Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

lionx
26. feb 2014

@dreamer4 asi na tom nieco bude,,moj mal polohu KP cele tehotenstvo,,ta teraz mame problemy,,presli sme si vyvesenim,,teda trakciu over head,,potom 7 tyzdnov sadra a teraz mame ortezu ☹

lucifer_xd
26. feb 2014

@sasaa22 moja malicka ma 4 mesace a mala hned 4 den po narodeni plienku tu take velku a pag remene.. mala najprv aj sadru na 6 tyzdnov ale teraz ma remene a doktory hovoria ze sa jej to lepsi uz ju mozem aj kupavat a nachvilku ich jej davat dole takze dufam ze sa to neskomplikuje... a to co je ta ortezka??

ania4
20. mar 2014

No baby my sme boli s malou dnes na sone na ortopedii,mala ma 3tyzdne a 2dni a dr nam povedal ze ma vyklbene obe jadierka.naordinoval nam abdukcnu perinku a nejake popruhy ale tie sme nedostali len tu perinku...ach jaj malicka vyzera v tom tak neprirodzene. ale neviem ake vazne to je lebo tie ich zapisky na sprave su hrozne.nevedel by mi ich niekto vysvetlit:? pise ze: klin.coxy symetricke adukcia ln mierne viazne luxačný fenimen nie je pritomný.chbtica primerana. prava coxa alfa 47st. beta 67st., lava coxa alfa 47st. beta 66st.. . cecentrcio coxae utrque..vopred dakujem ak by mi to niekto vedel prelozit do ludskej reci..

lucifer_xd
29. mar 2014

@jarka191 ahoj no co ako ste dopadli?? my sme boli na kontrole a sa to zlepsilo mozeme davat na 2 hodky dole... lenze ta nozicka jej nejako puka.. ale to asi tym ze ju ma furt v jednej polohe a ked s nou pohne tak jej pukne dufam ze sa jej to nevyklbuje a inak nws ako zistim ci sa jej to vyklbilo alebo co??

jarka191
29. mar 2014

@lucifer_xd ahoj, to je super správa, my máme tiež zlepšenie, operácia sa nekoná 🙂 Približne ešte asi 2 mesiace budeme nosiť remence, keď nie dlhšie. Neviem, ako zistíš, či sa jej to vykĺbilo. Skús zas navštíviť lekára, nech jej to skontroluje.

oliatana
30. mar 2014

Ahojte!
Môj teraz už 4 ročný synček Oliver tiež nosil remienky až 7 mesiacov. Mali sme vážnu poruchu kĺbov, ale našťastie sme v pohode. Znášal ich zle. Budil sa mi v noci, plakal. To preto, že sme ich mali tak dlho, ale vďaka nim nám chodí. Už som zabudla, aké to bolo. Teraz sa teším z toho, ako sa jaší a nebehá ale lieta. Držte sa!

lucifer_xd
4. apr 2014

Dievcata prosim vas moja malinka ma remienky... neviete prosim vas ako zistim ci sa jej ta nozicka vyklbila?? lebo v poslednej dobe jej praska aj v kolienkach ale hlavne na tej lavej nozicke pri bedrovom klbiku ktoru ma zlu.. prosim vas neviete mi pomoct??

lucifer_xd
4. apr 2014

@jarka191 no ja som z TN a do ZA sa nemam ako dostat... tak to som rada ze sa jej to zlepsilo a tvojej ta nozicka nepuka??

jarka191
4. apr 2014

@lucifer_xd nám nožička nepuká, ale moja s nimi tak kope a stále ich má vo vzduchu, tak som zvedavá ba ďalšiu kontrolu 😒 Dúfam, že už po ďalšej kontrole napíšeme, že je všetko v poriadku 🙂

jarka191
4. apr 2014

@oliatana ejha 7 mesiacov to je neuveriteľne dlhý čas, ale máte to už za sebou a už všetko je v poriadku 🙂 Ďakujeme za podporu, my to ešte budeme nosiť minimálne 3 mesiace 😒 Ale vždy si vravím, to nie je choroba, to je len estetická chybička. Už aj ja sa teším na obdobie, keď malá bude mať voľné nožičky, vždy si predstavujem, aké to bude.

lucifer_xd
4. apr 2014

@jarka191 joj drzim vam palce 🙂 neboj aj moja s nimi kope a drzi ich vo vzdcuhu jej to pukalo aj pred tym a povedali ze to je zlepsene vecinou jej to puka v kolienku ked ju vyrovna ale tak aj my dospely ked sa vyrovname a pretahneme tak pukame mozno je to s toho ze ma nozky v tej istej polohe furt joj drzim palce takze ete 2 mesace?? a za kolko vam dali kontrolu?? prepac ze sa znovu pytam ale kolko uz mate remene?? a nws preco sa jej to tedy nelepsilo??? co ju chceli operovat??

jarka191
4. apr 2014

@lucifer_xd už to nosíme 3tí mesiac, najprv sme išli na kontrolu po mesiaci, vtedy nenastalo žiadne zlepšenie, potom sme išli na kontrolu po 6 týždňoch a tu už máme konečne zlepšenie. Na kontrolu ideme opäť o 6 týždňov, t.j. začiatkom mája 🙂 Sama neviem prečo nám spočiatku nenastalo zlepšenie, ale lekár vysvetľoval, že to potrebuje čas a musím byť trpezlivá. Vám čo povedali? Ako dlho ešte máte približne nosiť? Najhoršie je, že stále rátam dni ku kontrole, a pritom nechcem, aby ten čas tak letel :(

lucifer_xd
5. apr 2014

@jarka191 no nam povedali zlepsenie uz mozeme na 2 hodky denne skladat, ale nwm kolko to budeme nosit sa zdy bojim tej kontroly uplne ma zmrazuje ked mi hovori ci je to zlepsene alebo zhorsene ja tez to tak mam nwm sa dockat teho dna kedy bude v poradku ale zas necem aby mi tak rastla... vis ako... a no my uz to mame 5 mesiacov da sa povedat ale to islo cez tu siroku plienku pag sadru a teraz remene no... bojim sa co mi zase povedia a ete ked jej to aj zacalo pukat, ale zas mozno to uz ma aj v poradku bo mi chalan hovoril ze zly klbik nepuka a dobry hej, ale tak kto vie on neni ortoped 🙂 joj drzim vam palce moc nech uz to je za nami secko toto a len nato spominame

jarka191
5. apr 2014

@lucifer_xd neboj sa, príde aj náš čas 🙂 Budem na vás myslieť a tiež držím palce. Dovtedy prajem pevné nervy 🙂

lucifer_xd
5. apr 2014

@jarka191 no to veru aj ja tebe... joj nech uz je to za nami 🙂 ale sak uz to nejako vydrzime len neh nenastanu komplikacie

oliatana
5. apr 2014

@jarka191 Ahoj Jarka!
Prepáč, že až teraz, ale mám aj ročnú dcérku, ktorá začína chodiť, tak lietam raz za jedným a raz za druhým 🙂 . Máš pravdu, je to len estetická vada a o chvíľu si na to už ani nespomenieš.
Mne malý držal nožičky v polohe ako ich mal v remencoch do roka a pol. Hocikedy som ho našla, ako ležká a má tie nožičky tak. Asi spomínal 😀 a bolo mu pohodlne. Inak cez deň nám moc pomáhalo vozenie v kočíku. Oliverko bol trpezlivé dieťa, mal aj atopický ekzém. Aj z toho sme vyrástli. Drž sa!!!!!

lucifer_xd
19. máj 2014

@jarka191 awoj no co ako ste pokrocili ete mate remienky?

jarka191
19. máj 2014

@lucifer_xd ahoj, uŽ som sa ti chystala napísať, tak od 1. mája už nenosíme remence, boli sme v Budapešti u veľmi dobrého detského ortopéda, ktorý nám podľa vyšetrení povedal, že máme kľbiky na jednotku a podľa rtg snímok, ktoré na robili na Slovensku, vraj vôbec sme nemali vykĺbené kĺbiky a že nám stačilo len naširoko baliť. Bola som v šoku, ale zároveň si odvtedy užívame voľnosť nožičiek 😵 Inak sme boli aj u nás na kontrole, kde nám lekár povedal, že ešte posledných 6 týždňov máme nosiť remence 😀 My sme mu nič nepovedali a čakáme na ďalšie vyšetrenie. Sme zvedaví dokedy nás chce takto naťahovať nás drahý lekár 😵 A vy ako ste na tom?

lucifer_xd
20. máj 2014

@jarka191 awoj🙂 no my ete mame remene ale uz mame donest rtg snimky a uz mam aj v sprave ze ak bude rtg dobre tak zvazuju definitivne zlozenie.teraz ichuz moze mat na 8 hod dole ale musim na siroko balit.a dufam ze uz jej to daju dole a nwbudem muset na siroko balit .uz aby to bolo.tak super si uzivajte")kolko ma malinka?🙂

jarka191
20. máj 2014

@lucifer_xd ahoj my sme ich nosili 5 mesiacov, a budúci týždeň máme 7 mesiacov 🙂 Držim vám palce, aby ste ich uz mohli aj vy vohodit do smatneho kosa🙂 A to, ze i mozete davat dole na taky dlhy cas je to skvele, velmi napredujete. Potom mi daj vediet ako stte dopadli.

lucifer_xd
20. máj 2014

@jarka191 jaj bodaj by ved 4.6. Deme na kontrolu pag ti napisem drz mi palceky dufam ze uz jej to fakt daju dole. Kazdy den dufam neh uz si moze kopkat🙂 a uz ti aj sedka malinka?

jarka191
20. máj 2014

@lucifer_xd este nesedi, ale uz sa pokusa plazit, pretaca sa 🙂. Pomaly vsetko dobehnem, ale mame cas, teraz si uzivvame, vzdy ma nozicky vo vzduchu 🙂. Drzim vam palce 🙂 uz tych par dni vydrzite 🙂

lucifer_xd
22. máj 2014

@jarka191 aj moja nozky furt hore a v pusinke.jaj neh uz jej to daju dole preboha mne je jej luto furt len v jednej.polohe kks. Drz mi palceky aby nam to dali doluu

lucifer_xd
4. jún 2014

@jarka191 awoj tak my uz tez mame volne nozky presne dnes na 7 mesacov jej to dali dolu juhuuuu dockala som sa sme taky stastny seci 🙂)

jarka191
4. jún 2014

@lucifer_xd supeeer, gratulujem, užívajte si to naplno :D Je to výborný darček. Teším sa, zvládli sme to. Ja už pomaly aj zabúdam, že sme nosili remence. Teraz už môže naše deti napredovať v plnom prúde 😵 A už ani naširoko nemáte baliť ? Ja ešte mesiac musím, ale to je len čerešnička na torte :D

lucifer_xd
4. jún 2014

@jarka191 my uz vobec ne len mi pisal ze do tyzdna jej mam dat doleremene to nwm ako ale povedal ze uz nozky su okey tak uz som jej ich dala doluba s5 jej ich nedam🙂 aaa o 11 mesacov kontrola mala je taka stastna.to siroke balenie uz vydrzte ;)

lucifer_xd
10. jún 2014

@jarka191 ete jedna vec uz davas sportovy kocik?

jarka191
11. jún 2014

@lucifer_xd áno už dávam, dávala som ho aj pred tým, keď mala remence 🙂 Vo vaničke mi už nepoležala, tak ju musím dať do polosedu. Chodíme aj k fyzioterapeutke, ktorá mi poradila, že kľudne môže dieťa sedieť v kočíku, ak je opretá. Ako sa Vám darí bez remencecov? Moja sa už kotúľa po celom byte 🙂

lucifer_xd
11. jún 2014

@jarka191 joj moja super 🙂 je totalne kludnunka nozky furt v rucickach ale pusinke. Uz na boku spava no vyborne cosi🙂 aj ja ju uz dacam do slortaku vo vanicke bola nervozna a tak neublizi jej to na nozky ten sportak ze? Moju ucim sedkat 🙂 secko uzasne 🙂 a ete balis na siroko?

jarka191
11. jún 2014

@lucifer_xd nie neboj sa neuškodí to, podľa môjho lekára už z dobrých výsledkov nemôžu byť zlé výsledky🙂 Odkedy sú tieto horúčavy nebalím naširoko, aby sa jej nezaparila riťka 🙂 Aj moja malá odvtedy spáva len na boku, najprv sa musela pridržať postieľky, ale napokon zistila ako na to 🙂 Je to fakt skvelé obdobie, a hlavne, že aj my si môžeme užívať ich vývoj. A najlepšie je na tom, že keď sa niekto pozrie do kočíka, nemusím vysvetľovať, že čo máme s nožičkami. Ja tiež dávam moju sedkať. Prajem krásne dní plných nových zážitkov 🙂