Rehabilitačné centrum pre deti s oneskoreným psychomotorickým vývinom

evitka83
27. sep 2015

Ahojte maminky, prosim o rady/referencie ohladom nejakych rehabilitacnych centier, pripadne rehabilitacnych pobytov pre deti s oneskorenym psychomotorickym vyvinom. Mam 14 mesacnu dcerku, ktora vyrazne zaostava vo vyvine. Ledva sa plazi, nestvornozkuje, o chodeni mozem zatial len snivat, lekar sa vyjadril, ze ma podozrenie na formu DMO. Hladam nejake rehabilitacne centrum, idealne s moznostou rehabilitacneho pobytu, ale aj s dochadzanim, kde sa venuju takymto detom. Som zufala, ak ste boli niekto v podobnej situacii a mate uz skusenosti s rehabilitaciami, prosim poradte. Vopred vdaka

sardinka333
27. sep 2015

My chodime do Reocentra v Petržalke, Jankolova ul. na rehabilitácie s dcerou s lahším defektom prednožia. Oni tam s dieťaťom precvičia, ukazu ale gro robíš sama doma. Ja mam sestru s DMO sice už je dospelá ale chodila do Harmony centra v Dubravke aj tam su dobrí...podobne ako tvoja neplazila sa,nič...mala 2 operacie šliach a dnes chodi o 2 franc. barlách. Dá sa to ,,vypiplať,, ale nečakaj zazraky za 5 min (nehovorím ze to robiš len konštatujem) je to denno denná drina - cvičenie vojtovky aj x krat denne aby si za napr. 2 - 3 roky videla zlepšenie. Premen svoje zufalstvo na odhodlanie a vytrvalosť a uvidíš vysledky - ver mi, vyrastala som s tým.

bebuska2804
27. sep 2015

Viem ze v dunajskej luznej je rehabilitacne centrum a robia tam aj rehabilitacne pobyty. My sme tam chodili cvicit s malym ambulantne par mesiacov.

bonaqa2013
28. sep 2015

Nepíšeš odkiaľ si. moja posledná dcéra má DMO. Má v súčasnosti 5 rokov. rok sme cvičili vojtovku v MT - bez akéhokoĺvek zlepšenia. Poradili nám Olomouc. Prišli sme tam prvý krát 3.10 . povedali nám, že to čo cvičíme nemá s vojtovkou nič spoločné. A že vôbec na sk nevedia cvičiť vojtovku. ukázali, ako máme cvičiť, cvičili sme doma a chodili sme do Olomouca - na doh. termín. O 3 mesiace sa dcéra postavila na nohy. Bolo to krátko pred Vianocami a bol to pre nás ten naj. darček.
Takže doporučujem Corpus Olomouc - nie nie je to moja rodina, ani známi. Ale sú fakt dobrí, videla som tam ľudí z Ruska, ktorí tam hľadali pomoc s ochrnutými deťmi. nás cvičili Vlaďka Kolářová - je trošku prísnejšia - ale my sme boli veľmi spokojní. My sme tam chodili asi pred 3 rokmi a vtedy sme platili za 1 hod. asi tak 1300 českých korún - po prepočte 40 e. My neľutujeme tie peniaze, aj keď máme 4 deti. Sme radi, že nám postavili dcéru na nohy. Ak niečo potrebuješ napíš - odpoviem. Odkiaľ si?

bonaqa2013
28. sep 2015

aj v Mt je reh. centrum pre nemocnici - chodí sa tam na turnusy 2 týždne. Ale ja som tam chodila - len som 8 km od MT tam sme chodili denne - ale ani oni nám nepomohli. tiež nevedia cvičiť .....
Ešte je tu skupina maminiek čo si radia ohľadom vojtovky. pozri skupiny.

evitka83
autor
28. sep 2015

@bonaqa2013 som z ba, ale pokial ide o zdravie mojej dcery, tak poletim aj do ciny.

evitka83
autor
28. sep 2015

Dakujem kocky

bonaqa2013
28. sep 2015

@evitka83 pozri rehab. centrum Corpus Olomouc. oni robia aj kurzy pre cvičiteľov. Na ich stránke nájdeš zoznam absolventov, sú aj zo Sk. Možno tam objavíš niekoho z BA, popr. z blízkeho okolia. je dosť náročné získať ich certifikát.
My sme chodili do Olomouca a nikdy sme to neoľutovali ani pri 4 deťoch....

sardinka333
28. sep 2015

@evitka83 Hlavne sa nenechaj odradit rečmi typu ,,na sk nevedia,, a najprv skus. - to su take neobjektivne reči. ..moju sestru ,,vycvičila,, terka kutková z harmony sice už je na dochodku ale to bola kapacita a sestra chodí, sice o barlách al eto je jej strop - viac nedosiahne (mohla byť na vozičku ako ine deti čo rodičia necvičili) Moja cvičitelka tiež mi ukazovala par vojtových cvikov a su presne ako mala moja sestra...
A opakujem...treba na tom makat doma a sam s dieťaťom cvičiť. Tí čo sa spoliehali len na centra sa daleko nedostali ...urobili pokroky ale strop nedosiahli - nehovorim ze je to tvoj pripad len konštatujem ze na to musíš zamakat ty sama. Kde ti v tom pomozu je samozrejme na tebe kde si vyberieš. Tak držím palce aby si stretla tých, ktorí vám pomožu nech už je to kdekolvek.

dapo
28. sep 2015

@evitka83 a doteraz ste nikam cvicit nechodili? lebo cim skor sa zacne, tym lepsie....my sme s dcerkou tiez chodili do reocentra, nastastie nic tak vazne ako DMO (len tortikolis), ale mozem odporucat, chodia tam cvicit aj s detmi, ktore maju naozaj tazke postihnutia, ale ako pise @sardinka333 v centre ti ukazu ako cvicit, ale je to cele na tebe a tvojej vytrvalosti a trpezlivosti...ja som tam chodila najprv aj dvakrat tyzdenne (jedno cez poistovnu, jedno ako samoplatca), doma sme cvicili 4x denne odkedy mala 1 mesiac a rehabilitacie nam ukoncili az po roku, a to nebola ziadna "vazna" diagnoza, vysledky sa dostavia, ale chvilku to trva

lucyn77
24. júl 2016

@sardinka333 prosím ťa nevieš odkiaľ je tá terka Kutková, ja by som niekoho takého potrebovala, kto je na dôchodku a môže cvičiť s dieťaťom a tak si privyrobiť .... my tiež musíme cvičiť

kikusa23
27. apr 2018

@bonaqa2013 dobrý deň mohla by som poprosiť o kontakt alebo niečo bližšie alebo mi napíšte sms a ja vám zavolám 0808191944

kikusa23
27. apr 2018

@kikusa23 0908191944

rubina123
31. jan 2020

@bonaqa2013 dobrý večer, prosím mohli by ste mi dať podrobnejšie informácie ohladom Corpus Olomouc? vďaka pekne

martinaaxis
4. nov 2021

@evitka83 môžem odporučiť Axis Medical Centrum v Piešťanoch, pracujem tam a vieme pomôcť. Ku každému pristupujeme individuálne

kybel_
30. jan 2024

@evitka83 ahoj, mozem sa opytat ako ste s odstupom casu dopadli? Riesim momentalne velmi podobnu situaciu s dcerkou.