Potný test. Čo všetko to obnáša?

peta1510
23. júl 2008

Mamicky zlate,ktora z Vas to uz s babatkom,dietatkom, absolvovala?Co to obnasa a preco Vas tam poslali?

gerena
23. júl 2008

peta, neabsolvovala som sice, ale to je pilokarpinovy test a robi sa pri cystickej fibroze. dietatu sa poda pilokarpin, odobere sa pot a stanovi sa hladina soli

mate caste problemy s dychacimi cestami?

peta1510
autor
23. júl 2008

Ahoj,diky🙂Pilokarpin sa ako podava?Ako dlho to trva?No,maly kasle asi 3 mesiace,ale ma taky suchy kasel a skor len pokasliava,lavne,ked sa jeduje.Ale som sa hrozne zlakla,zajtra tam mame ist,uz len pomyslenie na to...

gerena
23. júl 2008

myslim ze ako kvapky, je to neinvazivna metoda, vacsinou sa beru 2-3 vzorky, ale to kazdy labak inak.........nech dobre dopadne

peta1510
autor
25. júl 2008

Tak test uz mame za sebou,ale robili nam ho uplne inak,najskor na 10min. dali malemu na rucicku akesi latnicky,na zahriatie rucicky a potom na pol hodiny prilepili papierik,ktory potom odobrali a poslali na rozbor.Nastastie vsetko ok!!!Uf,som si vydychla,neprijemny pocit uz len poslanie na test

gerena
25. júl 2008

aha, super.......na latnicke bol pilokarpin, a na papierik zobrali pot a len raz?

peta1510
autor
25. júl 2008

ona mu rucicku polievala nejakou tekutinou,hej,potom dala tie platnicky a potom na polhodku ten papierik,raz,hej,ale vysledky boli az na druhy den poobede

gerena
25. júl 2008

a dobre dufam dopadli

peta1510
autor
25. júl 2008

Hej,dopbre dopadli,ja som sa sice strasne bala vysledku,ale priznaky okrem sucheho (aj to byva vtedy zvacsa hlienovy) kasla nema zziadne,on je vesely,zivy,pekne priberajuci,na pohlad uple zdrave dieta.Asi to bude vraj nakoniec drazdivy kasel,ze ho vonkajsie alergeny vydrazdia.

gerena
25. júl 2008

on to robia asi pri kazdom kasli.....ale pri cystickej je presne problem s hlienmi.........kde si bola na vysetreni?

peta1510
autor
25. júl 2008

Nam presne vravela ta sestricka asi,ze ma pocit,ze uz to robia asi kazdemu ako zakladne vysetrenie.My sme boli v Povazskej Bystrici v nemocnici na oddeleni.Predtym som ho nemohla kupat.Ale som rada,ze to mame stastlivo za sebou.

gerena
25. júl 2008

ta to urcite, ta choroba nie je ziadna vyhra..........u nas v ke to robia skor ako geneticke este predporodne

dobru noc

peta1510
autor
25. júl 2008

Podla mna by to mali robit vsetkym ako predporodne vysetrnie,dokonca malemu brali na 4ty den po narodeni krvicku z prsta na taky papierik,tiez na nejaky takyto skrining,ktohovie,co vysetrovali tam,ale vraveli,ze ak nam do mesiaca nic nepride z Banskej-tam to posielali-ze je vsetko ok.
Dobru nocku tiez,papa