Predoperačné vyšetrenie u 1,5 ročného dieťaťa

janka2121
9. feb 2009

ahojky

neviem či táto téma už existuje ( ja som nič nenašla ) tak ak áno tak sa ospravedlňujem.

zajtra idem s malým na predoperačné vyšetrenie. viem že sa tam bude natáčať ekg ale ako to zvládne taký drobec? myslím že bude dosť plakať a tak a dajú sa potom tieto vyšetrenia vôbec spraviť keď dieťa nechce spolupracovať? Janko má problém s lekármi vždy plače tak som dosť neistá ako to bude. má niekto skúsenosť?

ilijanka
9. feb 2009

ahoj, Janka! Ja som anestéziológ a videla som už dosť veľa predoperačných vyšetrení a ekg sa deťom natáča naozaj iba výnimočne- musí byť nejaký dôvod- napríklad problémy so srdiečkom alebo by muselo ísť zrejme o rozsiahly operačný výkon-deti sa bežne predop.ani nerentgenujú, stačí odobrať krvičku a lekárka ho popočúva, pozrie do hrdielka, či nie je prechladnutý a to by malo byť všetko. Držím palčeky 😉

lienka55
9. feb 2009

Nam robili uz dvakrat predoperacne vysetr. a ekg nam nikdy nerobili.Zobrali malemu krv,dr. ho prehliadla a to bolo vsetko.Neboj sa zvladnete to. 😉

janka2121
autor
9. feb 2009

ďakujem vám veľmi pekne. som zvedavá ako to teda dopadne. viem že na kardiu sme boli 2x a to z dôvodu šelestu keď mal malý cca 3 mesiace. a viem že vtedy ho pozeral doktor sonom. teraz nás doktorka poslala kvôli operácií čaká nás totiž obriezka 😒 . fakt keby mu robili ekg to si ani neviem predstaviť. ináč krv mu bude brať obvodná normálne tam nás poslala vyslovene kvôli ekg.

ilijanka
9. feb 2009

janka - možno kardiológ ani ekg robiť nebude, rozhodne sa podľa výsledkov toho sona-echa, neboj sa, bude to ok.

janka2121
autor
9. feb 2009

ilijanka díki moc. som zvedavá ako to teda bude.

diddi
9. feb 2009

janka, nase male chodili na kontrolu na kardio, boli nedonosene /35tt/...boli sme 3x a vzdy nam robili ekg...je to uplne ine ako u nas, je to vlastne taky opasok okolo hrudnicka...lekarka im vzdy dala cumel namoceny do glukozy, aby boli kludne a dudlali.

janka2121
autor
10. feb 2009

tak baby robili mu len sono a nič iné. aj tak plakal ako o dušu takže ekg si neviem predstaviť keby robili. ale zvládli sme to

ilijanka
10. feb 2009

janka, som rada, že máte za tým a držím palce pri operácii 😉

janka2121
autor
10. feb 2009

ilijanka ďakujeme. akurát neviem či vôbec operácia bude lebo ma nechcú nechať v nemocnici pri malom kvôli tomu že sa šíri chrípka. že majú nárok zostať pri deťoch iba kojace ženy alebo tie ženy čo majú detičky s veľmi ťažkým ochorením. a ja malého odmietam nechať v noci samého takže asi sa to bude odkladať 😒

ilijanka
10. feb 2009

ani ja by som si dieťa nenechala v nemocnici samé, a už vôbec nie takéto maličké, úplne Ťa chápem, veď to nie je operácia, ktorá by sa nedala odložiť, tak sa držkajte

mimakro
13. feb 2009

predoperačné vyšetrenie absolvovali obe moje deti, ale išlo len o celkový krvný obraz, kontrolu moču, počúvanie oziev, prehmatanie brušnej dutiny, meranie tlaku a tepu, váha, výška a prehliadka hrdla

veja79
13. feb 2009

No nám robili aj ekg - kôli šelestu aj RTG hrudníka. Pali to zvládol na jednotku 😎

adelka09
15. nov 2010

zdravim mamicky som tu prvy krat a chcela by som sa dozvediet neake info ohladom operacie moja mala ma 14 mesiacov a za tri tyzdne jej budu operovat palcek ma zhrubnutu slachu a nemoze nim hybat sme sa rozhodli jej to dat spravit opravit lebo to ani nevyzera pekne a hlavne je to na pravej rucke ukazovak cize ho do zivota myslim bude potrebovat..dobre ale prejdem k tomu co som chcela ci nahodou tu nejie mamicka co uz mala take male dieta operovane a ako to prebiehalo po narkoze a pred narkozou a hlavne som z presova a bude v detskej nemocnici som pocula ze to tam nieje nic extra prosim piste ak ste boli v takej situacii aka ma caka som uz teraz z toho vystresovana ze ako to dopadne a hlavne ze ci sa mala zobudi z tej narkozi