Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

dusanab
21. nov 2010

@firstbaby Ahoj, aj my sme tým prešli, krpec nechcel nič jesť, len pil a stále spal. Kým ti chce aspoň piť netráp sa. Deti vedia čo im prospeje keď sú choré, ako už bambusko napísala. U Lukáša išla choroba priam ukážkovo podľa knižky, to som ale nevedela že má šiestu chorobu, ani som nevedela ako sa to prejavuje, išla som s ním kvôli horúčke na pohotovosť kde mu dali antibiotiká lebo že má angínu (ráno som s ním bola u dr kvôli inému a nič mu ešte nebolo a večer 39 teplota) 😠 😠 až dievčatá z iného fóra ma upozornili že to môže byť 6. choroba a aj bola. Zistila som to asi na tretí deň. Keď bude drobček pripravený papať, určite si vypýta, nebude chcieť byť hladná.

ludka140281
22. nov 2010

ahoj,tak som nasla co som hladala....prave nam doznieva ta 6 choroba 😖 ..od utorka teploty,brala atb,ale bez vysledku....teploty do dnes,no uz slabsie a vcera sa vysypala na brusku a hrudi,trosku rucky 😢 ...nesvrbi ju to nic ju neboli........slabo je to vidiet 😒 ...doktorka vravela,ze jej nic nieje

halienka
10. dec 2010

Ahojte babky, chcem sa spýtať, je možné že sú pri 6. chorobe nižšie teploty? Všade čítam vysoké, ale moja malá mala v pondelok a utorok max. 37,9 °C nechcela som jej ani nič dávať, ale keď v noci bola nepokojná a stále sa budila tak som jej dala sirup, ale inak potom už nie, tiež nechcela papať, iba pila veľa, bola taká umrnkaná a trochu unavená, potom to prešlo, myslela som že asi zuby, no včera večer sa jej trošku na brušku vyhádzali nejaké škvrnky a dnes ich má aj na chrbátiku. Nie sú nejaké výrazné a malá sa správa už úplne v pohode, tak nechcem hysačiť a behať po doktoroch. Ak to neprejde tak pôjdem. No mám podozrenie na tú 6. chorobu, len trochu ma zaráža, že sme nemali také vysoké teploty.

sorciera24
10. dec 2010

@halienka asi by som sla k dr., lebo pri 6.chorobe fakt byvaju vysoke horucky....tak nad 39...a tu moze ist len o nejaku virozu, alergicku reakciu (nejedla nieco?), prip. aj kiahne su mozne....

troll
10. dec 2010

@halienka ahojte,tak my sme mali tento tyzden to iste,volala som pani doktorke a ona mi povedala,ze 6 choroba,tiez nizsie teploty,lae vyhadzany,a jeden den bol aj vemi mrzuty,ale dufam ze uz je ta za nami

halienka
11. dec 2010

@troll no nám to už pomaly mizne, na brušku už nemá a na chrbátiku to má miernejšie. Možno to bola len nejaká mierna forma alebo čo. Čo sa týka jedla, v utorok som jej urobila prvýkrát krupicu z kravského mlieka, aj nad tým som uvažovala, či to nie je z toho, ale vyhádzala sa až vo štvrtok večer, tak si myslím, že keby to bolo z toho tak sa vyhádže skôr. Tak neviem. Asi pre istotu v pondelok brnknem doktorke, či nemám dobehnúť s malou. Ale malá sa už cíti dobre, už aj dobre spala v noci, aj lepšie papá, tak si myslím, že už je to na ústupe. 🙂

troll
11. dec 2010

@halienka no aj moj maly uz lepsie papa,co ma tesi,pretoze on je velmi drobnucky a este sa toto na nas nalepilo.tak dufam,ze tie nase deticky budu zdrave

halienka
12. dec 2010

@troll no chvalabohu, že to prešlo u vás a teda aj u nás tak mierne 😝 mám známeho ktorého syn musel byť hospitalizovaný, čo mal týždeň 40°C teploty, nejedol, skoro už ani nepil, no hrúza, najskôr nevedeli čo a po vyšetreniach že 6. choroba s tak prudkým priebehom 😝 chudiatko.

brontik
14. feb 2011

ahojte, chcem sa s vami poradit... moja mala 7,5 dcerka dostala teploty z nicoho nic. dva dni predtym mala mierne zahlieneny nostek a z toho trosku pokasliavala. teploty boli ale dva dni 38,5 najviac a po zrazeni nikdy nie nizsie nez 37,5. od vcera v noci po dvoch dnoch teplota od 36,0 do 37. mala dnes uplne bez teploty akurat ma take cervene male bodky - pupienka na chrbatiku a podobne aj licku a cielko - ale velmi malo. ide o siestu chorobu? pytam sa, lebo u nas teploty boli len dva dni a boli len do 38,5. vacsinou sa spominaju 3 dni teploty okolo 39. dakujem

tilly24
14. feb 2011

ahoj, tak asi aj my sme mali tu 6. chorobu, najskor z nicoho nic horucka 39,6, dalsi den 38,5 potom to kleslo pod 38, no mysleli sme si ze to je zo zubkou - akurat jej isli zubky, a nasledne nato sa cela vyhodila vyrazkami, n abruchu, chrbte a krku - vyzeralo to ako potnicky, doktorka vravela ze ma nejaky vírus, ale tiež nevedela co to presne je, a dala nam na to kvapky fenistil a panadol sirup

garicka
15. feb 2011

ahojte, miško tiež prekonal 6.chorobu pred 4 mesiacmi (mal 11 a 1/2 mesiaca - herpes sme mali obaja s mužom). 3 dni ťahal horúčky okolo 39 a potom 2 dni bol osypaný na brušku, hrudníku a troška aj na tváričke. minulý týždeň mal zasa horúčky ale už len okolo 38,5 také 2 dni, tretí len okolo 37,5 a potom bol 2 dni osypaný ale len na hrudníku a brušku. baby neviete náhodou či sa táto choroba môže opakovať? predtým ako začal mal teploty som mala zasa herpes... ☹

klaudia1985
17. feb 2011

Ahoj garicka..tuto siestu chorobu sme prekonali minuli tyzden..3 dni teploty bez soplika a kasla a na 4 den sa vyhadzal na hlavicke potom brusko a chrbatik a na siesty den vsetko odislo nozkami..vraj uz v zivote tuto siestu chorobu nedostane..uz bude mat voci tom imunitu..teraz bojujeme zo soplikom uz treti den ale nemame ani kasel ani teploty..tak dufam ze uz bude len dobre..

moon1979
19. feb 2011

ahojte, takze my sme cerstvo po tom. 3 dni neskutocne teploty, ktore sa len velmi tazko zrazali, horko tazko zabrali sirupy a museli sme aplikovat aj zabaly, potom po troch dnoch odrazu normalna teplota 36.5 a nasledne sa vyhodili vyrazky na chrbatiku, trosku na brusku a velmi jemne na cielku a za usami. Vyhadzany je dost, ale nesvrbi ho to, ani nema ziadne ine priznaky, takze vsetko nasvedcuje tomu, ze prekonal šiestu chorobu ... uf

moon1979
19. feb 2011

@garicka
pokial mam vedomost, nemalo by sa to opakovat, dieta by si malo vytvorit dozivotnu imunitu. ale v pondelok sa mame ist ukazat pre istotu k doktorovi tak sa opytam

garicka
19. feb 2011

@moon1979 to by si bola zlatá 🙂 ďakujem, inak mne dokine vravela že zábaly malému nemám dávať len prikladať studený uterák na hrudníček.... ale my sme zábaly nedávali.... ale bolo to tiež hrozné jak prvú noc ležal pri mne v posteli a ako mal 39,7 tak hrial ako radiátor ☹ už nechcem viac zažiť takúto teplotu lebo som až plakala z nemohúcnosti ju znížiť....

moon1979
19. feb 2011

@garicka
klasicke zabaly som ani ja nedavala, len vlhku plienku na hrudnik uplne stacilo. ale chudacik drzal skoro ani nemukol taky bol hotovy ... tiez som sa na to nemohla pozerat ako sa trapi ☹

slavinka9
22. feb 2011

@garicka Ahoj.....chcem sa ta spytat preco sa nemaju detickam davat zabaly????nam sli teraz zubky ,mala ma 7 mesiacov a ked jej zrazu teplota vyskocila n a39,7 dala som aj zabal od pazusiek nadol po kolienka..... 😕 .iank aj my sme prekonali siestu chorobu, ked mala 6 tyzdnov....tiez 2 dni teploty okolo 39 a potom sa vyhadzala ale uplne vsade.....preslo to asi o tri dni 🙂 tiez som sa zlakla co to preboha je, predtym som o takej chorobe nikdy nepocula.....

garicka
23. feb 2011

@slavinka9 aby nedostali zápal pľúc ked sa zabalia celé do studeného mokrého uteráka, tak mi povedali a aj aby neprechladli zospodu ☹ , len prikladať na hrudníček. ja si tiež pamätám že sme sesternicu balili do studených uterákov ked mala len necelé 3 mesiace, tak som sa teraz čudovala, ale miškovi som ešte nedávala zábaly. veru je to hrozné ked má drobec také vysoké teploty ☹

slavinka9
23. feb 2011

@garicka ..dakujem ti za radu.....to som fakt nevedela...truba sprosta este by som jej ublizila 😠 ☹ .....chvalabohu sa nic nestalo 😵 .....este aj lekarke som povedala, ze som jej 2 krat spravila zabal a nic mi na to nepovedala......asi ju vymenin, lebo uz vo viacerych veciach ma sklamala....... 😒

garicka
23. feb 2011

@slavinka9 nemáš začo 🙂 aspoň mne tak bolo povedané, tak ju vymeň určite ked nie je spoľahlivá, držím palce

olienka12
13. mar 2011

je tu niekto koho babo malo 6tu chorobu 2x? moj maly ju mal v 6m a teraz zda sa opat po troch dnoch klesli teploty a vysypal sa :((

kristi23
6. apr 2011

http://www.familjeliv.se/hem/mammafia/gallery/p... denisocka
Tak toto iste mame aj my teraz.Vraj siesta choroba mala dostala teplotu ale mala len jeden vecer strasne kaslala isli sme k doktorke a dostala antibiotika.Po tyzdni sme isli na kontrolu lebo mala redsiu stolicu a takto sa mi vyhadzala.Dnes som bola znovu koli tymto vyrazkam lebo nemyznu naopak stale sa to rozsiruje a dali mi fenistil tak uvidim ci to zmyzne a mame dietu nic kysle ani slane ziadne cokolady oriesky farebne cukriky ani exoticke ovocie proste vsetko co vyvolava alergiu ani udene tak musim pozorovat. 😒

kristi23
6. apr 2011

@denisocka kristi23 http://www.familjeliv.se/hem/mammafia/gallery/p... denisocka
Tak toto iste mame aj my teraz.Vraj siesta choroba mala dostala teplotu ale mala len jeden vecer strasne kaslala isli sme k doktorke a dostala antibiotika.Po tyzdni sme isli na kontrolu lebo mala redsiu stolicu a takto sa mi vyhadzala.Dnes som bola znovu koli tymto vyrazkam lebo nemyznu naopak stale sa to rozsiruje a dali mi fenistil tak uvidim ci to zmyzne a mame dietu nic kysle ani slane ziadne cokolady oriesky farebne cukriky ani exoticke ovocie proste vsetko co vyvolava alergiu ani udene tak musim pozorovat.

denisocka
6. apr 2011

@kristi23 ?som na mobile,neviem na co reagujes. Asi som to tu davno pisala. Inac,taketo presne mal starsi syn asi min.rok v juni,len na ramenach a chrbate.bez teploty.natierala som indulonou

kristi23
6. apr 2011

@denisocka no reagujem an tu sietu chorobu ano bolo to pisane davnejsie.Mi to mame na lavej strane a uz ja na prvej na brusku a taha sa to na chrbat.

euro
14. apr 2011

Pridávam sa moja malá ju dostala teraz 3krát! Prvý krát mala asi 8mesiacov, teraz ju mala pred 2 týždňami a teraz znova asi ....lebo priebeh je rovnaky takže doživotna imunita ako tu ktosi spomínal to asi nebude....ale tie teploty su hrozne ja som jej robila aj zábaly.

majjjka24
16. apr 2011

@garicka
@olienka12
@euro my sme mali v utorok, v stredu a vo štvrtok teploty, ale max. 38.. ale ani po podaní čipku neklesala, ked som maleho vyzliekla do bodov, tak klesla na 37,5 ale nizsie nesla.. dokina nam v stredu diagnostikovala herpeticku anginu, jednu noc som dokonca do maleho nedostala ani kvapku mliecka, mal vriedky v hrdle, ale cez den papal v pohode.. len v stredu bol uplne ospaly, skoro cely den prespal, len na papanie sa budil... v piatok bol v pohode, ani teplota, len sa mu zvacsili lymfaticke uzliny a zacali sa mu troska robit vyrazky hlavne okolo usi a vzadu na hlavicke a dnes rano, bum cele brucho a chrbat, a troška na čele... malinke červene bodky... šli sme na pohotovosť pre istotu a vraj to bude asi 5. al. 6. choroba, v pondelok mame ist na krvny odber kvoli protilatkam... myslite, ze to moze byt 6ta choroba a ak ano ako dlho moze trvat ten vysyp???

majjjka24
16. apr 2011

@dusanab u vas bola tiez najskor angina a potom 6ta choroba???

stvura
16. apr 2011

uz som ti pisala, ziadne nasledky a ak das tu propolisovu tinkturu sa to krasne ususi a zmizne 😀 ...od fenistilu je dieta spave, to eee 😝

katun
16. apr 2011

pri siestej chorobe su teploty tri dni, nasledne sa dieta vysype - take flaky cervene, a tie same zase zmiznu po troch dnoch - netreba nicim natierat. u nas to tak prebiehalo.