Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

katka253111
22. aug 2016

@moon1979 moj mal teraz a najvyssiu teplotu 38.5...dva a pol dna,potom den s asi 5imi vyrazkami a vcera toto... je to siesta?

aktiz
19. sep 2016

Prosím, mate niekto skúsenosť s tým, že sa šiesta choroba vrátila ? Naša malá ju mala v júli a vyzerá, že ju má opäť. A to som si myslela /čítala som), že keď ju už raz prekonala, už ju mať nebude.

katka253111
19. sep 2016

@aktiz ja som niekde v diskusii raz citala, ze ju malo dietatko 2x... kedbsom hladala info vtedy ked ju mal maly...

qtinca
2. nov 2016

Ahojte, nas maly uz mal raz siestu chorobu, klasika horucky,potom vyrazky, teraz sa rano zobudil vyhadzany, vecer mal 39 teploty, do rana teploty presli,vyrazky ustupuju, rastu mu prve stolicky...moze to byt tiez siesta choroba?dakujem

dogma11
2. nov 2016

@qtinca mojej kamošky synovia to mali 2x

qtinca
2. nov 2016

@dogma11 ano ja viem,ze to moze mat viec krat,len ten priebeh,ze vyrazky a horucka az potom...nasa doktorka ma dofcu,nechce sa mi ist do cakarne k druhej,kde bude milion chorych deti...

paulakolla
4. nov 2016

Baby nam najprv diagnostikovali anginu,ale ked sa mala vyhadzala,tak atb zrusene,ze idevo 6.chorobu. Vraj v hrdle nebol hnis ale typicke herpeticke pluzgieriky.Mna ale napadli,ze malej pachlo z pusy zo zaciatku,v stadiu tych horucok. Zachytili ste aj vy nieco take? Ja som myslela ze to pachne hnis kvoli tej akoze angine.

paulakolla
4. nov 2016

@dogma11 tvoj maly mal to hrdielko cervene? Alebo aj s bielym? Ako si mu liecila. S atb,alebo len lokalne?

baska1
15. dec 2016

baby a kolko ste po vysype nechodili vonku s krpcami? my teplotujeme uz druhy den do 39st, CRP nizke, tak cakame co bude, len treba mi chodit aj po starsieho do skolky poobede:o(

paulakolla
15. dec 2016

@baska1 my sme mali 4 dni horucky a 3-4 dni vysyp.V den,ked sa ti vysype,uz nie je infekcny(a).

romco3
7. feb 2017

@romco3 nas syn mal v juni 2015 6.chorobu s vysokymi horuckami aj cez 41 stupnov. Teraz ma 3 roky a 3 mesiace a vyzera ze to ma mozno znovu. Lebo príznaky takmer ziadne, iba teploty, ktore skacu od 38 az do 39,6. Inak v pohode beha po byte. Boli sme aj u doktorky, zatial CRP negat, ale prisli sme asi este skoro. Trosicku sopliky a ze vraj nabeh na zapal hrdla. No uvidíme co z toho vylezie. Neviem ako je to infekcne ak to ma, lebo uz ma aj malickeho 3-mesacneho surodenca, tak mame aj obavy, aby aj on nemal vysoke horucky.

lilu74
15. máj 2017

Tiez sme zacali anginou a dostal penicilin.horucky vysli az po 2dnoch uzivania.trvali 3dni a potom ustupili a syn sa cely vyhadzal na tvari a krku ja som to pripisovala alergii na atb natierala som ho bepanthenom care aby nemal kozu suchu a nakoniec nam potvrdili ze prekonal 6tu chorobu.uff

petjka
17. máj 2017

Ahojte chcela by som sa opýtať momentálne prekonávanie zrejme šiestu chorobu, no u nás mala najprv kašeľ a sopliky a po niekoľkých týždňoch tri dni vysoké teploty a po teplotách sa vysypala, taký krupicovy cervenkasty vysyp. No má aj trošku na tvári. Myslíte že je možné že išla z jedného vírusu do druhého? Alebo je to piata choroba? Nemá červené fľaky, len drobné vyrážky. Mali aj vaši drobci pri šiestej vyrážky aj na tvári?

petjka
17. máj 2017

Joj zle som napísala nie po niekoľkých týždňoch ale po niekoľkých dňoch teploty, asi po styroch

dogma11
19. máj 2017

@petjka môj drobec na tvári nemal vôbec, ale to môže byť aj individuálne, vieš...môj mal na hrudníku a trošku smerom k brušku a okolo pazušiek /nie pod pazuchami/.

deehra
16. jún 2017

Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť, či toto môže byť 6chor, či skôr alergia na lieky? Ďakujem.

aktiz
16. jún 2017

@deehra ja by som povedala, že skôr tá alergia. Pripadá mi to ako žihlavka. Šiesta choroba sú červené fliačky, ale niesu vystúpené na povrch kože

mlil77
16. jún 2017

@petjka je to sestka, aj my sme take mali, aj tváričku mal...tri dni vysoké teploty, potom vysyp

deehra
16. jún 2017

@mlil77 ďakujem za odpoveď

deehra
16. jún 2017

@mlil77 ďakujem za odpoveď, presne, dilema, niekto povie alergia, niekto siesta...preto som sa skúsila opýtať,

deehra
16. jún 2017

@aktiz ďakujem za odpoveď 🙂

lilu74
20. jún 2017

tiez som si myslela, ze maly dostal alergiu na penicilin, ale popri tom, ako sme sa zameriavali na zapalene hrdlo, ktore sprevadzali aj horucky, tak medzi tym prekonal aj siestu chorobu - akonahle mu ustupila teplota sa vyhadzal.

maryjc
25. aug 2017

Ahojte maminy.chcem sa spytat a poradit.moje dieta ma 3 roky a od vcera vecera ma zvysenu teplotu.dala dom jej cipok tak jej ustupila lenze v noci sa mi povracala len tekutinu.nema ziadne ine priznaky.ani soplik ani kasel ani hnacku ci bolest brucha.nic.myslite ze jej mohlo prist zle z teploty?dakujem

dannii
24. sep 2017

Maminky mame 4den horucky,vcera tu bola pohotovost vsetko mame ok aj crp,v stredu nas očkovali.doktor povedal,ze asi virus tak cakam vysyp,ine neviem co by nam mohlo byt😕😕

tinule
24. sep 2017

@dannii no ak v stredu ockovali a od stvrtka horucka tak podla mna z ockovania

dannii
24. sep 2017

@tinule v stredu poobede zacali horucky,doktor co tu boll povedal,ze to bude virus kedze tak rychlo nastúpili no neviem uz co si mam mysliet

tinule
24. sep 2017

@dannii oni neradi priznavaju ze nieco je z ockovania, ale podla mna je to jasne. Dcera mala po ockovani mesiac zatvrdnutu hrcu v stehne a dr sa tvarila ze sak to je normalne...

dannii
24. sep 2017

@tinule nildy to nepriznaju,no uvidime co bude do rana,jedine co ma tesi,ze aspon lieky vzdy pomozu na par hodin

danielitta6
24. sep 2017

@dannii neviem ake ockovanie ste podstupili.My po mmr sme mali cca 5 dni teploty a nasledne velkyyy vysyp po celom tele.presiel cca po tyzdni

dannii
24. sep 2017

@danielitta6 hexa 3ockovanie sme mali