Problémy šliach a kostí nožičiek bábätka. Operovali vaše dieťa na Kramároch?

lenusiatko
12. aug 2009

Ahojte maminy, mali ste niekto operovane dietatko na ortopedii na Kramaroch? Napriklad so skratenymi slachami alebo vrodenou chybou rastu kosti na nozickach? S ktorymi lekarmi ste prisli do kontaktu a ako sa pripadne vyvija zdravotny stav deti po takejto operacii? Moc dakujem za nazory a odpovede.

fairytale_1
17. apr 2012

Ahoj. Teraz som nasla tvoju temu, myslim ze tento problem mas uz davno vyrieseny, vsak? Ale ak ta to neobtazuje, velmi rada by som poznala teda tvoj nazor.. prave nam navrhli operaciu achiloviek. Malicky ma 5 mesiacov a dost sa toho bojim. Vopred pekne dakujem 🙂

liv1
17. apr 2012

@fairytale_1 Luci musis tu babu oslovit s tym zavinacom ci co to je, aby si tvoj koment nasla v upozorneniach. Alebo jej napis ip 😉 . Drzim palceky...

fairytale_1
17. apr 2012

@liv1 dakujem Liv :-*

fairytale_1
17. apr 2012

@lenusiatko Tak este raz: Ahoj. Teraz som nasla tvoju temu, myslim ze tento problem mas uz davno vyrieseny, vsak? Ale ak ta to neobtazuje, velmi rada by som poznala teda tvoj nazor.. prave nam navrhli operaciu achiloviek. Malicky ma 5 mesiacov a dost sa toho bojim. Vopred pekne dakujem

lenusiatko
autor
8. máj 2012

Ahoj Fairytale,
moja dcerka ma teraz 4 roky a operovat sme ju nedali, za co dakujem Bohu.

Nasli sme este lekara v Ziline, vola sa MUDr. Popluhar a je primarom na detskej ortopedii (najdes cez google). Dostali sme sa k nemu nahodou, najskor sme sa tam objednali na piatok k nejakemu inemu lekarovi a ten bol z nas celkom bezradny, tak ho dal zavolat. Mala mala vtedy 15 mesiacov a stale nechodila, primar ju vysetril, ale celu (co v BA neurobili) a povedal nam - vela cvicte, otuzujte, masirujte, mala ma hypotoniu (zisti, ci aj vas maly to nema - nam to zistili az v 9. mesiacoch). Mudr. Popluhar je skvely, nechce hned kazdeho rezat, navrhuje najskor tie miernejsie riesenia a nam navrhol operaciu az v 5!!! rokoch dietata, ak sa slachy a kosti nerozhybu.

Ked sa nad tym logicky zamyslis, ako mozu 5 mesacnemu dietatu, ktore sa este poriadne ani nehybe hned chciet operovat slachy? Dieta sa vyvija, rastie, musi sa zacat plazit, sleduj, ako sa vyvija, ake robi pohyby, je o tom vela dobrych knih, masiruj ho s kvalitnym olejom, tie slachy mu rob aj 7x za den jemne mu to kruz a nakoniec aj cele telo.

My sme boli velmi vystraseni, lebo operaciu nam navrhol primar z Kramarov Mudr. Huraj, neviem, ci tam este posobi. Mudr. Kusin povedal, ze nam nic nie je, ze mame len silno vbocene nozicky, co bolo tiez zle, ale vela sme masirovali, cvicili a na Kramare sme sa objednali na detsku rehabilitaciu, kde sme chodili cvicit primarne kvoli hypotonii a potom na tie nozicky. Ale poviem ti, behali sme a vyprosovali ako blbci, bola som zmatena, lebo som citala vsetky mozne fora, niekto nadaval, niekto chvalil, je to asi vec osobnej skusenosti. Cvicili sme asi pol roka, a potom sporadicky doma, mala zacala 18 mesacna chodit.

Aktualne chodime do SNOP k Mudr. Hurajovi 2x za rok predpisovat ortopedicke sandale a vlozky, nasa spomienka su uz len ploche nohy a mierne vbocene prsty. Pisem ze len, lebo uvodna diagnoza bola tiez katastrofalna.

Ak Ti mozem poradit, vyskusaj 3-4 lekarov (Mudr. Popluhar, Mudr. Brozmanova, ostatnych 2 si vyber podla uvazenia), kazdemu popis problem a rozhodnes sa. Najma nech vam stanovia spravnu diagnozu, to je dolezite, aby to nebolo nieco uplne ine, ako aj nakoniec u nas. Nenechaj sa deptat inymi ludmi a odradit od nejakej svojej intuicie, musis tusit podla malinkeho co asi bude dobre. Je este malinky, vyvija sa a vela je v tvojich rukach. Moja mala sa v 12 mesiacoch este neplazila a vsade ma odfajcili, ze to nic nie je. Az obvodacka ma poslala na neurologiu na Kramare, kde sme chodili aj s manzelom a boli velmi dorazni na vsetko (sprievod aktivneho manzela urcite zaberie).

Viem, ako sa citis, neboj sa nicoho, urcite zaberie cvicenie, masaze, vela pozornosti, ved slacha rastie, dieta sa hybe, najma to sleduj, ak by predsa sa ti to nezdalo, bombarduj doktorov, ale neviem neviem, ja tieto operacie malych deti nechapem (pokial to naozaj nie je nieco vazne).

Mozem sa spytat, ktory lekar vam navrhol operaciu a na zaklade coho? Robili syncekovi rontgen? Predpovedali vyvoj? Vedia to od narodenia? Ako na to prisli? Vsimla si si nieco vynimocne? Ma syncek nejake problemy a boli ho to na dotyk? Rozpraval sa s tebou poriadne lekar? Vysvetlili ti presne o co ide? Navrhli ti rehabilitacie? Zaujima ma to, mozno ti budem vediet potom povedat viac. Mate aj nejaku pridruzenu diagnozu, co to komplikuje?

Ozvi sa mi prosim ta, urcite najdes riesenie, ale nerob urychlene rozhodnutia.

Lenka

lenusiatko
autor
10. máj 2012

@fairytale_1
Uz som ti odpisala. L.

fairytale_1
11. máj 2012

@lenusiatko Ahoj. V prvom rade dakujem za tvoju vycerpavajucu odpoved. Ach jaj... :( , preco je u nas vsetko tak nejednotne? Vidim ze ste sa tiez nabehali, natrapili, ale nakoniec- chvalabohu, dobre rozhodli 🙂 .. Drzim palce nech uz je vsetko dalej v poriadku a nech zdravicko sluzi.
No, u nas to zacalo tym, ze sa Hugo narodil s krivymi nozickami. Pravu mal od kolena ohnutu smerom k lavej a lavu iba chodidielko. Tiez smerom k tej pravej. Tam mi hovorili, ze to je bezna vec, ze staci masirkovat. Vraj to jeho makke kosticky napravi. Chodila tam za mnou rehabilitacna sestra a ucila ma ako s nim mam robit. Napriek tomu ma poslali za ortopedom co najskor a ortopedicka na kramaroch sa rozhodla ze ho zasadruhe. Vraj by na toto masaze nestacili. Hugi mal sadry tri tyzdne. Uz po tyzdni mal nozicky rovne, ale tie dva tyzdne ich mal este pre udrzanie. Vzdy po tyzdni ich presadrovavali kvoli rastu. Napriek tomu sa po tyzdni zasa zacali krivit. Tak zasa dostal na tyzden, potom zasa na tyzden nie a tak to slo..dokopy ich mal 6 tyzdnov a pomohlo az to, ked sme zacali chodit cvicit vojtovu metodu a zacal zapajat svaly na nozickach a vykrucal ich do protistrany.. toto bolo ked mal dva a pol mesiaca - vtedy mu dali dole posledne sadry. Dnes ma 5 a pol. Na prijme pri cviceni mu diagnostikovali aj hypertoniu - ale hodnotili ho dva a pol mesacneho ako trojmesacneho a vraj to bol nasledok sadrovania a toho, ze nemohol byvat na brusku a cvicit si svaly, ktore by bezne cvicil. Ked mal 4 mesiace, boli sme na vystupnej kontrole a povedali mi ze je urovni 5 mesacneho. Vsetko dobehol. Napriek tomu ho na kontrole ortopedicka zhodnotila tak, ze nozky ma na hrane, ale ona by urobila operaciu achilovych sliach. Vraj pre istotu, pretoze je to teraz menej narocne aj ako zakrok, aj pre dieta, ako vo vyssom veku. Pretoze nam moze zacat chodit po spickach a to moze mat vplyv na chrbticu a tak dalej...vraj sa mame rozhodnut, ale ona by do toho sla... Dostalo ma to ze by pred operaciou nemohol 6 hodin papat, dalsie 4 tyzdne by mal zasa sadry a nebola by to ziadna zaruka toho, ze by napriklad v roku potreboval zasa operaciu..ze by rastol rychlejsie ako tie slachy.. Tak som z toho ostala uplne mimo..ziadne zaruky, len pokus.. to sa mi na dietati zrovna robit nechce.. zasa by sme sa museli obmedzovat - nemohli sa kupat, nemohli byt na brusku, nemohol by mat pohyb a hlavne ten zasah...
Tak sme sa rozhodli, ze ho nechame posudit aspon este u jedneho doktora. Pan doktor Kusin povedal, ze to v ziadnom pripade nie je indikacia na operaciu a preventivne by to urcite nerobil. Ked bude treba, robil by to neskor, ale teraz netreba. Predpisal nam topanocky na noc, spojene kolajnickou a rehabilitacie s ucelom natahovania achilovky. Este nechodime, predvcerom nas ockovali, chvilu pockam a potom pojdeme na to. Medzitym pojdeme plavat a este s nim budem doma cvicit aj toho Vojtu.
Doktorka na Kramaroch je velmi sympaticka, prijemna, vola sa Dr. Gerincova, ale s tymto nazorom sa nestotoznujem. Rontgen mu nerobili, vyvoj predpovedat nevedela - len neurcito - ci nebude chodit po tych spickach... a ona rehabilitacie nenavrhla - az ked som sa opytala ci nemame niekam chodit. Diagnoza je equinovary. Q66 ..presne tusim Pes equinovaris.
A vzniklo to tym, ze bol v brusku koncom panvovym a nemal miesto, tak mu makke kosticky ostali v polohe v akej lezal. Teraz by si okom nevidela ze mal problem. Otazna je ta achilovka.

A este co ma najviac sokovalo je - ze v rehabilitacnom stredisku v D.L. kam sme chodili, mi pri vystupe povedali, ze prava paticka je otazna, lava je dobre. Ortopedicka mi povedala ze by operovala urcite lavu a prava sa ukaze az v narkoze, ked sa uvolni.. Akoze chapes? Co mozem pochopit tak, ze obe su zle, ale aj tak, ze obe su dobre.
A hlavne Hugi sa zvykne zapriet a ked je uvolneny, tak mu dam bez problemov obe nozky do praveho uhla..

no, dost som sa rozpisala. Este raz dakujem za odpoved a ak niekto cita toto forum, drzim palce a pevne nervy..pretoze su ovela horsie veci,ktore sa stavaju, ale nie je to ani med lizat.
Ak budes mat cas, privitam tvoj nazor.

Dakujem a krasny slnecny den zelam. Lucia

rybka08
11. máj 2012

@fairytale_1 odporucam ti prestudovat diskusiu na www.peckari.sk, vo Viedni je vyborny lekar - Dr. Radler ( urcite konzultaciu u neho), ktory uz pomohol vela slovenskym detickam s touto diagnozou.
Tenotomie sa neboj, je to maly zakrok a pomoze.
Drzim palce.

fairytale_1
11. máj 2012

@rybka08 ahoj. Dakujem za nazor a za link, urcite sa na to pozriem. O doktorovi Radlerovi som uz pocula, cize asi nieco bude na tom, ze je vyborny...ja ale neviem jazyk a neviem si predstavit ako by sme konzultovali.. No a keby boli nazory jednotne, tak by som tu tenotomiu aj podstupila... Ibaze u nas nie je iste ze to vobec potrebuje a skor sa mi nepacia tie obmedzenia pred a potom. Som ochotna cvicit, plavat, masirovat a ked bude nutne tak aj operovat...ale kym sa nazory odbornikov rozchadzaju a niekto povie, ze ten zakrok podstupit netreba, tak ho nebudeme davat operovat. Aj ty mas osobnu skusenost ak sa mozem opytat?

lenusiatko
autor
15. máj 2012

@fairytale_1
Dakujem, ze si sa ozvala, to co si mi opisala o vas, je presne ako o nas, s tym rozdielom, ze moju malu nesadrovali a viac menej som ja bila na poplach, co s nozickami. Prave som si pozerala fotky a u nas to bola naozaj katastrofa, ked to spatne vidim. Teraz spatne by som jej nozicky urcite zasadrovat dala, ale proti operacii som bola od zaciatku. Ako vidis, kazdy Ti povie nieco ine, mozno by som pocuvla Dr. Kusina a este vyskusala Mudr. Popluhara a Mudr. Radlera a potom sa rozhodnes co s operaciou. Ja som vlastne dodnes nepochopila, co maju vsetci s tymi achilovkami a preco ide niekto rezat dieta, ktore este nechodi, akoze len preventivne :((( Presne to som pocuvala, co aj ty. Vlastne sa ty musis rozhodnut a za nespravnost budes aj ty niest rozhodnutie. My sme este boli aj opozdeni vo fyzickom vyvoji, takze operacia by to bola len natiahla. Mala mi v zivote nespickovala, chodila od 18 mesiacov, doteraz prilezitostne cvicime s nozickami, upozornujem ju na to, ale tym ze uz ma vlastnu volu, dava si aj pozor ako chodi, ked sedi, nozicky dava od seba, neskruca ich k sebe, chodime plavat a masaz je urcite aspon raz za den. Myslim, ze to stoji za to, neviem posudit, aky je vas stav, ale prisaham, ze nas bol zly a najma ja som bola na tom psychicky zle a vsetci do mna hucali, ze rezat, lebo sa nepostavi a podobne. Tvoj maly je este aj napred, tak ked zacne chodit, hned budes vidiet, ako mu to ide, najma mu daj poriadne ortopedicke topanky, nie ako mne, este aj o tie som sa prosila, kym jej ich predpisali, stratili sme 3 mesiace. Urcite nie crocsky, slapky a podobna obuv. Nedaj sa vydeptat, chod podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia, najma cvicte, masiruj a hybte sa, daj vediet, ako si sa rozhodla a co ini lekari na to vravia. Drzim vam palce a uvidis, ze to dobre dopadne, vzdy to dopadne lepsie, ako my mamy cakame 🙂

rybka08
15. máj 2012

@lenusiatko Tenotómia - Preťatie Achillovej šľachy je malý zákrok, ktorý sa vykonáva v krátkej anestézii cez 5mm rez. Vďaka tomu je možné nohu zdvihnúť smerom dohora a šľacha sa zahojí v pooperačne naloženej sadre. Vďaka veľkej schopnosti uzdravovania sa u novorodencov a malých detí, sa Achillova šľacha zrastie kompletne a dostatočne silno dokopy , ale už v predĺženej pozícii.
Ked su nozicky stocene, tak bunky achillovky su nahustene, teda je kratsia, tym pretnutim, sa bunky dotvoria - predlzi sa achillovka.

lenusiatko
autor
15. máj 2012

@rybka08
Ahoj Rybka, rozumiem, co tento zakrok riesi, ale nerozumiem, preco je navrhovany ako riesenie takmer kazdeho problemu s chodenim, aspon teda v mojom okoli. Mam min. 4 kamaratky, ktore riesili podobne problemy a kazdej navrhovali pretatie achilovky ako pohar so sodou. Nakoniec to ziadna nedala urobit a vsetky deti chodia a vyvijaju sa normalne. Jasne, ze vseobecna statistika moze byt uplne ina, ja vlastne nepoznam nijaku mamu, co to dala dietatu urobit, takze nepoznam konkretny priklad, ale ako pise Fairytale, moze to byt dobre, ale moze to byt aj zle, rozhodni sa, co ti je milsie. Lebo aj ja ked som zacala ist do hlbky tej operacie, kazdy lekar zrazu hovoril, ze ved este pockajme, uvidime, rozhodnite sa sama, je to na vas, to je ako cele nase zdravotnictvo. My ta rezneme, ale zodpovedas si za to sam, ved vlastne stale podpisujeme papiere, ako sme pouceni po lekarskom vysetreni, tym padom sa kazdy lekar zbavuje zodpovednosti za cokolvek, co vlastne spravi. Ale to je ina tema. Suma sumarum, ja som vlastne nenabrala odvahu dat to svojej dcere urobit, lebo nie som lekar a tym padom nemozem dalej niest zodpovednost, ze co jej vlastne urobili. Este by ma zaujimalo, kolko takych zbytocnych zakrokov bolo vykonanych, kedze aj mne povedali, ze nakoniec v anesteze sa uvidi, ze ci je potrebne to robit. To ma uplne dorazilo a presvedcilo, ze nejednam s kompetentnymi. Rozrezeme - uvidime...

rybka08
15. máj 2012

@lenusiatko tak to je strasne!, to akoby vraveli, ze skusime, co to s tvojim dietatkom urobi...jednoznacne to musi byt skuseny ortoped, ktory presne vysvetli a argumentuje a tiez maminky proste citia a poznaju svoje dietatko najlepsie, takze tak. Inac citala som este o dalsej operacii, ktoru v tychto pripadoch navrhuju - McKay, kde sa uz jedna o premiestnovanie sliach - ako lego!, ak sa nepodari, nasleduju dalsie,...uz je to velmi tazke, vacsinou velmi velky problem s rozhybanim noziciek.
Urcite je najlepsia konzervativna liecba, pripadne tenotomia po zhodnoteni fakt dobrym odbornikom, pretoze ta achilovka moze vraj robit v neskorsom veku problem. Ale tu je to tiez tak - moze, nemusi...

fairytale_1
21. máj 2012

@lenusiatko @rybka08 Ahojte maminy. No dlhsie som sa neukazala, furt sa nam tu nieco deje a nie vzdy mam cas sa tak rozpisovat 🙂 .. Ano, takto to bolo aj u nas. Vraj sa my mame rozhodnut a vraj sa o jednej z noziciek rozhodne az v anesteze. Vysvetlene mi to bolo tak, ze ked sa uspi, tak sa uplne uvolni a vtedy uvidia najlepsie ako ma nozicku volnu, alebo tuhu.. No teraz mam trosku dilemu. Od nasej ortopedicky sme po tom rozhodnuti, ze by chcela operovat isli na posudenie aj druhemu ortopedovi, ktory povedal ze netreba a dal nam ortezu - topanocky spojene kolajnicou, aby mal napevno nozicky a to budeme nosit v noci.. teraz neviem ci mam ist na kontrolu k ortopedicke, ci tam mam chodit dalej - ked nesuhlasime s jej navrhovanym sposobom liecby. Ci to ma vyznam, ked vlastne nebudeme suhlasit s tym ako by ona postupovala... ani tu ortezku nemame od nej predpisanu...

No a z ineho sudka, dnes sme boli po dvoch mesiacoch v Luznej na cviceni a fyzioterapeuticka nas velmi pochvalila, ze nozicky ma neporovnatelne lepsie malicky ako ked sme odchadzali. Zacala som totiz doma natahovat achilovku, aj sme cvicili par krat do dna a on zacal byt obratnejsi a stale ma nohy v puse, takze si to vlastne aj sam precvicuje. Takze som rada 🙂 ..

Teraz som v posledne dva dni v kontakte s jednou znamou, ktora chodi Dr. Radlerovi s jej trojmesacnou dcerkou a su nadovsetko spokojny...akurat ze za tuto ortopedicku pomocku oni zaplatili 350 Eur a my 0,17 Eur a cele ich to vyslo uz na 4000 Eur, vratane tenotomie, takze neviem. Mozno pan doktor Radler daco ma do seba, ale zasa nie kazdy si to moze dovolit.

Verim ze nas nedopackaju 🙂 Pekny den baby... a Rybka ako prezivas posledne tyzdne tehotenstva s Maxikom?

rybka08
21. máj 2012

@fairytale_1 som rada, ze ste dostali pochvalu 🙂 Ako natahujes achilovku? - cvicenie nozickou hore a dole?
Tehotenstvo sa krati 🙂 , na Maxika sa uz vsetci tesime, uz si chystam veci, aby som bola spokojna 🙂
Ja sa na Dr. Radlera uz tesim, mam dobry pocit, samozrejme je to financne narocne, my si vezmeme na tenotomiu uver, prip. este uvazujeme dat urobit tenotomiu v CR, v Brne u doc. Poula - tiez sadruje podla Ponsetiho metody a je vychvaleny, uvidime...ako sa to bude dat casovo naplanovat, aby to bolo plynule, bez nejakych casovych sklzov. Aj ked najlepsie bude absolvovat celu liecbu u Dr. Radlera...
Topanocky by sme zobrali tie prve a potom by sme sa snazili o predpis u ortopeda na SR - nejako kombinovat naklady.
Neskusis aspon konzultaciu u Dr. Radlera? - kvartalny ambulantny poplatok je 80 Eur.
Tak sa len tak dalej pekne drzkajte 🙂

fairytale_1
21. máj 2012

@rybka08 Rybicka mi sme sa zrovna vcera s mojou polovickou o tom rozpravali a skusime doktora Radlera, ale az ked budeme zasa na vazkach.. momentalne to povazujem za vyriesenu vec a mienim s nim cvicit az kym nezacne chodit.. a teraz vyzera ze by nemal mat problem. Uz sa mi stavia na nohy a stoji pekne, tak snad bude achilovka rast spolu s nim kym nezacne chodit. Mozno je to nespravne rozhodnutie, neviem :( ..ale tak sme sa dohodli, tak to citime, tak to vidime a zrovna dnes mi ta nasa fyzioterapeuticka zrovna odporucila doktora Poula ak by sme potrebovali 🙂 .... povedala ze k nemu poslala uz niekolko podobnyvch pripadov ako sme my a vsetci boli spokojny, vraj je to tiez velky odbornik. ... mne uz nejde o nejakych 80 eur, i ked tiez sa hodi kazda koruna - na to odkazany nie sme (inak u dr. Poula je to vraj okolo 300-400 Ck), skor ma uz prestalo bavit pocuvat tie rozne nazory a potom si spomedzi nich vyberat... ako nehovorim, ak by sa nam to horsilo, alebo cokolvek, urcite to riesim... teraz som sa rozhodla byt v klude, dat malickemu vsetku moju lasku a pozornost, denne cvicit a natahovat, nosit tie ortezky a sledovat co bude dalej.. uprimne povedane, suhlasim s @lenusiatko, ze operovat deti ktore su vo vyvoji len preto, aby sme niecomu predisli... to nie.. a doktor RAdler by mi povedal tiez bude len to ze operovat, alebo neoperovat.. a my to nechceme.

A ako natahujeme achilovku? Normalne ked lezi na brusku tak chytis chodidielko a spicku tlacis kym sa da. Smerom dovnutra. Alebo ked je na chrbatiku ,tak mu len ponatahujem nozicku. Nie je to bolestive.

Ano, toto posledne obdobie tehotenstva je super.. babo sa vlni v brusku, ty ledva chodis, funis, nevladzes.. no este pri Adamkovi.. zelam ti aby ti to co najrychlejsie ubehlo. 🙂 a bez problemov samozrejme 🙂

Btw.. topanocky ktore su prve su kamaratkinej dcerke velke...ktovie, mozno preto, aby jej vydrzali cele trie tri mesiace. Nam ich vyrabali na mieru...

rybka08
21. máj 2012

@fairytale_1 ved urcite, vase pocity su najdolezitejsie - pekne si to s Hugom uzivajte 🙂
Ked je to u vas polohove, tak kludne mozete byt uspesni cvicenim - drzim palce 🙂 Ja som kazdodennym cvicenim uspesna u Adamka, ma ploche nozicky a mozem povedat, ze uz sme na tom ovela lepsie 🙂
Vidis, zas som mudrejsia - tak musime tie ortezky zohnat hned na zaciatok.
Inac mne by tiez vadili tie rozne nazory, ja som sa uz rozpravala s jednou ortopedickou a bola uplne bez zaujmu vysvetlit zakladne veci, takze radsej to ideme riesit tak ako sme sa rozhodli a stale pevne verim, ze aj my rozcvicime... 🙂 🙂 🙂
No, Adamka mi je niekedy tak luto, mne sa chce teraz tak strasne spat a on je strasne aktivny...ze maminka, pod sa nahanat a skakat 🙂 , ale niekedy sa "obetuje" a citi so mnou 🙂 Mam take mensie brusko, tak to este ako tak zvladam, len nech niesu velke horucavy!

viktorka415
16. júl 2012

ahoj mame taky problém mám doma 9 ročného synka a stále chodí na špičkách mate niekto nejaké skúsenosti s operáciou šliach prosím poradtemi

majobea
21. júl 2014

@fairytale_1 ahoj prosím ťa našla som túto tému ako ste cca po 2r. natom operovali malého, náš má 4 r. taktiž sa narodil so zakrivenými nohami dnu nosil dlahy , vyrovnalo sa mu to ale pri chodi stále nedostupuje na patu, takže ideme na achilovky na kramáre v semtembri....vy ste ho potom dali operovať dakujem za info

majobea
21. júl 2014

@viktorka415 ako ste dopadli operovali ste???? mi máme 4r. hystáme sa mu to dať urobiť nedostupuje na paty

aischa61
15. aug 2016

@mamobea ahoj mozem sa spytat,vy ste dali operovat.¡? N 0as to tiez caka

majobea
13. okt 2016

@aischa61 ahoj koment som našla teraz ..zle si mi označila meno, nie na SK sme ho nakonec nedali teraz ideme do Viedne tam to bude robiť dr Radler a vy ako???

aischa61
13. okt 2016

@majobea ahoj.my sme zatiaľ nebol,mame skrátené šľachy a vy?

majobea
13. okt 2016

@aischa61 malý je peckár od narodenia, pred 2r. jak som tu hladala info ho na Kramároch chceli zoperovať...že plastika paty...to mala byť mi bolo povedané, potom som natrafila na Radlera a www.peckari.sk , boli sme vo Viedni skonzultovať a Radler povedal že počkajme, to bolo pred cca 1,5r., ale kedže sme podrástli má 6,5roka stále nedostupuje na patu a mierne sa vtáčaju nohy dnu tak 4.11 nás čaká oper vo Viedni
komu chodíte k DR?? a ké staré je dieťa??

aischa61
13. okt 2016

Malinka ma 5,5 a chodime k Spisakovej v Ke a ona nás odporucala do Ba

majobea
14. okt 2016

@aischa61 označuj @ ma proím ťa lebo mi to potom nesvieti že mi píšeš
ak vám to financie dovolia nechodte do BA, kde bývate v Košiciach???, jetam jedna rod, malý bol na jar tiež operovaný vo viedni, cez pec str. sme aj na FB sa pridaj a vieš sa poradiť pobaviť o tom, konzultácia vo viedni stojí 100ee ale zas nohy má malá na celý život, keby jej to mai v BA dobabrať, operáciu si vieš prefinancovaž zbieraním 2% cez oz pecka, niečo dá zdrav. poisť a pod.
Ak si teda z košíc a si na FB dám ti potom ich meno a skontaktujte sa, peckari maju aj mapu po slovensku že kde kto býva v inom meste prípadne.....
a malá má ešte čo za problem?? taktiež je peckarka?? obe či len edna noha??

majobea
14. okt 2016

@aischa61 tlmočenie je bud si so sebou bereš niekoho z kamarátov-známych dr. vie AJ aj NJ alebo chodí jedna babka peckárky p. Goceliaková

aischa61
14. okt 2016

@majobea my Nie sme peckary,mala má Dmo spasticka dipareza

majobea
15. okt 2016

@aischa61 čo to laicky znamená????.....to nevadí že nieste pec teraz na stretnutí boli 2 deti na vozíčku tiež niecelkom pec a členka_ organizátorka v združ Martina Matková má taktiež syna s nielen pec postihom. SI na FB ??? doporučila by som ti skontaktovať sa s peckarmi baby ti poradia. Aj v maji ked sme boli vo viedni bola jedna rodina pred nami u Radlera tiez nepec......čo presne maju malej v pláne operovať v BA????

majobea
15. okt 2016

@aischa61 blíži sa konec roka a osloveným s 2% si to viete vážne cez pecku prefinancovať, iste neváhajte a minimalne chodte na konzultáciu