Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

cvikla969
7. feb 2010

aj mi sme mali minuli tyzden a neboli sme ockovany🙂 ale mohlo to byt ako alergicka reakcia na nejake podane lieky a stravu(nieco take mala aj dadex a tiez vraj mysleli ze to je siesta choroba)

rena28
7. feb 2010

Ahojte kocky, ako som pisala aj vyssie mali mal 6 chorobu pred tyzdnom. Po horuckach sa vysypal a za 2 dni vyrazky zmizli. Avsak o dva dni maly je znova vyhadzany ma akoby stipance, vysadila som vsetko ovocie maly ma dietu , pije sunar. Niako sa mi to nepozdava zajtra idem k lekarke aby mu zobrali krv. ☹ Chudatko je stale niaky unaveny, mrzuty stale mi ziva. Syncek ma 10,5 mesiaca. Tiez mam podozrenie ci to nie je reakcia z niektorej ockovacej latky.

spalka
12. feb 2010

aj my uz mame po siestej chorobe, teploty 3 dni, ale nie vyssie ako 38.5, stvrty den nic, aj trikrat vracala, myslela som, ze je to crevna chripka, ale na piaty den sa vyhadzala, na trupe a chrbatiku, potom aj na cielku, nesvrbelo ju to a po troch dnoch sa tie male cervene vyrazky stratili, ale chuda bola stale velmi unavena, po tych teplotach nam vecer zaspala o pol siestej a vstala rano o jedenastej bambulka, ale inac bola hrava a usmievava, na vyrazky sme nic nedavali a dvakrat som jej dala cipok na teplotu, ale v podstate som asi ani nemusela, ked nevystupila nad 38.5

liki205
22. mar 2010

my máme práve teraz šiestu chorobu, v sobotu nám skončili teplotky , v nedelu sa yhádzala malá na telíčku, ale dnes už je aj na hlavičke pod vláskami a na čele a trochu aj na líčkach☹ je to normálne že sme aj na hlavičke? alebo to može byť niečo iné,??

perla200
8. apr 2010

liki - aj my sme na hlavičke a boli sme pre istotu na pohotovosti....a potom už ked zmiznú vyrážky tak sa bábätkám ulaví?

babulina
18. máj 2010

ahojte, moze dieta dostat viackrat siestu chorobu? uz sme ju min rok prekonali a teraz mame teploty uz dva dni ktore nevieme zrazit a okrem toho jej nic neni, tak mi hned napadlo ze ci to zase neni to iste

carodejnica
20. júl 2010

ahojte, aj mne sa zdá, že malá prekonáva túto chorobu.. mala horúčky, bez akýchkoľvek iných príznakov a teraz sa vysypala... najskôr sa mi zdalo, že sú to potničky... ale nezvykla mávať potničky, navyše má to po celom tele.. chcem sa preto spýtať, či tie vyrážky pri tejto chorobe sa podobajú na potničky ????? ďakujem

janulabj
20. júl 2010
janulabj
20. júl 2010

a prenaša sa kvapočkovou cestou,je to virus...

zuzi44
20. júl 2010

@carodejnica ahoj nas maly to tiez prekonal trochu sa tie vyrazky podobali na potnicky,tiez to mal po celom tele aj pod vlaskami ale mne sa to viac zdalo ako keby bol flakaty vyzeral ako salamander skvrnity 😀 nesvrbelo ho to ani som to nenatierala a cca po 2 dnoch to zmyzlo

sana15
21. júl 2010

ahojte, dva dni uz prevetravam temy ohladne ockovania a neg.ucinkoch a zavialo ma to az sem. pred 13 dnami sme boli ockovani proti MMR, na 10 a 11 den horucky (vedela som ze ich moze dostat), ale zaroven sa mu zacali tvorit vyrazky podobne potnickam. S potnickami sme doteraz problemy nemavali. do teraz ich takmer nemal, par okolo krku minuly mesiac v tych najvacsich horucavach. Teraz vsak vyrazky ma za uskami, na hrudi,ramenach, zo desat aj na chrbatiku, nad slabinami a dnes som objavila na hlavicke (tie su uz aj s flakmi) a je ich vela. Maly sa pred dvoma dnami zacal po hlavicke skrabat co nikdy doteraz nerobil. Poradte prosim, moze ist o 6.-tu chorobu,alebo s tym utekat k Dr?

erikasadek
21. júl 2010

@sana15 skor ma reakciu na danu vakcinu teda na jednu stych chorob ktorou bol ockovany.. 😉
netrap sa skoc ku lekarovy taketo veci sa maju hlasit lekarom..
stava sa to. 😉

proste v slabo prekonava jednu s tych chorob pocitam ze to bude skor osypky. 😉

sana15
21. júl 2010

Erika,dakujem, aj som si myslela ze to bude z toho ockovania. uz dve noci luskam temy ako nesuhlas s povinnym ockovanim 😔 Hladala som mozne reakcie. Tiez nie som zastanca vsetkych povinnych ockovani 😖 My si kazde jedno ockovania "odskaceme" ☹ K Problematike som sa dostala hned po zlej reakcii na TBC, ale nestihla som a v dohladnej dobe ani nemam sancu sa tomu podrobnejsie venovat,aj ked ma to velmi zaujima.
K lekarke mozno zbehnem,ale ktovie ci aj nie zbytocne 😠 Vsetky negativne ucinky vakcin, ktore sme mali,som jej spominala na kazdej jednej poradni. ostalo to nepovsimnute, aj ked si myslim,ze o takychto veciach by sa mali robit zaznamy a posiet na UVZ. Vsak ked takto kazdy pediater ignoruje neg.ucinky a nehlasi,tak ako potom mozu byt hodnoverne statistiky o ucinnosti a bezpecnosti vakcin? Ospravedlnujem sa, toto je ale do inej temy. 🤐

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
22. júl 2010

@sana15 ano nesuhlaism s povinnostou 😉 ale co s atyka vakcin su niektore potrebne, ale nie povinnost. 😉

olienka12
24. júl 2010

Ahojte,my sme prekonali 6stu chorobu tento tyzden zo soboty na nedelu dostal maly teploty tie ustupili v stredu /max 39,7/ ,vysli nam 2 zuby a vysypal sa bol ako muchotravka dnes ma uz len sem tam maly fliacik...som rada,ze je to za nami

olienka12
24. júl 2010

@carodejnica a ano vyrazky boli ako potnicky mali sme ich po celom tele,najviac na hlavicke a krku nasa lekarka nam kazala davat fenistil 2x do dna 8kvapiek maly si totizto skrabal cielko. inak nemal ziadne priznaky,len bol nervozny predpokladam zo zubov...

tynushqa
27. júl 2010

@carodejnica no my ked sme prekonali tuto chorobu, teda neviem ci to bolo konkretne to alebo nejaka ina viroza, tak ten vysyp nebol ako vyrazky, ale ako cervene fliacky po tele...

carodejnica
28. júl 2010

@olienka12 @tynushqa tak ja som nakoniec bola aj u doktorky a tá v živote nepočula o 6 chorobe 😀 ale potvrdila, že to bola viróza a tie vyrážky vyzerali ako potničky, len boli všade, na chrbátiku, brušku, vo vláskoch, ale rýchlo to zmizlo. Dr. nám predpísala Fenistil kvapky. Malá bola celý čas mrzutá a uplakaná. A trvalo to zhruba 6 dní, t.j. 3 dni horúčky a 3 dni výsyp.

olienka12
28. júl 2010

@carodejnica tak to bola 6chorova a dr.je asi troska obmedzena 🙂) jedna zo zakladnych detskych chorob 😀

andrea12737
9. aug 2010

Ahojte, tak aj ja sa pridavam do tejto temy, prave prechadzame vysypom, mame 3dni horucok do max. 39,5C za sebou, dnes nabehol vysyp, vo stvrtok sa ideme ukazat doktorke, ze ako vyzerame. Dufam, ze je po vsetkom..Tie horucky z nicoho nic daju cloveku a aj tak malemu telicku riadne zabrat...musim uznat 😝 😉

olienka12
9. aug 2010

@andrea12737 neboj za 3dni nebude ani chyru ani slychu 🙂

andrea12737
9. aug 2010

@olienka12 tak v to pevne verim a dufam, ale dnes sme uz teplotku nemali, resp. uz ani v noci, len je dost mrzuta, akoby ju to telicko svrbelo, dala som jej kvapky fenistil a tie ju trosku ukludnili-alespon sa mi to zda 😉

krpcek
27. aug 2010

ahojte. . . asi aj mi prekonavame tuto chorobu. mala ma od vcera vecer vysoku teplotu, dnes jej vysla az na 39. cely den som jej ju zrazala nurofenom, ale co sa mi nie celkom zda je, ze je vyhadzana, ale nie stale, vyrazka sa objavi a tak do hodiny zmizne. dnes sa mi vysypala asi 3x, na nozickach, rucickam, na licku, brusku - vyzera to ako stipanec od komara. sa mi zda ze sa jej to vyhodi vtedy ked ma najvyssiu teplotu, tak neviem, ci to moze byt nejaka reakcia tela na tu teplotu alebo je to ta 6.choroba.

ciefulik
31. aug 2010

ahojte, aj my sme ju mali - 3dni teploty, 4. a 5. deň výsyp a 6. deň kľud 😉

hanka274
1. sep 2010

ahojte, aj my sme od nedele "v tom", dnes som zistila...
Nezdali sa mi tie teploty do vcera, nikdy nemavame, ani pri zubkoch, ani po ockovani, pri starsej detto...tak ma to tak napadlo, no a dnes sa aj potvrdilo, vecer bola bodkovana... tak preckame asi 3 dni a snad bude po tom. Rano oznamim detskej, snad sa nebudeme musiet ist ukazat, ci??

Pri starsej mam "zazitok", nevedela som co jej je a ako mamina prveho dietatka som sa hned vybrala na pohotovost, ze co sa to deje, ci daka reakcia alebo co...no a tam mi daky panko, vraj dr. povedal, ze pravdepodobne sarlach...aj napriek klasickym priznakom 3 dni teplota, 4ty den nic, 5 vyhadzana...tak nam dal ATB, to bol vikend sobota, tak ich brala 2 dni /zbytocne 😠 , no dobrat ich musela este asi 2.3 dni ked sme uz zacali/...a detska v pondelok hned po telefone vedela, jasne, dojdi sa ukazat, ale je to 6ta choroba na isto... tak aj bolo... no zbytocne 5 dni atb+dake podozrenie na sarlach 😔 😔 , tym mi mily pan doktorko pokazil "skore" pri rok a pol rocnom kojeni a brani atb pri starsej az teraz minuly rok v septembri ked mala prvykrat predpisane v zivote atb v 3,5r, co je uspech si myslim.... okrem toho ked nepocitam tie zbytocne atb od neho v jej 9.mesiacoch...hrozne.

junovka
5. sep 2010

Baby, musi byt pri tejto chorobe vysoka teplota???Alebo moze byt len 38 C, namerana len raz a po ostatok dna bola len okolo 37,5 C...dalsie dni nemala, ale po 3 dni sa mi vyhadzala na tele. 😕

byggyt
6. sep 2010

@hanka274 aj naša malá brala zbytočne ATB tiež jej ich predpísala dr. na pohotovosti 😠 😠 ale bolo to iba dva dni aj my sme tam boli cez víkend, potom sa malá vyhádzala išla som k mojej dr. a ona skoro od dverí mi povedala že veď ona nemá angínu že to je šiesta choroba, bola znechutená že malej nerobili CRP a hneď bachli ATB
@junovka my sme preto bežali na pohotovosť lebo malá mala skoro 40 teplotu, takže môže byť vyššia

hanka274
6. sep 2010

@byggyt no presne, aj to vravela, ze jej mali CRP urobit z prsteka...

zabka4
13. sep 2010

ahojte baby, moja malá mala od stredy horucky a v sobotu jej skoncili ale cela sa osypala na chrbatiku na hrudnicku a trosku aj na tvari. mam jej to niecim natriet? vyzera to ako exzem.a vobec mi nechce jest, doteraz pekne jedla ale uzi vecer normalne nechce ani mlieko s krupicou co jej velmi chutilo a rano mi toho tiez moc nezje. cez den trosku spapa ale inak otaca hlavu prec od stola. co mam robit, a ide jej este aj horny zub. a je vstale upistana, jeduje sa..uz tyzden som nespala.najhoprsie je ze tu nemam muza aby mi s nou pomohol. som uz tak vycerpana, ze sa lahko rozculim.pomoooooooooooooc ☹