Pulzujúca fontanela a sono mozgu. Zažili ste to?

aneta2001
11. jún 2007

ahojte dievcata,moja mala ma uz asi tyzden na hlavicke pulzujucu fontanelu niekedy jej tam az poskakuju vlasky.Doktorka nas poslala na sono mozgu ☹ ,ideme v stredu.Mate s tym niektora skusenosti?Dakujem!

lenchita
11. jún 2007

tyjo, teď jsi mě vyděsila! malé fontanela trchu pulzuje taky, ne nijak hodně, ale tak jako tepe...já myslela, že je to normální!

mori
11. jún 2007

Nám taky pulzuje, ale přijde mi to normální, když tam není kost. Dr. jsem tedy nic neříkala. A asi před 2 týdny jsme byli u neurologa (malá měla po porodu problémy, tak musíme na kontroly, zda se dobře vyvíjí) a dělal jí sono mozku a je úplně v pořádku.

dashak
11. jún 2007

aneto, fontanela většinou pulzuje při dehydrataci. Teď v těch vedrech je to normální, dávej malé hodně tekutin 😉

Jinak na sono mozku jsme byli několikrát, protože malá je nedonošená. Je to normální ultrazvuk, potřou ji hlavičku gelem a pojezdí sondou 😉
Taky teď půjdeme, protože malá měla měsíc po narození krvácení do mozku a od té doby to už nikdo nekontroloval, musí se to udělat než ta fontanela zaroste

milhaus
11. jún 2007

moja sa narodila o mesiac skôr a tiež jej pulzuje ale je to asi v poriadku ked dr.nič nehovorí

karotky
11. jún 2007

Abych Vám pravdu řekla............ani nevím,kdy Adam fontanelu má.Vůbec mu není vidět.Musela jsem se na to zeptat doktorky a pak důkladným pohmatem jsem na to přišla. 😅

zuzu13
11. jún 2007

Lucii fontanela pulzuje stále...od narodenia...dehydrovaná nie je...za deň vypije dosť...
podľa mňa je to normálne, u syna to bolo viditeľné taktiež...

alcatko.j
11. jún 2007

nasi nelce takyobcas pulzuje, poprve jsem byla na vyvrat,male opravdu vetsinou pulzuje ted v tech vedrech, staci ji dat napit, prso nebo caj a je to v klidu 😉

babulka
11. jún 2007

Pri dehydratacii dietatka byva fontanela vpadnuta, je to prvy jasny priznak dehydratacie. POkial ide o pulzujucu fontanelu, moze to znamenat zvyseny vnutrolebecny tlak, ale zas je pravda, ze u niektorych deticiek pulzuje "len tak". Preto je lepsie dietatko vysetrit.

zuzu13
11. jún 2007

babulka nestraš...ale máš pravdu...istota je istota 😉

erika153
11. jún 2007

nasmu pulzuje vacsinou ked je prepadnuta nahodou,lekarka sa usmiala dokonca nad mojimi obavamy a povedala ze horsie je ked je fontanela naduta a opulzuje... inak je to znak dehydratacie a vtedy dam malemu vodicku... a k tomu ze pulzuje mi povedala ze jasne ze pulzuje ved tam nema kost 😉 ja by som sa nebala ale istota je istota jasne...

babulka
11. jún 2007

Zuzu, ja nestrasim, to by som nechcela, ja len co som citala. Myslim si, ze ked sa nam cokolvek na nasom drobcovi nezda, treba to pre istotu konzultovat s lekarom.

zuzu13
11. jún 2007

babulka, brala som to ako normálnu vec...ani ma nenapadlo, že by to nemalo byť...lekárka ju kontroluje/fontanelu/ a nič nevravela...

aneta2001
autor
12. jún 2007

mamicky dakujem krasne za rady. 🙂

mori
12. jún 2007

erika153 - já jsem to taky psala, že mi to přijde normální, když tam nemají děti kost 😉

nikeske
12. jún 2007

ahojte! aj ja som sa bala, ale doktorka ma uistila, ze je to normalne, u nasho je to totiz viac vidiet, lebo ma kratke svetle vlasky. hlavne , nech nieje nad /napr. pretlak mozgomiesneho moku/ alebo pod urovnou hlavicky /dehydratacia/ ...

zuz11
19. jún 2007

baby a mne neznalej poviete kde fontanela je? vzadu alebo hore na hlavicke? 🤐 nasej Hanke obcas puluzje hore na hlavicke a tiez som si myslela ze je to normalne... zacnem to asi viac sledovat 🤐

aktak
19. jún 2007

kamaratkyn maly ma 8 mesiacov, fontanelu ma velmi velku a uplne vpadnutu, az mi to bolo strastidelne ked som skusala a vraj je poriadku, pije kolko mu hrdlo raci, ze je to mozno nejaka anomalia, ale bolo mi to divne na dotyk 🤐

elenita
19. jún 2007

zuz11, je to hore na hlavicke, miesto, kde sa spajaju kosti..........podla mna je normalne, ked to pulzuje, urcite nemusis mat strach...........

zuz11
19. jún 2007

dik el, budem to tak iba sledovat, lebo nepulzuje to vzdy a ani nie az tak velmi.... 🤐

eleanor911
19. jún 2007

nášemu prckovi taky občas pulzovala,taky si myslím,že je to normální,když tam není kost 😉 jen se do toho místa nesmí praštit

aneta2001 neboj,nic to nebude,vyšetření je určo jen pro jistotu 😉

elenita
19. jún 2007

zuz, takze je to urcite uuplne v pohode, neboj 🙂
Ja sice este nemam vlastne deticky, ale "vychovala" som si uz dve krstne, takze uz sa citim ako odzita mamina 😀

danu
17. aug 2009

pajinka23 • 1d • Dnes o 07:08
baby chcem sa vas spitat mozno blbost ale posledne dni som si u maleho vsimla ako mu na predu hlavicky pulzuje fontanela 😲 😲 😲 je to normalne???lebo predtym mu to nerobilo ☹ ☹

jasminet • 1d • Dnes o 11:19
nasej fontanelka trosicka vpadla, a odvtedy som si vsimla, ze jej pulzuje statocne. ved tam je tlak, prudi krv... ale je to v pohode. 🙂 ak ju ma aj vas trochu poklesnutu moze byt trochu dehydrovany ...

petruci6 • 1d • Dnes o 19:59
jasne,je to normalne,neboj 😉

pajinka23 • 1d • Dnes o 20:27
boooze a ja som sa bala 😕 😕 😕 no ale ved mam prve babo tak este neviem co je normalne a co nie 😕 😕

lovula • 1d • Dnes o 21:15
môjmu drobcovi tiež pulzovala, hlavne pri kojení, keď papal. A tiež som sa bála a Dr. povedala, že je to v poriadku.

nikollette • 1d • Dnes o 21:18
Aj nám pulzuje hlavne ked je viac v pohybe, alebo ked je rozrušený a tak 😉
ked spinká, tak "odpočíva" aj fontanela 😀

pajinka23
18. aug 2009

noaj nasmu to vetsinou robi vtedy ked papa alebo place anervaci inak ked je v poho 😉 😉 tak mu to nerobi 🙂 🙂 ale asi sa v piatok nato pre istotu opitam doki aj ked budem mozno vyzerat hlupo ☹

dvojka
18. aug 2009

i nám čas od času pulzuje 😲

kokaka
18. aug 2009

ptala jsem se na tohle naší mudry a říkala, že pokud u pulsující fontenelky není vysoká horečka, je to jev normální

eliotka
18. aug 2009

Zcela běžné a neškpdné. 😉

blesk44
18. aug 2009

co to vlastne znamena, ze pulzuje? asi som blba, ale neviem to presne

nikollette
18. aug 2009

že sa hýbe, ako keby poskakovala....

katka2808
18. aug 2009

ahojte.
aj ja som si dnes prvykrat vsimla, ze pulzuje. ked som malemu davala papat z flase. nemyslim, ze by bol dehydrovany, aj ked ho krmim len mliekom. caj velmi nechce. ale podla mna sa sprava normalne, je culy... ale tiez sa pre istotu spytam, lebo som mamou prvykrat...

blesk44
19. aug 2009

jedno z mojich dvojciat ma mierne prepadnutu fontanelu, ale len malinko, pocula som, ue je to z nedostatku tekutin, ale u nas to tak asi nebude, lebo obe piju dost vodicky. je to normalne?