Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

akejka
4. máj 2009

marti a dr. určila diagnózu len na základe vysokej teploty ? No nevadí, aspoň máš vedomosti o tejto chorobe 😉
Ešte ma napadlo, že mojej malej vyšiel zúbok až mesiac po tejto chorobe...ale už porpi 6. chorobe mala zdurené. fialové ďasno...

ivanapav
14. jún 2009

naš maly teraz už 2 krát prekonáva tuto šiestu chorobu, prave dnes sa po 3 dňových horúčkach vyhádzal.Prvý krát ju mal v 7 mesiacoch a teraz zase.A to som sa dočitala, že po prekonani je doživotná imunita.No asi nie ☹

akejka
22. jún 2009

ivana, ja mám dnes pocit, že sme túto chorobu tiež prekonali 2. krát...skočím zajtra dr. a uvidíme. Lucka ju prekonala vo februári a teraz opäť 2 dni teploty nad 38 stupňov (1. krát boli vyššie - nad 39 stupňov) a včera večer sa jej na nožičkách, krku začali vyhadzovať červené bodky a na zadočku a stehnách má aj drobné pupáčiky...zarovno týchto vyrážok jej teplota úplne zmizla...
tak uvidíme, čo to je...malej sa prerezáva 1. očný zúbok...tak to asi s tým súvisí...

matrinka
26. jún 2009

ahojte,
moj synator ma prave teraz siestu chorobu. Mal 3 dni vysoke teploty kt. som zrazala paralenovymi cipkami a Nurofenovym sirupom na stvrty den uz mal teploty len okolo 37,2 a vecer sa slabulinko vyhadzal ale vcera na piaty den bol uz uplne vyhadzany, teplota ziadna.Dnes je siesty den a myslim ze mu to zacina miznut.
Baby, davali ste detickam na tie vyrazky nieco? a ako dlho trvalo kym uplne vymizli?

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

akejka zistila si od dr. ci sa siesta choroba moze objavit dva krat? nas maly mal minuly tyzden 3 dni vysoke teploty od 38.8 - 40.4 (boli sme vtedy aj na pohotovosti a povedali nam, ze ak nie je malatny a papa a pije tak je to v poriadku) a vcera sa vyhadzal na tele ako pri siestej chorobe. toto iste mal uz vo february len vtedy sa vyhadzoval uz pri teplotach. ale vyrazky boli presne take iste. preto ma zaujima ci sa tato choroba moze vratit niekolko krat.

helenkasabinka
20. júl 2009

aj moja malá uz mala 6 chorobu dva krat

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

helenkasabinka a aj ti to dr. potvrdila ze to mala dva krat. mne ten prvy krat nevedeli povedat na isto lebo to vraj mohla byt 5. choroba.

suzie
24. júl 2009

Baby a aky je rozdiel medzi 5. a 6. chorobou?

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

suzie o piatej chorobe napisala akejka toto:
piata choroba:
Infekčný erytém, znýmy tiež ako "piata choroba", je mierne nákazlivé vírusové ochorenie. Zvyčajne sa objavuje u detí vo veku dvoch rokov v jarnom období. Najvýraznejším príznakom ochorenia je červený výsyp na oboch lícach.
Po typickom inkubačnom období, ktoré môže trvať od štyroch až do štrnásť dní, sa objavia nasledujúce príznaky:
jasnočervené líca veľmi kontrastujú s bledou kožou okolo úst
horúčka
zhruba jeden až štyri dni po ščervenaní líc sa objavia vyrážky, najprv na hrudníku a potom na končatinách. Výsyp je stredoškvrnitý a splývavý, najmä na končatinách, a po teplom kúpeli môže ešte zosilnieť. Trvá približne 7 - 10 dní.
zriedkavo bolesť kľbov

pri siestej chorobe:
ma dieta najprv vysoke horucky 2-3 dni a potom nastava vysev jemnych vyrazok najprv na trupe a potom to moze prejst na koncatiny, krk, za usami. vyrazky sa stratia po 1-2 dnoch. vlastne vyrazky naznacuju, ze sa jedna o koniec choroby. siesta choroba sa nelieci antibiotikami, pouzivas iba lieky na zrazanie teploty.

nika2
21. sep 2009

ahojte,tak ako tu pisete aj nasa mala mala 3dni teplotu 38-39. potom ked teplota klesla tak sa vyhadzala najskor na bruchu potom krku a cele. doktorka nam dala len fenistil a uvidime ci to bude alergia alebo tato siesta choroba.

zuza.m
21. sep 2009

aj my sme ju maly ja som ani nevedela čo to je vyražky po dni zmizli teploty tiež.pripisovala som to zubkom po dvoch tyždnoch som sa dočitala že prekonal 6chorobu.

mima22
21. sep 2009

ahojte,
aj nasa mala tu siestu chorobu ans dali vtedy aj do nemocnice mala vyse 40teploty teploty po styroch dnoch zmizli vyhadzala sa potom a to tiez uz po dvoch dnoch nemala.v nemocnici sme boli 5dni

janca704
9. okt 2009

Ahojte, musia byt pri 6. chorobe vzdy teploty? My sme ich mali take dva dni, ale len do 38, potom dva dni nic a potom sa vysypal. Neviem sa z toho vysomarit 😅

julianka99
12. okt 2009

Ahojte je možé aby malo 2týždnové bábo 6 chorobu? Máme tie vyrážky tak myslím že je to ono.. aj doktor povedal že to tak vyzerá... :((( Nechápem kde sme to mohli chytiť.. chúdatko... teplotu som ešte nemerala, ale malinká je taká nekludná tak sa obávam že je to ono... :///

supocka
23. nov 2009

Ahojte,tak aj sa sa pridam.tiez sme dnes prekonali siestu chorobu a poviem vam,zostresovalo ma to poriadne.Maly mal 40 horucky v noci a cez den nieco cez 39 a k tomU ziadne ine priznaky.Usmiaty,hravy,len z tych teplot strasne vela spinkal.Uz som bola zufala,ked dnes rano sa teplota uplne vytratila a teraz som si vsimla,ze ma po celom telicku vyrazky.

susik77
1. dec 2009

Ahojte, asi to ma teraz starsia dcera-2-rocna. rovnaky priebeh-horucky 3 dni, a teraz jej klesli a vyhadzala sa. Mam doma este 3-mesacne mimco. Ak to chyti, nie je to nebezpecne? Mam ist potom s mensou dcerou k dr.?Al. len ked sa jej to skomplikuje?

sonach
2. dec 2009

Ahojte baby, prosim Vas komu robili CRP ked ste prisli k lekarke s tymi horuckami? Lebo my mame uz druhy krat len vysoke horucky-cca 3dni (zatial sa vsak nevyhadzal) vzdy spravia CRP vzdy je vysoke, tak vraj je to zapal, len nikdy nevedia aky ☹ Tak nam teda vcera dala antibiotika. Inak priznaky okrem horuciek ziadne. By som to tipla na horne zubky, ale doktorka povedala,ze tam nic nevidi....

sonach
2. dec 2009

Baby a komu z vas co ste mali 6.chorobu Dr. robila aj CRP a bolo vysoke?

susik77
2. dec 2009

sonach: pri crp je nizke, pretoze to je viroza. mala mala pod 8

komisakpd
7. dec 2009

nam robia CRP vzdy..

no my mame asi tiez 6 choobu..vysoke horucky 3 dni..a dnes sa vyhadza..CRP mal len 9..ale pre istotu nam na pohotovosti dali atb..ale to preto, ze my sme pred 2 mesiacmi boli v nemocnici na vysoke horucky neznameho povodu a tam sme mali CRP 135 ale vsetky vysledky boli OK..tak teraz pre istotu..no azjtar ideme na kontrolu tak verim, ze potvrdi ln 6. chorobu..

sonach
8. dec 2009

ahojte baby, uz som z tej siestej choroby riadne popletena. sme ju asi aj my prekonali 😨 Tri dni vysoke horucky potom dva dni nic, potom este taky jeden zachvev horucky a o dva dni na to sa vysypal-trup, chrbatik, trosku na hlavicke, inak medzi tym nam tiez dali ATB a po troch dnoch vysadili, sem -tam aj pokasliava. Tak moze to byt to?????

komisakpd
8. dec 2009

mame potvrdene..ž choroba..akurat sme sa vratli od doktora..vysadlili sme atb..tak uz len inkubacna doba..a dufam, ze uz bude vsetko ok..

adrika3800
8. dec 2009

Ahojte,pokiaľ sa po horúčke,ktorá trvá asi 3 dni a z ničoho nič klesne,vyhádže a má trochu zapálené hrdlo a teda môže aj semtam pokašliavať,tak je to 6.choroba.My sme chytili hneď po očkovaní,takže kým sa nevyhádzal,sme si mysleli,že tú teplotu má z toho očkovania,lebo on ju ani nemal extrémne vysokú ako sa píše v príznakoch tejto choroby.

veronika1982
9. dec 2009

my sme mali 4 dni vysoke horucky a na piaty den sa vysypal na brusku a chrbatiku a trosku na tvaricke..vsetky odbery a vysledky boli v poriadku.CRP hodnoty sme mali tiez nizke takze dr diagnostikovala siestu chorobu..

susica
10. dec 2009

dobry den..chcem sa opytat ci herp angina nie je siesta nemoc...my sme mali 4 dni teploty 38,5 ..potom na dva dni zmizli,a teraz su spat ,a malej objavili este v puse pluzgieriky, vraj herp angina...aky je v tom rozdiel? dakujem

janetty
10. dec 2009

ahojte
Keď vas tu čítam, tak rozmýšľam nad tým, že sme asi s drobcom tiež prekonali 6 chorobu.

Začalo to pliesňou v puse, na to o 3 dni kašeľ a zapalene hrdlo, o 2 týždne horúčky 39 - 39,7 (po odrátani 5) trvali 3 dni, vyhádzal sa malým vyražkami najpr v plienkovej oblasti a potom po celom telíčku aj na hlávke - asi po 4-5 dňoch zmyzli. Vytery z pusy a hrdielka v poriadku, krv a moč taktiež v poriadku. Brali sme 2 rozne antib. každý po 7 dní... a 3 rôzne sirupy od kašľu (najprv na suchý kašeľ, neskôr na odkašľavanie a ďalší na odhlienenie) Trvá to už 2 mes. Už berieme len sirup na odhlienenie. Drobec je už v poriadku...

Myslite, že to mohla byť 6 choroba? O 6 chorobe som nevedela, dočítala som sa o nej až tu. Čo ju vlastne spôsobuje?

hilaris
21. dec 2009

Asi kombinacia 6. choroby a niecoho ineho tiez... kto vie.. vraj je to kratka zalezitost len inkubacna doba by mala byt 2 tyzdne.

A nie je pravda co sa pise ze to vysypane nesvrbi... moja dcera sa isla uskriabat k smrti na hlavicke. Nemohla ani spat. len sa skrabala a plakala.

rena28
31. jan 2010

akurat sme si presli 6 chorobou. Maly mal 3 dni horucky a na strvry den sa strasne cely vysypal.

osusko
6. feb 2010

ahojte babenky chcela by som nanovo otvoriť tuto temu pretože sme ju dostali po druhom očkovaní
3 dni sme mali vysoké teploty a potom také vysypanie bolo to 2 dni a teraz nič len v oblasti plienok je dosť vysypaná. Budem musieť volať zase v pondelok k doktorke

ksivcova
6. feb 2010

Ahojte aj moj maly mal minuli tyžden 6 chorobu...moj osobny nazor je,že ta šiesta choroba je s druheho očkovania...