Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

larmimi
21. feb 2011

@dci01 nesranduj ...ze to nerozozna kazdy 😅 😅
inac ja som tu asi sama co ma chlapca 🙂 🙂

lienkalenka123
21. feb 2011

@larmimi no tiež už nemám chuť sa na nich ani len pozrieť a nie im dať prezerať malú...čo už...
na remence bola navyknutá ale noci sú strašné...nevie zaspinkať a ked už od únavy "padne" tak spí asi 1,5 hodiny a potom celý uspávací proces absolvujeme odznova...také mame noci ale verím, že si zvykne...
dobre, že nie je leto ale aj toto obliekanie ked ideme von stojí za to...
@benotka ďakujeme....malinká je zlatá, držíme pästičky aby vám všetko dobre dopadlo
@dci01 ano tešíme sa a verím že doktorka v BA je lepšia odborníčka ako tí "naši"
@dci01 je smutné ako sa vedia názory "odborníkov" líšiť

verím, že už skoro budú mať všetky naše pokladíky nôžky v poriadku 🙂

lenkacka
21. feb 2011

@dci01 Tak Vám držíme palčeky,aby bol kĺbik na správnom mieste - ale určite buuuuude 😉 .Potom sa budeme spoločne trápiť s remencami ☹ .My nosíme remence už 7 mesiac od zloženia sádry a verím,že na kontrole čo pojdeme o mesiac nás doktor poteší - aj keď sa už vopred vobec neteším,aby som opäť nešla z nemocnice so slzami v očiach ☹ .Chceme pekný darček k 1 ročikuuuuu - budeme veriť. 🙂

dci01
21. feb 2011

@lenkacka ale to hádam v jednom ročku už bude o.k. viackrát som čítala, že remienky by sa mali nosiť max.do1 roka, aj keď v minulosti ich nosili deti aj 2 roky a veselo s nimi behali, no neviem si to predstaviť..
vy už musíte byť "remienkoví odborníci"na obliekanie a podobne, keď ich už máte tak dlhooooo
malinká ako v nich sedí? dá sa to vôbec? ako dlho ich musíte cez deň a noc mať ?

dci01
21. feb 2011

@larmimi no, veru nerozozná..a zlé bolo aj to, že nám nedal ten prvý lekár ani snímok zo sona, čo by sa malo povinne dávať
lebo snímok si môže pozrieť iný lekár a posúdiť ho samostatne..

lenkacka
22. feb 2011

@dci01 tak to aj my dúfame.Keď ich budeme musieť nosiť aj naďalej,tak dúfam,že nám aspoň skráti čas nosenia ☹ .No samozrejme budeme najradšej,keď ich budeme mocť zahodiť do koša 😀 😀 .Musíme a aj nosíme ich 23 hodín denne,hodinku pred kúpkaním jej ich dávame dole,nech si konečne pokopká nožičkami - vtedy taaaak ožije chúďatko naše.Veselo sa prevracia z chrbátika na bruško,čo v remencoch sa jej nepodarí ☹ ☹ No aj s obliekaním ma ide poraziť- keď ideme do mesta na nákup,tak jej ich proste nedám,aby som jej mohla obliecť normálne rifličky a iné nohavice,čo sa proste v remencoch nedá.Malá mi ešte vobec nesedí z čoho som tiež veĺmi smutná a aj ma to hnevalo,ale už som s tým zmierená a trpezlivá,veď my to doženieme.No je preto viacej na mňa ešte stále naviazaná,ležať na chrbátiku sa jej už zunovalo ,ale ja ju chápem.No ešte stále sa vie pekne zabávať,bez maminej prítomnosti,ale nie už tak dlhoooo.Ani ja neviem pochopiť,ako možu detičky v remencoch dokonca račkovať a pohybovať sa - naša vobec.Možno že keď dajú remence už väčším detičkám, ktoré vedia račkovať ,tak začnú aj v remencoch.Naša ešte na to neprišla ,že sa to dá ☹ ☹ .Tak čo iné nám ostáva ako trpezlivosť a veriť,že všetko bude o.k a že naše ratolesti budú v poriadku.Zatiaľ ahoooooj

lubako
22. feb 2011

Ahojte kočky. Ja chcem ísť tiež do Žiliny na destkú ortopédiu - moja malá má 5,5 mesiaca - na kontrolách klbikov bolo podľa nášho ortopéda (Púchov) všetko OK, ale ja mám pochybnosti - tiež má asymetrické záhyby na stehienkach aj jednu nožičku drží v trošku inej polohe ako druhú. Do konca týždňa tam má ambulanciu podľa rozpisu na ich stránke Dr. Krauseová - neviete aká je? Boli ste niekto u nej? PREDSA LEN-ženy ortopedičky sa často nevidia. U Dr. Popluhára sú strašne dlhé čakacie doby na konzultáciu - teraz som tam volala- až na koniec apríla-tak dlho nemôžem čakať. CHcem to riešiť už tento týždeň.A ako to tam chodí na ambulancii. Dajte vedieť.Dík

lubako
22. feb 2011

A ešte k tomu - ja tiež nemám žiadn y snímok zo sona, ani len popis, uhly atď - čo ste tu písali. Dal nám len taký papierik - že" bedrové klby sonograficky a j klinicky v poriadku" a podpis. Však bodaj by to tak bolo - ale tých pochybností sa nezbavím, radšej ju pojdem dať ešte raz vyšetriť. A neviete do akého veku sa robí len sono a odkedy sa už robí aj RTG?

lili24
22. feb 2011

Ahojte babulky,

tak dnes sme boli po vyse mesiaci na kontrole a vysledok ma velmi potesil 🙂 sice nadalej nosime remence ale ked to pojde ako doteraz tak uz iba do 22. marca 😀 😀 😵 😵 😵 😵 mame ich v podstate uz iba na "doliecenie", podla dnesneho sona ma lavu nozicku uplne v poriadku a pravu ma na 2b 😵 😵 😵 a doktor povedal ze podla dnesneho nalezu aky mala tak by uz remence nedaval (keby taky nalez mala minuly mesiac), ale ze ked sme zacali s remencami tak to aj dokoncime s remencami a na to doliecenie ich mame mat este ten jeden mesiac, celkom sa z toho tesim 🙂 co vy na to?

drzim nam vsetkym palce 😉

lili24
22. feb 2011

@lubako neskusila by si najprv nejakeho sukromneho ortopeda?? na porovnanie, uvidela by si co by vam povedal a potom by ste mohli skusit tu zilinu...
ja som tiez bola aj u sukromneho, pre istotu

lili24
22. feb 2011

@dci01 normalne sa mi chlpy postavili ked som citala ako pises ze si lekar nevsimol luxaciu, ale len miernu displaziu to je strasne 😔 😔
my mame tiez len "miernu displaziu", tak dufam ze to tak aj naozaj je 🤐

hranolka22
22. feb 2011

@larmini
my sme mali dyspláziu a nedovývijané striešky
@lubako u DR Krauseovej sme boli 3x,je celkom fajn,aj keď Popluhár na mňa pôsoobil aj odobornejšie aj milšie.Ale ona je fajn a aj odpovedá na otázky ak sa spýtaš takže dá sa
nám akurát kázala dávať široké balenie po ukončení remienkov zatiaľ čo ďalší 2 dvaja ortopédi už nie. Takže bežte k nej,predsa len je to trochu iný odborník ako bežní ortopédi.Držím palce

dci01
22. feb 2011

@lenkacka držím palce, nech vám už na ďalšej kontrole urobia radosť 🙂 myslím, že potom budeš prekvapená, ako rýchlo to všetko dobehnete..ale predsa len, môj nevlastný otec je športový lekár a ten mi jednoznačne povedal, že po tom roku, možno aj skôr je dobrá pre tieto detičky rehabilitácia, že je to veľmi dôležité, tak sa skús lekára na to opýtať, ja ešte tiež zisťujem podrobnosti, predsa len máme ešte k tomu ďalej ako vy..keď zistím, tak ti dám vedieť..
je to sranda, že my sa tešíme na remienky, budeme radi, ak budú držať, vy sa tešíte na to, kedy vám ich dajú dole...a niekto sa teší, keď už nebude musieť dávať široké balenie🙂)

dci01
22. feb 2011

@lubako ak máš pochybnosti, určite choď a to čím skôr, ak sa nedá vybaviť primár, tak aj tá doktorka bude o.k., predsa len je menej pravdepodobné, že by sa sekli dvaja lekári, budeš mať dva názory a budeš pokojnejšia..ver tomu, že ak by náhodou bol nejaký oroblém, tak primár sa na to bude tiež pozerať ( oni to spolu konzultujú, ak je vážnejší stav - ale to isto nebude váš prípad )

dci01
22. feb 2011

@lili24 no ja som išla na konzultáciu, lebo som v kútiku duše dúfala, že máme nožky v poriadku a ten náš lekár len preháňa a ono to bolo naopak ☹
ale každému, kto má nejaký čo i len maý problém s kĺbikmí, jednoznačne odporúčam navštíviť minimálne 2 ortopédov..nič za to nedáte a môžete vášmu dieťatu veľmi pomôcť..
ako som už písala, naše nálezy boli:1b na obidvoch stranách a to po narodení aj v 6 týždňoch, v 3 mesiacoch 2a na ľavej strane a po konzultácii (ktorá bola o pár dní) tá ľavá bola nakoniec vykĺbená..
nepíšem to preto, aby som vás vystrašila, ale hádam to niekomu pomôže, tak ako nám, lebo aj ja som išla na tú konzuláciu len na základe prečítaných diskusií na MK

lubako
22. feb 2011

@dci01
baby, ja sa tak bojím o malú, čo nám v tej žiline povedia. Tiež dúfam v dobré - ale tie asymetrické zárezy a zhoršená abdukcia na ľavej nôžke môže to byť niečo iné ako vada v bedrovom klbe?? ? Tiež si myslím, ak to bude veľmi lzé, dostane sa to aj k Dr. Popluhárovi.

dci01
22. feb 2011

@lubako a kedy tam idete ?

larmimi
23. feb 2011

@lili24 to je super sprava, drzime palce, 22marec je bliiizko 😉 😉
@lubako ahoj, a ano, kedy tam idete ?
@hranolka22 a ako dlho trva pokial sa vyvinu tie striesky ? 😒

my ideme na kontrolu 2. marca, teda...zatial som bola len u nasho ortopeda...ale pocvicil s malym a povedal ze uz to ma lepsie..uvolnene...
skuste toto : roztiahnite nozicky babatka a chytite zvnutra stehna pri kolienkach palcom a kruzimi pohybmi skuste pocvicit do hora, a potom dole k podlozke, aby sa jej skoro kolienkami dotklo...ak je to stuhnute a nejde to , nieco nie je v poriadku...nasmu malemu to neslo na prvej kontrole, mal to stuhnute.. pridam foto ? lebo som to tusim vysvetlila ako pako 😀 😀

larmimi
23. feb 2011

@lubako a ozaj, moj maly mal len mesiac a uz mu robili RTG...bola som z toho nestastna...ale robia to ....
myslite, ze to moc skodi ? ☹

lubako
23. feb 2011

Ahojte. Práve sa rozhodujem kedy tam mám vlastne ísť...lebo neviem na koho natrafíme, samozrejme by som chcela čo najlepšieho doktora-ale že vraj nie je záruka, na koho natrafíte, aj keď majú rozpis práce na ambulancii na ich stránke. že vraj aj v priebehu dňa sa môžu na ambulancii vystriedať -keď im príde napr. nejaká operácia alebo niečo súrne.
hranolka 22 - snáď aj tá Krauseová - ak ju práve zastihneme bude dostatočne odborná aby vedela prísť veci na korienok, lebo nechcem mať po tejto návšteve ešte väčšie pochybnosti....a dúfam tiež že rtg jej nebudú ešte robiť - veď za celý život si tých rengenov isto ešte užijú dosť

lenkacka
23. feb 2011

@lili24 Tak to sa určite tešíme s Tebou 😀 😀 .My sme mali 17.1. na operovanej nožičke nález 2b ( a to už máme skoro 7 mesiacov ) a naďalej nám kázal nosiť remence na 23 hodín - ani o hodinku menej ☹ ☹ a na ďalšiu kontrolu ideme až začiatkom apríla.Povedal,že ak sa to nezlepší,že bude potrebná operácia - čo nechápem!!!!Vám povedal niečo iné : iný lekár - iný názorov.Tiež vlastne nosíme remence už len na doliečenie,aby náhodov nožička ešte nevyskočila.Boli sme na súkromnej klinike ako som už vyššie písala a tam nám doktor povedal,že má nález super a keby sme mu neboli povedali,že mala vykĺbenú nožičku,že by to podľa sona ani nevedel.Tak som zvedavá,že čo nám povedia na aprílovej kontrole.Držím Vám palčeky,nech sa tých remencov už onedlho zbavíme 😉 😉

lenkacka
23. feb 2011

@dci01 prestne tak ako píšeš,každí sa teší na niečo iné,ale všetky máme rovnaké želanie: ABY NAŠE RATOLESTI BOLI ZDRAVÉÉÉ.Ja som sa tiež už informovala na rehabilitáciu a určite aj pojdeme : mamka mi robí na detskom príjme tak sa stále za nás informuje 😀 😀 Tiež dám vedieť.Zatiaľ pááá 😉

larmimi
23. feb 2011

@lubako ja by som isla co najskor, nech vies co vlastne mate, a uvidis ze vam povie ze je vsetko v poriadku a mate pokoj...takto stale rozmyslas a stresujes sa .. 😒

lenkacka
23. feb 2011

@hranolka22 Ahoj!!! My ešte stále nemáme ideálny uhol striešky a to od zloženia sádry ubehlo už 7 mesiac ,no už nemáme k tomu ďaleko.56- 48 stupňov a správny má byť 60-45 st.Mám kamošku čo ležala s nami v nemocnici a jej dokonca obe nožičky operovali a od zloženia sádry nosila remence len 4 meciace a už má ísť na kontrolu len v 3 rokoch.Je to individuálne.Musíš dúfať,že nebudete taký prípad ako my ☹ ☹ a že sa striešky skor upravia,ale myslím si,že to je už to najmenej.Hlavne,že je kĺbik na svojom mieste a že tam aj ostane.Veľa trpezlivosti pa 😉

larmimi
25. feb 2011

@lubako no co , boli ste ? 🙂

lubako
25. feb 2011

@larmimi
ahojte. Boli sme v žiline včera. Bola tam dr. krauseová. urobila jej sono - povedala, že klby vyzerajú uplne v poriadku a na otázke, že prečo tie asymetrické ryhy - povedala, že pri tom počte detí čo vidia sa to niekedy stane že aj pri dobrých klboch sú niekedy tie asymetrické ryhy ale určite to netreba prehliadnuť. RTG jej teda nedala robiť.Ale v popise nezaradovala nález do skupín ani tam nemáme žiadne uhly striešky atď, napísala centrácia správna l. utr., zastrešenie vyhovujúce l. utr., bez abrevácie, bez contrcturae coxae, Barlow ortolani negat, nález coxae l. utr. v norme napriek asymetrii kožných rias t.č. neidikujem RTg vyš.
snáď sa môžem pri nej spoľahnúť, že je naozaj všetko Ok
Veľa šťastia a trpezlivosti pri chorých klbikoch 🙂

larmimi
25. feb 2011

@lubako jeeeeeeeeeej to su dobre spravy na vikend nie ? tak dr. v PU mal predsa pravdu 😉 😉
a si ma potesila, lebo aj ja mam na prvom naleze I.utr a nevedela som doteraz co to znamena, ale nieco dobre 😀 😀
to som rada pozdravujem 😉 😉 my ideme 2teho teraz 😒 rada by som sa zbavila tej abdukcnej perinky uz ma to prestava bavit

lubako
25. feb 2011

@larmimi
myslím, že to je l. utr. (písmeno l, nie rímska číslica I.). Ak to správne chápem, malo by to znamenať - jedna aj druhá strana - teda obojstranne)

larmimi
1. mar 2011

ahojte, nikto nic nove ? my ideme zajtra na kontrolu 😅

dci01
1. mar 2011

@larmimi ahoj, no my nic nemame nove, v utorok nam daju dole sadru, tak ideme na prijem do nemocnice uvidime co bude 😒