Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

lucifer_xd
11. jún 2014

@jarka191 tak moja tes hh a taka je zlata na tom boku ked vystrci noZku von v postelky 🙂 a ete idete na kontrilu? Sak ja som rada ze nam to vyslo tak ze na leto volne nozky🙂 jaaaj som stastna moc🙂 aj ja vam prajem moc 🙂

lucifer_xd
16. jún 2014

@jarka191 a mate kedy kontrolu? Ze vraj ja moju nemozem davat sedkat ze az ked ona sama bude cet inak ze na silu nemam davat. Moje zlaticko je milucka len furt ssa chce nosit hh lebo je nato zvyknuta. Ja vam tez prajem 🙂 a hlavne aby sa uz nezhorsilo ;)

jarka191
16. jún 2014

@lucifer_xd o týždeň máme kontrolu 🙂 Mali by sme ísť zajtra, ale malá je chorá, tak neviem. Možno, že keď sa bude mať lepšie tak ju zoberieme. Moja sa už dala na štyri, tak už čakám kedy nám bude utekať po štyroch utekať 🙂 Dám ti potom vedieť, čo bolo na kontrole 🙂

jarmila349
16. jún 2014

baby prosim vas kde by som mohla zohnat tie lorach ortezy alebo pavlikove remence sa to tusim aj vola?prosim poradte mi mam s tim velky problem

jarmila349
16. jún 2014

@kajulka007 ahoj prosim ta kde si zohnala tie pavlikove remence ako ?aj pokuaz ti bol treba a kolko si platila?

lucifer_xd
17. jún 2014

@jarka191 no vy ste rychli hh moja na 4 vobec pretoci sa na bok ale z boku na brusko ete ne obcas omylom a to je take zlatucke 🙂 sak ma casu dost ona ete neve dat k sebe nozky laska malicka ale hlavne ze je uz v poradku 🙂 jasne daj vedet co a ako ;) idete aj na dovolenku niekde?

lucifer_xd
17. jún 2014

@jarmila349 ved to doktor da ne?

jarka191
17. jún 2014

@jarmila349 lekár by ti ich mal predpísať, ale v zdravotníckych potrebách ich vieš zakúpiť v plnej cene.

jarka191
17. jún 2014

@lucifer_xd ideme len na Balaton, kvôli nožičkám sme nechceli ísť ďalej, aby sme malú nezaťažovali cestovaním, a Balaton máme tu za rohom 🙂 A vy idete?

lucifer_xd
19. jún 2014

@jarka191 tak si to tam uzite 🙂 my k babke na chalupu do bazenika 🙂 som zvedava co tam bude moja malicka robit hh :D a koncom leta mozno do tatier ale to.sa ete uvidi.predsa brat taketo miminko je trozku tazke a aj veci zbalit a na NIC nezabudnut ;D

zuzanaklimova
9. jan 2015

ahojte ake mate skusenosti s pavlikovými remienkami

ddd1010
16. jan 2015

Dobry den. my mame s remenmi otrasne skusenosti, nebudem rozpisovat. neskoro sme objavili liecebne nohavicky zuzana s trakmi (alternativa : sendy bez trakov). nasi ortopedi v ziline o nich ani nevedeli, kym inde ich ludia dostavli na predpis. nam pomohli za 3 tyzdne: (som po jednej kontrole u ortopedicky zahodila remene, nasadila zuzany a isla na kontorlu po troch tyzdnoch (mali sme ist o sest) a doktor si musel este privolat doktorku a kukali na sono, ze po vyklbenej nozicke nie je ani stopa, vobec to nechapali ani nevedeli ktora to bola.
jedna vlozka s 2 obalmi zuzana a jednym obalom sendy nam zostala. je to velkost 2 (cca 4mesacne babo) mesnie sme uz dali kamaratom, no pomaha to tak dobre, ze nedorastli do tych vacsich. dnes sa uz zuzany nepredavaju (abdukcne sendy este ano), neviem preco. vsetci co ich skusili, s nimi mali vyborne skusenosti (info od vyrobcu, ked som na ne vtedy prisla). ak niekto chce skusit, su u nas v ziline.

lalaj
14. mar 2015

ahojte dievcence. Aj my mame skusenosti s pavlikovymi remienkami, aj tubingenovou ortezou a presli sme si aj sadrovanim noziciek. Nasa malinka ma dnes 2 roky a 3 mesiace a pretrpeli sme si toho naozaj vela. Liecili ju od 3 mesiacov, no zial nespravne az sme sa v roku uz uplne zufali dostali do Ziliny, kde nam konecne povedali spravnu diagnozu a zacali ju liecit. Zial, vzhladom k malinkej veku (mala uz 1 rok) boli jej sance 50/50. Ako 1 rocnu ju zasadrovlai (sadru sme mali 6 mesiacov), potom nasledovali pavlikove remene a vo veku 1,5 roka nas cakala vazna operacia, kedze strieska bedroveho klbu bola stale plytka. Po dynamickom vysetreni v celkovej narkoze nam po 20 min. lekar oznamil, ze nozka "drzi" na svojom mieste, ale stale je malo prekryta. Operacia sa teda nekonala a neskutocne nam s manzelom odlahlo. Remene isli konecne dole a nasa princeznicka konecne mohla zacat chodit. Takze jej prve krocky sme videli az v 1,5 roku a cakali ako sa bude vyvyjat strieska nadalej. Teraz vo veku 2 rokov a 3 mesiacov sme absolvovali dalsiu kontrolu. Nasa malinka je strasne akcne dieta, nevie chodit, stale beha akoby dohanala zameskane 🙂 Zial, posledna kontrola potvrdila nase obavy a vyzera to na operaciu. Som uplne zufala a neviem co robit. Predstava, ze v 2,5 roku bude nasa princezna opat na pol roka bez pohybu ma desi. Znamenalo by to 6 tyzdnov v sadre a dalsich 6 tyzdnov v dlahe, potom opat narkoza a vytiahnutie srobov!!! Nedokazem si to predstavit, lebo ako matka vidim to utrpenie co ju caka.... neviem, ci budem schopna vsetko to utrpenie a bolest vydrzat. Ked ju vidim ako skace, ako beha a priviazat ju na lozku na pol roka je nepredstavitelne... Viem, ze su na tom ludia aj horsie, no som uplne bezradna a ta bezmocnost je hrozna!!! Drzim vsetkym mamickam co su v rovnakej situacii ako my palce nech to zvladneme ...

sasaa22
16. mar 2015

@lalaj aj si si vsimla nejaku asymetriu pri chodzi alebo vsetko je na prvy pohlad ok?

lalaj
16. mar 2015

@sasaa22 vsetko je pri chodzi O.K. Ziadne krivanie, dokonca ani nozku uz nema kratsiu ako predtym ako ju davali do spiky.

sasaa22
16. mar 2015

@lalaj nas tiez caka kontrola, v 1roku vsetko ok, nevidim ziadnu asymetriu, ziadnu anomaliu pri chodeni, tak sa tiez v kutiku duse Obavam. chapem ta, my sme tiez v 3 mesiacoch na 3mesiace sadru, potom ortezky .od 9mesiacov uz nic len kontrola. ale vzdy tam idem s malou dusickou, ze co ak.drzim palce ,uz si rozhodnuta alebo este nie?

lalaj
16. mar 2015

@sasaa22 viac - menej som rozhodnuta ze ju nedam operovat. Necham to asi na prirodu. Ako som sa pytala MUDr., nevedia zarucit, ze v buducnosti by to bolo bez vymeny bedroveho klbu. A moze sa stat, ze nikdy nebude musiet podstupit ziadnu operaciu. Kazda narkoza je rizikova a pokial to ma tak ako to ma, nebudem asi pokusat osud. Je to hrozne tazke, ale neboj, vy ste boli lieceni od malicka, takze tam urcite bude vsetko O.K. Drzim palce nech vam to dobre dopadne 🙂

yvi83
16. mar 2015

Ahojte..pripájam sa ku Vám, my máme od 3 týždnov sadry a zajtra ideme dat dole, dúfam, že to bude mat v poriadku a nasadia už len remienky...držím Vám palce, nech sú detičky v poriadku, ja som si strašne poplakala na začiatku, nedokázala so normálne fungovať 3 dni, nejedla som, nepila..no katastrofa, ale ja som to znášala oveľa horšie ako malá

lalaj
16. mar 2015

@yvi83 neboj, vsetko bude v poriadku. V takomto veku je az 99% uspesnost liecby. Len treba nosit remienky poctivo a bude dobre. Malinka je zaltunka. Tie dietky su uzasni bojovnici. Mna moja mala naucila takej pokore a trpezlivosti a vsetky hodnoty v zivote som po pobyte v nemocnici totalne prehodnotila. Nasa Jasminka bola "najzdravsie" dieta na oddeleni. Ked som tam videla tie stavy a vypocula si pribehy mamiciek, hanbila som sa, ze som plakala nad tym, co mala moja malinka. Ale vzdy je to samozrejme silnejsie, lebo sa to tyka nasho anjelika, takze plac k tomu urcite patri, neboj, budete bezkat. Kde ste boli hospitalizovane? My sme boli v Ziline a nedam tam na personal a profesionalitu lekarov dopustit.
Tak drzim palce nech to vydrzite.

yvi83
16. mar 2015

@lalaj My sme neboli hospitalizované, po prvom sone nožičiek nás hneď poslali do Banskej Bystrici a tam nám ešte v ten deň dali sadry aj keď to nie je taká tá klasická sadra je to taká obruč a o ňu má zasadrované nôžky...som rada že sme šli tak skoro, no ja som šla kvôli tomu, lebo malá bola otočená v brušku zadočkom dolu a zadočkom som ju aj prirodzene rodila a už tam mi povedali že nôžky má smerované do jednej strany dôsledkom polohy..verím že bude dobre, aj keď to bolo ťažké, ako píšeš ty, sú na tom detičky oveľa horšie..ale každá matka to berie ťažko a toto je naše prvé vytúžené bábo po 5 rokoch, tak aj zato to asi tak beriem..no už nejak zvládneme, aj keď už teraz sa bojím, čo zajtra povedia..ale myslím pozitívne 🙂...prajem aj Vám úspešné uzdravenie a nech sa rozhodneš ako sa rozhodneš, určite sa rozhodneš správne 😵

lalaj
16. mar 2015

@yvi83 No vidim, ze si si uz aj ty vytrpela svoje hned pri porode. Ale ako pises, treba mysliet pozitivne. Dakujeme za podporu. Niekedy je asi lepsie nechat veci na prirodu a v nasom pripade to asi bude najlepsie riesenie. Tak nech vam to to zajtra dopadne dobre, budeme drzat palce a daj vediet 🙂

yvi83
18. mar 2015

@lalaj Ahoj, tak sadry sú dole 😵 a nasadili remienky, no nato si tiež musím zvyknúť, môžeme skladať na kúpanie, včera som nekúpala lebo bola nervozna veľmi ale dnes ideme na to...a s tou prírodou máš pravdu, my sme už chodili kvôli bábu do Martina do centra a v mesiaci keď mali dať injekcie pre umelým oplodnením, som spontánne otehotnela 😉

lalaj
18. mar 2015

@yvi83 no supeeer, tak sa tesim 🙂 Remienky uz budu len "brnkacka". My sme dokonca ani pri kupani nesmeli davat remene dole, tak som ju len umyvala mokrou handrickou. To date dievcence, ste bojovnicky. A na ako dlho ich ma?
Veru, niekedy je naozaj lepsie nechat veci plynut a hlavne verit. Stale vravim, ze vsetko co sa deje, sa deje pre nieco. Tak sa drzkajte a uzivajte si jedna druhu, uz to bude len a len lepsie 🙂

yvi83
19. mar 2015

@lalaj Na koľko ich budeme mať zatiaľ nepovedali, 30teho máme ísť na sono tak uvidíme, remienky som jej aj po kúpaní dala na oblečenie, len mám kus problém ju prebaliť keď má taký overal, budem jej musieť dávať len body a na nožky niečo iné..a prosím ťa, nestretla si sa náhodou s niekým alebo aj ty si nenosila náhodou v ergo nosiči?? Ja by som strašne chcela a u dr. povedala sestrička že môžem ale nie dlho.

yvi83
19. mar 2015
lalaj
19. mar 2015

@yvi83 zlatunka je anjelik 🙂 Nie, zial nestretla som sa s tym ani neviem o nikom, kto by to praktizoval.

azenka
19. mar 2015

ahojte baby. neviete mi poradit. maly dnes dostal pavlikove remence a v doporuceni bolo aj balenie na 2 plienky a nic nam o tom baleni nebolo povedané. mam ho aj na 2 plienky balit?

yvi83
19. mar 2015

@azenka Fuha tak to ti neviem poradit ale nemyslím žeby to malo nejaký účinok keby si ešte aj dve plienky dávala a ni si neviem predstaviť ako by som ich dávala keby nám to tak dajú, my máme remienky od včera a dávam len pampersku

azenka
19. mar 2015

yvi83 dakujem. Mne to tiez cudne pripada. Uvidim na dalsej kontrole co povedia.

lalaj
19. mar 2015

@azenka no ono pokial ma dietatko remienky, tak plienky su zbytocne, ale ak ich das, nic tym nepokazis.