Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

avuska19
23. júl 2009

ahojte, boli ste niekto s bábätkom po liečbe pavlikovými remienkami na výstupnej kontrole na rtg?

jarus1
25. júl 2009

ahoj avuska....ako to myslíš? my máme PR

annag
25. júl 2009

avuska, je nutné urobiť na konci rtg snímku , aby sa definitívne zistilo, či sú kĺbiky v poriadku.

jarus1
25. júl 2009

annag má pravdu, iba rtg snímok najlepšie ukáže, či je klbik na mieste

avuska19
26. júl 2009

Aha, ďakujem, my ideme vo štvrtok, tak zato sa pýtam.

evailiev
5. aug 2009

ahojte babulky!
tak ako som slubila pisem spat .dnes sme boli v ziline na kontrole na klbiky a sme strasne poteseny!mozeme davat remienky dole na 6 hodin denne co je uplne super pocit .mala ma taku radost ,ze moze volne hybat nozickami.prajeme vsetkym detickam skore zlepsenie a maminkam vela trpezlivosti!
eva a stella

jarus1
5. aug 2009

ahoj evailiev, aj my sme boli dnes v žiline 😀

jarus1
5. aug 2009

ako máš staré dieťatko??? aj my máme remienky

annag
5. aug 2009

evailiev - super , teším sa spolu s Tebou - bude už len lepšie 😉 😵

petall
17. aug 2009

ahojte maminy,
prave som objavila toto forum, a je fajn, ked sa mozeme takto poradit so spolocnymi problemami. Nas Kubko ma remienky uz treti mesiac, predtym sadricka....ved to asi poznate. V stredu ideme do ziliny na kontrolu, slubili nam, ze ak bude vsetko ok, tak uz budeme moct na nejaky cas skladat. Bolo by to fajn. maly ma pol roka a ja ani neviem, ci sa vie prevratit na brusko ☹ drzte palce...a ja drzim palce vsetkym vam..pa

ikke
20. aug 2009

hranolka22 • Dnes o 08:40
Maminky čo viete o čo ide a máte skúsenosti,napíšte prosím.
Naša Emka dostala PR v 3 týždňoch,napevno,neskladať vôbec,Dr vravela,že má ešte trocha nevyvinuté kĺbiky a vyskakjú a tak dala tie remienky,na to poštolky a 3 bavlnené plienky-balím ale len do 2,tri mi nevychádzajú
dnes,po 2 týždňoch sme mali kontrolu a doktor-iný,vravel,že nález je lepší,ale ešte radšej tie PR nechá aj to široké balenie,utiahol jej ich,sú trocha nakrivo,jedna nôžka je voľnejšia.Vravel,že ak bude malá nekľudná máme dôjsť skôr,inak kontrola o 4 týždne a tie remene a balenie nechať.Ja ale zvažujem či sú tie remene ozaj potrebné a nestačí len široké balenie,alebo remene len na noc Embarassed
keď má totiž široké balenie tak má tiež nôžky napevno a neohne ich,tie remene akurát komplikujú obliekanie,tlačia ju či leží na chrbte alebo brušku.Aj sa ma Dr pýtal ako ich znáša,vravím,že nie moc dobre,že je nekľudnejšia,ale doma som prečítala,že zapáísal do karty,že znáša dobre Rolling Eyes
stretla som sa s názormi,že tie PR nie sú potrebné,že často skôr poškodia lebo zbytočne sa balí moc naširoko a že tie kĺbiky by sa napravili aj samy.tiež maminky niektoré nedávali tie remene ani nebalili naširoko a mali všetko dobre.máte skúsenosti, napíšte mi prosím,budem vďačná.
chodíme na ortopédiu do Žiliny.odborne máme napísané,že "striešky strmšie,jadierko zatiaľ nezaložené,centrácia dobrá a AP bez známok luxácie"

jarus1
2. sep 2009

ahojte...dnes sme boli opäť v žiline a PR nemáme vôbec dávať dole ☹ . Som z toho smutná. Nemáte s tým skúsenosti?

marty2008
16. dec 2009

tak mi sme dostaly reminky v roce do 11mesicu abdukcni perinka 2krat rengen a ted reminky vel.3 a je problem ze oni se tak velky asi uz nevyrabej.mnela je dostat uz ve 4mesicich a mnela by ted klid nekdo to pekne podelal.abdukcni perinka se ma davat jen do 6mesicu kdy se dite jeste moc nepohybuje pak uz to nema smysl perinka neudrzi nozky.nevite nekdo reminkach vel.3?

annag
16. dec 2009

marty, ani pavlikove remienky sa veľmi v takom veku neodporúčajú, ich účinok je vtedy totiž mizivý - používajú sa v takom veku skôr po repozíciách na prechodné obdobie - určite by som konzultovala stav s ďalším ortopédom priamo na nejakej klinike - na detskej ortopédii , napr. v Brne sú dobrí ....

peter7631
9. jún 2010

@avuska19 Troška neskoro,ale aj tak si myslím,žiadne RTG!!! Inak ako sa darí?Peter

kendy5
15. júl 2010

ahoj holky
založila jsem stejnou diskuzi na CZ koníku - tuhle jsem předtím nenašla - ale moc to tam nežije...
naše malá taky dostala v 9týdnech třmínky ☹ má ploché jamky, počáteční diagnóza IIc
chci se zeptat, kdy vám třmínky sundali? teprve když byly obě kyčle Ia? a prý i když už jsou kyčle v pořádku, tak se ještě v nošení třmínků musí preventivně několik měsíců pokračovat 😕 ? je to pravda?
naší malou štve jen nasazování, jinak o nich ani neví, ale já se na sundání těším, jak malá holka 🙂

babooooja
19. júl 2010

Ahojte mamicky prosim vas mohli by ste mi pomoct???uz som zufala ☹ moja laska ma tiez problemy s bedrovymi kostickami a predpisali nam paulikove remence ale co som citala vase prispevky tak vy ste to mali skoro....moj anjelik ma 10 mesiacou a bojim sa o ako to s nou zvladnem kedze je dost velke zihadlo , neobsedi stale je v pohybe aj po nozkach by chodila ako to zvladneme to neviem v stredu ideme k doktorovi aby nam ukazal ako sa to vlastne dava ☹

kendy5
19. júl 2010

babooja - já bohužel neporadím, my řemínky dostali v 9týdnech a dcerka to nese statečněji než maminka 😔
v 10měsících je už mimčo dost pohyblivé, asi bude trvat déle, než si zvykne
příští týden jdeme na kontrolu, jsem zvědavá, jak jsme si polepšily 😉

stankapk
19. júl 2010

@babooooja
ahoj. nasa mala tiez problemy s klbikmi, najprv jej davali frejkovu perinku, potom dalsi dr. povedal v 3,5 mesiaci ze je to zle a treba remence. mne to ale nestacilo, tak sme sli do ziliny kde su najlepsi detski ortopedi podla mna na slovensku a tam povedali ze remence nepomozu, a pod narkozou jej nozicku napravili. sadru jej zlozili ked mala 5 mesiacov a potom nosila remence az do 11 mesiacov /najprv 24 hodin a postupne sa to znizovalo az nosila len v noci/. ona si zvykla dobre, lebo bola este malinka. to ta nechcem strasit, len je zvlastne ze na to prisli az teraz ze ma problemy s nozickami?

babooooja
19. júl 2010

dakujem za odpisanie...neviem co si mam mysliet o tom ved sme tam chodili pravidelne a nic ani nespomenuli tak neviem mne je len luto jej lebo moja sestra ma o 2 mesiace starsiu a ta chodi a moja ta ju strasne lubi a ked ju vidi tak by bola iba s nou ani maminu nepotrebuje 🙂 no neviem ako to bude asi budeme musiet utekat za sesternicou 🙂 ani si ma nenaplasila ja som sa sama lebo som pozerala na internete obrazky a fora o tom vsetkom a na nic ine nemyslim len ako tam v stredu prideme a co vlastne bude lebo kazdy mi nieco ine hovori a ja len premyslam ako to bude ale neviem si to predstavit len sa hrozne bojim ze sa jej to nezlepsi lebo doktori ma naplasili ze moze byt v 30 rokochtrvali ivalid a nebude moct mat svoje deti atd...takze stale cakam ...prajem dobru nocku Natalka spinka tak idem k nej lebo sa stale budi totiz balim ju na dve plienky nech si zvyka pomalicky a potom remience tak este raz dakujem a papa

marty2008
20. júl 2010

mi sme je dostali ve 12mesicich kdy uz chodila kolem nabytku bylo to desny najednou se nemohla hybat porad sem ji mnela na rukou uplakanou a jeste je z dvojcat tak to bylo unas veselo.no a pak sme se dozvedeli o strojku na kycle pro chodici deti a mame ho od 13m do ted,jmenuje se atlanta.a beha snim jak silena🙂)).jo a dostali sme reminky tak pozde protoze to nekdo podelal.presli sme k jinymu ortopedovi.

kendy5
20. júl 2010

marty2008 - tak to musí být hodně težké pro mimčo, které už chodí ☹ ještě, že existuje ten strojek 😉
mě u našeho ortopeda překvapilo, že ostatní maminky chodí na kontrolní sono nejpozději v 6týdnech, my měli jít až ve 2 měsících, takhle bychom dostali třmínky o 3týdny dříve a dřív by nám je sundali... 😢

candy777
26. aug 2010

ahojte...chcem vás poprosiť o radu.Včera som bola s malou na kontrolnom sone v 4,5mesiaci...Doktor mi povedal,že malá má zlý pravý kĺbyk.Nasadil nám Pavlíkové remienky ☹ A malá ich znáša priam katastrofálne ,skoro stále plače ☹A nemá ani obe nôžky rovnako vysoko.Tú zdravú ľavú ma viac pritiahnutú ako tú pravú,tú má skoro voľnú. Pritom keď sme boli na sone v 3. týždni povedal,že je to v poriadku.A minule v televízii jeden ortopéd hovoril,že keď sono dopadne v 3.týždni dobre,už netreba robiť ďalšie,že už to musí byť stále dobré...Tak neviem...Chcem sa ešte opýtať,videla som,že tu chválite Žilinskú ortopédiu.A ktorý lekár to je?Chcela by som sa ešte niekde o zdravotnom stave malej informovať...Ďakujem vám pekne...Držím vám všetkým mamičkám aj detičkám silno prsty!!! 🙂

matulik284
5. sep 2010

ahojte...nasa malicka dostala remienky predvcerom a dost tazko to znasa aj napriek tomu, ze je este malicka....ona je taka ziva a stale kopkala nozickami a teraz sa jej neda kedze ma medzi nozickami este aj plienky ☹ mame problemy aj s kolikami...takze teraz nam skoro stale placka a len velmi tazko ju uspavame ☹
rozmyslam tiez nad tym, ze by sme s nou isli na ortopediu do ziliny, ale neviem ci to ma zmysel kedze sme uz boli na rongene a ten potvrdil, ze nema jednu nozicku v poriadku...hovoril nieco take ze jamka sa netvori tam kde by sa mala...ale do spravi nenapisal ziadne Ia,IIIc...a pod. takze neviem ako na tom je....mate niekto skusenosti s tym, ze sa jamka tvorila na nespravnom mieste?

16lulu
8. sep 2010

ahojte,je fajn,ze som nasla toto forum a mozem sa podelit a poradit aj s inymi maminami o problemoch noziciek nasich drobcekov...V 9 tyzdnoch nam ortoped povedal,ze klbiky su zle a musime ist do nemocnice.Tri tyzdne mi mala lezala s nozickami zavesenymi hore,nemohla som ju mat na rukach,ani dat odgrgnut a to sme mali dost problemy s kolikami..Nerada na to spominam,mala mi strasne plakala..a ja s nou tiez,taka bezmocnost ☹ ...Potom sme mali 5 tyzdnov sadru a teraz druhy mesiac remence..Mala mala stupen IIIc...pred dvoma mesiacmi IIb a teraz napisal len ze deficit striesky..Chcem sa opytat..ak ma niekto skusenost a vie aky ma byt spravny uhol striesky..Nasa ma vpravo 23 st.a vlavo 27 st.Som z toho uz nestastna,kocka mala 6 mesiacov,uz sa prevracia na brusko,najradsej by sa uz aj na nohy postavila 🙂 ,je velmi ziva...Doktor nam pred mesiacom slubil,ze remence pojdu dnes dole a dal nam nove na dalsie 2 mesiace..a to povedal,ze uz jej chyba len jeden stupen..Ja uz tomu nerozumiem..a aj doktor mi pripada dost neskuseny..Je to az tak dolezite,kvoli jednemu stupnu mat remence dalsie dva mesiace 24 hodin denne???nestacilo by siroke balenie?alebo len na noc?ci skusit nejakeho ineho ortopeda?som zo SNV ak mi moze niekto poradit vopred dakujem 🙂

stankapk
9. sep 2010

ahojte
@candy777 my sme mali tiez problemy s klbikom so starsou dcerou. isli sme do ziliny... ja som zavolala priamo primarovi popluharovi, je to velmi mily clovek. nemala som ziadnu "protekciu", len referencie ze je velmi dobry. v piatok mava pozvanych pacientov, a povedal ze mame prist. isli sme uz zbaleni, aj ked nam tu v ba povedali ze stacia remence. rovno si nas tam nechali, mala visela 7 dni, potom jej robili nekrvavu operaciu pod narkozou, nasledovala sadra na 6 tyzdnov a potom remence. najprv nonstop cely den, postupne sa vysadzovali na kupanie a na par hodin. nosila ich /ku koncu len na noc/ do 10,5 mesiaca. ale znasala ich dobre, aj sadru, najhorsie to bolo ked visela. to bola hroza pre nas obe ☹

@matulik284 nam kazali taktiez pri remencoch balit nasiroko, ale kedze bolo leto a strasne teplo, my sme nebalili. bolo to iba trapenie, aj tak v tych remencoch nohy nevystrie, tak mi to prislo zbytocne... aj my sme mali problem s kolikami, ale da sa to zvladnut... neviem preco vam dr. nenapisal oznacenie, ale ak mas pocit ze treba ist do ziliny, urcite chodte. ja som mala velmi silne nutkanie, a nelutujem to ani na chvilu. v bratislave sa vraj visi 6 tyzdnov, v ziline len tyzden. a cim skor sa to napravi tym lepsie. keby nasa nosila remence, cakali by sme do dalsej kontroly, urcite by sa jej to nenapravilo, lebo primar mi po operacii prisiel povedat ze v jamke bolo tkanivo, a ze je mozne ze nozicka vyskoci znova. nastastie sa tak nestalo a vsetko je teraz v uplnom poriadku 🙂

@16lulu uplne ta chapem ze zle spominas na to visenie, pre mna to boli najhorsie chvile v zivote, a tiez na to nerada spominam. ale uz je to za nami a uvidis, o par mesiacov si na to ani nespomenies... aky uhol ma byt to neviem, ale nasej tiez strieska dorastala az neskor, je to tym ze noha je na spravnom mieste neskor, a neskor sa aj formuje. ale ako je to ti neporadim. balenie nasiroko podla mna vobec nie je dostacujuce, lebo nasa s tym nohy aj vystrela. je to podla mna tak, ze ak strieska nie je dost obla, tak nozicka by teoreticky mohla este vyskocit. preto radsej tie remence noste.

baby vydrzte, ono sa to zda zo zaciatku hrozne, ale deticky si zvyknu, vydrzia viac ako si myslime. par mesiacov prejde a ked bude vsetko v poriadku, ani si nespomeniete. drzim paste 🙂

matulik284
10. sep 2010

@stankapk viem si predstavit co si prezivala...to visenie musi byt hrozne ☹ Boli sme nakoniec v ziline a nastastie sme sa tomuto vyhli a stacia nam len remence pretoze malicka ma este stale volne klbiky...nema ich zafixovane...keby to tak nebolo tak by tiez museli robit operaciu a nasledne sadra....tak dufam, ze to bude uz len lepsie a tomuto sa vyhneme. O mesiac mame ist na kontrolu tak uvidime ako sa to bude vyvijat.

paulina9
10. sep 2010

Ahojte všetci,
som tu prvy krat, a mam asi podobny problem ako vy, teda mi mamu lorrach ortezu. zacinali sme v ba so sadrou na 2 mesiace a teraz 3 mesiac mamu tuto ortezu, dcerka ma, teda dnes uz 9 mesiacov.
Tiez by ma zaujimalo vysledok tychto vysetrenie a neviem to nikde najst, klb mame na mieste ale strieska strma. dnes sme boli na kontrole po 6 tyzdnoch, a vysledok: lb plus,tak keby ste mi mohli pomoct co to asi znamena tak by som sa potesila tiez som dost vynervovana co iste chapete. ďakujem

paulina9
10. sep 2010

@paulina9 ahojte to som ja znova, ja som len zabudla vidim tu same zle skusenosti v ba tak mam teraz miesane pocity aj ked doteraz som si bola dost ista, napiste prosim ake su to skusenosti zle a vocm sa rozlisuju od Ziliny,dakujem

16lulu
12. sep 2010

@paulina9 my sme na tom podobne...nasa kocka mala sadru 5 tyzdnov,aj v nemocnici sme boli,ale o tom pisem vyssie.. a teraz mame remence 3 mesiac,nasa ma 6 mesiacov a remence musime mat dalej..Nasa ma tiez strmu striesku,ona totiz musi byt ostra,je to na usg krasne vidiet na kontrole sa treba pytat nech ti to pekne vysvetlia a ukazu..Tak ako pisala Stankapk ..kym nie je nozicka na tom spravnom mieste a uhol nie je idealny treba remence mat aby nozka zase nevyskocila..To Ib je stupen zavaznosti..na strane c2 o tom pise annag..pozri si to,je to napisane dobre.Ale myslim ze vela vam uz nechyba,pretoze musi to mat na cistu I alebo Ia...Nasa mala stupen IIIc a teraz ma na pravej nozke I,co je uplne super a na lavej mala pred mesiacom a pol IIb..teraz uz len deficit striesky,cize si myslim,ze to moze byt tak ako mate vy Ib..ja som s tym uz spokojna pretoze viem ze sme na najlepsej ceste k uplnemu vylieceniu...len treba vydrzat..ja som o tom uz precitala strasne vela..naozaj to chce len trpezlivost a vsetko bude ok..Velmi drzim palce,chapem,ze si vynervovana..Ale co ine nam ostava,len vydrzat,aby nase krasne ratolesti boli zdrave a stastne.. 🙂 Dufam,ze som ti aspon trosku pomohla..Inak o ba neviem..my sme z vychodu,ale v Za su vraj najlepsi ortopedi na slovensku..ale myslim si ze uz nieste na tom az tak zle podla toho stupna co si napisala..rozhodnutie je samozrejme na tebe..este raz drzim palce..pa 🙂