Pseudomonas pneumonia. Má niekto skúsenosti?

zana0077
10. nov 2009

PROSIIIIIM, ma niekto skusenost s tymto hlupym bacilom? Malej ho diagnostikovali po zapale pluc. Ani nasa doki nechape odkial ho nabrala, lebo vraj je to nemocnicna bakteria. Som bezradna, a ani to, co o nej citam nie je moc potesujuce. Mi je do placu.....

veri2
14. máj 2017

Ahojte, chcem sa pripojit do debaty o pseudomonas. Nechapem, preco to spajate s Prevenarom ani s pneumokokmi. Nema to nic spolocne.
Nasej dcerke to diagnostikovali pred rokom a pol, cize uz dlho s tym bojujeme, ale poviem vam, ze u nas nebola bakteria vobec zistena v dychacich cestach. Malej sa uz pred dvoma rokmi zacali tvorit dost hnusne hnisave a zapalene vyrazky po nozkach a predlaktiach. Prvykrta mala 8mesiacov. Velmi ju to aj bolelo. Poslala nas pediatricka ku koznej a ona zistila zo steru toho hnisu, ze je tam pseudomonada, co sama nechapala odkial to chytila. Ako pozeram, dost vela deti ju ma tak sa uz ani necudujem. Skor je to tabu o tom hovorit, v nemocniciach dokonca nemusia prijat cloveka s tou bakteriou. Lenze u malych deti, presne ako spomenul @strelko sa da liecit len intravenozne. U mojej dcery to bolo nepredstavitelne lezat v nemocnici na infuzke (neznasa ani ooma lezat). Chcela som ju usetrit tych stresov, a tak som zacala ist alternativnou cestou. Tiez ma strasili, ze jej to moze sadnut na pluca, na mocovy mechur, zdeformovat organy a neviem co. Ale ona ziadne ine priznaky okrem koznych nemala.
Zistila som vsetky jej alergeny biorezonanciiu, vylucila ich a poviem vam, ze vyrazky sa uz zo 5 mesiacov neukazali. Vybrala som si tazku cestu, ale verim, ze to bude stat za to. Nemam traumatizovane dieta, zijeme zdravo, varim jej vsetko doma, aj do skolky pripravujem stravu, zvykla si, lebo je este malicka, neprotestuje, ze papa ine ako ostatne deti a ja som stastna, ze sme to takto zvladli. Mozno sa este objavi, ked bude oslabena, caka nas totiz este stale odkladana vakcina MMR a uz bude mat tri roky. Mala stale kasliky a sopliky, cize preto bol odklad, ale zo steru z nosa jej pseudomonas nevysla ani raz! Mala bezne detske bakterie.
Ale co je najzvlastnejsie, prvykrat sa jej zacali vyrazky tvorit zrovna par tyzdnov po zaockovani prevenarom. Oslabilo jej to tak imunitu, ze bola lahko nachylna??? Odvtedy sme ockovanie nemali, caka nas to teraz. Ak sa uz ani teraz vyrazky neobjavia, znamena to, ze pomohla len obycajna uprava stravy a dobra starostlivost, psychicka pohoda a vela lasky 😉

veri2
14. máj 2017

POZOR! Nechcem tym povedat, ze tie deti, ktore to maju na plucach, netreba liecit s ATB. Je to uz urcite horsi pripad. Ja len, ze treba aj zistit ine priciny a zvysit imunitu. Imunitu oslabuju hlavne alergeny, preto je dolezite vediet, ktore su tie nase. Kazdy clovek ma aspon jeden v dnesnej dobe. Doezite je to, co konzumujeme a ked dlho prijimame alergen, oslabuje nas, a potom pridu aj ostatne prejavy alergie.