Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

yvi83
20. máj 2015

Ahojte, tak aj ja sa idem pochválit 😵 po včerajšej kontrole máme diagnozu Ia. dr. nám chcel nechat remienky už len na noc, no sestrička hovorí že nie, že nech mesiac ešte vydržíme, tak neviem ako to tam majú, keď sestrička rozhodla, ale nech, hlavne že máme nôžky už ok a o mesiac už hádam dajú dole.. 😵

kolb
20. máj 2015

@yvi83 tak to je skvele, tesim sa s vami! my mame kontrolu az koncom juna, tak si este pockame.. snad na dobre spravy! 😉

zelmirka1
21. máj 2015

@yvi83 super, to máte lepšie ako my, nám nechali nam len siroke balenie tak dufam ze rozhodli spravne.

katkak512
21. máj 2015

Ahojte. Aj my sme boli v utorok na kontrole a uz mame nozicky v poriadku. Tubingenovu ortezu mozme uplne odlozit. Uz nemusime ani balit nasiroko. A malinka moze robit co sa jej zachce- moze stat,chodit atd. Jupiiiii 🙂

kolb
21. máj 2015

@katkak512 katka to je uzasne, tesim sa s vami 😵

yvi83
21. máj 2015

Ale ja tu čítam samé dobré správy 🙂 baby teším sa s Vami a úplne chápem aj Vašu radosť 😵

zelmirka1
17. jún 2015

Ahojte, tam sme boli na kontrole po mesiaci odkedy nám dali dole pavlikove remienky a nechali len široké balenie a výsledok je super, klbiky sú v poriadku už nemusíme nosiť ani široké balenie, len na noc dva týždne a potom ideme na kontrolný rtg a vraj už to bude posledná kontrola. Tak sa veľmi teším, mali sme naozaj šťastie že len dva mesiace sme mali remienky a pomohlo, zrejme preto že to zachytili veľmi zavčasu. Maličká je spokojná, hneď sa začala otáčať na bruško. Tak baby píšte aj ďalšie dobré správy... 🙂

kolb
17. jún 2015

@zelmirka1 jeeeej, tak to je skvele, gratulujem!! Keby sa tak aj nam postastilo.. koncom juna mame kontrolu po dvoch mesiacoch nosenia tubingena.. tak prosim drzte palceky 🙂

yvi83
17. jún 2015

@zelmirka1 Super ..teším sa 😵 ..my sme v pondelok mali kontrolu po 4 týždnoch a na dverách oznam že dovolenka až do 22 tak klopem že čo teraz , kto skontroluje remienky a sestrička že čo sme si nezavolali, no vravím že ma to nenapadlo keď máme kontrolu a že aj tak by sme zbytočne volali keď tam nik nieje 😒 tak že máme prísť budúci týždeň ale že budeme asi dlho čakať lebo bude mať veľa objednaných ..no nech, len nech počujem dobré správy 😵

zelmirka1
18. jún 2015

@kolb drzím 🙂

zelmirka1
18. jún 2015

@yvi83 my sme tiež išli o týzden neskor lebo som musela niečo riešiť so synom, ale to neva hlavne nech je dobry vysledok 🙂

katkak512
18. jún 2015

@kolb nam ta orteza velmi pomohla tak verim, ze pomoze aj vam. Bolo to ovela lepsie ako remene. Drzim palce. 🙂

kolb
30. jún 2015

@katkak512
@zelmirka1
@yvi83
dievcataaaa, ja sa tak velmi tesim, vcera sme aj my mali kontrolu a sme volneee 🙂 ani tubingen, ani nasiroko, vsetko je v poriadku a nasa zabka v 4,5 mesiaci zistuje, co to je volnost a my s nou 😝

yvi83
30. jún 2015

@kolb Kráása 😵 a leto môže začať...My po kontrole remienky už len na noc ale cez deň sa tiež už vytešujeme a konečne sa môžeme kúsok aj parádiť 🙂

katkak512
30. jún 2015

@kolb supeeer tesim sa s vami. Hovorila som, ze orteza robi zazraky. 🙂 Uzivajte si tu volnost.

zelmirka1
1. júl 2015

@kolb @katkak512 @yvi83 to je super, samé dobré správy....tá voľnosť je skvelá, moja malá sa otáča na bruško stále a kope nožičkami ako o život, veľmi som sa bála že to bude na dlho, ale vidím, že ak sa to podchytí zavčasu tak sa to detičkám rýchlo napraví. pekné leto všetkým prajem 😉

sandrus_ka
12. júl 2015

Ahoj mamicky vo stvrtok sme boli na kontrole ako 3mesacne a lavu nozku mame 1b a pravu 2b..doktor hovoril,ze je to malicko ale predsa to tam je takze nam nakazali siroke balenie a v stredu ideme pre remene..mali ste to niektora takto a ako ste dlho mali remene?dakujem

kolb
12. júl 2015

@sandrus_ka ahoj my sme od 1m do 3m balili nasiroko a nepomohlo, tak sme dostali ortezku a ta za dva mesiace zabrala a uz sme volni.. drzim palce nech ste aj vy rychlo ok!

sandrus_ka
12. júl 2015

@kolb mi len teraz balime do stredy a potom remene ..a ako vyzera ta ortezka?

katkak512
12. júl 2015

@sandrus_ka my sme museli balit nasiroko od prvej kontroly a hned sme dostali aj abdukcnu perinku. Tu sme nosili mesiac ale nepomohla. Potom sme dostali remene (tie sme velmi nenosili lebo mala stale plakala) a po dvoch mesiacoch sme boli odoslani do BA na ortopediu. Tam sme dostali tubingenovu ortezu a po 6 tyzdnoch sme mali nozicky v poriadku. Teraz uz sme volne. Prajem vela stastia a trpezlivosti.

sandrus_ka
12. júl 2015

@katkak512 a aku diagnozu ste mali? Teda to oznacenie?

zelmirka1
12. júl 2015

@sandrus_ka ahoj my sme balili naširoko dve bavlnené plienky a pamperska do cca 8 týždňov a nepomohlo, tak nám dali pavlikove remienky. Nález sme mali na jednej nožičke IIIc a druhá bola Ia. Nosili sme ich dva mesiace a napravilo sa to, doktor bol prekvapený že tak rýchlo a dali nám ich dole, zrejme pomohlo že sme to podchytili dosť zavčasu. Je to individuálne, niektoré detičky to mali dlhšie, ale niektorým pomohli remene rýchlo. Inak 2b sa mi nezdá až také zlé, musíš veriť, že sa to rýchlo napraví. Mali sme pavlikove remienky robené na mieru, mala som veľký strach ako to bude znášať, ale bola veľmi trpezlivá, ja som dávala poctivo, ale pri prebaľovaní som vždy chvíľku nechala pokopkať a natiahnuť nožičky.

yvi83
12. júl 2015

@sandrus_ka Ahojm my sme mali od 3 týždnov sadry a po mesiaci remienky, teraz má malá 5 mesiacov a remienky dávame už len na noc, mali sme diagnozu IIIa ale pekne sa to upravilo 😵 Neboj, všetko sa dá do poriadku

sandrus_ka
12. júl 2015

Dakujem zienky za povzbudenie 🙂 aj doktor hovoril,ze je to minimum ale predsa je to tam..ja verim a pevne dufam,ze sa nam to rychlo da do poriadku.este taka otazocka kedy ste prvy krat boli po remenoch na kontrole??dobru nocku

zelmirka1
12. júl 2015

na kontroly sa chodí po cca mesiaci počas nosenia aj potom.

sandrus_ka
13. júl 2015

@zelmirka1 a kedy ste to malej podchytili?kolko mala??

yvi83
13. júl 2015

@sandrus_ka A keď ste boli prvý krát ako s mesačnou tak mala klbiky v poriadku? My sme boli na prvej kontrole hneď v 3 týždňoch, ale moja sa rodila zadočkom, tak nám odporučili čo najskôr lebo už v pôrodnici ma na to upozornili, keďže bola v takej polohe

sandrus_ka
13. júl 2015

@yvi83 ano na prvej kontrole bolo vsetko ok tak nechapem preco uz druhy krat je zla ta prava nôžka :(

zelmirka1
13. júl 2015

@sandrus_ka prvýkrát sme boli v 3 týždňoch a nebolo to úplne zlé ani dobré, balili sme naširoko - dve bavlnené plienky + pamperska, potom sme išli na kontrolu za mesiac - mala 7 týždňov a bolo to zlé tak nám odporučili pavlikove remienky. Týždeň ich vyrábali na mieru a nosila ich od 8 týždňov presne dva mesiace.
Doktor mi vtedy povedal že priemerne sa nosia cca 3-4 mesiace, takže sme mali šťastie že len 2. Ale vraj je to u dievčat časté a hlavne ak sa rodia zadočkom. Aj keď moja malá bola cisárskym rezom. Neboj bude to dobré.

sandrus_ka
13. júl 2015

@zelmirka1 ja dom rodila normalne a malicka bola hlavickou..vsetko prebehlo v poriadku a rychlo 🙂 dufam,ze aj mi to budeme mat kratko lebo malicka sa lubi kopkat a uz sa zacinala aj pomaly pretacat len teraz jej v tom brani ta apostolka :(