Scintigrafia obličiek - skúsenosti

mirkaandrej
27. jan 2014

Baby, máte prosím Vás skúsenosti so scintigrafiou obličiek u malých detí?? Nás pravdepodobne čaká toto vyšetrenie...malý má dilatáciu III.stupna - vrodenú hydronefrozu. Doteraz sme boli len sledovaný, naštastie ziadne zápaly ani nič podobne, len v moči má Ecoli 10,4-10,5...zajtra opät kontrola, no uz minule dr. spomínala, ze nás tam po novom roku objedná.
Absolvoval niekto toto vyšetrenie?? Ako prebieha??? Sestra ma totiz tiez tento problem, no ona prvkrát na toto vyšetrenie išla okolo 9 rokov, preto má zaujíma, ako to prebieha s malými detmi, kedze tam treba cca pol hodku lezat, syn má 14 mesiacov.
Dakujem veľmi pekne.

livcake
27. nov 2017

Zdravim Vas.. Tak my sme po scinti. Malá mala 5 mes. Vobec ju neuspavali, pichli jej kanylku kde jej dali nesjor kontrastnu latku. Dali ju do takeho nafukujuceho vaku co pozivaju záchranári na znehybnenie deti pri prevoze.. bola v tom asi 40 min.,nastastie nam zaspala.. Urobilo sa vysetrenie a sli sme domov 🙂

iffana
27. nov 2017

Tak to je super! Kde vám to robili že dali taký prístup? Bo osobne si myslím čím menej gebuzin tisnu do tých našich drobcov tým lepsie ... A ako ste dopadli?

livcake
28. nov 2017

V Ke na rastislavovej.. Personal bol fantasticky, velmi pekne sa spravali aj k nam rodicom aj k malej.. cely cas sme mohli byt pri nej, rozpravat jej, spievat, pustat na mobile blbosti aby neplakala.. Ona vsak pekne zaspala a pred koncom sa prebudila, dali jej furisemid a trebalo jej asi velmi velmi pisat 🙂

livcake
28. nov 2017

A dopadli sme.. no nevieme :/ Tam vraveli, ze nie je az taka zla funkcia na tej oblicke s hydronefrozou, ale neviem sa dovolat Dr ktora ma vysledky :(

livcake
28. nov 2017

* Furosemid 🙂

iffana
28. nov 2017

Nam dali výsledky hneď v ten deň a aj v ten deň sme šli v dom...
U nás príčinu nezistili ani pod scinti a druhá oblička sa nenašla...resp.je teória že cysta ktorá sa nachádza na semenniku môže byť nevyvinutou oblickou...

livcake
28. nov 2017

Fuuuuha... Takže jednu obličku nemate a druha je ale vporiadku??
Vy ste kde boli na scinti?

livcake
28. nov 2017

Uz som precitala predchadzajuce prispevky, takze jednu nemate a druha je hydro.. zo 4 st upravena na 2... tak?? A inak ta jedna zvlada to vsetko potiahnut?? Krv a moc chemicky ok??

iffana
29. nov 2017

No v papieroch máme že 3.stupen ale dr.ze medzi druhým tretím... sme na atb stále teraz mu ich zmenili lebo po 8mesiacoch užívania tých istých začali byť nálezy... počítam že po operácii konečníka (atrezia anu s fistulou k mocovym cestám) sa hádam postupne vysadia... máme toho trošku viac 😉

livcake
30. nov 2017

Tak drzim palce nech sa to poriesi.. Mne vcera dr volala vysledky scinti, oblicka s hydro pracuje len o 2% menej ako ta zdrava napriek rozsirenemu dutemu systemu.. co je dobre.. Ale kedze sme teraz mali druhykrat zapal moc ciest tak ideme v pond este pod atb krytim na cystografiu pre vylucenie refluxu... tak som zvedava co to bude 🙂

habibi2023
5. mar 2024

@zden2 zdravim, sice je tomu 10 rokov, ako sa mate, my ideme buduci tyzden na to vysetrenie