Pobyt v nemocnici s 8-mesačným dieťaťom. Máte skúsenosť?

graziela
21. feb 2009

Ahojte,
vcera po tyzdnovych teplotach (+kasel, nadcha, zahlienenie) zistili mojmu 8-mes. syncekovi zapal priedusiek, s tym, ze dr. otvorene priznala, ze deticky v takomto stave posiela vo väcsine pripadov do nemocnice, ale kedze v najblizsej nemocnici je preplnene detske oddelenie, nechala nas (chvalabohu ) v domacom lieceni, s tym, ze v pondelok mame prist na kontrolu...Bola som max. vystrasena, zvazovali sme najskor, ci dat alebo nedat atb, pretoze od 3 mes. byva maly chory kazdy mesiac a vzdy to nakoniec skonci atb ☹ Lenze ked mu v amb. urobili vys. CRP a ukazalo hodnotu 160 (!!! - normalna hodnota je 8), atb boli jasne...A okrem toho 8 dalsich druhov liekov (vratane sirupov, vitaminov, probiotik, inhal. sprejov z alergologie )...
Radsej som si to ani nechcela predstavovat, ake by to bolo a ako by sme to zvladli, keby sme sa do tej nemocnice dostali...teda asi hlavne ja by som to viac prezivala, lebo take malicke babätko si to ani pamätat nebude...
Mate niektora skusenosti s pobytom v nemocnici? Vobec si to neviem predstavit, ako v takej nemocnici funguje rezim pri takych malych detickach, ako varia, ci prisposobuju stravu veku dietatka, ci boli deticky s vami na jednej izbe (ja stale kojim, takze urcite by som isla s malickym, ale aj keby som nekojila), kolko vas bolo na izbe..., ako a kde ste sa s detickami hravali , aky bol personal a co na to vase deticky a pod...Budem rada, ak mi to trosku priblizite, aby som v najhorsom bola na to pripravena...
Dakujem krasne, no aj dufam, ze sa tej nemocnici vyhneme a zvladneme liecbu aj doma...

tatanya
21. feb 2009

Ahoj graziela,
ja som bola nedavno s malym v nemocnici (3 dni), lebo nam spadol zo schodov ☹ , takze sme boli na pozorovani. Nastastie sa mu nic nestalo, ale taky strach som este v zivote nemala....
Prvu noc bol maly na JIS-ke, kde som ja nemohla byt... spala som v izbe pre matky, kojit som ho chodila podla potreby. Na druhy den po vizite nas dali na izbu, kde sme boli chvalabozku sami..... pravdepodobne nas nechceli davat na izbu s niekym inym pretoze moj maly bol zdravy, tak aby neochorel.... Na tejto izbe som bola s nim.
Bola malicka, takze pohyb velmi obmedzeny.... manzel mu doniesol nejake hracky, ale tie ho dlho nebavili, takze stale som musela nieco vymyslat, aby som ho zabavila.... na chodbe bol sice detsky kutik, ale sestricka mi povedala, aby sme tam velmi nechodili, ked je zdravy aby cosi nechytil....
Kedze my uz mame 13 mesiacov, tak maly mal kvazi normalnu stravu, na ranajky roztek s maslom, desiata - jogurt alebo presnidavka, na obed struckovu polievku, zemiakovu kasu s mletym masom a omackou a na veceru nieco obdobne... takze sa dalo....
Nastastie sme neboli dlho, lebo si neviem predstavit, ako by som ho dlhsie udrzala v tej izbe.... my sme mali stastie, ze sme neboli s nikym na izbe... myslim, ze sa tam deticky dost rusia, ak jedno place, druhe nemoze spat atd.
Ale ked sme prisli z nemocky, tak aj tak maly ochorel, asi tam predsa len chytil nejaky virus...
Tak ja vam zelam, nech sa rychlo vyzdraviete a nech do tej namocnice nemusite ist.... predsa len doma je doma.

graziela
autor
21. feb 2009

Tatanya,
takze vy ste mali dalo by sa povedat tak trochu aj stastie...hoci o ziadnom luxuse sa hovorit moc neda, ale mat izbu sami pre seba, to je teda vyhra... Tiez som rozmyslala nad tym, ze kolko mamiciek by nas asi tak bolo v tej jednej malej izbe, kedze su preplnene stavy...moj maly spinkava v noci velmi dobre, budi sa mi len 1x na papanie, aj teraz, ked je chory, tak ho musim ja nasilu budit, aby som mu zmerala teplotu, dala napit vodicky...inac by asi spinkal...takze v nemocke by sme boli urcite obaja nevyspati... ☹

tatanya
21. feb 2009

Ano, mali sme stastie v nestasti..... mas stastie, ze maly sa ti normalne budi len 1x za noc.... moj sa budi aj 7x.... a strasne cestuje po posteli, lebo spava s nami......
Pocas tej choroby byvaju deticky spavejsie, takze aj ja som ho musela budit na krmenie...
V nasej nemocke boli izby po 2..... neviem ako je to u vas...
Moc drzim palce, nech Vam to prejde....a nech tam fakt nemusite ist....

koniarova
22. feb 2009

Aj ja sa pripájam. My sme boli s malým na Kramároch, tiež asi v 8 mesiacoch.Malý dostal zápal obličiek, CRP mal vtedy 180.Boli sme tam 4 dni, našťastie len toľko.Izbu sme mali spoločnú s malým 7 mesačným dievčatkom, ktoré tam jeho debilná mamina nechala samé.Vraj ona má doma dosť roboty.Bolo to strašné, malá chuďato celé dni plakala.Strašne nás to rušilo a bolo mi jej ľúto.Tak som sa v podstae starala o dve deti na izbe.Môj malý bol na infúzkach, takže sme sa mohli hýbať asi len meter od postele.Strašné, udržať 4 dni dieťa na posteli. Strava pre malého v pohode, mne museli nosiť, alebo sa dala zaplatiť.Izby otrasné, asi spred 100 rokov.Ale doktori a personál super, na jednotku. Milí a ochotní, bola som veľmi prekvapená.Aj tak mi pri spomienke na nemocnicu vždy ostane zle.Strašne zle som znášala malého odbery.Brali mu krv snáď odvšadiaľ a odsávali mu soplíky strašným prístrojom, celé dni potom smrkal krv.Keby som to vedela, kúpim elektrickú odsávačku a zoberiem ju tam.Dúfam, že vy sa rýchlo uzdravíte.

graziela
autor
23. feb 2009

Ahojte,
tak to dievcatrko chudatko nechat same, take malinkate chorucke v nemocnici???kto by mal srdce, take nieco dopustit??? Mne by to bolo straaaasne luto a kebyze nepustia mna s malym, tak asi aj odmietnem hospitalizaciu..pokila by to teda nebolo az take vazne...no hrozne nieco...
My sme boli dnes na kontrole u dr., tak chvalabohu sa to velmi polepsilo, dr. povedala, ze ma dychanie uplne celkom ciste, takze len mame dobrat atb a ani na kotrolu nemusime chodit...som velmi rada, ze Jurkovi mojmu malinkemu je uz lepsie..dufam, ze sa tej choroby zbavime na dlhsi cas a nebude nas opät strasit ta nemocnica...
Inac, ja sa prave dnes rozhodujem, kupit bateriovu odsavacku na sopliky, kedze mame casto taketo trampoty, asi ju aj kupim..je sice pouzivana, ale ako nova a za polovicnu cenu...tak verim, ze bude nasim pomocnikom..no najradsej by som bola, keby sme ju vobec nemuseli potrebovat..Pri starsej dcerke sme do roka vobec nevedeli, co je to soplik, bola zdrava ako rybicka, az neskor ochorela 1.krat a to sa uz vedela aj sama vysmrkat...Drzkam aj ja vam vsetkym palce, aby ste sa uz nikdy nemuseli dostat do nemocnice 🙂

lienka79
23. feb 2009

my sme boli minuly rok v nemocnici,presne mal maly 8 mes.. zvladli sme to uplne v pohode,on ovela lepsie,ako ja....
Mali sme sami izbu,za priplatok,ale stalo to za to....SPala som na valende,on vedla mna v psotielke,alebo spolu v posteli....
Mne tam nebolo bohvieako...1.asom bola tiez chora 2. den v nemocnici trval strasne dlho..nie je tam co robit....
mali skme so sebou kopu hraciek,aby sme to zvladli a vlastnu stravu....nakolko to,co tam servirovali,by som nedala starsiemu decku a nie 8m....ryzu,s kusami masa ,pribor 😀 , paradajkovu omacku a pod.nezmysly....Nevravinm,ze slane,korenene 😠 ana ranajky rozok,maslo,salka caju...strava otras,ale inak pohoda

nana
5. mar 2009

my sme boli v nemocnici minuly rok to mal mal 1 rok aj 7 mesiacov, mal nieco na nozicke. napodiv to zvladal perfektne az nato ze sme boli na izbe s chorymi detmi ( teploty, kasel, hnacka) a tak sme namiesto vyliecenia sa z jedneho odisli domov s chorobou.

digysa
8. mar 2009

A tato tema by mala byt v Babatkach (0-12 mesiacov)

sipcek
8. mar 2009

ahojte,ja som zalozila podobnu temu vo volnej diskusii "mamicky s dietatkom v nemocnici"