Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

larmimi
1. mar 2011

@dci01 to musite kvoli tomu ostat v nemocnici ? 😒

larmimi
2. mar 2011

ahojte, tak ...co ja viem, dr. ho len chytil, pohybal mu nozkami, ze prava ok len lava este trosku stuhnuta, o dva tyzdne kontrola, sestricka pritiahla perinku a bolo 😉 😉 tak neviem..
@lubako
@hranolka22 ked ste boli v ZA vedeli o tom aj vasi ortopedi ? neviete ako dlho trva kym sa striesky daju do toho spravneho uhla ? zabudla som sa spytat dr. ..

hranolka22
2. mar 2011

@larmini my bývame v Žiline,rodila som v banskej Štiavnici tak nerobia sono kĺbikov
takže sme mali v Žiline do 3 týždňov ísť na KO,išli sme do žiliny na ortopédiu a tam nám hneď nasadili remienky

hranolka22
2. mar 2011

čo sa striešok to sa podľa mňa nedá jednoznačne povedať. Nám doktorka vravela,že je to individuálne,ale ak si dobre pamätám tak max. do roka by to malo byť ok

larmimi
2. mar 2011

@hranolka22 preboha, do roka ? ja uz sa nechcem nosit tu perinku na jar, to ho budem ako obliekat s tou atrapou 😒 😒 schovam to len pod nohavice na traky a o cislo vacsie pomaly..
dr. len na kazdej KO vravi, rtg robit nebudeme...asi sa bude este jeden robit na zaver mam z toho pocit...
boze je mi az zle ked si predstavim ako skodi to ozarovanie malym detickam... ☹ ☹ ☹ povedzte mi ze nie az tak 😅

hranolka22
2. mar 2011

@larmini
RTG je menší strašiak ako kĺbiky čo nie sú ok
neber to záväzne,ja som písala,že tuším tak mi to vraveli,lebo my aj ke´d sme boli na KO v 9 mesiacoch nemala striešky úplne OK,ale už nie tak,aby musela mať remienky
mne napríklad tam v Žiline povedali,že abdukčná perinka je nanič-že až remienky zaberajú na kĺbiky a preto sme mali aj remienky tak neviem
Emke som tiež na vonku dávala len šaty alebo gate na traky a o číslo väčšie
silno držím palce nech to máte rýchlo ok

dci01
2. mar 2011

@larmimi no áno, dajú to dole, nasadia remienky, pôjdeme na RTG a sono a potom sa to bude asi sledovať, že či to nevyskakuje..v tom horšom prípade dajú ešte novú sadru 😢 😢 dúfam, že nie..

ecco
2. mar 2011

Ahojte maminky,

len Vas chcem vsetky povzbudit a drzim Vasim drobcekom palce, nech uz to v lete mate vsetci OK, nech sa Vasi drobcekovia neparia v sadre ci remencoch.

My sme si tiez uzili. Len v kratkosti - v porodnici som lekarke hovorila, ze mame s klbikmi zlu rodinnu anamnezu (manzel, svokra) a tak dcerku brali par dnovu na kontrolu na ortopediu. Nalez vraj uplne OK, kontrola az v 3 mesiacoch. V 3 mesiacoch nalez IIC , kontrola v BA na Kramaroch 5, 6, 8mesiacoch - vzdy bez zlepsenia, indikacia nutnosti vaznej operacie. ☹
Konzultacia v ZIline - tam nam povedali ze operacia ano, ale iny typ. 😒
Konzultacia v Brne - u pana doktora DOC. Mudr. CSC., tam sme sa dozvedeli, ze sme dosli v hodine 12-tej, ze zatial este operacia nie je nutna, ze by to mohlo ist aj konzervativne.... Povedal, ze vobec nemala mat remence, ze na to co ma su od zaciatku neucinene, ze liecba bola od zaciatku zla - neskora a zla - ze ma remence dokonca zle nastavene ... a to ju na SK videli dvaja primari!
10 mesiac sadra na 7 tyzdnov, potom orteza do 1.5 roka kym nedorastli aj striesky. Od 1.5 roka nasa malicka beha s normalnym nalezom, ortezu nosila este 2 mesiace na spanie na noc. Momentalne je nas medicinsky zazrak OK, pochopitelne chodime dalej na kontroly do Brna a ortopedov sa asi nezbavime ani do puberty. Ale vzdy ked vidim a pocujem o detickach v pavlikovych remencoch tak mi je nejako tazko...
Je mi luto, ze sme stratili na Kramaroch tak vela casu, ze pri nemennom stave lekarka proste trvala len na remencoch... a ze pri nemennom stave sme nesli skor na konzultaciu aj niekde inde aj my.
A pre mna trpke poucenie ze pravda nemusi byt len jedna.

larmimi
3. mar 2011

@ecco fuuu...normalne rozmyslam ci zajdem do tej ZA na vyzvedy 😅 neviem, ked klby su v poriadku len ta strieska na jednej nohe...tak neviem....MAM ? NEMAM ? 😖

larmimi
3. mar 2011

viete ja mam dobry vztah s nasim ortopedom, bojim sa ze by som to pokazila keby sa dozvedel ze som pochybovala a bola inde...dr. to nemaju rady 😝

dci01
3. mar 2011

@larmimi počkaj do 3 mesiacov, ak sa to nebude zlepšovať, určite choď..to by nemalo byť neskoro..však on nemusí vedieť, že si bola aj inde, ak mu to nepoviete 🙂

dci01
3. mar 2011

@ecco ahoj, to čo píšeš je veľká pravda, ale aj tak super, že ste sa nakoniec z toho dostali 🙂
chcem sa opýtať, ako si sa dostala na konzultáciu do Brna ? je to mimo SR, ako to funguje s platením a podobne ?

ecco
3. mar 2011

@dci01 Pana docenta mi odporucil znamy lekar. Nie sme jediny slovaci kt. k nemu chodia, ak niekto potrebujete konzultovat, nie je problem, tu je kontakt:

http://www.znamylekar.cz/6868/doc-mudr-poul-jan...

Je to fakt genialny clovek, so zlatymi rukami, proste PAN DOKTOR. Je tam aj adresa jeho sukromnej ambulancie, z hladiska dochadzania je super ze je poobede. Treba prist s chorobopisom aj s RTG snimkami, odporucam zavolat si vopred.

Ad platenie - v Cechach sme ako samoplatci.

dci01
4. mar 2011

@ecco takže vy ste si tú liečbu hradili sami? aj pobyt v nemocnici ? možno hlúpa otázka, len nemám predstavu koľko to môže stáť 😖

ecco
4. mar 2011

@dci01 Tak, tak, sami. Uz som minula peniaze aj ovela hlupejsie ako na liecbu vlastneho dietata. .. 😉 Ved aj na SK ked ides na konzultaciu k ortopedovi s privatnou praxou tak platis tiez, ani poistka nepomoze.

randarka
7. mar 2011

Mile mamicky, aj ja sa pridam s povzbudzujucou skusenostou. Nebojte sa pavlikovych remienkov,
deticky sa v tom citia lepsie ako v abdukcnej perinke, maju viac pohybu a hlavne sa v tom v lete tak nepotia.
Aj ked na prvy pohlad to vyzera hrozne, ked si zvyknete, nie je to nic neprekonatelne, hlavne ked si predstavite, ze sa tym mozete vyhnut operacii. Viem o com hovorim. My sme s nasou dcerkou zacinali s hroznym nalezom, najma na lavej nohe mala stupen IID-IIIA, co uz hranici s upnym vyklbenim, ale vdaka skvelej doktorke a poctivemu noseniu remenov 24hod denne(okrem kupania) 10 mesiacov a potom este asi mesiac na noc sme sa vyhli aj sadrovaniu aj operacii. A dnes nasa mala (2?5r.) beha ako srnka!!!
Tak hlavu hore, casto je to pre nas, rodicov, tazsie zvladnutelne ako pre nase deticky.

dci01
7. mar 2011

@randarka ďakujeme za povzbudenie, je fajn počuť príbeh so šťastným koncom 🙂

larmimi
8. mar 2011

@randarka dakujeme za prispevok 😉
nam sa ta nasa perinka uz pobokoch para, teda tie gumicky co sa do nich zapinaju gombiky...pretoze som to oprala na buducu stredu ideme na kontrolu tak sa spytam kolko to asi este bude nosit , dufam ze ma dr. neukamenuje 😀 😀
popripade by som si dala predpisat novu 😅

letenka
8. mar 2011

@lenkacka tak sa ozyvam sice po dlhsom case ale mam pozitivne spravy 🙂
na konci januara sme boli v tej Ziline na konzultacii u p.primara a ten nas veeelmi potesil, pretoze nam povedal, ze mame zdrave dieta 😉 ..ani som tomu nedokazala uverit...povedal, ze vsetko je tak ako ma byt... 🙂 ...a ze nepotrebujeme ziadnu ortezu a ze ani nemusime balit nasiroko...ale pre istotu som ju este cely februar balila do postoliek...a dnes sme boli na kontrole aj u Dr. co nam ortezu predpisal a tak isto zhodnotil, ze klbiky su v poriadku 😉 ...tak som moc moc rada 😉
tak i Vam drzime palceky aby ste coskoro boli v poriadku 🙂

lenkacka
8. mar 2011

@letenka Jééééj no supeeer - teším sa spolu s Vami 🙂 😀 . My sa chystáme na kontrolu začiatkom apríla a už teraz na to myslím a bojím sa,že budeme musieť nosiť remence aj naďalej ☹ ☹ .Dúfam,že nás potešia a budeme mať krásny darček k 1.ročiku - veľmi si to želáme 😎 .Dám potom vedieť,že ako sme dopadli - drž nám palce 😉 .
Majte sa krásne....

letenka
8. mar 2011

@lenkacka dakujeme...jasne, ze vam drzime palceky nech vam vsetko dobre dopadne...mali sme ortezku sice len jeden mesiac ale viem si predstavit co prezivate...takze drzime aj s Viki palce...ozvite sa potom ako ste dopadli.. 🙂

lienkalenka123
9. mar 2011

@ecco "úžasné" čo dorobia títo naši doktori. Človek aby si pomaly zháňal kontakty na Mars 😠
našťastie to dobre dopadlo
@letenka super, tešíme sa s vami 🙂 a pevne verím, že aj našu Viktorku už čoskoro "oslobodia" a že bude všetko v poriadku 🙂
@lenkacka držíme pästičky aby vám už konečne povedali, že máte všetko OK 🙂

ešte som sa chcela spýtať - v BA nám kázali prísť na kontrolu až v apríli...ale tu v LV nám ortoped povedal ešte vo februári, aby sme prišli aj v marci, ked si nás nenechajú ležať v BA...tak neviem, môžem ísť teraz sem na kontorlu? či to nevadí že každý mesiac inde...a hlavne, môžem veriť tomu, čo mi tu povedia???

lenkacka
9. mar 2011

@lienkalenka123 ďakujeme za držanie pästičiek 😉 a aj my Vám silno držíme palčeky.Určite dám vedieť,ako sme dopadli a ak vy budete mať niečo nové,určite sa ozvyte.Zatiaľ sa majte krásne.... 🙂

larmimi
9. mar 2011

@letenka super spravy.. 😉 😉
aj ja uz chcem vsetko dole, hlavne na leto ☹

luckaa
9. mar 2011

Ahoj holky,chci se zeptat,taky jsme dostali řemínky,sice nález UZ dobrej I.a,ale tužší pravá kyčlička,tak máme předepsané cvičení a řemínky.Chci se zeptat,jak se s tím děti nosí,máme problém s refluxem,malá potřebuje hodněkrát si odříhnout a hodně jí musím nosit zádama k sobě...půjde to? A ještě jedna otázka,jsou v tom nožičky hodně na pevno,nebo se s nožičkama dá v tom hýbat.Malé jsou tři měsíce.Díky moc,jsem z toho dost nešťastná 😢

dci01
10. mar 2011

ahojte, tak aj my sme už domka aj s remienkami 🙂 boli sme v nemocke dve noci, robili nam 1xRTG hneď po zložení sádry - to bolo vraj výborné, máme už aj jadierka a potom 2xsono pre istotu opakovane každý deň, dnes nás pustili..remienky sú omnoho lepšie ako sádra, len neviem ako jej prezlečiem to body, čo sme jej pri nasadzovaní dali 😒
chcem sa opýtať mamičiek, čo ste mali sádru - aj vy ste mali nožičky po zložení ešte tak naširoko? lebo my sa veru ani do kočíka nezmestíme, to by som jej musela nožičky trošku dať ku sebe, zatiaľ to nechcem skúšať radšej, počkám do kontroly, ktorú máme o týždeň
ale som rada, že sme doma, lebo tá nemocnica je otras ☹

dci01
10. mar 2011

@lenkacka ahoj, mám jeden príbeh so šťastným koncom, keď sme boli v nemocnici, bola tam maminka s 13 mesačnou dcérkou, nosia remienky už 7 mesiacov, predtým sádra a zatiaľ im nedovolili vôbec skladať..bola smutná, lebo malá už veľmi chcela chodiť, ale nedalo sa jej v remienkoch postaviť, tak len štvornožkovala po celej nemocnici 🙂 teraz išla na príjem s tým, že jej idú pichať do kĺbikov pod narkózou kontrastnú látku, aby zistili, že kde je problém, lebo na sone sa im tam stále niečo nezdalo..potom že ich objednajú na operáciu..no keď ju mali na sále, tak ju presvietili takými kamerami, čo majú na sále ( niečo ako RTG, ale nie celkom také, používajú to napr.pri sádrovaní) a zistili, že kĺbiky sú úplne v poriadku a aj striešky sú v ideálnom uhle 🙂 takže aj oni dnes išli domov s tým, že remienky postupne skladať na 6-12 hodín denne a potom do 2 mesiacov už úplne vysadiť
neviem ako je to možné, že to nevideli na sone alebo RTG, ale vidíš, že aj toto sa stáva

lenkacka
10. mar 2011

@luckaa Ahoooj!! Aj naša mala problém s grckaním a tiež som sa obávala,že či ju remienky nebudú ešte viacej dráždiť.No keď ich budeš mať správne nadstavené a nepojde remienok okolo bruška ,ale okolo hrude,tak by to nemalo až tak vadiť a dieťatko si časom zvykne.Naša si ešte stále občas vygrcne 🙂 ,lebo sa veľa napapáme 😀 😀 . Nožičkami bude mocť kľudne pohybovať - pridávam aj foto 🙂 🙂 .My ich nosíme od 5 týždňa ,teraz budeme mať 11 mesiacov a ešte stále sa trápime ☹ .Vlastne 2 mesiace sme mali od nich pokoj,ale mali sme horšieee - 10 dní sme viseli a 6 týždňov sme mali sádru.No dá sa to zvládnuť - detičky si na to zvyknú - horšie je to s nami. 😉 Veľa trpezlivosti 😎

lenkacka
10. mar 2011
luckaa
10. mar 2011

@lenkacka No,to je gymnastka 🙂 😵 .My dneska byli poprvé cvičit ve stacionáři a v pondělí jdu k doktorovi nasadit ty řemínky.Doufám,že když nemáme špatný nález jen tužší kyčličku,že to u nás nebude na dlouho.
Moc děkuju za odpovědi.Museli jste si ale pořádně užít,já všechno co se týká holek špatně nesu. 😔