Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

simca06022011
22. mar 2013

@erinka123 ano... lebo je to virusova choroba.. ako pride tak odide...

erinka123
23. mar 2013

@simca06022011 @kvietok23 baby a myslite aj ked mu stale teplota raz klesne až na 37 potom ma 38,3 ? teraz ju ma 3-ti den ,na kolký den by sa mal vyhadzat? či u každeho je to ine? mne sestra povedala že to može mat aj zo zubov,tak ja fakt neviem uz som zufala lebo neviem čo mu je,ked aj moč aj krv ma v poriadku.

simca06022011
23. mar 2013

@erinka123 6 choroba detska je prave to vyhadzanie, to pride hned, horucka nemusi byt 6. choroba, horucnku moze mat aj napr. zo zubov.

kvietok23
23. mar 2013

@erinka123 mne sa vyhadzala mala az 4 den tusim , tiez som si myslela, ze zuby 🙂 potom ak by to bolo ono, treba to dr nahlasit, oni si to znacia, ze dieta to prekonalo
potom pozor, osyp moze trvat aj 2 dni... prechadza celym telickom

svetlusska
23. mar 2013

@erinka123 nam sa maly vyhadzal na 4 den ked mu klesla teplota a mal na hlavice cerveny vysyp.niekde som citala ze zo zubkov by mala byt teplota do 38 ale tak potvrdit to neviem nakolko este ziaddne nemame.

erinka123
23. mar 2013

@simca06022011 @kvietok23 @svetlusska baby dakujem...zatial nieje vyhadzany , o pol sietej vecer mu zas vyskocila teplota na 38,3 a dala som cipok ,a aj vam deturence chceli papat?

kvietok23
24. mar 2013

@erinka123 ano aj papanie ok aj spinkanie

erinka123
24. mar 2013

@kvietok23 no a je to tu pred chvilkou sa vyhadzal na brusku,vyzera to ako potničky zatial,ono sa to zhorši ten vysev,že? a kolko dni to trva?

kvietok23
24. mar 2013

@erinka123 dva tri dni cca a bude to pokracovat po celom telicku uz ked su vyrazky uz by mali prestat horucky tak to bolo aj u nas 🙂

erinka123
24. mar 2013

@kvietok23 horučky uz nema od včera večera,a rano sa vyhadzal teraz uz to ma aj na čele,chrbate,brušku...a može sa tato choroba aj opakovat?

kvietok23
24. mar 2013

@erinka123 moze ale vraj by sa nemala 🙂

xevulax
25. mar 2013

ahojte, my mame potvrdenu siestu chorobu. Mala dostala v piatok horucky, nevydrzala bez cipku az do nedele. Vcera (v nedelu) teploty klesli a urobilo sa par vyrazok (velmi malicko, takmer som si ich nevsimla) DNes sme uz uplne bez teploty, vyraky pribudli a dr. nakazala, aby sme sa prisli ukazat. Kym sme tam prisli, vysypala sa este viac. Tak nam lekarka potvrdila siestu chorobu. Zaujimave, ze ked sme boli s malou v sobotu na pohotovosti a pytala som sa lekarky na tuto chorobu, doslova ma vysmiala, ze kde som o niecom takom pocula a urobila zo mna hlupanu co sedi za netom a studuje. Taka som bola nahnevana! Este mi vravela, ze to by uz mala bola vyhadzana a ze nie je (pritom v sobotu mala chudatko este vysoke horucky) Asi by mala ist pani dr. este raz studovat.
Baby, boli niektore z vasich deticiek nervozne? Lebo nasej ked vcera klesli teploty, odvtedy stale place, je nekludna, papat mliecko este spapa, ale nic ine ani nechce, vyzivku mi spapa uplne minimum ale nic ine, nechce ani vodicku pit ani cajik. Uy som z nej zufala. Dufam ze to odide s vyrazkami prec.

janicka
14. apr 2013

Ahojte, takze uz to mame asi aj my... Tiez zacali z nicoho nic teploty, max bola 38, to som jej dala cipok. Dalsie 2 dni bola teplota pod 38, tak som jej nic nedavala. Ale vcera rano som sa taaak zlakla-ked ju rano muz obliekal, hovori mi: mala ma asi potnicky! Ked som to zbadala, velmi som sa zlakla! Cele brusko vysypane. Dnes sa mi zda, ze ma trosku aj na chrbatiku. Tak som zacala studovat co by to mohlo byt a nasla som tuto diskusiu! Snad to teda bude ,,len" toto. Mali to niektore z vasich deticiek aj dlhsie ako 3 dni? Dakujem za pomoc!

svetlusska
14. apr 2013

@janicka http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble... no neviem ci je to 6 choroba, my sme ju mali ale 4 dni sme mali teplotu 39,2 po odrtani a ked sa nam podarilo zrazit na 38,5 -38 boli sme stastny...po 4 dnoch mu klesla na 37 a bolo ok...tu je link. http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble......

janicka
14. apr 2013

@svetlusska dakujem. To mam uz celkom nadtufovane! Vsetko mi tam sedi. Dnes je to 1 den, co je mala vysypana. A teploty sme predtym mali tak, ze prvy den 38,2, druhy den 37,8 a nirco nad 37 treti den. Po ustupe prisiel vysyp

svetlusska
14. apr 2013

@janicka tak to stee mali zrejme miernejsie priebeeh 🙂 ...v kazdom pripade by si mala povedat lekarke neech si zapise ze ste ju prekonali..hoc ja si myslim ze to 6 choroba neni...6 choroba trva 3 a viac dni...a teploty aspon co som studovala su nad 38,5 a splhaju sa k 40 (u nas to tak bolo a vzdy ked sme ju zrazili na 38,5 po dvoch hodinach mal znova 39,3 po odratani)...to mi potvrdila aj lekarka..teploty ktore uvadzas a v takom rozsahu na to nesedia..ale ako pozeram tak ty uz mas skoro 2 rocne dieta tak mozno u tych je to ine...to som nestudovala...my sme ju mali ked mal maly 6 mesiacov. iba moj nazor tak sa neuraz....

janicka
14. apr 2013

@svetlusska jeeezis, preco by som sa mala hnevat? Ja som len zacala hladat na nete co by to mohlo byt... Alergie nemame zatial ziadne a pokozku mala vzdy krasnu bez jedineho pupaciku. Ani chora doteraz nikdy nebola...az toto! A ja teda fakt netusim co by to potom mohlo byt, ale bola by som stastna, keby mi niekto poradil.

smejula
14. apr 2013

nemáme to potvrdené od dr., ale podľa príznakov máme teraz práve 6. chorobu aj my. malý mal 2 dni vysoké teploty nad 38,5 - vždy keď mal nad túto hodnotu som dala čípok, takže sme ju zrazili, neviem, či by sa vyššie vyšplhala, aj zapálené hrdielko, v piatok ráno už bez teploty a zápal na ústupe a večer sa objavil výsyp na brušku, dnes to prešlo aj na krk a hlavičku. čakám, kedy to prejde. zajtra sa ideme ukázať dr. tak uvidí, či mi to potvrdí.

svetlusska
14. apr 2013

@janicka no ja by som mozno zasla za lekarkou a povedala jej aka je veec...aby si vedela na com si 🙂 neviem ako to prebieha inych deti ale my sme mali 3 alebo 4 dni hrozne...a potom z nicoho nic teploty klesli...hmm a nemozu vam ist zubky, boli to dost nizke teploty a mozno spapala nieco nove tak preto tie vyrazky...to iba tak uvazujem...

janicka
14. apr 2013

Nove nic nepapala, ano idu jej 5-ky zubky. Jeden uz vykukol! Ale nevysvetluje to ten vysyp... A tiez som sa niekde docitala, ze 6.choroba moze prepuknut aj ked sa zubky tlacia. Tak neviem

tinushka13
17. apr 2013

Ahojte kočky, tak sa pridávam. Aj my sme schytali túto zázračnú 6.chorobu. Neviem kde sme sa k nej dostali, ale poriadne ma vytrápila. Teploty boli hrozné. od nedele do utorka mala 39° ☹ v utorok v noci klesli teploty a dnes v stredu sme sa poobede zobudili a už s červenými flakmi vo vláskoch (na hlave) počas dňa sa nám to presúvalo aj na chrbátik, hruď krk a nakoniec na tváričku. Počas teplôt mi veľmi papť nechcela, mali sme aj hnačky (veľmi časté- zelené a silno zapáchajúce). Teraz už musím len čakať kedy zmiznú tie pupáky. Ako ste ich liečili? má sa to nejako preliečiť či len nechať tak, pokiaľ nezmiznú? 😉

draciatko
14. máj 2013

@janicka no ani my sme nemali take vysoke teploty a bola nam potvrdena siesta choroba a nemame este ani pol roka...tak neviem som dnes vyvalila oci na doktorku ked mi to oznamila...

janicka
15. máj 2013

@draciatko no ja len, ze sa 6 choroba potvrdila. Prekonali sme ju veeelmi mierne. Max teplota bola 38 a mala nebola ani mrzuta ani zla. Trvalo to 1 den, potom klesla teplota na 37 dalsie 2 dni a na 3. den sa vysypala a vysyp zmizol na treti den 🙂

sunny15
8. jún 2013

Ahoj kočky,tak my sme nakoniec v utorok v noci skončili v nemocnici...v pondelok malemu vecer vyskocila teplota na 39C tak som ho rychlo sprchovala vlaznou vodou,teplota klesla na 38,3C,v utorok rano sme boli u pediatricky lebo maly stale teplotoval az do 39C a CRP a Ko ukazovali na virus...podozrenie sme mali na siestu chorobu lebo malemu okrem teploty a riedkej stolice nic nebolo...tak sme sli domov a mali znizovat teploty a pit tekutiny...cely den maly mal teploty po panadole do 38C az vecer o 19.00 mal 38C a dostal zas panadol a zaspal,lenze o 9.00 sa zobudil a zdal sa mi byt zahlieneny tak som ho chcela odsat...vybrala som ho zpostielky a on sa triasol....rucky nozky a spal a plakal-nedal sa zobudiť...strasne som sa zlakla...a bola som doma sama rychlo som zhanala otca aby prisiel autom ze ideme na pohotovost-lebo mm bol v robote...na pohotovosti nam povedali ze je to dost vysoka horucka a ten tras bola bud triaška alebo febrilny krc....tak nas poslali donemocnice na prijem...ked sme tam dorazila maly mal uz 40C tak ho napichli na infuzky s novalginom....bolo to strasne...malemu ale teplota rychlo klesla az na 36.0C a odvtedy uz chvala bohu neteplotoval...len mal riedke stolice...podstupili sme vysetrenia neurologicke EEG kvoli krcom,krčne a rozne odbery...maly sa na 4den od 1.teploty vyhadzal na telicku takže zaver dg.exantema subitum-šiesta choroba..

sasena12
9. jún 2013

Ahojte kocky, aj my teraz trpime touto siestouch chorobou. Najprv sme tri dni teplotovali kolo 38.5-39.1 stale sme cipkou znizovali teplotu. Vcera sme sa vyhadzalia sme stale vyhadzani. Na tvaricke to vyzera dost desne, ako take az spuchnute. Len mala je strasne strasne uplakana, umrncana, nikdy som ju nevidela tak strasne plakat. Budi sa zo spanku a spusti neutisujuci plac, nechce prsko, nechce dudel, proste nic, vobec ju nespoznavam. Chodime ju uspavat na nocny spanok von do kocika, no vcera uz ani to nepomohlo. Ten plac je velky, a neviem ako jej pomoct. Boli aj vase deticky, uplakane, a ako dlho to trvalo? Dakujem

sunny15
13. jún 2013

@sasena12 Ahoj,tak dufam ze uz ste z tej choroby vonku...nuz nas maly plakal len vtedy ked boli teploty potom uz nie...a nebolo ju brusko?lebo mojho maleho asi ano...ale on mal aj trosku hnacky a dost plyniky...ze ci to iste netrapi tvoju malu...

zuzik307
16. jún 2013

ahojte, tak uz sme aj my v klube...od stredy vecera teploty 38,5-39,2...vysiel nam zubok, tak sme to pripisovali tomu, boli sme aj u Dr. v piatok, CRP bolo 5, cize diagnoza "zubky"...v sobotu doobedu sa mala vysypala, najskor potnicky na brusku a v plienkovej oblasti...postupne chrbatik, a uz aj tvaricka ☹ a noci su desne, minimalne dve hodiny v noci hore, s placom, tazko ju znova uspat...uz nech to mame za sebou 😒

nativanativa
18. júl 2013

myslite si , ze moze mat moj syn az take vysoke horucky 39,6 - teda moze to byt siesta choroba ? treti den sme na tom zle

ivanka.7
18. júl 2013

@svetlusska nasa mala tiez siestu miernejsiu ako je normalne... najvyssia teplota 39,1 ale stacilo davat panadol kazdych 8 hodin a v pohode to klesalo, mala sa hrala a zabavala, dokonca sme vtedy leteli (mysleli sme si ze zuby). Az ked sa vysypala doslo nam, ze je to siesta.

bianca2
18. júl 2013

Ahojte.moja mala teplotovala min tyzden 2-3 dni a objavilo sa jej nasledne 8 vacsich cervenych vyrazok na tele.tie zmizli po par dnoch uz ked sme sa chystali k doktorke.idu jej ocne zubky viacere aj stolicky,tomu som to pripisovala.znamy povedal ze osypky.tak som z toho jelen,ci len zubky,siesta choroba alebo osypky.ako vyzerali vyrazovky u vas? U nas velke cervene ale len 8 ks po tele.to bolo vsetko.neviete nieco o osypkach? Znamemu malej sli zubky,teplota 2 dni potom sa vyhadzala,boli pri lekarke ze osypky...