Problémi s jedením. Riešia to vaši pediatri?

lulucka
26. máj 2009

ahojte, chcem sa opýtať, či ste riešili s vašimi pediatrami, že vaše deti nechcú veĺmi papať. čo on nato? poslal vás niekde na vyšetrenie, alebo keď dieťatko priberá, tak to nerieši? ďakujem za odpovede

lulucka
autor
26. máj 2009

Ešte mám jednu otázku. Počujete ako ide mliečko alebo vodička do bruška vašim deťom? Ja to počujem stále, a zdá sa mi to dosť čudné, nemyslíte?

u2jana
26. máj 2009

andrea142:
tak ti uplne rozumiem, zrovna dnes som myslela, ze zosedivniem... papala v noci o 23,00 140ml UM, 6hod rano jogurt - nic, pecivo - pozuzlane vyplute, presnidavka - nic...
tak som je dala mlieko 140ml
potom desiata 10hod, dusene jablko - nic, tak zjedla 4kukuricne chrumky
reku aspon ten obed si da, a hadaj... nic proste 2lyzicky a rev, jedovanie, krutenie... tak som ju prezliekla, pockala hodinu a reku to zje neskor... a nic... tak som jej dala UM...
takze u nas ta teoria, ze ked bude hladna, tak ten prikrm zje, neplati... proste ho nezje a pocka si kym jej dam UM

vsetky kamosky maju doma jedakov, takze to absolutne nechapu... ten kto to nezazil, to asi fakt nepochopi...

andrea142
26. máj 2009

to je pravda kto to nezažil nepochopí............ veď aj na mňa pozerajú ,že čo to chcem veď mi priberá ,ale nevidia čo je to dostať do nej to mlieko, už teraz sa obávam čo bude s príkrmami ............ dúfam že jej zachutia a nebude problém .............ak nie to naozaj skončím na psychiatri.

nejaké zvuky počujem aj ja ale či je to keď jej to ide dole do bruška alebo jej iba škvrká brucho neviem.

no ideme na prechádzku ...... večer kuknem sem ...... teraz dojedla tak že ju mama ťahala v kočíku v polospánku (,už z vykrúcania a plaču bola unavená )a ja som držala flašku a pila. zatial sa majte

janeyzelvicka
26. máj 2009

Jo, taky jsem někdy na prášky, že prostě kromě kojení a jogurtu do ní člověk nedostane nic... Vyvařuju serepetičky a prd z toho...
lulucka - někdy to poznám, jindy ne 🙂

davulinek
26. máj 2009

Ahojte holky,tak taky moc dobre vim,co to je,kdyz mimco nechce papat.Asi od 2 mesicu jsem krmila zasadne v polospanku,jinak nic nevypil,pak bylo obdobi tak mesic,co pil krasne a zase bum a nechtel.A je to tak podobne dodnes,musim delat komedii-treba pustit hudbu v telefone,davat mu hracky do ruky,proste nejak ho zabavit,si hraje a u toho ji,prikrmy,vsechno,jinak bych do nej nic nedostala.Jinak,kdyz si ma s cim hrat,tak papa bez problemu.Tak treba zkuste dat prckum do ruky nejake to sterchatko,odpoutate pozornost a budou bastit.Je to neskutecne trapeni.

kvakynka
26. máj 2009

andrea, skus zvacsit intervaly medzi papanim, nasa vanda tiez nechcela papavat, som s nou bola aj na sone, kde mi akurat lekarka pozrela na prsia a povedala, ze to naozaj nemate ani trochu mlieka ??? kedze sme boli na UM :(, pri Miskovi sme tiez na UM, ale nase chlapatko papa pekne 😉 . Takze ked doktori nic nezistil, proste sme davali Vande papat so 4 niekedy 4,5 a niekedy az 5 hod odstupom. tak vyskusajte
a tie zvuky zaludkom pocujem niekedy pri Misinkovi, ked mal dlhsiu pauzu medzi papanim a tak hltavejsie papa

my sme zase museli viac zabojovat s grganim, lebo pocas papania sme stale odgrgavali, teraz mame dr. browns flase a je to podstatne lepsie 🙂

tak vela zdaru 😉 i

zeez
26. máj 2009

Ahoj.
Ja mam zase opacny "problem". Mame uz 4 mlieko a ziadne ho nezasyti na dlhsie nez 2,5 hodiny.Nutrilon extra boli vyhodene peniaze. Niekedy reve uz i skor a prave dnes je to zraci maraton (vodu, alebo cajik odmieta) -kazde 2 hodiny sa hlasi o mlieko. Tiez som v strese, lebo ak priberie za tyzden viac ako 250 g , tak to mam od DR.hned na tanieri. Riesim to tak, ze davam mensie davky a castejsie, ale je to zacarovany kruh. Ci mu dam 100 alebo 150 len to do neho zahuci a po dvoch hodinach zase rev. A tiez to do neho pada s ozvenou ako do studne 😅 ) , takze zaludok ma prazdny, to viem urcite. Ked to poviem v poradni tak mi dr. odpovie, ze ho boli brusko, lebo ho ma plne. To ma ide porazit,plne ho teda urcite nema.
Pribera tak 125 az 300 g tyzdenne. V 3 mesiacoch ma 65cm a 6250g. Nemyslim si ,ze je tucny, ale keby papal podla jeho vole, tak by bol ako Budha 😉

janeyzelvicka
26. máj 2009

zeez: zrovna dneska mi kámoška psala, že jedna holčina má chlapečka, který je o dva týdny starší než ten tvůj a má 9 kilo 😉 a tvůj je navíc ještě dost vytáhlý... To by snad mudra měla pochopit, ne? Tak je větší hladovec, no...
A i kdyby, zachvíli se začne hýbat a to půjdou gramy rychle dolů. Nedělej si s tím hlavu 😉
Malá taky byla spíš cvalík, pak v normě a ted už pod normou 😀

lulucka
autor
26. máj 2009

Ahojte, tak vidím, že takéto problémy s jedením nemáme len my. Môj Petko sa narodil celkom veĺký 3750 g, ale hneď na druhý deň dostal silnú žltačku, tak ho dávali pod svetlo a mne ho nosili po 3 alebo 4 hodinách, niekedy som si ho už musela ísť sama vypýtať a to mi povedali, že spinká a neskôr som zistila, že ho už tam prikrmovali, takže odo mňa už mliečko veľmi nechce alebo lepšie povedané možno by aj chcel, ale išlo mu veľmi pomaly a jeho to nebavilo ťahať keď tie sestričky ho prikrmovali striekačkou a tam mu to išlo raz dva. Takže moje mlieko bolo fuč a museli sme dávať UM. Papal nám veĺmi pekne, ale tiež priberal podľa doktora veĺa, stále nám hovoril, že ho prekrmujeme, že mu máme dávať iba 10 min. a odvtedy akoby uťal a začali problémy. Doktorka na slovensku vravela, že sme mu zmenšili žalúdok... na doktora čo nám to tu v čechách povedal, mám ťažké srdce a keď niekedy budem mať druhé dieťa určite by som ho už nepočúvla, pretože si myslím, že deti nie sú hlúpe a vedia kedy majú dosť, tiež nebudú papať do prasknutia, náš keď mliečko už nechcel, tak buď sa vyvrackal ( to sa stalo asi len 2x), ale jazýčkom vypľuval fľašku. teraz máme 5 mesiacov, 7210 g, ja viem, že to nie je zlé, ale tie stresy pred jedením, či bude alebo nebude papať, ma niekedy veľmi úbíjajú, niekedy to na mňa príde a musím sa vyplakať, pretože bývame v čechách a nemáme tu rodinu, manžel chodí do práce od rána do večer a ja som na malého sama, tak niekedy toho mám naozaj dosť...

andrea142
26. máj 2009

Ahojte:
malá už spinká tak mám čas. o siedmej som ju okúpala už bola unavená teraz stiahla bez problémov 100ml ,takže som veľmi rada ,že som jej to X.-krát nemusela zohrievať. naozaj najlepšie papá keď je v polospánku.

lulucka: tak ten doktor je tiež číslo. veď bábo ak nechce tak ako píšeš jazykom vystrčí dudel. to máš naozaj ťažké ,že si sama. ja som s malou len ráno sama a potom o desiatej už balím malú a idem ku sestre aby som nebola sama.

ja som sa tiež bála ,že sa jej zmenší žalúdok preto nástojím aby zjedla aspoň 90-100ml hoci podľa tabuliek na UM by už mala piť 180ml. naša denná dávka je 600-700ml ako kedy.

moja sa narodila s váhou 3820g domov nás púšťali s váhou 3640g. kým bola na novorodeneckom ju tiež dokrmovali. ja som mala cisársky ráno 9:30 a malú prvýkrát doniesli niečo po druhej to sa mi vôbec neprisala druhý krát ju doniesli niekedy na večer a keď ju sestrička prikladala tak si malá grgla ( takže z toho som usúdila ,že je napapaná) ale vtedy sa už aspoň prisala a chvýlu ťahala. na druhý deň ma dali na izbu a to malú priniesli len tri krát. malá mi moc neťahala, väčšinou zaspala, kvôli tej žltačke. mlieko sa mi ako tak spustilo až na 5.deň a doma už troška viac. ale nič moc. vždy som ju potom musela dokrmiť.

lenka_da
26. máj 2009

neviem, ci sa moj problemik hodi do tejto temy, vopred sa ospravedlnujem, ale bola by som velmi rada, keby mi niekto poradil...
moja dcerka sice papka ale len velmi malicko, tak ju musim ponukat castejsie pocas dna - ale to by mi nevadilo
skor ma trapi, ze absolutne odmieta pit - dostat do nej tekutiny, tak to je o nervy, vyskusala som rozne napoje: cajiky od vymyslu sveta, cistu vodu lucku, rozne dzusiky pre kojencov, teraz skusam UM Bebu, co sa mi ako napoj sice nezda velmi vhodne - ale ziadne uspechy
skusala som aj rozne sposoby: kaucukovy aj silikonovy cumel, specialny splasteny cumlik avent ako priprava na pitie z hrnceka, obycajny hrncek s naustkom z ikea, klasicke pitie z hrnceka, pitie z lyzicky... asi najlepsie sa nam dari z tej lyzicky ale maximum, co sa mi podarilo, bolo 50 ml 😖
podotykam, ze kojim 3x denne (vzdyy pred spanim) ale aj tak sa mi to zda malo tekutin, co myslite?

andykov
26. máj 2009

nečetla jsem vše, ale můžu říct, andrea, že to je téma přesně pro mě. Naprosto a úplně chápu Tvoje nervy. Mám úplně to samý. Malá se narodila o 16dní dřív-sekcí, 2650g a 46cm. Od začítku nekojíme, prostě nechtěla sát. Jídlo z flašky, místo sání spala. Pak se to zlomilo a skoro 3týdny krásně papala a přibraly jsme 650g za tři týdny... A teď? Nic. Vypije s přemlouváním 50-70ml UM nutrilonu comfort. Zkoušela jsem měnit, hiip, sunar-je to pořád to samý, tak jsem stále u nutrilonu. Teď měla přírustek za 10dní 135g a za posledních 5dní 65g. Je nám skoro 7týdnů a máme 3545g ☹ A nebaští a nebaští. Jo, v polospánku klíďo těch 100-110ml dá, ale přes den třeba 30ml a dost. Kouká po světě a nebaští. Dr.nás jen zve jednou týdně na vážení a vždy řekne, že pokud přibírá, tak to nebudem řešit. Dělala už i výtěr a brala krev, vše oki. Fakt, už jsem taky na pokraji všech sil.... Malá vypadá dobře, je zdravá, ale taky malá o proti jiným dětičkám v 7týdnech 😖 Měnila jsem i savičky, jsem zoufalá, přijde mi, že bude pořád takhle malá. Teď mi ještě začala ublinkávat a říhat až za půl hodiny, ale to máý asi z rýmy, jak je zahleněná.

stvura
26. máj 2009

Kocky, ked to tak citam, drzim vam palce...neviem si predstavit ako by som sa chovala ja, je to na nezaplatenie, ze moj maly si v 5,5mesiaci vzal lyzicku a krmil sa mrkvou...
Moja priatelka a suseda nevie do malej tiez absolutne nic natlacit, akonahle jej dcerka prehltne jedlo ju napina a hned vsetko ide von. Uz vyskusala naozaj vsetko, to dieta nechce okrem mliecka fakt nic...

zusma
26. máj 2009

Děvčata,já už mám doma batole a tento problém řeším občas také. Mlíko mi pila dost až na malé výjimky ale má sem tam období,kdy nechce moc jíst normální jídlo a je to fakt strašný. U ní je to asi vždy jen přechodné... Mlíko má ráda pořád a někdy vypije jen 120a jindy zase 240. Nevím čím to je. Vyhladovění u ní taky nezabírá. Přibírala vždy dobře,tak to doktorka neřešila. Teď už ji to ani neříkám.

zusma
26. máj 2009

Když jednou malá nechtěla zase jíst a pít,tak mi doktorka dala super radu ať ji to osladím cukrem. A to malé mohlo být tak 9 měsíců.

ada085
26. máj 2009

aj my sme mali podobny problem. dokonca v tom case sme prave boli v nemocnici. ale to kvoli teplote. ale tam to vobec neriesili ze nepapa. proste deticky asi mavaju take obdobie. trvalo to asi tyzden. a potom jej znovu zachutilo. moze to byt aj kvoli teplu. ani mne v takomto teple nechuti jest. dufam to rychlo prejde

andrea142
26. máj 2009

lenka: UM nie je vhodné ako pitie namiesto čaju ,lebo vysušujú, preto deťom na UM sa dáva aj čajík alebo voda. čajík robím malej aj ja s cukrom u mlieka som to ešte neskúšala, hoci aj pri čajíku robí niekedy drahoty a občas do nej za deň dostanem iba 25ml. ak si jej do čaju nedala cukor tak skús možno vypije viac, ale ak ti nepila osladené čaje tak to nepomáha. ja robím malej feniklový čaj ( prevarím lucku s štvrťkou kockového cukru a prisypem troška feniklu ) a ak kojíš tak jej to možno stačí alebo skús častejšie ponúknuť. iné ti neviem poradiť 🙂 ........ ešte ma napadlo ako jej dávaš ten čaj. lebo moja ho vypije iba keď je zohriaty, keď má izbovú teplotu tak sa tváry ,že čo za humus jej to dávam 😀

andykov: mlieko som zmenila aj ja ale žeby začala piť tak to nie. preto sa snažím ju kŕmiť v polospánku lebo to potom nie je boj ale pekne papá ale väčšinou je hore keď má jesť 🙂 , výtery tiež ok ,krv sa dozviem zajtra a soplíky máme cca 2 týždne. moja tiež nevypadá zle uškŕňa sa, pretáča sa z jednej strany na druhú dáva sa do sedu. plače málo kedy. je dlhá a tenká. asi znej bude modelka 🙂

ada085: moja štrajkuje už 2.mesiace

andrea142
26. máj 2009

stvura: závidím v dobrom 🙂

andykov
26. máj 2009

andy, jj. Budou modelky. My vyrostly už o 5cm, ale váha spíš nic než moc. A k UM se má opravdu dávat i čaj? To mi nikdo neřekl. Měla jsem za to, že doktoři ty čaje moc nedoporučují, když je výhradně jen na mlíku 😲

janeyzelvicka
27. máj 2009

lenka_da: s tím jsme měli taky problém, malá naprosto odmítala k pití cokoli jiného než mlíčko, nabízela jsem jí vodu, džus ředěný vodou, čaj a nic... Ale četla jsem, že kojené děti si vezmou dost tekutin z mlíčka, přidávat tekutiny jde klidně až kolem 9 a 10 měsíce, což mě trochu uklidnilo. A poslední dobou se to trochu zlomilo, najednou chlemtá vodu, sice ne nějak extrovně, ale pije 😵 tak přeju, at je to u vás taky tak. Slazení jsem se pořád bránila, naštěstí to už jde i bez toho.

Andykov: podle mě (teda mám to ověřené z knih atd.) bys zatím malé čaje dávat nemusela, i když je na UM, kór když už tak se ti zdá, že vypije málo mlíčka. To stačí až později 🙂

Na stránce kojeni.net jsem v databázi otázek a odpovědí našla i otázky na odmítání mlíčka, UM a tak, tak se zkuste podívat, třeba to některým z vás pomůže 🙂

lulucka
autor
27. máj 2009

Andykov, my sme tiež na UM, a už od malička dávame čajík, najprv som ho sladila cukrom, ale teraz vypije už aj bez cukru a vypije aj vodu. Keď som mu robila čajík s cukrom, pil menej mlieka, pretože mu cukor dodal energiu (teraz to mlieko tiež nepije v extrémnych dávkach, ale myslím, že ak do čaju nedávam cukor je to lepšie). Vodu alebo čajík mu ponúkam stále, a nikdy neodmietne.

sjuzan
27. máj 2009

Ahojte,taky máme problém s malou,která strašně málo jí.Za pár dnů bude mít 6. měsíců,pořád kojím,ale začala jsem už před 14 dny dávat příkrmy,doktorka mně to i doporučila,protože každé kojení je boj,tak aby bylo postupně toho kojení míň a míň.Malá pila s menšíma problémama už od narození,ale ve 3. měsíci se to úplně zlomilo a začaly problémy veliké.Už jsem několikrát byla rozhodnutá skončit s kojením a dát UM,ale malá ho taky odmítá.Pije právě taky strašně málo.Přes den pije tak 50-80ml,někdy i méně a to si častěji než 5x za den nevezme,i když se jí snažím dávat častěji.Pije tak 2-3 minuty a i tak se u toho různě kroutí,pak se pustí a hotovo,víc do ní nedostanu.Mám doma váhu,tak už jsem ji několikrát vážila 24 hod před a po kojení a opravdu vypije jen tak málo.Jedině v noci pije relativně v klidu a vypije tak 150-180.Řešila jsem to s laktační poradkyní,ta mně poradila nabízet častěji,ale nenutit,ale malá se stejně dřív,jak za 5 hodin(někdy i déle) nenapije.S příkrmama to bylo první týden dobrý,zdálo se,že jí mrkev,brambora...chutná,ale po týdnu začala opět stávkovat a už to taky nechce.Taky jsem z toho jejího jídla na prášky,říkám si,že to přece není normální,aby tak málo jedla.S doktorkou už jsem to řešila několikrát,vždycyky mně řekne,že pro ni je směrodatné,že něco přibírá,a že na ní při vyšetření nic nezhledá.....jenže krev,ani žádné výtěry jí nikdy nedělala...jen ji poslechne,prohmatá břicho a podívá se do pusy.Doma už se na mě dívají taky jak na blázna,který pořád řeší jídlo,ale když je s malou člověk doma celej den a vidí,jak málo jí,tak mě to fakt dost nervuje.Do teď přibírala docela dobře,ale teď za posledních 10 dní nepřibrala vůbec nic,takže za poslední měsíc máme přírustek jen 300g.

lulucka
autor
27. máj 2009

Sjuzan, tak presne to prežívam aj ja. tiež som s malým sama doma a niekedy mi poriadne tečú nervy. Tiež keď to niekomu vravím, tak si asi myslí, že som blbá, ale manžel ma stále podporí a vraví, že keď priberá, tak mu to asi naozaj stačí. tiež si malý začal sám odsúvať papanie, keď to už bolo po 6 hodinách, tak sa mi to už vôbec nepáčilo. teraz tiež už dávame príkrmy. snažím sa mu jedlo dávať v približne rovnakú hodinu a myslím, že to celkom pomohlo. skústo to aj ty a uvidíš.držím prsty

u2jana
27. máj 2009

ahojte,
fakt je ten, ze ked som doma cele dni s tymi nasou opickou, co nie a nie jest, tak som v strese uz len z toho dalsieho papania... vcera som si cez obed normalne poplakala s nou... uz som bola proste zufala, vecernu kasu, som nechala na manzela, ci do nej nedostane viac, ale tiez par lyziciek a dost, krutenie, krutenie, rev, jedy... mne sa cez ten obed tak jedovala, ze si normalne buchla hlavicku o ten stolik pred stolickou... no horor...
ja uz normalne neverim, ze niekedy bude jest normalne.
Inak niekde som citala, ze niektore deti, zacnu pekne papat az po roku ked nabehnu ta normalnu stravu, tak neviem, ci jej potom rovno nedam do ruky rezen aj bude 😠

andykov
27. máj 2009

Holky, ty poslední příspěvky... Naprosto souhlasím, jak kdyby to bylo o mně. Nervování s každým jídlem. Příbuzní mě mají za blázna, že to pořád řeším a ať ji nechám... Ale jsme mámy a chceme, aby děti rostly přece, a když nejedí, tak si říkáme, co se dějě, co je trápí. Proč nechtějí jíst? 😢

rrenatkaa
27. máj 2009

Ahojky, já mám malého synka budou teprve 3 měsíce, ale s jídlem je to špatný. Bohužel při silném záchvatu migrény jsem přišla o mlíčko a tak dávám UM Bebu 1 H.A. Premium a občas čajík. Problém je v tom, že když má evidentně hlad a brečí, tak mu dám najíst 90ml tak po třech hodinách, v noci víc 120ml, protože mi vydrží spát i šest hodin, že když začne pít, tak si párkrát lokne, pak to v něm začne strašně škrundat, začne plakat a začne mi to plivat. A to nemluvím o prdíkách a zácpě. Někdy zase jí úplně v pohodě. Mám z toho taky nervy v kýblu ☹ . Je pravda, že má malej rýmu a doktoři tvrdí, že je to tím, že polyká hleny a ty mu v bříšku dělají neplechu. Jenže rýmu měl i před tím a nikdy mu to problémy nedělalo.Prosím poraďte, nebo aspoň podpořte. Díky

lulucka
autor
27. máj 2009

rrenatkaa, mne sa raz snívalo, že prinesiem k doktorovi fľašu nech sa pozrie ako malý papá, či je to normálne. neurobila som to, malý nie je veľký jedák, ale už s tým asi nič neurobím. ja dúfam, že z neho vyrastie poriadny chlap a natom ako nechcel papať sa budeme len usmievať 🙂

jaja257
27. máj 2009

Ahojte babule,
my patrime tiez k vam. Barborka prestala normalne jest ked mala asi 2 a pol mesiaca. Do teraz je to horor. Uz sme si absolvovali aj sono, ci nema nieco so zaludkom ci crievkami a nic. Sme na UM a ked chcem aby sa najedla, tak ju musim najskor uspat a v polospanku je ochotna nieco zjest. Je mi do placu vzdy ked sa blizi cas krmenia. Jediny cas kedy sa naje je vecera to da 170 az 200 ml ale inac cez den raz 60 raz 100 inokedy ledva 40 , no bieda. A tiez na mna vsetci kukaju ako na blazna. A doktorka tiez neriesi, vraj kym pribera je dobre, len mam pocit ze za poslednych 10 dni nepribrala ani gram. Nemam vahu pre babatka tak len tak odhadom, ked sa odvazi so mnou a ja to odpocitam. Je to fakt zufale.

lulucka
autor
27. máj 2009

Tiež doma nemáme váhu pre malého, tak sa vážime na osobnej, najprv ja a potom s ním. Je to len približne, niekedy sa uspokojím, ale napr. dnes mal menej ako minulý týždeň. Nebudem to viac rozoberať, pretože iba začnej nad tým premýšľať a budem sa báť či priberá. K doktorovi ideme až 24.6., no neviem, či ho nepôjdem prevážiť ku kamarátke.

diddi
27. máj 2009

my mame podobny problem....nase maju 2 roky a je nad ludske sily ich nakrmit....ranajky riesim "svedskym" stolom...obed len a len polievku,ine do nich nedostanem...proste su polievkove,aj to jeden tanker napol zjedia kazda....ked idu spat maju 240ml. mlieka.....olovrat zas len nieco co si zoberu zo svedskeho stola...no a vecera je horor,lebo proste nechcu a nechcu...na obed a veceru ich davam do stoliciek,lebo to je aspon ako tak kontrolovane kolko jedia...no a na noc opat 240 ml. mlieka.....na svedskych stoloch maju ovocie,croissanty,kolacik....a rypu sa v tom cely den....pediatrickami mi len povedala,ze pokial nechudnu,tak je to ok,ze v skolke to dozenu v kolektive...podla mna su vsak chude, maju 90cm. a 11kg....narodili sa malinke 2000g. a 44cm