Ročný syn má 2. krát streptokoka. Ako ho liečiť?

lindda
20. feb 2008

prosim mete niekto skusenost ?? Mam 1 rocneho syna a mame ho opakovane 2 x ☹
Zle reagujeme na antibiotika a uz ich ani nechceme brat prosim o radu

lindda
autor
20. feb 2008

nikto ☹ ☹ ☹

cairka
20. feb 2008

lindda, poradiť neviem, jedine vybrať ATB. Skúsili ste si dať urobiť vy výtery? Teda myslím teba, manžela a prípadne iní ľudia, ktorí sú s malým pravidelne(starí rodičia...) . možno ho prenáša niekto z vás. Aj u nás to tak bolo 😉

lindda
autor
20. feb 2008

cairka uz ho nasli mojej mame a aj bratovej 2 rocnej dcere ☹ Ninko ho ma uz mesiac jedny antibiotika uz vybral na druhe dostal alergiu ☹
Dnes som bola ja na vytere teraz cakam na vysledok .

ivankaalenka
22. feb 2008

neda sa ho zaockovat? No, ale myslim, ze ATB aj tak musite vybrat, ved lekari snad vedia aspon toto. Neboj, bude lepsie, hlavne nech sa vsetci, co to maju preliecia, inak zbytocne budes maleho liecit.

lindda
autor
23. feb 2008

ivanka som pozerala na internete o ockovani a nie moc dobre ohlasy su. Ale boli sme uz na komplet vysetreniach a Nino je 100% zdravy imunita uplne na 1000% krvny obraz prost zdravy chlap 😀
Tak nam nedaju antiobitika ,ze zdrave telo sa stym vysporiada aj samo tak sa velmi tesim 🙂

maca793
1. mar 2008

my mávame streptokoka pravidelne, aj po dobratí antibiotík a tak nám doktorka nasadzuje na 10 dní penicilín, čím sa ho zbavíme ale po čase sa zas objaví. hlavne u Simonky

lindda
autor
1. mar 2008

maco no my teraz mame pokoj dokedy netusim 😕

maca793
1. mar 2008

to ani ja 😀 😀 😀
ale je to hrozné keď sa vysrábia z jednej choroby a bacila tak je tu ďaľší a ani očkovanie nepomáha ☹

tamarka
2. mar 2008

lindda, stačí sa pozrieť na temu pneumokoky, my sme normálny príklad "pravidelných pneumokokov". Teraz mala staršia opäť rezistentného pneumokoka, pritom nebola v kontakte s inými deťmi. Aj ja aj manžel sme si dali spraviť výter a sme negatívny. Veľa krát som rezignovala a znovu sa prebrala. Každý výter u nás znamená, že výsledok bude pneumokok. Boli sme aj u imunológa, ktorý sa smial, že na čo sme prišli, že moje deti sú úplne ok., že to nemám riešiť. Stále čakám čo bude. Emka do škôlky nechodí, ale oteplí sa a ja ju musím dať, každý deň sa mi pýta za deťmi. Takže uvidím, čo bude. Ale všetkým, kto vie čo pneumokok vie spôsobiť držím palce.

Maca, ako sa máte????

lindda
autor
9. mar 2008

cafte tak aj mna lekarky vysmiala ze maly ma super imunitu tak nemam co riesit,ze to prejde samo tak dufam,ze jej mozem doverovat

tamarka
9. mar 2008

lindda, neveriť nikomu, len vlastnej intuícii, ale držím palce 😉

lindda
autor
11. mar 2008

tamarka vies ake je to tazke ked kazda lekarka povie nieco ine ☹ ja tomu fakt uz nerozumiem jedna protireci druhej a pritom obe su lekarky a to sa mi nestalo prvy krat ! nechapem ich.
A to mame opet sopel od podnelka ☹

wienika
12. mar 2008

lindaa, ja som dala malu zaockovat, je to sice drahe, ale stoji to za to. su maminy, ktore su proti ockovaniu, je to len na tebe. ta inekcia je aj proti zapalu pluc, mozgovych blan a stredneho ucha. ja nechcem nic riskovat, vzdy je lepsie raz zainvestovat, zaockovat ako pchat kazdu chvilu do takeho maleho decka antibiotika...po zaockovani je dieta chranene po ceky zivot....pozri si www.pneumokok.sk ale asi si si to uz precitala.... 😉

terezzka11
12. mar 2008

suhlasim s wienikou. so streptokokmi nie je sranda. radsej daj maleho zaockovat po prelieceni. je to rozhodne bezpecnejsie ako spoliehat sa na maleho imunitu. aj ta ma svoje kapacity a streptokoky su dost casto odolne voci vacsine ATB.

lindda
autor
14. mar 2008

baby ja mam uz s toho normalne motanicu v hlave kazdy hovori inak ☹ jedna lekarka tak druha tak ........ tak velmi sa bojim,ja uz fakt neviem komu verit ☹

tamarka
16. mar 2008

baby, obidve moje dcéry sú zaočkované už vyše roka. Mladšia mala prevenar, staršia pneumo23 a bolo nám to úplne nanič. Pravidelne majú vo výteroch pneumokoka, aj rezistentného. S mladšou som ležala v decembri s rezistentným pneumokokom a zápalom stredného ucha. Keď som povedala, že už je rok zaočkovaná každý lekár ešte aj s primárom na mnňa pozerali ako keby som bola z inej planéty. Imunológ robil testy, sú úplne ok.. ☹

lindda
autor
18. mar 2008

tamarka tak toto iste my povedala lekarka na kramaroch ,ze mi je to aj tak prd platne ockovanie ☹ som rada,ze sa tu aj niekto podobny najde i ked s tokou ostarou ako je streptokok ☹

tamarka
24. mar 2008

čaute, a je to tu zase. Tamarka má soplisko ako svet. Zajtra ideme na výter, tak som zvedavá, čo zase bude. Pri našom šťastí pneumokok a zápal stredného ucha. ☹

lindda
autor
25. mar 2008

cafko tamarka dufam, ze to ucho vas aspom minie ☹ my mame momentalne pokoj ziadny sopel.
Ale zato nejako zle spime celu noc reval maly a netusm s coho 😒

tamarka
6. apr 2008

ahoj lindda, uško nás minulo. Vo výtere mala moraxelu, ale tú bolo treba preliečiť antb. Záležitosť 4 dní. Som nadšená, prekvapená a konečne spokojná. 😉 Nech nám to vydrží. Nejdú Ninovi zuby??

jana_rybka
7. jún 2011

@tamarka uplne suhlasim, sme na tom tak isto! uplne zbytocne vyhodene peniaze ☹