Problémi s jedením. Riešia to vaši pediatri?

lulucka
26. máj 2009

ahojte, chcem sa opýtať, či ste riešili s vašimi pediatrami, že vaše deti nechcú veĺmi papať. čo on nato? poslal vás niekde na vyšetrenie, alebo keď dieťatko priberá, tak to nerieši? ďakujem za odpovede

stvura
26. máj 2009

Ahoj...no mi sme mali okolo troch mesiacov krizu...maly nechcel papat, ja som nevedela co to je...nakoniec to bola laktacna kriza, akonahle som ho viacej prikladala sa to upravilo, rozkojili sme to a stale uspesne kojim + uz i prikrmujem. Nepises ci mas tento problem, alebo uz problem s prikrmom. S tym mi problem nemame, no susedina mala hej /ma 7mesiacov/. Mame spolocnu pediatricku, viem ze u nej to zatial neriesia, lebo je na svoj vek velka a pribera pekne.

janeyzelvicka
26. máj 2009

Ahoj, moje malá má momentálně období, že nechce jíst skoro nic, jen se kojí, zbožńuje bílý jogurt, tak ten teda jo, občas nějaké ovoce, ale zelenina, maso - vůbec. Zachvíli jdem k mudře, tak nevím, jestli se jí o tom zmínit, já myslím, že u naší opice to je spíš takové období, které přejde. A pokud by se pozastavila nad vahou (zas tak o moc hubenější není, měla by mít asi kolem 9 kilo a má 8, takže podle mě pohoda), budu se to snažit uhrát do autu...

lulucka
autor
26. máj 2009

No, ja nekojím ale dávame UM, a teraz som už začala dávať aj príkrmy, pretože keď vidí fľašu s mliekom, tak spustí poriadny krik, alebo fľašu vypľuva. Stále to vravím doktorovi ale on akokeby to nevnímal a nikde nás ani neposlal. Je pravda, že priberáme, ale ja mám travmu pred každým jedením... netuším čo to znamená, takéto to máme už skoro od začiatku,niekedy je to lepšie inokedy hrôza...

janeyzelvicka
26. máj 2009

lulucka a kolik je tvému mimču?

lulucka
autor
26. máj 2009

o týždeň bude mať 5 mesiacov

janeyzelvicka
26. máj 2009

Tak to máš ještě celkem malého prcka... Ale je dobré že přibírá, a příkrmy chutnají? A vypije aspoň někdy nějaké mlíčko? Třeba mu toho stačí míň...
Zkus se třeba zeptat v nějaké online poradně nějakého pediatra, na netu určo něco najdeš, nebo se koukni na web kojeni.net (paní by tam měla radit i o takových situacích...)

lulucka
autor
26. máj 2009

v noci o pol druhej vypil 160 ml v spánku a keď sa zobudil o pol siedmej, chcela som mu ho dať tak už nechcel, vypil až znova v polospánku o 8. Príkrmy mu chutia, ale aj tak som z toho na nervy... ďakujem

janeyzelvicka
26. máj 2009

Lulucka, jo tak... tak pokud něco vypije a přibíráte, asi mu toho stačí míň.
Já se taky občas stresovala tabulkama, co má mimčo vypít (když jsem byla pryč, měla jsem odstříkané a krmil manžel, takže jsem věděla, kolik toho do sebe dostala) a někdy nedosahovala tabulek ani zdaleka. 160 ml je dost, to kdyby vypila moje malá, tak nechce nic dalšího půl dne 😉 🙂
Takže bych byla spíš pro to, abys to neřešila, dokud přibíráte, zkus třeba upravit krmení, aby bylo míň častější, ty děti v tomhle období začínají být víc pohyblivější, už je zajímají i věci kolem, tak to jídlo ustupuje 🙂 přeju hodně sil a hod se do pohody 😉 😉

lulucka
autor
26. máj 2009

ďakujem 🙂 , aj ja si to hovorím, že mu asi stačí keď je usmievavý a plače keď je sám alebo chce spinkať, ale niekedy to na mňa príde a hovorím, si ža taký malý predsa nemôže by´t 6 hodín bez jedenia... ale asi on veĺmi dobre vie koľko potrebuje 🙂 Tak ďakujem ešte raz za povzbudenie....

andrea142
26. máj 2009

lulucka: to by zaujímalo aj mňa ako staré máš svoje bábätko ? moja má za chvíľu 4.mesiace ale od 2. mesiacoch sa s ňou trápim pretože mi nechce piť mlieko. v 2.mesiacoch začala odmietať prsník ani pred tým som nemala veľa mlieka a nepomohlo ani odsávanie nakoniec už mlieko ani nemám. UM sme už jedno menili , ale teraz zase robí drahoty pri jedení. niekedy jeme 1.hodinu pije po 10ml a potom 10-20min. kým si odgrgne. Niekedy začne piť stiahne 20ml a otvorý ústa a už do nej viac nedostanem. minule som ju nechala nech je hladná( jedno jedenie vynechala nechcela nič jesť ) ,že o tri hodiny bude hladná a vypije svoju dávku ale vôbec si nepýtala ani nevypadala žeby chcela jesť a stiahla iba 90ml.

no a lekárka ...... to je samostatný príbeh..... na moje nástojenie ,že málo pribrala ,pripustila,že áno a kázala mi chodiť každý týždeň na premeranie. potom ešte povedala ,že jej zobere krv a dá sa vyšetriť ...... prešlo zopár dní a krv jerj nezobrala a potom cca o tri týždne sme to absolvovali..... malá revala ako pavián, a na ruke mala dosť dlho modrinu. keď som potom volala kvôli výsledkom ,tak mi kázala prísť ,že ešte bude volať do labáku ..... tak ja celá v strese,že čo sa deje ..... nakoniec keď som tam došla mi povedala ,že krv nieje vyšetrená ,lebo nedorazila ...?!?!?! .... akože na slovensku je všetko možné. Potom mi povedala ,že AK CHCEM môžme jej znova zobrať krv.tak minulý piatok sme to absolvovali znova, teraz bola dopichaná na oboch rukách, lebo keď jej odobrala jednu ampulku sa jej zrazila krv a už netiekla ,tak musela pichnúť aj do druhej ruky ......... takže v stredu volám aké sú výsledky.

niektorý lekári neriešia, koľko bábo priberie, ak priberá a nechudne tak je im to jedno. v nemocnici keď sa malá narodila mi zase robili drahoty lebo vždy chudla, lebo mlieko sa mi nespustilo, malá dosť často plakala, prikladala som ju X .krát a keď už v koncoch so silami som prišla na novorodenecké či mi nedajú mlieko lebo mi malá plače lebo je hladná tak na mňa kukali ,že čo od nich chcem. nakoniec na 4.deň usúdili ,že budeme dokrmovať a potom mi začala pekne priberať.

janeyzelvicka
26. máj 2009

lulucka: není zač 😉
andrea: tak to máš nějakou fakt divnou tu doktorku, přijde mi trochu nedbalá, že neřeší, když tak malé mimčo nepije mlíčko a blbě přibírá... A ještě s tou krví 😖 Přeju ať jsou výsledky dobré a spraví se to...

andrea142
26. máj 2009

janeyzelvicka: ďakujem

jej stačí ak priberá, riešila by to keby chudla, už rozmýšlam nad zmenu lekárky ... uvidíme ...

ináč aj moja zje niekedy 120ml (to mám malé vianoce 🙂 ) už pár krát stiahla aj 150ml ale vždy iba nad ránom keď sa zobudila na papanie ,hoci teraz posledné dva dni stiahne iba 120ml. ale aj to je ešte lepšie ako nič alebo iba 20-40ml

janeyzelvicka
26. máj 2009

a kolik váží?

magimary
26. máj 2009

nie, nerieši... 😖
ani pri jednom... 😠
ak som to už považovala ja za ozaj negatívne (to nepapanie a jeho dôsledky), tak som sa vždy sama aktívne vypýtala na ďalšie vyšetrenia (gastroenterologičke) 😉

mimochodom, podobná téma Tvojim problémom sa tu pred nedávnom preberala (nie v súvislosti s lekármi), skúsim nájsť a hodím Ti sem link 😉 ...

magimary
26. máj 2009

ale pozerám, že si tú tému aj sama našla... 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

womenne
26. máj 2009

ahoj tak ked naši malo papali brali im krvičku azistil malo železa takže nasadenie železa a jedenie sa upravilo až som sa čudovala a najme sa som sa na seba hnevala že som nešla skor a teraz davam do čajika GLUKOPUR hroznovy cukor a Nikolasko papa jedna radost.

womenne
26. máj 2009

jejda až teraz som si všimla že ma 5mesiacov no jednoznačne trvaj na vyštrenia maš na to narok nedaj sa odbyt.može mat uzavretu chlopnu na žaludku a ta sposobuje bolenie bruška,mala to moja neter 😉

berenika39
26. máj 2009

lulucka,určitě si o běžná vyšetření řekni, pomůže to hlavně tobě, uklidníš se, že je mimčo zdravý, prostě jen malý jedlík. mimochodem si myslím, že pokud umí vypít 160ml mlíčka, je to super! dávej jí malé porce častěji, pokud ti baští příkrmy, využij toho, jen jednoduchá jídla zeleninu, případně brambor, rýž, za táden, dva dej banán, jablíčko podušené, a pokud přibírá, zkus se s tím neptrápit. vím, že se to snadno říká ☹ ☹ . oni totiž poznají náš stres, přenáší se to, když ke každému jídlu přistupuješ s nervama, není to dobré.
Na vyšetření si trvej, bud důsledná, pediatři neřeší moc jídlo a chování dětí,ani u nás. Nše lékařka je tak zavalená dětmi, že i objednaní čekáme i dvě hodiny!!!!! Hrůza, s lezoucím potomkem děs. Byla jsem tam s počínajícím exemem, potřebovala jsem rady, mluvila se mnou na půl "úst", odpovídala současně mě i setřičce, pak jsem něco říkala a ona u toho telefonovala a pak se mě na totéž zeptala. Nejsem si úplně jistá, jestli nám nedala místo mazání na exem krém na opalování 😀 😀. Pera prohlédla oblečeného, viděla flek na ruce - šup, to je exem, mazat, nashledanou. Uvažuju o změně, ale asi to bude všude dost podobné.
Přeju zdravý mimčo, a nedej se u doktorky odbýt.

lulucka
autor
26. máj 2009

syn má 5 mesiaco, my bývame v čechách, ale keď sme boli doma na slovensku, tak to bolo obdobie keď nechcel piť mlieko, tak nám brali krv, moč a výter z hradla všeetko bolo ok, tak som sa trošku ukľudnila, jedenie sa trošku zlepšilo, keď to vravela doktorovi tu v cechách tak sa čudoval prečo mu to robili a ani sa nepozrel na výmenný list od doktorky zo slovenska, takže tak...

janeyzelvicka
26. máj 2009

lulucka tak pokud mu dělali i vyšetření a všecko je ok, myslím, že malý je jen prostě menší jedlík, souhlas s berenikou, menší dávky, nějaké příkrmy a netrápit se 😉 Pokud je veselý a není vidět že by ho něco trápilo, tak se nenervuj 🙂

berenika39
26. máj 2009

ještě mě napadlo...zkus si najít nějaký program, naplánujte si prochajdy, výlety, návštěvy, tak, aby jídlo nebylo středobodem dne. Pak prostě v tom mumraji dej malému najíst a jděte dál. Uvidíš, že za čas si na tuhle otázku ani nevzpomeneš.

u2jana
26. máj 2009

ahojte,
tak u nas je to tiez tak... s malou sme mali problem papanim od narodenia az sme skoncili po mesiaci v nemocnici, dehydratovana a s infuzkou v hlavicke - fakt nikomu neprajme zazit ten pohlad ...
potom zistil ze ma rozstep na makkom podnebi, takze preto nechcela/nemohla jest... nasa dr. nas posiela na prevazenie kazde 3dni, vzdy ma zdrabala, ze zle kojim atd atd... ale pozriet do pusy malej ju nenapadlo...
dostali sme specialnu flasu, a bol chvilu klud... potom sa to zlomilo ked mala 4mes, totalny strajk... tiez vydrzala bez mlieka 6-7hodin, tak som ju zacala krmit v polospanku /a uplne tym znicila samostatne zaspavanie, ale aspon priberala...
teraz sme uz 3mes s prikrmami - tazky kazdodenny neskutocne vycerpavajuci boj... vynutila som si listok na gastro a tam mi len povedala, ze je vsetko ok a ze mam davat menej mlieka... ale ziadne vysetrenia jej nerobila.
takze uz davam menej mlieka a prikrmy stale nic... ked to vravim dr. tak len povie, ze to su take deti 😖
takze bojujeme kazdy den 4x s prikrmami - mam pocit, ze nerobim nic ine, len ich chystam a vychadzujem a prezliekam a umyvam stolicku... bojim sa ze zacne zas chudnut, lebo pije uz len 500ml UM denne... ale to nikoho netrapi, az kym zas neskoncime v nemocke s infuzou v hlave... ale co uz, tak to asi chodi...

lulucka
autor
26. máj 2009

ahoj U2jana, tak to ma mrzí, viem presne ako sa citíš... tiež si myslím, že tí doktori by mali byť pedantnejši, pretože to dieťa nevie hovoriť a nepovie čo ho bolí, preto by ich mali doktori vyšetrova´t viac, ale ja mám pocit, že oni len berú a berú detí do svojich ordinácii ale starostlivosť je minimálna. Ja verím, že tie naše detičky, majú v sebe nejaký ten inštinkt, ktorý im povie, že už by mali papať lebo sú hladní 🙂 My vypijeme asi tam 600 ml mliečka, tiež nič moc, ale pomaly sa s tým zmierujem, hlavne aby priberal.... budem rada, ak mi U2jana ešte napíšeš ako pokračujete a či sa s papaním zlepšuje...🙂

chiwule
26. máj 2009

ahojky,
my jsme měli podobný problém od 2 do 4,5 měs, kdy malá totálně odmítala pít z prsu. Dr také ani nenapadlo se podívat malé do pusy, no nakonec se zjistilo, že měla nějaký zánět v pusince. Mudra doporučila jen genciálku, měli jsme všechno modré ale pusinka bolela dál, bohužel jsem během zjišťování co jí je přišla o mlíčko a malá o sací reflex, tak jsme začali pít z flašky, protože to pro ní bylo lehčí s bolavou pusou... Našla jsem si tu na Koníkovi tyčinky Pagavit na čištění ústní dutiny, nedám na ně dopustit. Obsahují jen kyselinu citronovou a gylcerin, ale jsou naprosto zázračné! Malé se zánět vyléčil, teď baští jak zjednaná a nechce mi pít skoro nic jiného než UM 😉
tAK zkuste nechat udělat výtěry z krku a z nosu, jestli nemá vaše robátko nějaké bacily a proto ho bolí pusinka a nechce sát...

kalo
26. máj 2009

Naše malá jí málo od narození...V roce vážila 8 kilo. Od všecho sní 3-4 lžičky a je po jídle. Teď ve 22 měsících nemá ani 10 kilo, mléka do ní dostanu max. 150ml. Prostě není jedlík, ale energie habaděj 🙂 Nikdy to nikdo neřešil, ani doktorka ani já....Co sní si hold řídí sama... 😉

andrea142
26. máj 2009

ahojte
pred chvílou som sem písala: tiež mi malá nechce jesť. nám robili výtery z nosa aj hrdla tie boli v poriadku, ústa má tiež v poriadku ( aspoň to jej lekárka vždy pozrie )

tá otázka že koľko váži? ak to bolo pre mňa malá váži 5770g a má 3.mesiace a 3týždne

janeyzelvicka
26. máj 2009

Andrej, tak váhu máte myslím v pohodě, naše měla taky tolik...

u2jana
26. máj 2009

ja viem, ze je to vzdy na matke, aby nasla naku zlatu strednu cestu a dokazala dieta nakrmit a pritom ho nestresovat, ale fakt by sa mi hodilo, keby mi niekto ukazal a povedal, teraz das toto a teraz toto a hotovo... lebo tak len skusam skusam a skusam a nic z toho...

... lulucka, urcite sa ozvem, ako pokracujeme, nam stale vsetci vraveli, ze to bude casom lepsie, uz mame skor 9mes a je to tusim horsie a horsie, takze uz akosi stracam optimistickeho ducha

berenika39> nejak som nepochopila tu tvoju radu o vyletoch, navstevach atd... ked sme s malou niekde na navsteve a zacnem ju tam krmit a ona sa tam zacne mixovat, a vypluvat a plakat, tak je to cire zufalstvo... domaci na mna pozeraju ako na uplne neschopnu matku...

berenika39
26. máj 2009

u2jana: ale neee 😉 , já rozhodně nemyslela, abys malou krmila na návštěvě. Prostě jen pomáhá, když se to tolik "obávané" jídlo jakoby odsune na vedlejší kolej, když budete pořád něco podnikat a mezitím se prostě napapá. Aby jste obě zbytečně všechen čas netrávily myšlenkami, že to další jídlo bude zase bitva. Můj prcek jí sice dobře, ale taky když jsme někde, vždycky se s jídlem někam uklidíme, v parku na zapadlou lavičku,na návštěvě do jiné místnosti, prostě bokem, aby ho nic nerozptylovalo, jinak sice má hlad, ale dělá u toho sto dalších věcí, prská na lidi, dělá ksichtíky, vrtí se jak kdyby ho píchali jehlou....
promin jestli jsem tě zmátla.

andrea142
26. máj 2009

tá váha ide hore. naše priberanie je raz viac potom menej. napr. pred dvoma týždňami pribrala 260g a minulí týždeň 30g.

len som už niekedy zrelá na psychiatriu. neskutočne ma šve to že , nechce jesť a kým do nej niečo dostanem to je hotový horor. vypije mi 120ml ale kým to vypije som celá mokrá ja aj ona.