Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

aduska121
24. sep 2017

Ahoj prekonali sme minuly rok...koli vysokym teplotam sme boli v nemocnici vtedy mal syn pol roka teploty mu nesli nijako dole zufala som bola aj ja aj sestricky ale hned ako sa vyhadzal tak teploty zmizli...nieje to nic nebezpecne a ci sa vrati zavisi od toho ci dieta znova chyti ten virus ovplyvnit sa to asi neda...skore uzdravenie

dannii
24. sep 2017

@aduska121 ja cakam co bude do rana a hned volam doktorke minimalne poradit sa

aduska121
24. sep 2017

@dannii treba urcite maly mal vsetky vysetrenia v poriadku....i ked sme s tym nemuseli skoncit v nemocnici bola som rada ze som tam nakonoec....neviem ako by som si snom poradila doma ked ani sestricky nevedeli dat rady...aspon som bola kludna ze keby nieco je pod kontrolou

dannii
24. sep 2017

@aduska121 ako tu bol vcera doktor,ssom bola taka po k jna,videla som,ze ju poriadne vysetril urobil crp a,sam zhodnotil,ze yo bude virus no uz by sme fakt mohli vediet co jej je

aduska121
24. sep 2017

@dannii treba len trpezlivost...ja vas upkne chapem...mna keby ste videli vtedy v nemocnici zlakli by ste sa ma...vylakana na smrt a potlm nas primarka upokojila...bola som s malym v nemocnici len styti dni ale boli to tie najhorsie dni v mojom zivote....vidiet syna napojeneho cely de na infusiach nebolo lahke a tie noci nezabudnem do konca zivota 5 krat ho v noci kupali a aj tak nic...virus je v tomto svina ze on len sa neda utisit nicim(malemu miesali sirupy,cipky,zabaly,kupele) a aj tak nic ani len o stupen neklesla teplota...to musi saml odzniet samozrejme ze treba teplotu stahovat co najviac aleak je o ta siesta choroba nieje to nic vazne

romco3
27. sep 2017

prispievam sem znovu. Pisal som sem asi pred 1,5 rokom. Vtedy mal starsi syn (vtedy mal 1 rok a 3/4) 6.chorobu (horucky az 40,8 a bez iných priznakov). Teraz mladsi syn (ma 11 mesiacov). Zacalo to horuckou tak cca. 38, max. 38,7 prvy vecer. Nasledujuci den to skakalo od 37 do 39, dnes ma 40,8! (to iste ako u prvého syna vtedy). Boli sme u detskej doktorky, príznaky nema ziadne ine, ze by nejaky zapal, takze je predpoklad ze to je 6.choroba. Poslala nas domov a len mame zrazat teplotu.

kllamarka
16. okt 2017

Dcerka (13 mes) prekonala 6tu chorobu. Uz par dni predtym sa mrvila cele noci, nekludne spala, kym to nevypuklo do horucok. To boli 4 dni a 4 noci dost narocne.
Mala aj chytene mandle, takze urcite ju bolelo prehltanie, odmietala jest skoro uplne.
Po vysype sa apetit zlepsil iba trocha. Ale mala pocas horucok hnacky a ostali jej doteraz - tyzden po.
Mate skusenost s hnackou, kolko trvala? Idu jej aj zuby atd..ale od tej choroby ma velmi nizky a vyberavy apetit, a stale hnacky.
Vdaka.

tanag
3. nov 2017

ahojte mali vase deti aj kasel pri siestej chrobe? nasa ju asi prekonala tento tyzden a dost sa rozkaslal teraz....dakujem za odpoved

nejaka_petra
20. nov 2017

Ahojte, prikladám foto, tiež vaše bábätká vyzerali podobne? Vyrážka takmer po celom telíčku, začalo to tempom a chrbatikom a pokračovalo na hlavu. Ešte stále vyrazky ma (3 deň)...

romco3
20. nov 2017

vyzera to byt ono. Ak boli predtym horucky tri dni bez priznakov (pripadne s nejakymi), tak vyzera to byt na 6.chorobu

lutoru
22. nov 2017

Zacitala som sa do fóra, pozerám, že Váš príspevok je z roku 2011 🙂 ale len pre zaujímavosť - môj syn má teraz takmer 5 rokov a tohto roku práve prekonáva 6. chorobu druhý krát.. Prvý krát bol kvôli teplotám nad 40 C hospitalizovaný..

mimi211
10. dec 2017

Ahojte mamicky, chcem sa Vas len spytat, aky bol ten vysyp? Lebo my sme boli na pohotovosti a tiez doktorka povedala, ze ide o siestu chorobu. Len mojmu synovi sa vysypala aj tvar, krk smerom k ramenu a ide o velke cervene pupaky, ktore vyzeraju ako keby mu to pokvalo - v prostriedku pupaka ma az krater a biele vnutri. Dakujem

autumn11
10. dec 2017

@mimi211 môj syn mal také drobné vyrážky a bolo ich veľa. Vysypaný mal hlavne hrudník, bruško a chrbátik. Ale nemokvalo mu to a ani nemal v strede vyrážky žiadne biele bodky.

luusyyyyyyy
13. dec 2017

@autumn11 a čo ste to mali? Naša má presne to iste od ockovania čo popisuješ

autumn11
14. dec 2017

@luusyyyyyy bola to siesta choroba.Najprv horucky tri dni a potom vysyp

luusyyyyyyy
14. dec 2017

@autumn11 a vysoké??? My sme mali len trochu zvýšené teploty ale tie vyrážky sedia

mimi211
15. dec 2017

Najprv boli tak 38,5 asi 2 dni a potom len zvysena a ta sa po par dnoch dala do normy. Ale uz sme s tym boli u koznej, je to volaka bakteria co chytil z ovzdusia, kde bolo infikovane ine dieta

janamexico
30. júl 2018

Ahojte maminky prosim vas boli sme v sobotu na pohotovosti s malou mala teplotu 39.4 cely den aj vecer v nedeu uz dnes rano mala 38 a teraz uz nic ctp menej ako 8 diagnoza niaka viroza dnes som bola u detskej a povedala ze to bude asi 5 alebo 6 choroba vsymla.som si ze mala.je vyhadzana ale iba na nohach zatial prosim vas toyo je aka 5 alebo 6 a kolko vam yo trvalo kym to preslo dakujem

marisoul
25. nov 2018

Ahojte, tak aj moja mala ma zrejme 6 chorobu, 3 dni mala horucky 38,7 a zrazu je bez horuciek ale cela sa vyhadzala. Len by ma zaujimalo ci moze tu chorobu dostat len tak alebo ju niekto "musel" nakazit. Boli sme v kolektive, ale nikto tam tu chorobu nemal.

cattalina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz