Ph-metrické vyšetrenie pri refluxe. Máte skúsenosti?

nataly
25. feb 2008

Baby, prosim vas ak mate niektorá skusenosti s ph-metrickým vyšetrením, dajte vediet. Lebo nas maly grckava, tak maju podozrenie na reflux. Zatial som to odmietla, lebo prestava grckat. Maly ma 3 mesiace,vobec negrcká oblukom, tak neviem co robit. Pri vysetreni mu zavedu cez nostek sondu do zaludka na 24 hodin.
Dik

alami
25. feb 2008

nataly - reflux a vracanie oblukom sú dve rôzne veci. Reflux má veľa detí, možno i každé druhé. Je to len to, že sa mliečko vracia naspäť hore, lebo deti nemajú ešte dobre vyvinutú nejakú záklopku na žalúdku. Časom to prejde. Ak dieťa vracia(nie grcká, ale riadne vracia) oblúkom, to je vrodená vada, myslím že pažeráka, ktorá je trvalá, alebo sa musí asi chirurgicky odstrániť. To má máloktoré dieťa.Ale ak táto vrodená chyba je, tak dieťa vracia doslova oblúkom po KAŽDOM jedle. Preto si uváž, či ide o bežný reflux alebo o túto vrodenú chybu, aby si malého zbytočne netrápila, ak je to len reflux. Potom dr. povedz, že nevracia oblúkom a oni vyšetrenie robiť nebudú. 😉

danu
26. feb 2008

nataly nech ti spravia najprv vysetrenie ci nejde o reflux nech ho zbytocne netrapia zavadzanim sondy, takto mu ultrazvukom pozru ci sa mu jedlo nevracia spat, to iste sme absolvovali najprv my. Skus trvat na tom aby ti spravili najprv ultrazvuk mas este male dieta moze ist o reflux

mmisak
27. feb 2008

Ahoj natali,našemu davídkovi vyšetřovali zažívací trakt v motole ultrazvukem měl apnoickou pausu v 5 týdnech tak se to to vyšetření dělá aby vyloučili případné opakování apnoické pausi.Reflox je nesprávné dovírání jícnu pak se vraci strava zpět nahoru do ust.Nám to vyšetřovali v motole ultrazvukem normálně jako vyšetřují bříško atd musel být nalačno vyšetřili ho a pak se napapal a hned ho vyšetřovali znovu aby vyděli co ta strava v tělíčku dělá jestli správně postupuje zažívacím traktem.Naštěstí malí má zažívání v pořádku . 🙂

jarka0
21. nov 2010

ahojte baby ja mám malého synčeka ten má mesiac a ked sa na papá tak mi to vyvráti .niekedy všetko čo spapá a niekedy len trochu ale je to skoro po každom papaní ja som už stoho na nervy mám dve deti malú tá má 2 roky a tú som nekojila lebo som nemala mlieko a malého kojím čo sa velmi teším a čo už by som mohla by rada zas mám problém s týmto prosím vás o radu velmi pekne dakujem

niki11
21. nov 2010

@jarka0 dovolim si odporucit Ti tento clanok: http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
Aj my sme mali tento problem, ale nastastie to preslo okolo 5 mesiaca. Pomohlo aj setrnejsie zaobchadzanie s babatkom po papani ako sa tam odporuca a hlavne to, ze som ju uz nedavala za kazdu cenu odgrgovat, ale nechala ju chvilu lezkat aby vytravila. vela stastia