Pneumokoky v nose. Sú neškodné?

m3d
20. júl 2008

Caute som tu prvykrat a zaujali by ma vase skusenosti, ktore sa tykaju mojho problemu.
Mam 4-rocnu dcerku a ta je od mala opakovane caste chora, nic vazne ale vybrala uz cez 10 ATB a zistil jej alergolog alergiu na roztoce a opakovane uz asi rok ma stale v nose pneumokoka, ktory jej vraj nesposobuje ziadne problemy. Okrem toho ma zvacsenu nosnu mandlu, ktoru mi alergolog odporucal vybrat. Chcem sa vas opytat, ci jej moze ten bacil robit nejake problemy a ci jej mam dat tu mandlu dat von... Lebo predsa len ona je aj potrebna pre imunitu. Budem rada, ak sa niekto ozve...

ukana
21. júl 2008

m3d, je tu niekde diskusia o nosnych mandliach, skus pohladat vo volnej diskusii...baby tam pisali rozne nazory, nam to vybratie nosnej mandle pomohlo, malemu sa lepsie dycha, nema stale sopliky a byva menej chory 😉

bibula
21. júl 2008

nosna mandla rychlo znova narastie.sama sa nezmensi. pneumokoka treba preliecit atb,ale zistit aj nosica-vysetrit ho aj u ostatnych clenov domacnosti,aby sa nevracal a tym stracaju atb zmysel.nemusi sposobovat choroby hned,ale neskor mozu prepuknut o to vaznejsie.

bambusko
21. júl 2008

m3d, nasa najstarsia dcera je tiez alergicka, mavali sme problemy s castymi chorobami, z kazdych soplikov bol zapal priedusiek alebo pluc, chodime na pneumologiu, atb sme brali vynimocne, zvecsa sa to liecilo liekmi na alergiu a rozsirenie priedusniciek. ked vsak uz soplila a pokasliavala vkuse, vo vytere mavala casto heamophilus influense, dali sme vybrat na odporucanie pneumologicky-alergologicky aj orl lekarov nosnu mandlu - vraj tam moze byt lozisko nakazy a odvtedy je pokoj. zlepsila sa aj astma, aj alergie, akurat zacala obcas chrapat 😀 co by malo byt presne naopak. mala vtedy 5,5 roka, cize mame uz druhy rok pokoj, aj som zistila, ze predtym horsie pocula. dokonca sa nam zlepsil aj ekzem, vyberali jej to v celkovej anesteze pod endoskopickou kontrolou.

junovka
21. júl 2008

nieco podobne ako Bambusko 😉

capyy
24. júl 2008

moj vikino mal pneumokoka a poviem vam nic prijemne:

dali sme ho ako dvojrocneho do sukromnych jasliciek a vydrzal tam az tyzden a pol. potom mi volali ze si mam prenho prist pretoze ma teplotu. ked to neprechadzalo tak sme isli k doktorke. a ta ze to bude chripka... a dala nam antibiotika. lenze nezaberali a teplota neustupovala tak sme isli na pohotovost a tam zasa to je chripka.... a dali nam ine antibiotika a zasa nic. mali uz nechcel jest a ani pit. no hroza. tak znovu na kramare na pohotovost pretoze to bolo hrozne a teplota 42 a nicim nesla zrazit. ked sme tam prisli tak oni znovu to bude chripka ... az ked som sa rozculila tak povedali ze si ho tam nechaju na pozorovanie a pichnu mu infuzku pretoze bol uplne dehydrovany. po tyzdni napojeny na infuzke mu konecne zistili ze ma zapalene usi a tak nas z detskeho odd. prelozili na usne. tam mu pri plnom vedomi prepichli usi aby mu vytiekol hnis.a v piatok nas pustili domov s tym ze v pondelok mame prist na kontrolu. v nedelu vecer sa mu zasa zvysila teplota a v pondelok si nas zasa nechali v nemocnici a tie uska mu pod narkozou operovali. vlozili mu do nich ventilacne trubicky ktore sme tam mali pol roka. a po mesiaci a pol sme mohli ist domov. no nikomu to neprajem cely cas mal pichnutu v rucicke hadicku kadial mu davali antibiotika. a este mu posrali aj pecen. ked mu menili tie antibiotika. povedali nam ze mame pecenove testy ako 60 rocna babka.

a tak som si povedala ze tomino toto nezazije. tak sme ho dali ockovat hned ako to bolo mozne.

maca793
26. júl 2008

m3d
ja som mala presne ten istý problém s Karolínkou, len rozdiel je v tom, že ročne brala až 20ANT, to bolo za rok 2007. pneumokoky proti nim sme očkovaní, mali sme ich, streptokoky to mávame skoro vždy, keď sme soplaví, ja som to riešila tak, že som malej dala vybrať nosnú mandľu- nosná-ušná doktorka nám to neodporúčala, vraj je malá ale chodili sme na ušné do nemocnice pretože s tých stálych soplíkov a ANT sme dostali silný zápal stredného ucha a tak ju museli operovať na uško, kde jej dali stipulku. a tam nám pri kontrole povedali, že by bolo najlepšie keby sa dala vybrať mandľa a to hneď. takže sme nemali ani 2 roky, a podstúpili sme už 3 operáciu. od tej doby sme brali ANT 1x, soplíky zázračne odišli a sme zdraví. klop klop klop takže jednoznačne vybrať nosné mandle. 😉

katecameron
19. aug 2010

@maca793 vsimla somsi ze si z BB aj my tam chodime na krcne ku ktorej dr.ste chodili vy?a nepoznas nahodou nejaku dobru alergologicku v BB hladam surne potrebujem zmenit my chodime do ZV a ta nam nevyhovuje dik

macka01
19. aug 2010

môjmu malému nosnu mandľu vybrali ako 3 ročnému.Uľavilo sa mu veľmi.Niekomu dorastie rýchlejšie ,niekomu pomalšie,ale nemá význam ju nechávať,keď robí problémy.Proti pneumokokom sme sa dali zaočkovať a KLOP,KLOP.KLOP,máme docela pokoj.Očkovanie je na 5 rokov.Potom sa uvidí,či bude treba preočkovať alebo nie.

katecameron
20. aug 2010

@macka01 my ideme v pondelok s dcerou na nosnu mandlu ja verim ze jej to pomoze celu tuto zimu sme mali obrovske problemy v kuse mala pneumokoka v nose zelene sople potom zapal dutin trvalo to 5 mesiacov kym sme sa s toho ako tak vysekali dufam ze tato zima nebude taka brutalna co sa chorobnosti tyka

macka01
20. aug 2010

@katecameron tak to sme na tom boli rovnako cez zimu.Idu jej to vyberať s lokalnym umrtvením alebo s narkozou.My to prvé a super.Rano sme prišli a popoludní sme boli doma.

katecameron
21. aug 2010

@macka01 v celkovej narkoze v BB my sme toto 2krat uz preskakali s mladsimi surodencami celkom dobre to znasali len syn bol vtedy chory a po operacii nastali komplikacie ale zvladli sme ich my sa takto s chorobami trapime uz 5 rokov ja neviem kedy sa to skonci ale uz psychicky nevladzem kazdu zimu deti chore samozrejme aj s imunitou maju problemy do roka 10atb.niekedy viac no hruza

macka01
21. aug 2010

na imunitu niečo beriete?môj malý má Ribomunyl a myslím,že fajn.lebo zatial mu nevadia ani tieto výkyvy teplot.Vlani o takomto čase už mal priedušky zapálene,ked sme sa vrátili z dovče,z tepla do trošku chladu.Tak uvidím,ako nám to dlho ydrží.

katecameron
21. aug 2010

berieme furt nieco teraz ribomunyl ale ja mam pocit ze to je slabe nezabera ved moj syn uz asi 5krat berie ribo.a furt je to rovnake uz nam aj pichali igampliu imunoglobuliny v iniekciach ale po kazdej iniekcii ochoreli tak som to zatrhla ze im to uz nedovolim pichat ja mam podozrenie ze mojim detom nevyhovuje klima tu kde byvame tu su stale hmlya vietor a podla mna oni s tohto su furt chory ja mam des ze ide jesen a zase tie hmly syn ma nabeh na astmu ma silnu sennu nadchu a kopec inych problemov chceme zmenit alergologicku len neviem kde lebo musime ist do BB a ja to tam nepoznam ta nasa alergologicka furt len ribomunyl predpisuje aj imunoglukan sme brali to boli este celkom ok len teraz neviem ked beru ten ribo.ci by mohli aj imunoglukan uz som fakt s toho zufala

macka01
22. aug 2010

ako dlho mu dávaš Imunoglukan?aspoň3-4 balenia treba využívať,ale ten zasa nám nepomohol k lepšiemu.Nemáte vlhky byt?nemate v ňom plesne??Hmly určite nepomôžu k dobremu zdraviu!alebo nejaka veľká fabrika v okolí????

katecameron
22. aug 2010

teraz imunog.nedavam lebo beru ten ribo.a s bytom mame problemy byvame nasamom vrchu v zime sa robia plesne to je pravda kazdy rok to nicime ale stale sa to vracia v zime odstahovat sa nemozeme lebo niet financie zialbohu

maca793
25. aug 2010

@katecameron
jedine ti môžem poradiť lekárov v novej nemocnici. my tam chodíme som spokojná len si zohnať info a volať. a hlavne prísť 🙂

keby niečo napíš a ja ti zoženiem kontakt.

katecameron
25. aug 2010

@maca793 dnes sme sa vratili z nemocnice bb operovala nas Kralinska super doktorka u nas ma velke plus chcela som sa jej opytat na nejakeho dobreho alergologa ale zabudla som uz mam deravu hlavu s tych operacii za posledne 4mesiace 4 operacie stale neviem ku ktorej alergolog.mam ist jedno meno mam ale neviem ci nas vezme lebo ze vraj ona mimo okres BB neberie a my sme ZV okres

babyboom2
20. okt 2016

Ahojte píšem sem prvýkrát.no chcem sa spýtať mám dve dcérky jedna ma5rokiv a druha8mesiacov.tyka sa to 5rocnej.Tento rok v januári jej vybrali nosnú mandlu a dovtedy je stále chorá.vcera sme boli po výsledky z vyteru z nosa čo jej robili a dr povedal že ma pneumokoka v nosteku.Lenze obávam sa že to aj mladšia dostane od dcérky.Dali nám kvapky Atb ale v minulosti nám vôbec nezabrali.poradte mi čo s tým vlastne treba to robiť.pretoze chodí do predškolskej triedy už .A zabudla som podotknúť má oslabenú imunitu uplne každú chvíľu je chorá.dakujem za rady😉