Prispôsobujete návštevy lekárov režimu dieťaťa?

susik77
27. nov 2008

Ahojte, mam taku dilemu: mala mi spava asi od 12.30do 14.30-15.hod. a stale sa u lekarov dohadujem aby mi dali termin na doobeda, pretoze uz mam vyskusane ze ked s nou idem v case ked ma spat, tak mi len reve aj po ceste autobusom, je to fakt horor. Minule sme tak boli na neurologiii, dr. mi povedal, ze nech ju necham liezt a ona sa len na zemi rozplacla a plakala. Mam pocit, ze ma vobec nechapu a vsade sa so mnou hadaju, ze preco nemozem prist poobede.
Aky na to mate nazor/skusenosti?

vroni
27. nov 2008

Ja sa nedohadujem. Poviem, ze v tom a tom case nemozme a bodka. Takze beriem terminy do jedenastej a po tretej (no, tie su ale velmi zriedkave) Medzi tym - smola. Nebudem snad prisposobovat potreby svojho dietata lekarovi 🤐

susik77
autor
27. nov 2008

este teraz v utorok bola chora, mala horucku a probl. s dychanim, nakoniec sa z toho vyklula laryngitida, dr. mala od 9.30 len objed. pac.-poradnu a od 12-15 chorych. ja som volala, ze ci by nas nemohli zobrat doobeda, ze s nou mam hrozny probl. prist poobede a odmietli mi, ze jedine po 12. tak som musela zavolat manzela aby nas odviezol, lebo busom by to fakt nevydrzala

sakura77
27. nov 2008

no tak taku doktorku by som poslala......niekam

susik77
autor
27. nov 2008

sakura: no vsak-prva moja reakcia bola, ze som isla hned volat inej dr., kde byvame, ci nas zoberie. ale hovorila, ze su beznadejne plni ☹ my sme sa sem prestahovali ked mala verca 4 mesiace, strasne sa tu stavia ale chybaju tu skolky, skoly, lekari, supermarket 😒

titkovamiriam
27. nov 2008

tak stymto som problem nemala-poradnu mame cele doobedie,tak ked mi to ako vyslo som isla a na ine vysetrenia/nozicky,neurolog,rehabilitacie/som sa objednala kedy som potrebovala-kedze som bola v sukr.centre nebol problem aj poobede o 16.-namiesto prechadzky 🙂

susik77
autor
27. nov 2008

ja mam probl. ze byvame v okraj. casti Prahy a hlavne cez obed je ta doprava dost blba-v obdobi spicky-takze je jedno ci idem busom al. autom, namiesto 14 min. trva cesta aj 35 😝

sirinka
27. nov 2008

nuz, niekde sa da dohodnut inde nie...napr. nasa dr. ma poradnu tiez v poobednom case, ked klarka spi.... no co narobim, ked ju nechcem brat medzi chore deticky....

deina
27. nov 2008

Ked sa da, snazim sa to prisposobit tak, aby to nebolo v case, ked maly spi, ale niekedy sa neda. No vacsina lekarov je takych, ze si mozem dat termin, ktory vyhovuje nam, nastastie.

lilyk
27. nov 2008

tiez sa vzdy snazim prisposobit detom a nie lekarom, samozrejme ked sa da, snazim sa im spravit pevny rezim a ani rodine nedovolim ho narusat 😝

lienka79
27. nov 2008

samozerjme,ze prisposobujem lekara malemu...
Nam nedavaju pevne terminy...teda klasicka poradna....je doobeda a poobede,chodila som doobeda,kym nespal...
Odborne vysetrenia sa snazim dohodnut na cas,kedy to vyhovuje nam..zatial klop,klop to vychadza

caruzo19
27. nov 2008

susik jednoznacne neprijemne s tou lekarkou,ale skus pochopit,ze ked ma objednanych pacientov,tak to su vacsinou zdrave deticky,pripadne kojenecke poradne a keby si bola napr. na poradni s malym,zdravym babom,tiez by sa ti asi nepacilo ze tam pride niekto s choruckym dietatom a nakazi to tvoje.tam tazko povedatr kto ma pravdu

susik77
autor
27. nov 2008

caruzo: ja to chapem, len uz fakt mam z toho depky, ze to s malou nezvladam...uz je asi mesiac vkuse chora a dr. chce aby sme tam chodili skoro kazdy 2. den na nej. vysetrenia. Cestujem tam busom asi 35 minut s 1 prestupom, pricom na bus k nam niek. cakam aj 40 minut 😖 pretoze mi ide 1x za hodinu ☹
Ja sa bojim, ze ked je mala chora tak z tohoto ochorie este viac 😝 to uz radsej nech je len doma v teple 😔

lyongirl
27. nov 2008

susik, je mi ľúto, že máte takých lekárov a nevedia to riešiť.... 😕
my máme síce poradňu v poobedňajších hodinách, to je od 13:00 a vtedy malý spí, ale zatiaľ som to vždy vyriešila tak, že som prišla doobeda a dr. to bez problémov pochopila. Poobede som chodievala, iba keď mi malý spával aj doobeda, len teraz spí asi ako tvoja už len 1x a to cez obed. Ešte máme nevýhodu očné, tam ordinujú tiež od 13:00, ale prídeme tam okolo 12tej, aby nás čo najskôr zobrali a malý mi potom zaspí v káričke domov, je tam umrnčaný, ale zvládame to. A riziková poradňa a neurológia, tak tam sa ma automaticky pýtajú, na koľkú mi to vyhovuje a kedy malý spí, aby sme prišli v čase, kedy im aj niečo môže ukázať.Aj kardio je v pohodke, až na posledné vyšetrenie, kedy nám kázali prísť v čase, keď malý spí s tým, že nám dali Diazepam, pretože bez neho a za bdela ho nebolo možné vyšetriť, no a dopadlo to tak, že malý sa aj tak počas vyšetrenia zobudil, Diazempam - 0 bodov a vrieskal na celú ordináciu a mali sme s manželom problém ho udržať, aby mu mohli skontrolovať sonom srdiečko, ale aj to sme nejako zvládli a dúfam, že už niečo podobné nebudeme musieť zažívať......

wali
27. nov 2008

este sa mi nestalo, ze by som musela maleho nejak obmedzovat kvoli navsteve u dr. vzdy sa snazim ist tam vtedy, ked to vyhovuje nam alebo ak treba nejake speci vysetrenia, tak sa objednat na dobry termin, aby nam to vyhovovalo. ale keby to nahodou neslo a surne by to bolo treba, tak by som brala hocijaky termin, no co uz. keby to bola vynimka, tak ok. ale pravidelne - to by sa mi tiez nepacilo 😒