Porucha voľných pohybov u 5 týždňového. Upraví sa to?

tracy
20. júl 2007

ahojte, nenasla som takuto temu tak by som sa rada informovala ci mate niektora takuto skusenost. Mam 5 tyzdenneho chlapceka a dost casto rozhadzuje rucickami a nozickami, co naozaj nevyzera ako normalny jav. Boli sme u neurologicky a ta nam napisala do spravy ze ma nekoordinovane pohyby,dyskinezy co je(porucha motility hladkého svalstva ),hypertonus a povedala ze sa to casom moze upravit,ze este je to v ramci veku. Nemate niektora takuto skusenost? Bojim sa ze mu to zostane a ze sa s tym nebude dat nic urobit. Prosim vas ak mate niektora s tym skusenosti, poradte nam. Dakujem za cenne rady.

karolda
3. aug 2007

Ahoj Evaje, prosim te a muzes mi trosku popsat co to je ta Bobatova metoda,nebo napsat nejaky odkaz,na internetu jsem k tematu nic nenasla.My cvicime take vojtu, popsano proc v predeslych diskusi.Malej uz u cviceni taky pekne place a to jsme teprve v zacatcich,ted mu jeste nez zacneme cvicit masiruji sijove svalstvo.Kazdy den po patem cviceni si pekne oddychnu,ze to pro dnesni den mame za sebou, no rano zaciname znovu. ☹ 14,8jdeme na druhou hexa vakcinu a tri dny nesmime cvicit, tesim se jako hrom 😀 ,ze si odpocineme.Diky za rady. Pa Karolda

evaje
3. aug 2007

karolda, najdi si Bobath koncept. Já to prvně blbě napsala.Odkazů je víc. My chodili cvičit do dětského stacionáře v Ostravě. Tam se sice zaměřují na děti s mozkovou obrnou, ale beerou i děti jako byl náš malej. Tak hodně štěstí

dashak
3. aug 2007

evaje ahojky, kam si prosím přesně chodila cvičit? My jsme taky z Ostravy a jezdili jsme do Kojeňáku v Zábřehu. Cvičili jsme samozřejmě vojtu 😝 Ten bobath by mě docela zajímal

evaje
3. aug 2007

Dashak, jezdili jsme do dětského rehabilitačního stacionáře v OV- Poruba.Je to na Ukrajinské a primářka je MUDr. Robenková. Mají tu i stránky s kontaktem http://www.mnof.cz/drs/index.php. tak zkus tam. Museli jsme mít doporučení od naší lékařky. Byli tam všichni moc bezva. Tak ať se vám daří.

evaje
3. aug 2007

dashak, můžu se zeptat jak na tom malá je teď? Je v pohodě? Náš malej začal chodit až v 16m. Je celkem velkej pohodář a do ničeho se nikjak zvlášť nežene. Cvičit už od května nejezdíme, prim. říkala, že bude Ok., jen ho ještě bude chtít vidět, až se pořádně rozběhá, během půl roku. To prý bude moct posoudit, jestli nebude mít ploché nožky. Čili relativně detail, proti tomu, jak se všechno z počátku vyvíjelo. Ale nenechává nic náhodě a dotáhne všechno až do konce. A to se mě na nich taky líbí. Prý s plochýma nohama pak bolívají v dospělosti záda.

dashak
6. aug 2007

ahoj evaje, no malá je na tom nad moje očekávání dobře 🙂 Já jsem teda maximálně překvapená, jak se z toho všeho vyhrabala 😵 Ale vojtovka fakt dokázala doslova zázraky 😝 Začla lézt v 8měsících, což je krásné i na dítě narozené v termínu, natož na nedonošeňátko a chodit ve 14 měsících.
My teda jezdili cvičit do toho Zábřehu a doporučila nám to právě neuroložka z fakultky, že tam to budeme mít asi nejblíž. Taky jsem tam byla spokojená, měli jsme perfektní sestru, pěkně nás dala dokupy a s dětma to fakt moc uměla. No ale neuroložku jsme měli hroznou 😠 , byla jsem vždycky týden po kontrole u ní na prášky. Nejen že to s dětma neuměla, chovala se jak robot, ale neustále mě buzerovala a bombardovala nepochopitelnýma otázkama 😝 , uvažovala jsem, že přejdu k jiné doktorce na Jindřich, ale nakonec ta furie odešla sama, a vypadá to, že do toho stacionáře, kde jste cvičili vy. Teď máme úžasnou příjemnou doktorku a odcházeli jsme z kontroly nadšení, poprvé! Další kontrola nás čeká začátkem října v 18.měsících

Jo, jinak toho pohodáře ti závidím 😅 Naše je zas divoká a neposeda, nevím kde furt bere energii 😕

vita1
21. okt 2007

ahojte, ako sa u vasich deticiek prejavovala hypertonia a kedy ste prisli na to, ze nieco nie je v poriadku? nas maly bol podla neurologicky od zaciatku mierne hypotonicky, ale teraz mam dojem, ze je to skor hypertonia. casto nervozne mava rukami a nohami, casto sa strhava (akoby sa zlakol) a ked sa jeduje, prehyba sa na pravy bok ako luk a zaklana hlavicku dozadu. ked ho zoberiem do polohy klbko, snazi sa vystriet nozicky a skoro ziadna poloha mu nevyhovuje... vseobecne je teraz velmi nervozny a netusim, co mu vadi ☹ ☹ ☹ zajtra ideme na kontrolu k neurologicke a mam velke obavy, ako to dopadne 😢

karolda
22. okt 2007

Ahoj Vita1, nas pozorne sledovala nase detska doktorka, malej mel trosku problem pri porodu,tak jsme peclive sledovani. Jinak hypertonie se u maleho projevovala tim, ze porad stavel mostiky, taky mi rad lezel hodne na leve strane a ve trech mesicich pri paseni koniku daval rucky v pest, tak nas doktor poslala k neurolozce a ta nas poslala na rehabilitaci. ted cvicime vojtovu metodu, ale malej uz je moc silnej, tak je to cim dal tezsi a moc ho v poloze ve ktere mame cvicit neudrzim, tak nevim jak to bude dal, kazdopadne svalovej tonus je pryc, jen ty pesticky obcas jeste jsou, jinak je malej v poradku.Zacinali jsme cvicit po tretim mesici a ted ma malej sest a pul mesice, je to peknej kus, vazi 9,30, takze uz me u cviceni prepere, da se tomu tezko uverit, ale ma fakt silu. Niceho se neboj, chce to jen pevne nervy a ty jsou u cviceni potreba. At vam to dnes dobre dopadne a dej vedet co na neurologii. Hlavu vzhuru, jsou horsi veci. papapa Karolda 😀

dashak
22. okt 2007

vita, mně řekla o hypertonii neuroložka, která mi malou po měsíci a půl předávala z nemocnice domů, takže jsme cvičili vojtu hned.

No, teď máme cvičit znova, protože malá má zas hypotonii na spodní části zad a nožky, takže nemá úplně ladnou chůzi, mám ji koulet na míči a chodit s ní po nerovném povrchu - udělat ji polštářky plněné třeba rýží apod. Ale na míči se jí vůbec nelíbí, úplně se vzteká, tak se mi to zatím moc nedaří.

vita1
22. okt 2007

karolda a dashak, dakujem za povzbudenie. o chvilu ideme na kontrolu k neurologicke a som dost vystrasena ☹ cvicenia sa nebojim, len aby to nebolo nieco horsie... ozvem sa, ako sme dopadli. inak zajtra asi pojdeme do sukromneho neurologickeho centra - pre istotu. aspon tam malemu urobia kompletne vysetrenia.

vita1
22. okt 2007

uz sme spat z kontroly, maly je vraj v poriadku 🙂 🙂 🙂 len mierne zaostava v motorickom vyvoji, ale to je vraj normalne, kedze sa narodil o mesiac skor. fuf, ale som si vydychla... ani cvicit nemusime, len doma stimulovat a o dva mesiace na kontrolu.

dashak
23. okt 2007

Ahoj vita, no to je super 😵 A máš aspoň duši v peří, když víš, že je to potvrzené přímo od neuroložky, a že si pro to udělala maximum.

My jsme stále ještě nezačli cvičit na míči, páč malá je nemocná, tak ji nechci trápit.

karolda
23. okt 2007

Ahoj Vital, tak to je super, za jste v poradku a neboj maly vsecko dozene.My jsme byli vcera na kontrole u detske a ta rikla, ze rozdily v psychomotorickem vyvoji muzou byt az dva mesice.Dnes jsme byli na kontrole na rehabce a docela mazec,malej uz je dost silny, tak se se mnou pri cviceni pere a uz i prepere, tak jsem to na rehabce rikale sestri , tak nam jeden cvik ubrala a dalsi dva zato musime cvicit vickrat a priste nam da variantu cviku, ktery Ondrik zvladne. ☹ .Tak si uzivej materstvi. papapa

vita1
23. okt 2007

Dakujem, baby. Dnes sme boli pre istotu aj v sukromnom centre, tam malemu spravili sono mozgu a vraj je tiez vsetko v poriadku. Stale je lahko hypotonicky, tak mu odporucili plavanie a o dva mesiace sa uvidi, ci bude potrebovat aj nejake cvicenie, alebo vsetko sam dobehne. Velmi sa z toho tesim 🙂 🙂 🙂 Ta jeho nervozita je vraj bud zo zubkov, alebo z bolesti bruska. Je fakt, ze uz par dni ma zvysenu teplotu, tak to asi budu tie zubky... Velmi vam drzim palce a prajem detickam vela zdravia 😉

karolda
23. okt 2007

Ahoj Vital, jeste by jsi mohla zkusit baby masaze, to je pro deti co maji napeti ve svalech taky vyborna vec, ma to samozrejme i jine plusy. My jsme jej ted absolvovali a masirujeme kazdy den, oba si to krasne uzivame. 😀 A je to daleko prijemnejsi nez cviceni ☹ My jdeme na kontrolu k neurolozce 13,11, tak uvidime co nam rekne. Uzijte si krasne plavani. Zdravi Karolda

dashak
24. okt 2007

Karoldo a kde ses baby masáže naučila? Chodila si do nějakého kurzu nebo podle knížky? Poraď prosím 🙂

lemurek911
24. okt 2007

Daši, my jsme se baby masáž naučili v kurzu, ale vím, že je i knížka. Klidně se zastav na kafe a já Ti jí ukážu.

karolda
25. okt 2007

Ahoj DASHAK, my jsme chodili na kurz, urcite bude nejaky existovat i u vas, ale jsou i knizky, my mame od JANY HASPLOVE a jmenuje se Masaze deti a kojencu, vydavatelstvi portal,je tam vse detailne popsane, takze tuhle knizku moho doporucit,koupila jsem si ji na zacatku kurzu, abych vedela doma co a jak, ale dostali jsme na kurzu veskere masaze popsane.Zkus to, vy jste chodili vojtit a u tehle deti je to super vec, dokonce pani co vydala tuhle knihu, rodila v pozdejsim veku a lekari ji zanedbali porod a sdelili ji, ze miminko asi nebude chodit, nedala se, napred chodili vojtit, ale moc se ji to nepozdavalo, tak se dala na tyhle masaze a ted vede lektorske kurzy a co je dulezite, syn chodi, prospiva ve skole, jen rychlostni sporty nejsou jeho domenou. A jak vam jde cviceni na balone, my uz mame u cviceni peknej problem, uz maleho neudrzim, ale rehabilitacni si porad vede to svoje, nevim co ji mam verit, zitra jdeme na srovnani jinam a jsem zvedava co mi reknou, ta nase mi porad tvrdi, ze Ondrik potrebuje cviceni jako sul, pritom tonus jsme odbourali a porad sebou mrska, otaci se, zacina lezt dozadu, jen teda mame obcas kdyz lezi na brisku sem tam pesticku a trosku povolene brisko, jinak je Ondrik v pohode, sikovny zdravy chlapik. Priznam se, ze cviceni omezuji a venujeme se masazim, coz je prijemne i pro me i pro Ondrika a hlavne je to v klidu a bez nervu, uz jsem se u cviceni parkrat neudrzela a prdly mi nervy.Mejte se krasne a pisnu jak dopadneme zitra. Papapa 🙂

ria80
17. jan 2008

Ahoj,zarazuju muj dotaz sem,abych nemusela zakladat nove tema.U nas teda zatim zadne priznaky nejsou,ale dozvedela jsem se,ze od manzela bratr mel v detstvi epilepsii,ted uz nemel zachvat hodne dlouho.Myslite,ze by to mohla mala zdedit,a jak by se to pripadne projevilo?Mate s tim nektera zkusenosti?Dekuji.

lendy1
17. jan 2008

ria80, mrkni na tyto stránky a myslím, že tam najdeš odpověď...

http://www.epilepsie.cz/verejna/poradna.php?rub...

ivetta06
11. aug 2011

Ahojček,chcem sa opitať,s čoho vlastne vznika ta hypertenzia u miminka? Ja len či nahodou sa to tu niekto nedozvedel... Mam 3,5mes.synčeka a že vraj je hypertonik ale mne sa zasa nezda... Ďakujem za odpovede... 🙂