Prekonali vaše ratolesti rotavírusové hnačky?

zuzulikmichalik
5. nov 2015

mala hnackuje 7dni,ma teploty a nechutenstvo k mliecku

libka1
5. nov 2015

Nie, neprekonali. Ale keby mi hnackovali tak som pre istotu u lekara uz na druhy den a nie cakat 7 dni. Neviem kolko ma mala ale moze byt dehydrovana. 😅

ivy
5. nov 2015

Ano, obe deti po sebe tento rok v januari. Ale cca po 4 dnoch boli ok. Zacali vracanim a teplotou, potom to preslo do hnacky.

timikaj1
5. nov 2015

Áno, min. rok pred Vianocami,začalo to vracaním ráno okolo4.hod. každých 10min. ako podľa hodiniek a skončili sme v nemocnici s podozrením na inú diagnózu, ale do večera sa pridružila teplota a hnačka, ale taká, že 4,5 ročné dieťa nevládalo na záchod a dávali sme plienku, ale keď začala kakať, tak to trvalo aj 15 min v kuse...horor, ale našťastie za 4 dni sme boli doma... Zážitok z kategórie už to nikdy nechcem zažiť:(..,

cailinevelyn
5. nov 2015

Nie, zaočkovali sme ich včas

viera77
5. nov 2015

ano, dcerka prekonala ako 9-mesacna, tiez pocas Vianoc, ale chvalabohu bez nutnosti pobytu v nemocnici, teda lahsi priebeh a hned podchytene, a klasika hnacky a teplota a ked na druhy den zacala uz aj vracat, okamzite sme leteli na pohotovost, samozrejme uz bola aj mierne dehydrovana.....teda osobne by som pri hnackach, ci uz dietata alebo dospeleho tak dlho necakala, uz len koli dehydratacii a pokial dcerka nepije ani mlieko, no neviem.....o pobyt v nemocnici s dietatom urcite nestojim 😒

andys11
5. nov 2015

ano, chytena na pobyte v nemocnici po uraze a prepuklo to presne 24ho na Vianoce. najhorsie sviatky v zivote. zatial. v nemocke bol 4 dni a tyzden potom sa nedokazal postavit na nohy. uprimne, myslim, ze z najhorsieho sme ho dostali az doma. v nemocke vkuse infuzka a inak nic. pytala som hylak, probiotika, cierne uhlie, nurofen na horucku (mal brutalnu), ze nemaju, lebo maju vianocny rezim 😲 mm doma prichystal, sli sme domov a celu noc malému po 10 minutach davali tie po par ml sacky na zastavenie zvracania a hnacky. rano uz bolo akotak dobre, rozhodne lepsie ako v nemocke. potom sme to od neho dostali v poradi ja, dcera a mm. ale uz v normalnejsej verzii

korytnacka7
5. nov 2015

Zazili sme to takto: cez den behala ako raketa, hrala sa s detmi na ihrisku, na obed este jedla normalne. Poobede uz nechcela, ani vecerat a pred spanim na 2-3x vyvratila ten obed nestraveny a potom grcala celu noc v 20min intervaloch. Potom to bolo len vodnate, nakoniec ju napinalo,nemala uz ani zaludocne stavy.... celu dobu v sebe neudrzala ani vodu, vyletela z nej s najblizsim grcanim... Rano sme uz aj leteli pediatrovi, ten nas rovnou cestou poslal na detske na infuzky lezat. Druhy den decka chytia horucky a hnacky - to sme my uz nastastie boli pod dohladom. Po 3 dnoch domov, potom tyzden-dva dieta. Vychudnuta na kost bola, slaba. Take stavy slabosti z nicoho nic mala este do mesiaca.

markinko
6. nov 2015

Poradim moj starsi syn teraz uz 10 rocny mal velmi velky rotavirus zial sme skoncili v nemocnici to mal asi 2,5 roka teraz mame mladsieho ten ma 5rokov a pred mesiacom my doniesol rotavirusovu hnacku moja kamoska my poradila deci vody rozmiesat s lyzickou skorice prisaham ze som pred tym vyskusala vsetko dietu mrkvu banany cucuriedky horku cokoladu smektu endiex proste hocico a ani na 6den hnaciek som ho donutila vypit tu vodu zo skoricou dalsi den tiez a fakt hnecky ustali bola som v soku🙂

siska2027
6. nov 2015

Ano u starsieho sme prekonali a skoncili sme v nemocnici, nemohli mu napichnut infuzku do zily drzali sme ho 4 vratane mna a vyzeral chudatko ako po utoku sama modrina co mu zilky pukali ☹ velmi zla skusenost a bal sa doktorov este rok po pobyte v nemocnici.
To co popisujes nemusi byt rotavirus, ten by uz svoju silu davno prejavil a leteli by ste na pohotovost. 😒

jankako
6. nov 2015

Prekonal a skoncil dehydrovany na infuziach. Vysoke teploty, silne hnacky, 12hod.vkuse zvracal. Nikdy 😔viac!!!!

ejkam
6. nov 2015

Aj moij dvaja prekonali, respektíve sme to potom mali celá rodina🙂 starší synček skončil tiež v nemonoci, vysoké horúčky hnačky a vracanie. A odmieta tvoje mliečko?

1234lubka
6. nov 2015

prekonal...doobedu sa dva krat povracal...velmi sme tomu nevenovali pozornost pretoze bol zivy skakal behal...potom teploty hnacky..malatnost...4 krat sa ukladal spat...bolo vidno ze je slaby....o 17:00 nemocnica tazka dehydratacia...infuzie...prezili sme bez ujmy...netreba podcenovat....

martinka13
6. nov 2015

Ano. 5 dní na infuziach v nemocnici. Zlé, ale prešlo to.

jeemima
6. nov 2015

ak sa trapi tak dlho vziat moc a ist na pohotovost ak vysetria a bude dehydrovane nepodcenovat a aostat v nemocnici na infuzie....nase dvojicky na jar si tym presli...s oboma som skoncila v nemocnici tazka dehydratacia ....zacalo to u jeneho teplotou potom po 3 dnoch zvracanie po 5 dnoch hnacky....druy zacal zvracanim potom horucka potom hnacky ale hrozne 12 za den sama voda ani sediet nevladal