S bábom do nemocnice. Ako to chodí?

jarabicka
1. sep 2009

Ahojte baby, chcela by som sa Vás opýtať, idem s mojim synčekom do nemocnice /má 3 mesiace/, no neviem čo mi tam pre drobca a pre mňa treba...tie, čo máte skúsenosti, prosím vás napíšte mi, že čo a ako to tam chodí...aký je tam režim, koľko mamičiek a bábetiek zvykne byť na izbe...ako je to so stravou pre mamičky...viem, že v každej nemocnici je to inač, ale chcela by som vedieť aspoň približne, že ako to chodí...ďakujem vám pekne za vaše skúsenosti.... 😉

roka96
1. sep 2009

Ahoj my sme boli ked mal syn 1 mesiac.. Pýtali sa nás či chceme nadštandard mali sme izbu len pre seba lebo bol uplakaný a ja som nechcela aby budil ostatných.. nebolo to drahé asi 100 sk den.. boli sme myslím 4 dni..
no a čo treba.. ja som mala domáce oblečko- tepláky tričko, pyžamo- veci na hygienu a syn vela plienok, látkových plienok, kozmetiku na kúpanie veci, pyžamá, bodička no to čo potrebuješ aj doma.. a ked sme niečo potrebovali manžel priniesol..

jarabicka
autor
1. sep 2009

Roka, veď aj ja by som brala nadstandard, ak by to bolo možné...a so stravou pre Teba to bolo ako???...

roka96
1. sep 2009

kým kojíš máš zadarmo a ked nie tak si platíš,, tak to bolo v našej.. pitie mi nosil muž to tam nebolo

januska191
1. sep 2009

my sme boli v nemocnici uz 3x, v dvoch roznych. V prvej som si stravu neplatila, v druhej som musela, aj ked som plne vtedy kojila. V jednej nemocnici som s malym nemohla byt na jednej izbe, cely den som pri nom presedela a v noci mi volali telefonom na kojenie. Bolo to naozaj dost blbe, ale co sa dalo robit. V druhej to sme mali zapal pluc sme boli sami na izbe. Mala som normalne veci na doma teplaky a pre maleho vsetko co potrebujeme doma... aj veci pre istotu, ale v nemocnici mi vzdy dali pre neho oblecenie. Hlavne treba byt statocny, maleho uz 2x operovali a najhorsi pocit bol, ked mi ho zobrali na operacku. Nie je nic nad zdravie dietatka... Tak zelam nech tam nieste dlho....

dididi30
1. sep 2009

my sme boli v nemocke pred 2 tyzdnami, hm nikdy viac ☹
mali sme virus, maly na infuzke a ja som bola s nim na izbe, chvala bohu som mala aj postel, ostatne po mne len posedavali pri detoch aj v noci

roka, ja maleho stale kojim, ale stravu som zadarmo nemala 😒 ani som si nezaplatila 😝 maly nejedol, takze ak sa dalo(no nedalo) tak som zjedla po nom, lebo on tomu na zaciatku moc nedal 😖

ale skutocne, radsej nech su deti zdrave 🙄

pammy
1. sep 2009

Jarabicka,
my sme boli teraz v lete.

Predpokladam, ze kazda nemocnica je ina. Ja som nemala vobec jedlo ani pitie, musela som si donies, resp. mi manzel nosil. Malemu tiez, lebo tie 'slichty' sa nedali jest, aj ked to sme mali zakazane.... Ale vidim, ze Jakubko ma 3 mesiace, takze on ma len mliecko.
Mne sa osvedcilo zobrat si hniezdo, postilka bola kovova, aby si neudrel hlavku. Dalej ma napadla taka vec, ze trosku olejicka alebo kremu, lebo my sme mali vrzgajucu 'mrezu' na postielke a zislo by sa ju naolejovat, aby si maleho nebudila davanim ju hore - dole. Ale jasne, kazda postel je ina. Mne by sa to veru vtedy velmi zislo.

Na izbe podla prijmov, ale vacsinou 3+3. To boli ale tie najhorucejsie dni a vela prehriati.
Izby boli presklenne, takze vela svetla, takze moj spal vacsinou na mne v manduce aj v noci, ale on uz bol velky, nevedel tam zaspat (hluk, svetlo, postel...). Tvoj malicky zaspi urcite lepsie.

Tebe treba normalne pohodlne oblecenie, teplaky, slapky do sprchy, toaletne potreby, pitie, strava, asi nieco na citanie, ked ti malicky bude hajat, nabijacka na mobil, pripadne nosic ak sa nosite.....

Malemu oblecko, plienky, nejake hracky, neviem ci sa kojite, alebo um, tak aj podla toho, napr. kojaci vankus... kozmetika, mydielko, vlhke obrusky...

Najhlavnejsie je, aby ste boli spolu. Priprav sa na hluk, plac, deticky su v novom prostredi, neznasaju to prilis dobre... su chore (infekcne), alebo aj neinfekcne, napriklad kvoli nejakej metabolickej poruche, alebo na pozorovanie... ale da sa to zvladnut. Hlavne ak aj tebe bude tazko, skus sa pred malicym pretvarovat, aby necitil nervozitu. Moj maly tam stale vykrikoval, ze 'mama mama', ked som musela odbehnut, ale ja som vzdy odchadzala s usmevom, ze 'hned som tu' a potom zase prichadzala s usmevom, aby vedel, ze je aj tak v bezpeci. Verim, ze Vam to rychlo ubehne a vratite sa fit. Inak pokecas aj so spolubyvajucimi a cas ti ubehne. Bezi podla mna celkom rychlo, vizity, vysetrenia, papanie a ani sa nenazdas a budete doma... jaj ale som sa rozpisala, snad ti nieco z tohto pomoze, ked ma este nieco napadne, napisem.

roka96
1. sep 2009

sranda s tou stravou-- ono je to ako kde

pammy
1. sep 2009

Inak mne to s tou stravou vobec nepovedali, ked nas prijimali a mna to pravdupovediac vobec nenapadlo.... prijimali ma cez obed a tak som si naivna myslela, ze obed som asi zmeskala a cakala som na veceru a tej som sa nedockala... cely den som bola hladna, az mi vecer mi priniesli z domu...

lienka8311
1. sep 2009

jarabicka-,my sme sa z nemocnice vratili vcera,zla skusenost ☹ co sa tyka stravy platila som 6eur na den,oblecenie pre teba-klasicke domace+hyg.potreby...pre malu som mala kopec oblecenia-mohli sme pouzivat ich,ale hnusilo sa mi...hygienicke potreby,vela plienok...lieky ani papanie pre malu som nepotrebovala,dali nam..tak asi tolko,priprav sa na neustaly plac inych deticiek,pretoze s mojej skusenosti sestricky si tie deti moc nevsimaju a su tam deti ktore su bez rodica...co sa tyka izby,bud budes sama,al.s nejakou mamickou,uprimne lepsie sama,pretoze kazde babatko spi inu hodinu,a navzajom sa rusia,potom je z toho zbytocna nervozita,ked si rada,ze ti babo konecne zaspi,a o desat minut ho zobudi ine...tak to je moja skusenost ☹

manika77
1. sep 2009

ahoj my sme boli v nemocnici pred dvoma tyzdnami..ja som si za stravu musela platit ale maly tam nebol problem ked som povedala ze chcem vyzivu s piskotami tak mi ju doniesli...hocikedy som si mohla ist vypytat papat aj kasu mi hockedy urobili aj cajik priniesli aj vodicku proste vsetko ziaden problem 😉 a my sme boli sami lebo som to tak chcela 🙂

jarabicka
autor
1. sep 2009

Baby ďakujem vám pekne za vaše skúsenosti, hádam to nejako zvládneme a čoskoro budeme doma, potom sa ozvem 😉

emjee
1. sep 2009

my sme boli ked matej nemal este ani 2 tyzdne - na kramaroch na koznom:

na izbe sme boli prvu a poslednu noc sami, potom sme mali spolubyvajucu s babatkom o par dni mladsim od mateja
inak na chodbe v kazdej izbe 2-3 deti od par dnovych az po takmer 18 rocne, tie mladsie s mamickami, a vzdy dve a dve izby "prepojene" presklenym oknom, takze sme si navzajom svietili do izieb (hlavne my nasim susedkam, kedze sme kojili a prebalovali aj celu noc)
izba bola desna 😝 len postel, postielka, pisaci stolik, jedna stolicka, prebalovaci pult a dvojite umyvadlo (take hlboke, kde sme deti museli kazde rano o 6.30 kupat), na wecko a do sprchy sme chodili o 3 izby dalej na izbu inej mamicke (velmi prijemne aj pre nas, hlavne ked ti krpec konecne zaspi a zistis, ze si cely den nebola na wecku a dotycna mamicka s dvojrocnym chlapcekom uz spia 😝 😝 😝 ), nase veci sme mali v taskach pod postelou a upratovacky ti div kazde rano nevynadali, ze to tam nevedia pozametat

strava - deti sme kojili a my mamicky sme nedostali nic - mohli sme si zaplatit obed, ale ten by nam nepriniesli, museli by sme v presne stanovenom case chodit na ine poschodie nemocnice sa najest (sorry, ale kde dam svoje par dnove dieta aby som sa isla najest do inej casti budovy?) takze tak - stravu nam nosili manzelia z domu, dalo sa vybehnut aj do bufetu, ale ja som sa od maleho nepohla na krok (ani sa nedalo, bud cuckal, alebo spal a ked som sa pohla bol hore, so spolubyvajucou sme si ich navzajom strazili, ked sa ta druha isla osprchovat alebo na wecko)
inak kuchynka k dispozicii ale na kuchynke napis "zakaz pouzivat kuchynku mamickam a detom" - takze kazdy krat, ked som si isla vlozit / vybrat jedlo z chladnicky alebo zohriat do mikrovlnky, musela som sa opytat sestriciek ci smiem 😝 😝 😝
jo a dorazilo ma, ze na koznom sme museli pred a po kazdom kojeni deti vazit a zapisovat to a furt ma buzerovali, ze malo papa (sorry ale ked spapa 25ml a cuca kazdu hodinu, je to to iste ako ked za 3 hodiny spapa 75ml - nevedeli to pochopit ani sestricky ani doktorka 😝)

navstevy - napriek tomu, ze manzelia nam nosili jedlo, velakrat sa stalo, ze ich sestricky ani nechceli pustit na chodbu, len nam supli tasku medzi dverami a museli ist prec (lebo s malym som nemohla vyjst von, manzela nechceli pustit dnu a maleho mi nemal kto postrazit 😝)

co so sebou:
pre teba ako na doma - pyzamo, teplaky alebo ine domace oblecenie, knihu, mobil, kozmetiku, papuce, uterak, toaletak, pribor
pre dieta - plienocky, hracku, oblecko (my sme mali erarne), kozmetiku (tym, ze sme boli na koznom, nemali sme pre maleho ziadnu vlastnu kozmetiku)

ja som mala aj vankus na dojcenie a ak mas pribal si aj satku alebo ergonomicky nosic

a este si pribal pevne nervy
prajem rychly navrat domov

jarabicka
autor
2. sep 2009

Emjee, ďakujem aj tebe za tvoju, hoc dosť nemilú skúsenosť ☹ ...ja už som aj s Jakubkom doma 😠 ...prišli sme dnes na príjem a povedali nám, že pre nás nemajú miesta a podotýkam, že to sme boli objednaní...

manika77
2. sep 2009

noo u nas to bolo tak ze oteckovia mohli kedy chceli na navstevu oni to nemali ako rodicia obmedzene 🙂 tak to bolo fajn...my povedali ze otcovi nemozu zakazat vidiet dieta to je podla nejakych predpisov 🙂
jarabicka a kedy nastupujete??

marosko08
4. sep 2009

jarabicka ahoj.asi pisem uz neskoro,ale my sme boli v nemocnici v 4-mesiacoch.bola to pre mna zla skusenost.poslali ma domov pobalit,ze sa nemam bat,ze malemu daju cosi na spanie a bude spinkat.uverila som im! ☹ nechala som tam maleho a sla som sa pobalit.brala som oblecenie,cajik,hracky,vitaminy,ktore uzival,hygienicke potreby a sebe len veci na oblecenie ,hyg.potreby a peniaze.ked som dosla do nemocnice,maly bol uviazany o postielku o obe rucicky,v jednej mal napichnutu vyzivu a strasne plakal,cize nespal,ako slubili.nechcela som ho tam tak nechat,ale presvedcili ma.mne bolo do placu.nakojila som ho hned a utisovala.bolo to ukazkove babo,papal vsetky lieciky poslusne,lezkal tam,ako kopka nestastia,ale zvladal to fakt ukazkovo.ja,ako kojaca matka som mala stravu zadara (do roka dietata).maly este stravu nemal.niektore sestricky boli ok,lekarky o nicom, akurat doktor zo Zabokriek,ktory mal sluzbu ,bol ok a primarka oddelenia bola tiez ok.lezali sme v nemocnici v Pe.maly byva casto chory a ja vzdy robim vsetko pre to,aby sme nemuseli znovu skoncit v nemocnici.ked cosi na nom vidim,utekame k lekarke.papa.drzim Vam palce

jarabicka
autor
4. sep 2009

Ďakujem pekne za tvoju-hoc nemilú skúsenosť, ja len dúfam, že tam neskončíme... ☹

amadora
4. sep 2009

Ahojte, my sme boli v nemocnici asi pred tromi mesiacmi. Pôvodne mi povedali že si budem platiť za jedlo aj za nocľah ale nakoniec ostalo len pri jedle. Na izbách bola posteľ pre mamičku a posteľ pre dieťatko. My sme spávali obaja na mojej, malý bol na infúziách tak som bola stále pri ňom. Z izby sme nesmeli vychádzať. Čo sa stravy týka, nosili mi na izbu, aj malému vrámci diéty. Pitie som mala svoje. Bola tam mliečna kuchynka kde mali detičky čaj a mlieko, hneď sa ma pýtali čo pije a papá aby vedeli čo mu dávať a nosiť, tam bola aj mikrovlnka dalo sa zohriať. Hračky nejaké na izbe boli ale doniesli sme si aj vlastné. Pyžamko nám dávali ich, ale mali sme aj vlastné pre istotu. Pravdaže pre mňa veci na oblečenie a na hygienu, toaletné potreby. Malému plienky, veci na hygienu, fľaše, cumlíky, hračky... manžel chodil každý deň za nami a keď bolo treba niečo doniesť tak nás zásoboval. Dúfam že tak skoro (najlepšie by bolo už nikdy) sa tam už nevrátime 😒

denduska
5. sep 2009

ahojte, my sme bol ked mala Emma 8 mesiacov, s otrasom mozgu. Bol to od zaciatku po koniec absolutny des. Lezali sme na detskej neurologii v KE, zacalo to uz tym ze jej vobec nevedeli napichnut zilu...plakala tak desne, ze dostala az tiky hlavickou, nechapem ako mozu sestricky na detskom nevediet pichat zily detom...napichli jej az na desiaty krat. Potom vycerpanim zaspala, prisla moja mama ju postrazit a ja som musela ist cez celu nemocnicu na prijem do ambulancie, kto vie ako je to v Kosiciach tak vie ze je to asi 5 kilometrov hore dole hore dole...keby tam moja mama nebola, nechaju ju na velkej posteli samu spat..ved kto by ju chodil strazit...nemala ani vlastnu postielku, lebo ze nemaju, dali jej taku pre novorodencov, ktoru by hned preliezla a vypadla by z metrovej vysky...cize som nemohla ist vobec nikde, na zachod som chodila len ked som mala navstevu (spolubyvajuca mamicka tam bola s novorodeniatkom a tu som urcite nemohla obtazovat nech da pozor na moje sidlo, ked jej malicka bola na tom zle a musela nad nou stat furt).
Sestricka jej nevedela zmerat tlak, tak mi povedla ze kedze som lekaraka, mam jej v noci kazdu hodinu merat pulz a sledovat ju.... toto bol asi najvacsi vrchol!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠
Spala stale so mnou, teda ak sa to da nazvat spankom, druhu noc uz vobec nevedela zaspat, rycala na cele oddelenie asi 4 hodiny, mali sme uz vsetky vysetrenia porobene, a boli v poriadku, tak som sla za sluzbukonajucou doktorkou ze proste odchadzame...a ona na to ze ja za nu nie som teraz zodpovedna ale ona a nemozeme ist nikde,.....oddelenie zamknute takze smola..urobila som tam strasny cirkus, ze nemame ani postielku, ze sestricka mi povedala ze ju mam sama monitorovat, ze s prepacenim taku po.ratu terapiu ak nie lepsiu poskytnem aj doma. Este aj moj muz tej dokine zavolal a zjazdil ju, na druhy den skoro rano som mala prepustak. Emma rycala este do polnoci, na druhy den sme vypadli.
Odvtedy vlastne doteraz ma strasne problemy so spankom, nabehol jej atopicky ekzem, nechce poriadne jest. Su to uz 4 mesiace. A ked vidi ze sa zatvaraju dvere, spusti desny vreskot ☹

nikomu toto neprajem, vsetci co sa dostanete do nemocnice, drzte sa.

zuza.m
5. sep 2009

ahojte my sme ležali v nemocnici ked mal maly necele 3mes.
od pohotovostnej doktorky dostal kvapky ktore obsahovali laktozu a napriek tomu že som jej vopred oznamila že mu robili testy či nieje alergicky...maly sa vyhadzal po celom tele a skončili sme v nemocke.
na izbe sme boli naštastie len my.maly mal svoju postielku a ja postel.jeden prebalovaci pult a umyvadlo,žiadny stolik skrina nič.a pritom každe rano mi hned vykričali že treba všetko poskovavat a nesmie byt nič vytrčene na prebalovaku a postely.ešte aj mobil kazali vypnut.koly vizite.ta mala byt v určitu hodinu ale vždy mala meškanie aj dve hodky.budili nas už o 5 tradične na teplomer a potom každu hodinu niečo.išlo ma porazit lebo len čo maly zaspal tak ho niekto pre nejaku vec zobudil.potom bol podraaždeny a mrzuty a kym sa mu opät podarilo zaspat zoudili ho zase pre niečo ine.v hlavičke mal infuziu a ručičku uviazanu k nohe.smutny pohlad na moje milovane srdiečko ale bol statočny a ani velmi neprotestoval.davali mu asi aj niečo na spanie preto že krasne prespaval aj cely den.starostlivost celkom dobra sestry sa celkom snažili hlavne ked ekzem nie a nie zmiznut.behali ho pozerat ešte aj v noci.aj mliečko bolo ked maly potreboval.
stravu som si platila ,na izbu som si nosit nemohla a tak som v najväčšej rychlosti všetko nahadzala do seba aby maly nebol dlho sam.nemal ho kto postražit a ked nahodou plakal podla sestry niekto ho nechal tak niekto ho zobral.chodili tam aj študentyí cez den.hlavne k detičkam bez matiek.čičikali ich a hrali sa snimi.ak tam neboli študenti sestry si ich ani nevšimli .bolo tam asi 2ročne dievčatko mariena ju volali a ta tam vedela plakat aj dve hodiny v kuse.bolo to male ciganča ktore tak zanedbane pravidelne davali .takže už na nu boli zvyknuty.
určite by som to nechela absolvovat ešte raz ale nemožem sa stažovat na nejake zle zaobchadzanie hlavne k malemu boli fakt starostlivi.

kamilka12
8. sep 2009

my sme z nemocnici prišli teraz v nedeľu...Pre seba som brala domáce oblečenie, pyžamo a kozmetiku, pre malého pyžamká, bodičká, tepláčky...plienka a kozmetika...a ako tu už niekto písal, tiež sme mali so sebou aj hniezdo (to mi priniesol manžel neskor), postele sú kovové a malý sa dam udieral...a hlavne je zvyknutý zaspávať tak, že cez mreže postielky nevidí, tak aj preto. Na izbe bola pripravená ešte jedna postel s postielkou, ale naštastie sme boli sami, nikoho tam vtedy asi neprijali v tom čase...nám to tak vyhovovalo, lebo malý (hlavne po operácii) dosť plakal 😒

Strava - pre malého tam varili...(stravu pre 12mesačné dieťa) a ja ak som chcela mohla som sa stravovat...ale platila som si to...(cca za 4 dni 20 Eur)

wild.horses
8. sep 2009

ani nas neminulo byt v nemocku, ked mal maly 3 mesiace. operovali mu herniu. jedlo bolo zadara, nosili ho k posteliam, spala som pri malinkom, navstevy neobmedzene, kazdych 15 minut nas kontrolovala sestricka... no nastastie, na druhy den sme isli domkov a verim, ze sa uz nikdy nikdy nevratime 😉

emjee
8. sep 2009

este mi napadlo:
moja spolubyvajuca si nechala doniest z domu monitor dychu - jedna sestricka sa nam nakoniec priznala, ze oni tam monitor dychu maju, ale ze to nepouzivaju 😝

hanam
17. okt 2009

neboli ste niektora s babom hospitalizovani na antolskej...ako to tam chodi?

macca5
17. okt 2009

ahoj hanam,na antolskej som bola hospitalzovaná asi pred3,5r s ml.synom.Nepametám sa či tam bola aj nadštandartná izba,ja som bola na izbe s malým sama,izba mala spoločnú detskú kúpelku s druhou izbou.WC a kúpelka pre mamimy bola na chodbe.Stravu som si platila tuším 220sk na den,nemusela som sa však stravovať,je tam celkom obstojný bufet.Ja som bola cezpolná,tak som sa radšej stravovala.S malým sme patrili k dr.Bezekovej,je úprimná,bola som s nou spokojná.Staničná bola perfektná,velmi mi pomohla v tých najhorších chvílach.Sestričky boli fajn až na 2,tie som nemusela.Pre maleho som si so sebou priniesla všetko,oblečenie,kozmetiku,plienky,deku,osušku.Dovolia ti aj kočiar,príp.autosedačku,niektoré mamimi to tam mali.My sme boli odkázaný na erárny,nevadilo mi to,hlavne,že ma s malým pustili von.Najviac mi však vadil príjem ,tie vybavovačky,nekonečné čakanie.Prajem skorý navrat domov,vela zdravia. 😉