Škvŕka mu v brušku a plače. Je to Kolika?

zuza.m
11. okt 2008

mojmu malemu velmi škrka v brušku,poprdkava si a ma zachvaty plaču.trošku sa ukludni a zase je počut škrkanie v brušku po ktorom opät začne plakat.papava nutrilon mliečko,feniklovy čajik mu už nedavam.dostava kvapky sab.už do každeho papania.najskor mu pomahali a teras sa mi nezda že by mu to nejako pomohlo.mate niekto skusenosti s takymto stavom?je to kolika ????alebo ho trapi niečo ine.dnes začal asi o 18:00 a skončil o 20:00.mam mu zmenit mliečko?rozmyšlala som nad sunar.uvitam akukolvek radu už som z toho neštastna.dakujem 😢

bubba
11. okt 2008

moja a skusala si davat do vyhladavaca tem temu "kolika"?lebo je tu toho viac nez dost urcite najdes kopec cennych infosiek.

a ake mliecko davas?lebo kamoska mala velke problemy s nutrilonom si najskor myslela ze syn jej mal reflux bo grcal z toho furt a potom kupila bebu a bez problemov 😉
a mne to vyzera na koliku

zuza.m
autor
11. okt 2008

no je tu toho dost ale ked neviem či to je kolika alebo nie.všetko čo pišu proti kolike robim a aj tak to nepomaha.mastime bruško cvičime davame teplu plienku ,kvapky .a nič.aj si odgrgne pekne aj dva krat.aj flašku mame protikolikovu.tak už neviem.nutrilon 1 pije a neviem či to mam zmenit alebo nie

annag
11. okt 2008

zuza, podľa opisovaných príznakov je to kolika. Kolika môže mať viacero príčin, môže to byť tá "prirodzená" - tzv. kolika trojmesačných dojčiat, ale môže to byť aj príznak nejakého tráviaceho resp. alergického ochorenia. Ak sa však opakuje denne a trvá len pár hodín v priebehu dňa a väčšinou v rovnakom čase, tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o tú prirodzenú koliku, ktorá sa vekom zlepšuje a do pol roka spravidla úplne vymizne , mliečko meň až po dohode s pediatrom, ktorý Tvoje bábetko pozná

zuza.m
autor
11. okt 2008

no opakuje sa to skor tak po papani hodinu alebo aj viac.skoro vždy.ale nie raz sa stalo že si nevedel ani dopit mliečko.začalo mu tam v brušku vrzgat,škrkat a spustil velky plač.nevšimla som si že by to mal len tak par krat do týždna alebo ako pišu v nejaku pravidelnu hodinu.prave preto neviem či sa jedna o koliku,.
ked aj všetko skušam čo radianaa koliky a aj tak je to bez zmeny.čakala som na 6týž.že to prejde a nachvilu to aj ustalo ale zda sami že sa to opet vracia a aj napriek tomu že mu davam kvapky.do každeho papania 7kvapiek.mam zvyšit davku?alebo ich nemam davat vobec,alebo zmenit značku?ja naozaj neviem ako mojmu chrustikovi pomoct. 😢

annag
11. okt 2008

zuzi,

ono to kolika je, ide len o to, čo je jej príčinou. Ako som písala, vyzerá to na normálnu koliku, ktorá vymizne po troch mesiacoch - polroku a ona sa dá zmierniť, ale úplne sa jej nevyhneš.

Ale môže to byť mliečkom, pretože to môže byť aj alergická reakcia na bielkovinu kravského mlieka (bežné UM ju obsahuje) Možno Ti predpíše antialergické mliečko, kde je BKM upravená tzv. hydrolýzou. Môže to byť prejav zápalového ochorenia čriev. Možno stačí začať užívať len probiotiká - to všetko je na odbornom posúdení lekárom.

zuza.m
autor
12. okt 2008

len že ide o to že moja doktorka je už dost stara a ešte k tomu sme z dediny a myslim že ona ma tie nazory take volakedajšie.neviem či ponuka niečo nove z dnešnej doby.preto v nej moc velku doveru nemam.na nom takto nieje nič vidiet a nie vždy mu v brušku škrka.ked tam ideme tak plače ale zase z toho dovodu že ho vyzliekam a chytame so studenymi rukami.
skusim sa jej opytat na tie všeliake kvapky a probiotika čo som si tu v konikovi našla.ale pochybujem že bude niečo poznat.ale dakujem ti za radu.

marorlinko
12. okt 2008

skus dat mu pit harmancekovy slaby caj alebo razcovy mojmu pomohol razcovy ked bol malinky sestra mi to poradila,co ma 2deti inac pre zmenu mlieka nepotrebujes suhlas dr. ja som zmenila mliecko pretoze vracal od neho z 1 na 2 co je sytejsie a prestal vracat povedala som to dr a on na to nepovedal nic len cumel namna nac mu to vravim pri znacke moze ostat len skus kupit nutrilon 2.

macaeliska
12. okt 2008

neviem ake pouzivas kvapky. Ak je to sab simplex, tak tych sa ma davat 15 kv. U nas zabral espumisan L.Ja som tiez jedavala probiotika. Taky akcimel, alebo probio, acidko,... Skus.Nam aj to pomohlo. Teraz mame dolphius, takze je toho vela. Ale zuzi, hlavne trpezlivost. Popravde na to nic nepomoze, len to moze nieco zmiernit. Ja som si to uz pretrpela.

zuza.m
autor
13. okt 2008

no už som mu včera mliečko zmenila,musela som vyskušat niečo ine.či to nebude lepšie.sab kvapky mi dala doktorka stym že mu mam davat 15kv.3xdenne.ale to bolo malo tak som mu dala do každej flašky ale zase sa mi zdalo vel a15kv.do každeho jedenia.tak som dala polovicu.najskor celkom dobre ale potom už zase sa pohoršilo.skušala som aj espumisan a mal z toho riedku stolicu .a to som mu dala dva krat-
čaj som mu daval feniklovy od hipp ale stale to iste bez zmeny.harmančekovi mam ale len taky spojeny aj s inymi bylinami.tak že ked si trošku zvykne na ten sunar tak potom skusim ten čajik.dnes mu v brušku neškrkalo ale zase tlači a talči a nič nejde.tak že uvidime.
ja nekojim dvakrat do dna si odsavama tomu davam ale už som rozmyšlla že stym skončim či mu aj ja neškodim.tolko mlieka nemam aby pil len moje a ked sa mu to mieša tak neviem či aj z toho nema take bolesti.

zuza.m
autor
13. okt 2008

a ked sa prechadza zo zhnačky na značku tak zmenite zo dna na den alebo popstupne pridavate to nove mliečko?
ja som mu to zmenila hned ale každy ma na to iny nazor tak že neviem čo je lepšie

julyb
13. okt 2008

Ahojte, ja som tiež do 4 mesiacov striedala kojenie s nutrilonom, a vždy keď sa napil nutrilonu tak rev, ptom som prestala kojit lebo odmietol a už po flaške neplače ale stále sa pučí a tlačí, stále problémy s bruškom ale už neplače 2 hodiny vkuse.papame nutrilon comfort

macaeliska
13. okt 2008

zuza.m to mliecko si nemala menit sama od seba. Radsej si sa mala poradit s dr. pretoze aj niektore mliecko moze narobit sarapatu. Skus co najviac kojit. Ja som sa tiez naplakala a prisahala som, ze nebudem kojit, pretoze mu len skodim. Ale to je blbost. Ono tie bolesti bude mat aj z UM. Zial to s tym nic neurobis a bude najlepsie, ked sa s tym zmieris. Neprestavaj kojit! Ono to babo je stastne, ze ta citi. Aj to mu velmi pomaha. A nejedz ziadne veci, co naduvaju. A hlavne nedavaj malemu feniklovy caj! Ono ho to iba naduva a on ma chudacik teraz problem s vetrikmi. Ziadne kysnute veci, ziadne feniklove caje, ziadnu kapustu,kel,... a tiez nepi bublinkave vody. Pred kojenim si urob teply cajik a pi ho popri kojeni. Neboj sa. Ale hlavne vydrz.

julyb
13. okt 2008

Určite netreba prestať kojiť ja by som ho kojila aj do 18 nástich keby chcel, ale odmietal, len vravím ža u nás sa to zlepšilo, lebo si bruško zvyklo na tú záťaž z UM.Stále ho bolí bruško preto rozmýšlam ze to bude možno tým comfortom nemáte niekto skúsenosť?Kaká normálne ale stále problémy s prdíkmi.

zuza.m
autor
13. okt 2008

ale ani ja nekojim lebo odmietal ale aspo som odsavala a čosi davala.
viem že sa nema menit ale ona ho videla asi tak dva krat tak že asi tažko može posudit čimu robi alebo nerobi dobre ten nutrilon.ved ani sama neviem ale vyskušat som chcela ked bude dalej tak vystrajat tak sa k nemu vratim.ja naozaj neviem čo je lepšie.ale každe dieta je ine tak že naozaj mu nemusi sadnut ani nutrilon (aj ked je najlepši)ani sunar (aj ked sa hovori že je to najhoršie mlieko)a može napriklad beba.no tak fakt neviem.ale trapi ma ked sa zvyja v krčoch.mam aj tie kvapky biogaia ale že je až od troch mesiacov. ☹ my ešte nemame 😒

macaeliska
13. okt 2008

aj my mame biogalu, ale nedavam ich. Kup si ten Dolphius. to sa dava denne do mliecka pol caj. lyzicky. Trva to dlhsie, ale po cca tyzdni sa zacina vsetko zlepsovat. Ono sa tazko radi, pretoze ako hovoris, kazde babo je ine a na kazdeho zabere nieco ine. Skusala si trosku vynechavat tie ortoped. nohavicky?

zuza.m
autor
13. okt 2008

pojdem do poradne a popytam sa doktorky čom,u mam nasadit.ked dporuči aj ona aby som mu neuškodila ked je to pre staršie deti.
tie nohavičky mu rano nedavam ale tak mrnči aj tak.on je najradčej uplne holy,vtedy je štastny ,ako tarzan. 🙂 macaeliska vy už nemavate taku uplakane dni?predca je už eliška staršia.

janette4
13. okt 2008

zuza.m skús mu to mliečko zarábať do harmančekového čaju.My sme tiež mávali takéto problémy,a začala som mu do mlieka dávať harmanček a je to lepšie.Ešte to neni úplne super, ale už sa aspoň tak hrozne netrápi.

jankapo
13. okt 2008

janette, s harmancekom opatrne, je to alergen... 😒
zuzka, davaj pekne ten sab simplex podla rady lekarky, sabom sa neda predavkovat, ide to von s telicka...nevstrebava sa to do krvi, je to absolutne neskodne...my sme mali vazne problemy s bruskom, mam tie rady od gastroenterologicky... 😉
my sme vynechavali tiez tie nohavicky, to je dobra rada, ako babenky pisu, dalej koj, my sme lubili vanu s tepluckou vodou v nej cvicili nozickami....za kazdu bublinku co vysla som dakovala Bohu... 😵

zuza.m
autor
13. okt 2008

mam harmančekovi ale je spojeny s metou a feniklom.už som to skušala ale bojim sa toho feniklu.asi kupim čisty harmančekovi.a to mu zarabaš každe papanie alebo len niekolko krat do dna?

jankapo
13. okt 2008

A este- my sme mali koliku ktora bola symptomom bakterie a kvasinky v creve. Dost blba kombinacia- na bakteriu ATB, potom rozmnozenie kvasinky...sme si uzili...Ale uz je dobre. Ja by som chcela papierik na gastro....Lebo clovek nikdy nevie 😒
Jo, a sme asi iny pripad, lebo my sme cisto kojeni.

zuza.m
autor
13. okt 2008

no my sme na umelom mliečku lebo sa nechcel prisat.ale dvakrat do dna mu ešte davam svoje čo vysajem.vymenila som mlieko ,davala som mu nutrilon a teraz skušame sunar.moj maly je dost uplakany a niekedy naozaj neviem či je to od nudy alebo ho niečo boli.kvapky som teras vysadila preto že sa mi zdalo že mu vobec neučinkuju.najskor aj ano potom zase nie.tak že uvidim ako si zvykne na sunar a či ho to aspon troška prejde.a potomzačnem skušat zase tie kvapky.už mam kupene aj ti biogaia tak že vyskušam všetko.

macaeliska
13. okt 2008

zuzi, tie kvapky - biogala este nedavaj. To ma cas. Davaj ten Sab Simplex, ale 15 kv. do kazdeho jedla. A necakaj, ze nabuduce, davaj to stale. Ono to zacne ucinkovat.

zuza.m
autor
13. okt 2008

daval asom poctivo do každeho jedenia,ale po 7kvap.(mne sa 15 zda vela za cely den je to velke množstvo kvapiek ked papa každe tri hodiny )a najskor mu to pomahalo.potom mu strašne začalo škrkat v brušku a porad robil mostiky.tak že už potom to prestalo učinkovat.skusila som espumisan a to dostal zase srajdu.až ma okakal 😅

cessy
14. okt 2008

zuzka.m
aj mi my mame problem s kolikou a dávam kvapky sab simplex. nam espumisan nezaberal vobec. ja maleho kojim a dávam mu pred kazdym kojenim 15 kvapiek a zda sa mi ze to pomaha, lebo maly nemava take krce a nezvij sa tak veľmi ako pred tym.doktorka mi kazala davat tie kvapky pred jedenim,aby sa to prve dostalo do crievok a nastartovalo ich to....teraz po tyzdni davam uz len 10 kvapiek.. 🙂

macaeliska
14. okt 2008

zuzi, z tych kvapiek sa neda predavkovat a daju sa aj na predpis, potom stoja v lekarni tusim 25,- Sk. Tak si daj predpisat rovno troje! Ale polovicna davka nic nevyriesi.

denduska
14. okt 2008

zuzi, my sme, ved som to uz pisala, dostali paradnu koliku prave po sab simplexe, teraz mi dokonca kamoska-pediatricka vravela, ze je to pravda, ze to moze byt. Tiez som skusala vsetko, ale nam super zabrali kvapky Baby calm - aj ked tam je fenykel, plus este nejake dalsie bylinky a riedi sa to vodou, takze je to v malom mnozstve a chuti to ako nealkoholicka Demänovka 😀 inac je s tym problem to kupit, dokonca v kosiciach som to kupila az v tretej lekarni. v inych na mna pozerali, ze co chcem 🙄 aj teraz ma zle dni, ale to len vtedy ked jej narusime rezim - dlho cestujeme, alebo navstevy alebo tak.
(inac my byvame tiez na dedine, ale v takej diere ze az 😀 )

zuza.m
autor
14. okt 2008

no ja som zmenila mlieko a zdalo sa mi že lepšie ale pre istotu som sa išla poradit s doktorkou.a ona ma hned poslal na to gastro....vyšetrenie.že či neni alergicky.že ona v tych mliekach nevidi rozdiel .tak neviem.bol niekto na tom vyšetreni?že kao sa to robi?dufam že mu nebvudu pichat do žaludka tu obrovsku hadicu. ☹

janette4
15. okt 2008

jankapo, veď ja mu tam dávam harmanček-detský čaj od Hipp.aj dr.mi to radil.

mamusia
12. feb 2010

Ahojte.

Chcem sa spytat,ze ci si myslite,ze ci je to este stale kolika.

Mala mala koliku asi od 3 tyzdna, sme na UM, zacali sme Nutrilonom, potom som skusala Nutrilon Comfort(popritom kvapky Infacol, ktore nezaberali), no mala som pocit,ze ju potom este viac boli brusko, tak som zmenila na Sunar a kupila Sab Simplex. Plac a bolesti bruska presli, no mala stale este tlaci,ze si nemoze dobre fuknut. Teraz mame kvapky Espumisan, bo Sab sa uz minul, mam pocit,ze zaberaju tak isto ako Sab, len viac kaka.
To tlacenie je take velke,ze ju az budi zo spanku a dokym si dobre nefukne(najlepsie jej to ide pri jedle),tak nie je spokojna. No neplace, ani sa nekruti v bolestiach. Cvicime a masirujeme tiez, no aj tak tlaci.

Este 2 tyzdne(lebo je az od 2. mesiaca) a chcem vyskusat caj od Hippu na Spokojne brusko-mate niekto skusenosti?

Je to stale este kolika? A cim sa roznia tie kvapky Babycalm od Espumisanu a Sabu?

Dakujem za rady 😉

anaibib
12. feb 2010

ahoj mamusia, tie kvapky co pises su na podobnej baze a zavisi len od babatka, co komu zaberie a co komu chuti. moj maly odmietal espumisan a tak sme skusili sab a ten mu chuti a aj zabera, aspon podla toho co som si vsimala. maly dostal koliku ked mal asi 2 tyzdne a nakoniec sa z toho vyklul len nedostatok MM a tak sme postupne presli na UM, podla skusenosti z mojho okolia nie kazdemu chuti kazde UM. maly zje iba nutrilon a teraz ked uz ma 7 mesiacov tak cez den moze byt akakolvek kasa, ale na vecer chce iba nutrilonove a to som ho skusala rozne osalit, ale nepodarilo sa. podla toho co pises, to moze byt kolika a asi by som vyskusala ine mlieko, ak mas kamosky tak si skus odsypat od nich, aby si nemusela kupovat cele balenie. moja susedka vyskusala na malej asi vsetky mozne mlieka a problemy prestali az pri humane. drzim palce.