Problémy u kojencov, vodnatá stolica

casy30
21. sep 2008

Kočky, mám 7 týždňového chlapčeka, ktorý samozrejme trpí kolikami...a tak poctivo cvičíme, masírujeme, cvičíme a masírujeme ale nakoniec po hodine, dvoch trápenia pomože iba rektálna rúrka. malý sa vykaká vyprdká, a úsmev je na tvári...i mojej 🙂 Prvý problém máme ten, že inak sa nevykaká. iba s rektálnou rúrkou...a druhý - jeho stolica je zo začiatku tuhšia, ale potom prejde do uple vodovej zeleno žltej s prímesom hlienou...malý má už 4 deň silnú nádchu a je plne kojený....tie hlieny však boli i p redtým ako zacal soplíkovať.....co vy na to? dakujem moc za odpovede.

cartmanko
21. sep 2008

my teda nepouzivame trubku a kakame do plienok ale tiez je podobnej konzistencie, ale neviem v akom poradi. a ani neviem posudit ci su to hlieny. je to zlto zelena riedka hmota.

annag
21. sep 2008

casy, tá stolica u plne dojčeného bábetka jú úplne v poriadku a so soplíkmi nesúvisí, bábetká na UM majú zvyčajne stolicu hustejšiu, bábetká dojčené ju mavajú aj takúto riedku, aj ten hlien v nej môže byť. Koliky k Vášmu veku patria, je to dané viacmenej nezrelým tráviacim traktom a aj psychickou nezrelosťou. Sú citlivé na všetko,i na atmosféru v okolí (dokonale vycítia nepokoj mamičky), tak aj na stravu mamičky atď. Častou príčinou býva aj hltavé papanie.

Problém je v tom, že sa mu v brušku vzduch mení na plyny a nevie ich dostať von. Bábetko nemusí kakať každý deň, dobré však je, ak vzniká plynnatosť, aby plyny plynule odchádzali z bruška von. Rektálna rúrka ako jeden z nástrojov ich odstránenia by mala byť krajným riešením, lebo takýto častý, pravidelný a dlhodobý zásah môže vytvoriť chronický problém so samostatným vyprázdňovaním.

Hlieny z nošteka mu treba odsávať, aby nedošlo ku komplikáciám a aby sa mu aj pri dojčení dobre dýchalo, preto mu ich odsaj vždy pred dojčením, aby pre plný noštek nepapal hltavo a Vaše problémy s kolikou sa nezvýšili.

mywiel
21. sep 2008

My mame tiez riedku stolicu, tiez koliky a tiez ma problem sa vykakat ale je horcicovo zltej farby, doki mi povedal, ze ked je zelena tak dietatku nieco nezapasovalo co som zjedla a zle to stravilo, pokial viem stolica by mala byt skor horcicovo zlta a ak su v nej kusky ako vlocky znamena, ze babo papa pekne aj zadne mliecko, to su tie tuky vlastne.

mywiel
21. sep 2008

A na koliky berieme homeopatiu Lycopodium na plynatost, Chamomillu na krce bruska, Gelsenium na krce a ukludnenie baba, Alluminu ked sa jej neda vykakat. 🙂

nikaamb
21. sep 2008

Ahoj CASY30
aj my sme mali problem s kolikamy, nastastie sa to v 4.tom mesiaci skoncilo 🙂
uplne suhlasim s annag
a este by som chcela pridat, ze doktorka mi v 3.tiom mesiaci odporucila davat Matejkovy probiotyka (daju sa kupit UM s probiotickou kulturou, ale ja som pouzivala Infants Dophilus - probioticky komplex pre deti -rozrobila som to v caji vzdy vecer pred predposlednym kojenim) na posilnenie traviaceho traktu. Vysledok sa dostavil az po 2-3 tyzdnoch - a to namiesto 5-6 riedkych stolickach uz kakal len 2-3 krat. A postupne boli stale hustejsie a hustejsie.

mersinka
21. sep 2008

Ahoj casy, u nas je to presne tak isto, kakame s rurkou pravidelne rano aj vecer, najskor ide hustejsia akoby zatka a potom postupne vypustime ventil a ide to prudom. Berieme probiotika Biogaia zatial len tyzden, tak som zvedava, kedy sa dostavi nejaky vysledok, a ci vobec. Znama detska lekarka ma presviedcala, ze kakanie s rurkou nie je navykove a po 3 mesiacoch by sa to malo upravit. Tak radsej jej verim, lebo som tu citala rozne diskusie a nazory na rurkovanie. Mne sa vykaka aj cez den 3-4 krat bez rurky ale tak pomenej a hlavnu "davku" musime rurkovat. Inak je vsetko v pohode, mala je zlata, pribera, tak sa nestresujem a cakam na ten zazracny 3-ti mesiac 😀

evii
7. máj 2009

Babenky,mate nejaku radu? Maly mi kakal dnes uz 2 krat na riedko,to co vyslo posledne bola len voda.Nie moc,ale bola.Stale sa krci,placka a mrnci,este ani nespinkal.Je uplne na UM,berieme aj probiotika.Neviete na to nieco...ci mam utekat na pohotovost?

nikollette
30. júl 2009

Baby mate pre man radu.. maly je uz druhy den nejaký nesvoj, taky nervoznejsí, umrnčanejší...
a dnes mal už 2x, takú vodnatú stolicu.. neviete z coho to moze byt?

lovula
31. júl 2009

Ahojte maminky, neviem či Vám poradím správne, ale môj má tiež všeliakú stolicu a tiež je nervóznejší, ale on to má z tepla. Prste aj bábätká zle znášajú tieto horúčavy. Aj dospelému sa stane, že má hnačku keď je teplo.
Ale ak ste veľmi znepokojené, tak určite chodte k Dr. Radšej 3 krát zbytočne, ako raz a neskoro. Žiaden normálny Dr. Vás neodmietne.

nikollette
31. júl 2009

Lovula zyvkne to byt aj vtedy ked už maju ísť zúbky 😉

lovula
1. aug 2009

Tak to neviem, lebo nášmu ešte zúbky nejdú. A kamoška má o dva mesiace staršieho drobca a nespomínala mi niečo také.
A zabudla som sa spýtať, či je malý kojený, alebo na UM a či dávaš aj nejaký príkrm. Môj mal takú stolicu ešte po detskej výžive. Je tam aj napísané, že je na trávenie, tak mu trávilo a poriadne. 🙂

nikollette
1. aug 2009

No mal to len jedne, den asi to bolo sposobene, tým že mal horúčku, a bol po očkovaní.. už ma peknú stolicu..
a hej je na UM, už aj príkrmy 😉

lovula
2. aug 2009

no po očkovaní sú všeliaké reakcie. Môj mi vrieskal od bolesti, čo ho tak boleli nožičky, takže vy ste to mali asi trošku lepšie.

martatopo
21. aug 2012

@mywiel
@mywiel
neber prosim Ta tie homeopatika.. je to docasne riesenie.. je to "carodejnictvo".. vylieci ta to fyzicky, ale bude to mat psychicky dopad.. skusenost

ladybirdie
10. apr 2013

Ahojte. Potrebujem radu ohladom vodnatej stolice(asi 3krat za den) dcerky. Mala bude mat 3 tyzdne. Asi pred tyzdnom zacala mat riedku stolicu, zltu a vodnatu. Sem-tam mala aj hlieny v nej, no ma aj sopliky a podla lekara to od toho. Detsky lekar jej zobral stierku z konecnika a vysla, ze je tam nejaka bakteria. No lieky jej nedal, ale chce jej o dva tyzdne zas zobrat vzorku. Inak mala pije len MM, bud z prsnika alebo z flasky (na noc jej davam mliecko z flase), je kludna, spokojna a pekne pribera. Podla nasho lekara ju mam dalej kojit aj ked ma taku stolicu.
Minuly tyzden na radu lekara sme vynechali 3 davky mm a dala som Nutrilon. Vtedy mala normalnu, taku kasovitu stolicu, co aj predtym. Mam zle mlieko alebo co moze byt problem? Lebo sa mi zda,ze ani nas lekar velmi nevie o co ide. Podla neho ked mala pribera a je spokojna nemusime sa bat. Nazory? Dakujem.