Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

janka196
9. sep 2012

ahojte maminky. stalo sa vam ze mali vase deticky siestu chorobu opakovane? nas syncek ju mal minuly rok a teraz ma zas z nicoho nic uz druhy den teplotu tak okolo 38,2 sa mu pohybuje. nesopli,nekasle . mal dnes trosku redsiu kaku a castejsie. tak neviem teraz co cakat 😖 este jedna vec. tlacia sa mu dole stolicky na kazdej strane po jednej. zatial sme zubky mali bez problemov. tak neviem ci mam tu teplotu pripisovat tomu

drzubok
9. sep 2012

@janka196 můžeš to pripísat akejkolvek rodine vírusov 🙂 http://en.wikipedia.org/wiki/Exanthema_subitum na konci je tabulka skus si vybrat

moon1979
9. sep 2012

@janka196
môj syn to mal 2x ... takže môže, no druhýkrát to malo oveľa miernejší priebeh 🙂

moon1979
9. sep 2012

@sedmolinka pokial viem, nie je to prenosné vzduchom ... mohla si dostať iný vírus ....

rendiz
9. sep 2012

@janka196 kamarátkyn syn to mal 2x ale druhýkrát lahký priebeh, ked idú zubky, deti si dávajú do úst všeličo, ručky a pod, takže to majú z toho rôzne infekcie. držím palce skoré vyzdravenie

marcaradko
10. sep 2012

u nas to prebehlo klasicky,necele 4 dni vysoke teploty do 40 stunov,zrazali sme ako sa len dalo sprcha,striedanie cipkov so sirupom roznych znaciek,niekedy aj kazde 4 hodky, potom ako keby utalo den vobec nic a na dalsi sa vyhadzal takymi malilinkymi jemnuckymi fliacikmi takmer po celom telicku no hlavne na hrudi a tvaricke,tie postupne zmizli do cca troch dni
😉

bielikova
26. okt 2012

zdravím tiež mame tuto chorobu teploty od včera 39,5 znizujeme jak sa da a chcem sa opytat jak sa prejavia tie febrilne krce ? teda dufam, že k tomu ani nedojde bo akosi sa nam zle dary davat dole horucku ..poraddte prosim zabaly nam este trosku pomahaju

emmulik
27. okt 2012

ahoj tak my sme to mali tiez asi pred pol rokom uz.bolo to uplne strasne teploty sme mali nad 39 stupnou velmi tazko isli stiahnut malinka mi bezvladne lezala na postielke a ani spat a ani sa pohnut nevedela.trvalo to 4 dni boli sme aj na pohotovosti kde lekari ani nevedeli preco ma mala taku horucku chceli jej aj dat chladiacu infuzku aby jej to stiahli no nakoniec si to rozmysleli a poslali nas domov iba so sirupmi.na dalsi den sa mala vyhadzala a tak som utekala k obvodnej a ta mi povedala ze som ju asi predavkovala liekmi.prisla ku mne kamaratka co si tym uz presla a hned jej bolo jasne o co ide a do vecera vyrazky zmizli.niektory lekary ani nevedia o co ide.

stasim
31. okt 2012

my máme teraz dva dni teploty a žiadne iné príznaky, dr. hovorila, že by to mohla byt šiesta choroba, uvidíme 🙂

mirulka147
2. nov 2012

my mame asi piatu chorobu je to ako šiesta ale jeho bolia nožičky hlavne členky stretli ste sa s tym niekto a možem to od maleho chitiť aj ja

miskax
16. nov 2012

ahojte, neviete niekto - ci mozno kupat dieta (2,5r) ak ma pravdepodobne siestu chorobu - teploty uz hadam vcera skoncili a dnes sa osypalo .. nezhorsi to vyrazku? vdaka 😉

miskakyska
17. nov 2012

@miskax radšej počkaj..vyrážky zmiznú rýchlo 🙂

denka23
7. dec 2012

Ahojky, mu máme akurát túto šiestu chorobu, dnes je to 4 deň...prvé 3 dni sme mali teploty od 39.0 - 39.5 vkuse a veľmi ťažko som jej ju skresala dole a to len vždy na chviľku...na tretí deň horučky začali klesať, a vznikali dcérke na hrudníku malé vyražky....dnes je 4 deň a malá je úplne bez horúčky, a je len vyhádzaná vyrážkami na tvári a hrudníku....že vraj samé zmiznú tak čakáme, ale nesvrbia ju....s doktorkou som od prvého dňa v kontakte a hneď mi povedala že to vyzerá na šiestu chorobu a je to určite ona.....ale ako pozitívnu správu mi povedala, že už keď to mala, že už to nemusí mať vôbec...

excelent1
28. dec 2012

@marcaradko aj my sme takto isto na tom .dcérka má 10 mesiacov..

excelent1
28. dec 2012

@lovesista aj my takto vyzeráme 😒

tepka
17. jan 2013

Maminky poradte!!!dnes som dala druhu davku ATB všimla som si pri prezliekaní jemne vyrážky ako fliačky na chrtbe malinkej myslíte že to môže byť tá 6choroba nakoniec?????lebo aj na ATB uvádzaju NU vyrážky už som z toho jeleň a nahnevanááá som!!!!!!!!!!!!čo teraz robiť?

duratlicka
18. jan 2013

@tepka Nenapisala si priebeh choroby,tak netusim,ci mate siestu chorobu alebo nieco ine.

naja94
30. jan 2013

Ahojte, maminy, potrebujem poradit, resp. upokojit... Moja 11-mesacna dcera mala od nedelneho poobedia do pondelnajsieho rana teploty nad 38 st. , ktore som jej zrazala sirupom a cipkami, posledny dostala v pondelok rano, odvtedy teplota nevystupila... Okrem teploty ziadny iny priznak...snad len to, ze sa jej pravdepodobne prerezavaju dolne dvojky, ak som teda dobre videla...No a vcera som jej nahmatala v slabinke zdurenu uzlinu - dost som sa vylakala... A dnes doobeda som si vsimla, ze ma na ramienku jemny vysyp... Doktorke som volala kvoli tej uzlinke a v piatok mame prist na odber krvi, tak verim, ze sa na nic vazne nepride (v podstate nebyt tej zdureniny v slabinkach, tak sa vobec neznepokojujem)... Myslite, ze to mohla byt nejaka lahka forma siestej choroby, kedze teplota bola len necely den a vysyp maleho rozsahu na 4. den od zaciatku teplot? Prekonalo niektore z vasich deti siestu chorobu s podobnym priebehom?

moon1979
30. jan 2013

@naja94 prvýkrát má 6ska podstatne silnejší priebeh, teploty hraničia aj so 40tkami a len veľmi ťažko sa zrážajú ... teda menej ako na 38 sa málokedy podarí zraziť teplota ... a až keď teplota klesne na normál po tých 3 dňoch tak príde výsyp ale tiež to býva takmer po celom tele ... začína to za ušami a smeruje nižšie ... takže u teba by som nepovedala, že ste prekonali 6tku ...
môj syn mal 2x 6tku, druhýkrát to malo podstatne slabší priebeh ako prvýkrát

moon1979
30. jan 2013

@tepka no práve preto sa niekedy neoplatí ísť s teplotou skôr k lekárovi ako po 3 dnoch .... lebo dajú zbytočne ATB, dieťa sa vyhádže a potom sú len dohady, či je to alergia na ATB alebo 6tka ...

naja94
30. jan 2013

@moon1979
Tak to si ma velmi nepotesila... Tajne som dufala, ze je za tym toto neskodne detske ochorenie... Kazdopadne uvidime, co ukaze rozbor krvi... Kiezby sa dovtedy tie slabinky dali do poriadku... Ale dakujem za reakciu...

11petra11
30. jan 2013

u nas sa prave siesta choroba skoncila. tri dni mala dcera teplotu cca 38 - 38,5, nedarilo sa mi ju nicim zrazit. ale napodiv jej nic ine nebolo, bola uplne cula, hrava, spala normalne. potom akoby utalo a na dalsi den bola vyhadzana - najskor na brusku, potom na tvari a vo vlasoch a nakoniec na chrbatiku.

molka
30. jan 2013

Moja mala 6.chorobu bez vysokých teplôt, teplotu mala len mierne zvýšenú. Mysleli sme, že jej idú zúbky, ale keď sa na 3.deň vyhádzala, pediatrička podľa typu vyrážky diagnostikovala 6.chorobu. Takže niekedy dieťa nemusí mať vysoké horúčky, nie je to pravidlo.

naja94
30. jan 2013

@11petra11
@molka
Ahojte... Ja si tiez hovorim, ze priebeh nemusi byt u kazdeho rovnaky, mne sa zda, akoby ju aj v suvislosti s prerezavanim zubkov tato choroba len "lizla", neviem si inak vysvetlit, co by jej mohlo byt... Fakt to bola len jednodnova teplota (najvyssia namerana bola 38.8) a dnes, na stvrty den jemny vysyp na ramienku... A teda do toho este ta zdurena slabinka, co je vraj normalna reakcia lymfatickeho systemu na infekt... Mudrejsia budem az v pondelok, po vysledkoch krvi... Dakujem za odpovede ;)

tepka
30. jan 2013

@moon1979 ved toto už viem

11petra11
30. jan 2013

@naja94
nech vam vsetko dobre dopadne a mala je zdrava!

nicky07
6. feb 2013

Ahojte maminky. tak my sme boli vo stvrtok na ockovanie hexa do oboch nožiek, stvrtok prebehol uplne v pohode až na obcasny plač spôsobený šokom z injekcií... Aj noc bola celkom dobrá. Piatkova noc bola vsak už o horúčkach a plači a tak to bolo vlastne až do pondelka. Horúčka zmizla a objavil sa výsev najprv na hlavičke a postupne to preslo na celé telíčko. Na hlavičke za uškami má obrovské uzliny, to isté aj na krku a pod pazuškami... malý len plače, je mrzutý hadže sa chrbátikom o podložku. Bola som s ním u pediatričky nakoľko som chcela vedieť či to teda nie je reakcia na očkovanie. Potvrdila nám šiestu chorobu a dostali sme fenistil. Dúfam že to rýchlo odoznie... ☹

syrik
18. mar 2013

Babenky, koľko je dieťa s touto chorobou infekčné? Kedy môžme do kolektívu?

erinka123
22. mar 2013

Ahojte,moze mat malý tuto chorobu aj ked CRP z krvi ma dobre? Teploty ma uz druhy den a nic ine mu nieje.

kvietok23
22. mar 2013

@erinka123 ahoj my sme tiez crp mali dobre 🙂