Preplach očných kanálikov. Máte s tým skúsenosť?

amka
30. aug 2009

ahojte môj Danuško by mal podstúpiť preplach očných kanálikov v celkovej narkóze, pretože mál 19 mesiacov a lokálne to už urobiť nemôžu. Máte s tým niekto skúsenosť, bojím sa.

jeudi
31. aug 2009

ahojky bohuzel ne ale nas to ceka ve 2 mesicich ale pry to neboli deti placou jen ze je pevne drzi..

jeudi
31. aug 2009

chtela sem napsat bohudik

titkovamiriam
31. aug 2009

amka neboj sa to neboli,mne ich ako dietatu preplachovali kazdu chvilu mala som uraz na oku ako 6r.

deborah1
31. aug 2009

Aj ja mám s týmto svoju skúsenosť.Môjmu prostrednému synovi preplachovali očné kanáliky krátko po pôrode,v našej nemocnici.No nepomáhalo,tak nás poslali do Trenčína,tam sme s tým chodili neiem ako dlho,ale stále sa to nelepšilo,no a zistili,že má v očku akúsi vrodenú prepážku,či čo a s to treba urobiť operatívne.Potom ale do toho prišlo niečo iné-mal po telíčku uzlinky /keď mal 1 rok/,tak kvôli tomu musel nejaký čas ležať v BA na Kramároch,aby zistili príčinu,to mal vďaka Bohu v poriadku,len tam vtedy zvažovali,že mu hneď zoperujú to očko,keď už tam je,inak mu to priebežne natierali nejakou mastičkou,no a keď prišlo isté k istému,usúdili,že to vôbec nie je potreba,lebo očko je v poriadku! 😕 🙂 Odvtedy to mal OK,žiaden hnis,žiadne preplachy.Takže je neviem,čo si o tom myslieť 🙄 ,moja kamoška,si pamatám, odmietla s dcérkou chodiť na preplachy,tvrdila,že to prejde samé,že ju nebude trápiť. 😕 Tak ja ozaj neviem,ako to je. 🙄

martina46
31. aug 2009

u nas sa to robi ako na beziacom pase. v zahranici sa s tym nic nerobi do jedneho roku dietata, ak to dovtedy neprejde, riesi sa to.

zuzka1.
31. aug 2009

amka drzim palce, nam to robili ambulantne, maly mal 6 tyzdnov vtedy, nepomahali maste, atb, nic.

v anesteze neviem ako to je, mylsim, ze najhosria je ta nanesteza, zakrok je uplne bezny.

ja som ho sice preplakala, ale maly bol uzasny, sestricka mi ho podavala spinkajuceho.Odporucili nam nebyt vnutri.

tatolu
31. aug 2009

Môjmu najstaršiemu tiež robili preplach ale ešte ako 3 mes. Musela som však podpísať papier, že zákrok chcem. Pýtala som sa doktorky, či môžu vzniknúť komplikácie. Povedala, že je to veľmi ojedinelé, ale áno 😔

tiburcia
31. aug 2009

Ahoj holky, sama jsem na to byla několikrát, už i jako dospělý člověk. Absolutně bezbolestné 😉 takže spíš je horší ta anestezie. Někdo ji hůř snáší...

nikollette
31. aug 2009

Baby aj nám to hrozilo, ked mal malý okolo 2 mesiacov, ale nešla som, ja som sa tak strašne bála ☹
a na podov mu to prešlo samé, tolko som to odkladala, (keby to mal dotera jasné že idem) ale ja som to vždy odkladala, že počkame, uvidíme.. a pršlo mu to samé... a už 4mesiace sme bez karpín 😉
ale klop,klop....

amka
autor
31. aug 2009

dievčatá veľmi pekne vám ďakujem za povzbudzujúce slová, no dnes sme boli u loekárjky a dala nám nejaké hnedé kvapky do očka. vraj ak mu to bude stekať cez noštek, všetko je ok a preplach nebude potrebný, tak uvidíme

tatolu
31. aug 2009

Daj vedieť, lebo som veľmi zvädavá. Pevne dúfam, že cez ten noštek bude prechádzať... 😉

cat
31. aug 2009

amka aj mojmu to robili v roku a pol, ale bez narkozy, oni ho zabalili do takej plachty a normálne zviazali,štyria ho držali, dr. to urobil a šli sme domov. Pri narkóze /aj s tou už máme skúsenosť- CT mozgu/, sa priprav nato,že potom bude dosť mimo, može blabotať, smiať sa bez príčiny,či plakať. Pre nás bolo najhoršie udržať ho 3 hodiny v kludnom stave aby si nevytrhol infúziu z ruky. Sama by som ho neudržala, našťastie tam bol aj moj muž. Držte sa!

amka
autor
1. sep 2009

Cat tak dúfam, že my toto nebudeme musieť prekonať, veď to muselo byť hrozné.

krembonzur
1. sep 2009

ahoj, malemu to delali, kdyz mel asi 4 mesice, nejdrive tvrdili, ze se to musi po novemu delat pod narkozou, tak jsme tam tvrdli celou noc, a v zaveru mu to udelali "zaziva", no samo, ze brecel, ale rikala mi na to odd. asi 16 holka, co tam lezela, ze ji to delali v 15 letech a ze to fakt neboli, jen ze je to proste neprijemne...no kor pro to male mimi, bez maminy, drzi ho cizi lidi apod... ☹

lucka127
17. jan 2012

@krembonzur
@amka
@tiburcia
@nikollette
Ahojte prosim poradte,mame dva mesiace
mame problem s ockami mali sme zapal koli zltacke maly mal po dlampou az 107 hodin a davali mu gumene okuliare zacali mu ocka kvast,mal zapal zrejme doki nam dala opthalmo septonex potom opt.framykoin ale nezabralo sli sme na ocne.tam nam dala na tri tyzdne gel + kvapky jedno 2x a druhe 3x denne + masaz kanalikov 3x denne siel mu riadny bordel..mal karpiny ako chrasty,ale preslo mu, lenze uz nam to doslo aocna nam dala len okuflasch a teraz co pozriem nan tak ma ocka zaslzene, ..som z toho jelen nemate niektora podobnu skusenost? hrozi nam sondovanie kanalikov a to fakt nechcem hnusne je to uz aj s tou masazou ked maly krici a sondu to si ani predstavit nechem

noemi01
9. máj 2012

@lucka127
podobne zaživam ja teraz
oko mi slzi skuse že vraj je tam zapal tak mi ich preplachol už tri krat trva to už skoro 4 mesiace a 3 antibiotika som využivala a nič nezabera na mna zatial
ak je to upchate čo bolo v mojom pripade tak sa mi hlava točila nonstop

noemi01
9. máj 2012

prvy krat ma to nebolelo druhy a treti krat som kričala až som skoro z kresla viskočila
aj mi dal kvapky a znecitlivenie oka že vraj nič neucitim ale ihlu som citila presne tam kde ju pchal

simi906
3. dec 2014

@zuzka1. Ahoj, uz je to sice stara tema, ale chcem sa spytat preco vam dr. kazala nebyt vnutri? Nam to dnes robili 😞 a praveze s nim nechcem ist von aby sa mu to este nezapalilo... Ci

simi906
3. dec 2014

@lucka127 ahoj, prosim ta po tom preplachu vam to preslo? Nrmali ste uz problemy? Syncekovi to robili dnes, a veri prrplakali sme to obaja... Nechcem aby sme tam isli zas aby mu to prrplachovali 😞😞

david93
3. dec 2014

môjmu synovi to robili keď mal asi 2 mesiace a pomohlo mu to, odvtedy má očká v poriadku

janinah
3. dec 2014

@simi906 nebyť vnútri znamená nebyť v ambulancii a nepozerať na výkon,pre laika to nie je príjemný pohľad,že sa ihla,aj keď tupá blíži k oku....

simi906
3. dec 2014

@janinah prepac, ja som dnes z toho mimo 😞 pochopila som ze po zakroku nematr byt vonku, na vzduchu... Prepac
@david93 moj Samko bude mat 3,doniesli sme si to z nemocnice ked bol na foto koli zltacke. Teraz mu ocko uz nekarpavelo ale slzavelo mu. A dr.povedala ze radsej to preplachnu a potom mi povedala, ze to mal vnutri zahnisane 😞tak dufam ze uz sa tam nebudeme musiet vratit

adamar
3. dec 2014

Prvy preplach ako 7 tyzdnovy, nepomohlo, odvtedy maly strasne plakal zo sna niekolko mesiacov, ked sme prisli na druhy preplach uz inde tak, len ho chceli pozriet tak spustil neskutocny plac, stopla som to a viac som nesla. Ocko mu hnisavalo, ale nic strasne, casom preslo uplne pred 1 rokom. Kvapkala so ocuflash, vytlacala

lucka127
3. dec 2014

@simi906 ahoj ano vdaka Bohu uz je klud odvtedy, on mal skoro zrasty a ankoniec sme skoncili u alergologa a ta nam dala na imunitu kadeco,ale drzime sa to ti verim mne je do placulen si na to spomeniem:(:(

lucka127
3. dec 2014

@simi906 @simi906 ahoj ano vdaka Bohu uz je klud odvtedy, on mal skoro zrasty a ankoniec sme skoncili u alergologa a ta nam dala na imunitu kadeco,ale drzime sa to ti verim mne je do placulen si na to spomeniem:(:( teraz je podstatne poctivo kvapkat ako vam kazali a masirovat masirovat,neboj bude to dobre drzim palceky

alyca
2. apr 2015

@nikollette a aj si nejako malemu cistila ocko? ci len tak same od seba presli tie karpinky?

debrana
25. jan 2016

@amka
Ahoj Amka, prosim ta ako ste nakoniec dopadli? Viem,ze su to uz roky co si sem pisala,ale mam rovnaky problem a tiez dieta co ma 1,5 roka a chce mu doktorka robit preplach,ale bez narkozy. A citala som tu,ze este vam dala nejaku hnedu odicku,pomohlo to? Preslo vam to nakoniec bez preplachu? Dakujem pomoze mi to velmi.......

alyca
26. jan 2016

@debrana ocuflash kvapky si skúšala?

debrana
26. jan 2016

@alyca ahoj tie ako prve,okrem nich sme mali uz aj mast a antibiotika a vsetko len na chilku zabralo. Pritom to nikdy predtym nemal,az v tomto veku. Preplachu sa bojim.

alyca
26. jan 2016

@debrana moja to mala cca 2 týzdne pi narodení, tiez som jej dávala oftalmoseptone kvapky, premýšľala ocka kadecim a zabrali až ocuflash kvapky. Potom začalo ocko hnisavé ešte v 4 mesiaci a zase pomohli ocuflash lvapky. Verím Ti, mňa tiež stratili prepláchom, ani späť som nemohla vtedy. A nejdu mu nejaké zúbky teraz, vraj aj vtedy môže hnisat ocko.