Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

dogma11
9. júl 2016

Maminy,davate niečo na ten vysev? Môže sa dieťa kúpať? Mali ste niekto aj boľavé hrdlo? My máme popri vysype aj to. Na hrdlo ste davali niečo,ak ste mali tiež boľavé? Vdaka

ewelyn3
9. júl 2016

@dogma11 tak je to predsalen siesta choroba? My sme to tak isto mali (ako som ti pisala uz v inej diskusii)..aj hrdlo bolave...na to sme davali ten florsalmin sprej...samotne vyrazky sa nicim nenatieraju...trikrat denne sme davali fenistil kvapky, dala nam ich pediatricka na predpis presne na to, aby dieta lepsie zvladalo ten neprijemny stav, ze ho svrbi cele telo...ale trva to asi len tri dni...aj ked nasa bola vtedy taka zla, ze som od nervov skrabala omietku zo stien. Ale prejde to...ked ma vysev, tak uz aj teploty skoncili...a uz bude len lepsie 😉. Kupat mozes v pohode...nasa mala rada vodu, tak sme sa capkali, nech pride na ine myslienky. Drzim palce!!!

andrejta
9. júl 2016

@dogma11 ked ma horucky, moc by som ju nekupala, len rychlo ospchovat. My sme mali tri dni nezrazitelne horucky okolo 38 a bolave hrdlo. Crp hodnota 2, takze ziadny zapal. Po troch dnoch sa trochu vysypal na hrudke a koncatinach, teploty akokeby utalo a bolo po chorobe

andrejta
9. júl 2016

@dogma11 a ten vysyp ho vobec nesvrbel, takze len vzdusne lahke oblecko nech sa zbytocne nepoti

dogma11
9. júl 2016

@ewelyn3 ja sa preto pytam lebo som citala,ze vysev nesvrbi a že sa nemá kúpať....

dogma11
9. júl 2016

@andrejta aj drobcovi robili crp a ma najnižšiu hodnotu. Dala som mu len na to hrdlo nurofen od bolesti,chyta sa ustocka,vidim ako preglga bolestivo. Lekarka na pohotovosti kazala okupat v pigi caji (čierny). Ale ja teraz čítam,ze sa kúpať nemá....som z toho jeleň. Všade inak

andrejta
9. júl 2016

@dogma11 a nema ruky nohy usta? Nema vysyp na dlaniach alebo chodidlach?

dogma11
9. júl 2016

@andrejta nie,nie,tam nemá nič. Najviac ma na chrbatiku,na spodnej časti bruska,troooosku nohy-stehna a okolo pazusiek...

andrejta
9. júl 2016

@dogma11 sak to uz by malo byt po chorobe, ci?

dogma11
10. júl 2016

@andrejta no malo,ak to bola 6 choroba. Lenže nás lekár má dovolenku. A bolo som s nim aj u zastupujúcej,ta mu dala ATB,kedze ho boli hrdlo. A na pohotovosti pomykala hlavou,ze nevie či to 6 choroba je. Akoze skvelé,nie? Chcem sa opýtať...ten vysyp. Aký je na dotyk? Drsný ako potnicka?

andrejta
10. júl 2016

@dogma11 nepamatam, ale vyzeralo to podobne. Take drobne bodecky. Najprv som sa zlakla, ze to ma alergiu na paralen. A ved atb sa na to nesmu davat

andrejta
10. júl 2016

@dogma11 a este pokial ma nizke crp, tak naco?

dogma11
10. júl 2016

@andrejta ked som bola u zastupujúcej,nemal ešte vysyp,takze to boli teploty a zapalene hrdlo. Preto predpísala ATB. Nedala som mu ich. Na druhý deň sa vysypal. Isla som na pohotovost a tam nevedela či to je 6 choroba. Odfotila som ten vysyp a zajtra ideme konečne k nášmu doktorovi. Ukážem mu tie foto. A nech mu aj to hrdlo skontroluje. Ci sa zlepsilo.

andrejta
10. júl 2016

@dogma11 a ako dlho to uz trva? Kolko dni mal horucky? Ci este ma?

dogma11
10. júl 2016

@andrejta teploty boli 3 dni,najviac 39,4. Bolo by to išlo aj vyššie keby nedam lieky. Potom hrdlo boľavé a potom vysyp. Dnes je 6 deň .

andrejta
10. júl 2016

@dogma11 uz by to malo byt oka. A ty do hrdielka nevies kuknut?

andrejta
10. júl 2016

@dogma11 nech urcite spravia crp. Aj kedboli hrdlo, moze to byt daka viroza, co prejde aj bez atb. Skus davat kalciovy sirup alebo fenistil kvapky, nech ho to nedrazdi

autumn11
12. júl 2016

my sme mali pri šiestej chorobe tri dni horúčky nad 38 až 39. Potom to ustúpilo a malý sa komplet vysypal. Na výsyp nám lekárka dala fenistil kvapky na noc, aby ho to nesvrbelo. Našťastie sa z toho rýchlo dostal.

duratlicka
14. júl 2016

Ahojte,no my sme mali crevnu chripku a vzapati siestu chorobu.Doslo mi to az teraz,ked sa vyhadzala. Mala 39-40C tri dni,mrzuta,nechutilo jej jest,potom dva dni bez teploty a az teraz sa vyhadzala.

duratlicka
14. júl 2016

A ibuprofen naozaj pri tejto chorobe nezabera.Zabral len Panadol cipky a vlazna vana.

zuzkabm
17. júl 2016

Ahojte, prosim vas, mate info, odkedy je dieta infekcne? Totiz v stredu sme boli s jednym dietatom, ktore vo stvrtok dostalo horucku, na 3.den vysyp. A my v piatok odchadzame na dovolenku :( mohol sa nakazit den pred? Viem ze inkubacna je 1-2 tyzdne, len ci je uz vtedy dieta infekcne. Boze, mam nervy. Je to nasa prva dovolenka :'(

zuzkabm
17. júl 2016

@romisami prosim ta a ked mal uz len vysyp, mohli ste byt s nim vonku? My sme boli v kontakte s chorym a v piatok odchadzame na dovolenku. Dik

zuzkabm
17. júl 2016

@ssussie ahoj, takze ak moj maly bol v kontakte s chorym dietatom v stredu a to dieta horucky dostalo v noci, je pravdepodobne, ze uz ho mohol nakazit?

nezabudka8
17. júl 2016

Baby myslíte si že aj my sme to mali? malý mal 3 dni teploty ako píšete. na druhý deň bol vysypaný, o pár hodín to zmizlo a na tretí deň zase na chvíľu a zasa to zmizlo. Išli sme k lekárke. To už teploty nemal. Mal vraj zapálené hrdielko tak mu dala atb. a ešte upchaté ušká do ktorých kvapkáme kvapky lebo má zvýšenú mazivosť. Čo vy na tie atb?

andrejta
17. júl 2016

@dogma11 ahoj, uz je malyv pohode? Bola to ta siesta choroba, ci ste vychytali aj daco horsie?

simculllka
24. júl 2016

Ahojte, prepáčte, že otváram opäť túto tému, ale môže mať dcérka ten vysyp v takych akoby mapách? Javí sa to úplne na šiestu chorobu, lebo sa vysypala a hned aj teploty prestali, ale zdá sa mi, že to má až moc vysypane, hlavne po krku a tvaricke. Dávam fenistil a vidím, že je dosť nepokojna, ale už aspoň nemá vysoké teploty. Dakujem

andrejta
24. júl 2016

@simculllka nas to mal len na trupe a trosku na koncatinach

dogma11
24. júl 2016

@andrejta bola to 6. Na 3 deň nebolo po vysype stopy. Len to hrdlo nestastne som mu vyse tyzdna ešte liečila.

dogma11
24. júl 2016

@simculllka syn to tiež mal najviac na chrbáte a potom okolo pazusiek. Tiez take mapy. Inak po nohách a rukách veľmi málo. Na tvári nič. Syna veľmi bolelo aj hrdlo. Mal ho zapalene a z toho bol nekludny. Vraj ten vysyp svrbiet nemá. Skus pozrieť či nemá tiež cervene hrdlo

moon123
29. júl 2016

a ako dlho je dieta infecne? ma ten virus v sebe aj po ustupe vysypu? alebo to konci vysypanim? dakujem