Pulzujúca fontanela a sono mozgu. Zažili ste to?

aneta2001
11. jún 2007

ahojte dievcata,moja mala ma uz asi tyzden na hlavicke pulzujucu fontanelu niekedy jej tam az poskakuju vlasky.Doktorka nas poslala na sono mozgu ☹ ,ideme v stredu.Mate s tym niektora skusenosti?Dakujem!

jasminet
19. aug 2009

ja som sa zas drzala propagovanych informacii, ze plne dojcene dieta nepotrebuje ziadne ine tekutiny okrem MM a fontanela jej zo dna na den vpadla... takze teraz uz priebezne cez den zavodnujeme ale fontanelu ma uz mesiac vpadnutu... neviem ci sa to napravi. u nas to rozhodne bolo z nedostatku tekutin. a to som ju kojila pomaly kazdu pol hodinu (stale pytala)

bianca7
8. sep 2009

Ahojte mamicky.Dnes som sa poriadne vystrasila.Fontanela na hlave u malickeho odrazu zacala pulzovat a sa mi zda trochu vpadnuta!Neviem vobec aka bola predtym,vobec som si ju nevsimala.Ale uz par dni chlapcek je nepokojny koli refluxu,tak sa poriadna nakrical a potom som si vsimla tu fontanelu.Citala som o dehydratacie,ale to sa mi nezda kedze papka stale,cika dost,moc ma svetly a nezapacha...Co mi poviete na toto?Mam sa bat alebo je to normal.Este dnes rano sme boli u dr.,a ona si asi nic zvlastne nevsimla,takze bud ta fontanela taka aj bola,alebo sa stala vpadnutou az podvecer.Mam strach!!!

jmisa
8. sep 2009

Četla jsem, že některé děti mají vpadlejší fontanelu a není to známka ničeho, prostě ji takovou mají.
Náš malej ji občas taky má vpadlejší, občas taky pulzuje, nijak to neřeším.
Sice je plně kojenej, ale občas mu nabízím i vodu, vypije tak 30-50ml za den.

lucie.krajcarova
10. sep 2009

holky, pediatričk a mi říkala to samé o propadné fontanele - málo tekutin. to není náš případ, ale raději dávám i čaj, aby nekojila co hodinu! ale pulsuje mu normálně, na tom asi nic není. ale nechápu, včera nebylo žádné vedro, a on vypil celou malou lahvičku čaje 125 ml!

moon1979
21. jan 2011

a baby, a co znamena u deti malo tekutin? lebo moj syn ma 10 mesiacov, vypije minimalne 7 dcl caju denne niekedy az liter, plienky mava snad trojkilove kolko vycika, ale vcera na poradni mi doktor povedal, ze ma prepadnutu fontanelu, ci malo pije ... ked som povedala ze skoro liter denne nepovedal nic ... kolko vypiju vase deti? predpokladam, ze pri takom mnozstve tekutin nemoze byt dieta dehydrovane ...

boruuvka
22. jan 2011

@moon1979 moje malá vypije 2krát denně 250 ml mléka a tak 40ml čaje, takže rozhodně nevypije tolik jako vy. Nevím, jak moc má tvůj brouček propadlou fontanelu, ale myslím, že trošku je snad normální - protože my to máme taky a doktorka nic neříká.

moon1979
22. jan 2011

@boruuvka no mne sa nezda prepadnuta, len doktor hned reagoval, ze ci maly malo pije ... potom to nekomentoval ked som povedala mnozstvo

lilinocka
23. jan 2011

@katka2808 Ahojček aj moja malá papá mliečko z fľašky, je to v poriadku ked nechce ani vodičku ani čajík?nevšimla som si na nej prepadnutú fontanelu, to že pulzuje je normálne...