivuska184
29. máj 2013

Ahojko! Moja dcerka ma remence od 3 tyž. a teraz bude mat už 5 mes. Na lavom kldiku sono :2b 1.dx, 2b-c.-1.sin. neviem čo to znamena ale kontrola bude len o 6tyž!!! Rozumie sa nekto a vie mi vysvetlit diagnozu??? Dakujem

nelufka
6. feb 2014

Ahojte dievčence,máte niektorá skúsenosti s vyšetrením klbikov -výsledok L 55 P 58? Malá ma dva mesiace.Prosím poradte, či to je vážne,alebo nie...vďaka

lucifer_xd
11. feb 2014

Awojte 🙂 prosim vas nosilo niekoho dietatko pavlikove remene? chcem sa opytat,ze ci aj pocas nosenia remenov ste balila na siroko. Dakujem 🙂

lucifer_xd
11. feb 2014

@mianc Ahoj porsim ta a ked mala tvoja mala remienky balila si ju aj na siroko?

mianc
11. feb 2014

@lucifer_xd ahoj, nie na široko som nebalila. Už tie remienky nožičky držia dostatočne na široko.. myslím, že aj balenie je už zbytočné.. dr. Ti nehovoril???

lucifer_xd
11. feb 2014

no ja mam v sprave napisane ze ju mam balit na siroko ale pride mi to zbytocne bo nozicky na siroko tie remienky drzia a myslim ze ked ju mam balit na siroko tak je zbytocne mat remene bo nechapem naco je dobre oboje a ete mam aj dupacky take co jej tie nozicky pekne drzia a za kolko sa ti vyliecila?? akoze kolko nosila tie remienky? mala si aj sadru?

sasaa22
11. feb 2014

@lucifer_xd myslím,že je to zbytočné.....My sme liečený od 4.týźdňa dodnes : v skratke : ortéza - sádra - ortéza a snáď o mesiac budeme už len baliť naširoko......takže buď dôsledná,stojí to za to..ale keď má remienky , tak to určite stačí...držte sa 🙂

karolka1
11. feb 2014

@lucifer_xd my sme nosili od 3 týždňov do 2 mesiacov remence, popri tom som balila aj naširoko... teraz máme 5 mesiacov a balím naširoko ešte stále. Kontrola je o mesiac, ale je to na dobrej ceste. Dúfam, že už budeme celkom ok, lebo malú tie plienky dosť obmedzujú v pohybe... Hlavne to netreba podceňovať, lepšie teraz ako neskôr 😉

ivuska9235
11. feb 2014

@lucifer_xd ahoj, moja mala nosi pavlikove remene od 3-tieho mesiaca, teraz bude mat 5 mesiacov. Davam len remene, nasiroko nebalim. Boli sme na kontrole po 6 tyzdnoch nosenia a je to ovela lepsie. Mame vydrzat este 6 tyzdnov.

lucifer_xd
11. feb 2014

No tak my sme mali aj sadru ale jej sa to zachytilo tusim 5 den po porde a mala plienku taku veciu tu siroku ved vies asi aku, ze? a pag mi povedali ze ju mam balit na siroko ale asi som to nerobila spravne a po 12 dnoch mi ju dali do sadre po sadre jej dali remene a povedali ze sa to nestava casto ale vyzera to dobre teraz ma moja 3 mesaice a ma remence na kontrole pred tym povedala tiez doktorka ze sa jej to zlepsilo iba do spravy napisala ze 3 pl,ortopedicke nohavicky ale nepovedala mi ze mam balit na siroko ale podla mna je to zbytocne lebo ked som ju nebalila aj tak sa jej to zlepsilo a ani po sadre ked ju dali do remenov mi nehovorili o sirokom baleni nist... jaj ja nwm co mam robit nechcem jej ublizit chcem uz aby bola zdrava... ale aj v tom sirokom baleni a v remienkoch mi pride ako v kazajke a vobec mi v tom nechce moc buvat :( siroke balenie jej teda davam cez den a na noc jej ho davam dole nech kludne spinka co mam robit ja nwm co je dobre... poradite mi?? :(

jarka191
12. feb 2014

@lucifer_xd nám leķár vyslovene povedal, že ak máme remence, tak už netreba baliť naširoko. Tie remence už držia nožičky v správnej polohe.

lucifer_xd
12. feb 2014

@jarka191 no mne tiez lekar nist nehovoril len mi to napisal dos pravy ale nist mi nepovedal tak ja nwm dneska som volala do Ziliny ci ju mam balit na siroko sestricka mi povedala ze ano a ked som sa opytala naco je to dobre ze je jak v kazajke tak mi nevedela nato odpovedat... tak ja nwm a myslis ze jej ublizim ked ju nebudem balit na siroko???

lucifer_xd
12. feb 2014

@jarka191 a ty si chodila do Ziliny tiez??

jarka191
12. feb 2014

lucifer_xd podľa mňa to je blbosť, dôležité je, aby nožičky boli pekne naširoko a na to sú tie remence. Tak nám povedal lekár, že ak by som balila naširoko, tak by malá nevedela hýbať s nožičkami. My sme boli u dvoch lekárov a obaja nám povedali, že je to zbytočné. Neboj sa, neublížiš jej podľa môjho názoru.

jarka191
12. feb 2014

@lucifer_xd a akú máte diagnôzu? Písala som ti už aj vyššie, len som ťa zabudla označiť. My máme diag. IIc a IIIb. A remence už nosíme mesiac.

jarka191
12. feb 2014

@lucifer_xd nie, my sme boli v Leviciach

lucifer_xd
12. feb 2014

@jarka191 ja nwm diagnozu nevidim tamnist co mas ty... :/ no my ich budeme mat teiz mesaic a o tyzden konrola ale mne sa to zda byt fakt zbytocne... akoze nechapem :/ a ete nevyse moju ockovali a teraz ma furt sracku nwm ci to je po cipkoch alebo po com :/ furt nekludna :( jaj boze a vam kedy dali remence??

jarka191
12. feb 2014

@lucifer_xd nám dali remence už pred mesiacom s diagnózou vykĺbenie ľavého kĺbika a niečo mi hovorili, že jedna strieška nie je kolmá, no presne tomu som ani ja nechápala 😒 Na kontrolu ideme o 6 týždňov, dnes sme boli u iného ortopéda, ktorý nám povedal, že remence nosiť musíme, a že by som ich mala dávať na holé telo, a tak ju prebaľovať a dávať ich dole len pri kúpaní. A budeme ich nosiť približne 4 mesiace 😖 Vy ste boli aj sadrovaný ?