• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Špecificky narušený vývin reči bez mentálneho postihu

7. decembra 2016 
@katarina_k11 ahoj.mozem sa spytať,či chodi do školky? nečitala som cele prispevky a chcela by som vedieť sko ste na tom v školke. moja ma 2r.3m a nerozprava a aj s porozumenim je to bieda.mame uz za sebou niečo absolvovane,ale stale si neviem predstaviť,co to bude v školke,ked nic nepovie,len daj,ham,papa,mama,ide,,, to je vsetko. Presnu diagnozu este nemame.Trošku si zisťujem ako to bude prve dni v školke.dakujem za info.
6. feb 2016 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miska01nr my chodime do skolky mame 2,8 mesiaca, teraz to mame s porozumenim lepsie, hovori malo najnovsie tatík, mama, ale uz mame jednoduche vety tatík kdeje, tatík neni, tatík spi...chodi do skolky, tam ho maju radi, pisti ked nieco chce, alebo ukaze, zavola. Nieje agresivny, krasne sa hra aj s kamaratmi, ale mozem povedat, ze sa mu ta rec pomalicky rozbieha. Boli sme na psychologii, tak rozumovo sme ok, uz zvladal ulohy 3 rocneho, len rec by nam uz podla tabuliek asi vysla na specificky naruseny vyvin reci, ale vraj tabulky su prilis prisne, niekedy sa rec rozbehne 3roky2mesiace. Aj logopedicka nam este nevydala vyjadrenie. Ale naruseny vyvin reci je hlavne v tom, ze nedava gramaticky spravne slova, vety atd. zatial este v tomto case by to mal byt oneskoreny vyvin reci. No uvidime.
7. feb 2016 o 22:09  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miska01nr Miska, nas chodi do specialnej skolky v Pezinku pre deti s logopedickou starostlivostou. Zacal tam chodit ako 4,5 rocny - dovtedy som bola doma na predlzenej rodicovskej dovolenke a Martinko od troch rokov chodil na par hodin do takeho denneho stacionaru pre postihnute deticky, tam s nim pracovala specialna pedagogicka... zial, aj napriek tomu, že pani opatrovatelky a vychovavatelky tam boli velmi fajn, Martin sa socialne neposuval - boli tam deticky s ozaj silnym postihom (tuto alternativu sme zvolili preto, lebo v 3 rokoch nas "vyhodili" z beznej skolky, lebo ho nezvladali). Tu je to ovela lepsie v tom, ze ho deticky tahaju, maju mensi kolektiv (7 deti), 2-3 krat do tyzdna sedenie s logopedkou... Miska, a tvoja mala uz teraz nastupi do skolky, alebo az v tych troch rokoch? Ja si myslim, ze do tych troch rokov sa este posuniete - nas Martin mal v 3 rokoch slovnu zasobu 15 slov (a to ratam vsetko - aj slabiky, ktorymi nieco pomenovaval) a porozumenie dost zle... S tym porozumenim bojujeme doteraz, posuva sa len velmi pomaly, ale posuva...
8. feb 2016 o 06:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laaska
@katarina_k11 dakujem vam za odpovede. Do skolky chceme nastupit ked budeat 3roky. Co sa tyka porozumenia u nej,tak to nieje vzdy podla predstav,ale zda sa mi,ze rozumie viac ako napr v decembri. Ked nieco chce,neukaze mi to prstom,ale jednoducho pride za mnou a dorozumieme sa. Ked chce cikat,prinesie si nocnik,ked chce pit,vie,ze v kuchyni na linke ma pit a dociahne si,alebo je hladna,tak ňúri po linke alebo stoji pri chladnicke a piští. Agresivna neni,deticky ma velmi rada. Ked nieco chce,co maju druhe deti,bud pisti,alebo chodi za nimi,kym jej to nepozicaju,ale neberie z ruk.lakoma tiez neni,pozicia,ked pytaju deticky,alebo jej to vytrhnu z ruky a potom pisti,ale nikdy este nikomu nic nevytrhla z ruky. Uvidime ako sa budeme vyvijat ,este mame na to 9mesiacov.
8. feb 2016 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim vas riesili ste niekto ohybnost jazyka? Nas maly nevie jazykom do pravej strany a ani nahor k nosu. Vyplyzuje v pohode, do lava tiez. D.
10. aug 2016 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviu boli ste u neurologa?
10. aug 2016 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@susul boli, tam skusal jazyk a povedal ze u logopeda to mame rozcvicovat. logopedicka nam dala cvicenia na jazyk, obrazky opicka s jazykem na rozne strany. len ten jazyk do jednej strany nejde, akurat rukou si ho posunie
10. aug 2016 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviu tak to faj,ked mate odporucania,tak len trenovat. Jazyk sa vytrenuje. Starsi syn mal dyslaliu a velmi vela pismenok nevedel vyslovit prave kvoli neobratnosti jazyka. Cvicil a dnes rozprava pekne a cisto. Ja som pre mladsieho syna objednala hru eozhyb si jazycek na ihrisko.sk. Syna to celkom bavi a v ramci hry su tam i cvicenia na posilnenie jazyka. Tak mozno pre inspiraciu pomoze.
10. aug 2016 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. aug 2016 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte moj maly ide mat tri roky a nerozprava, teda iba gestami skor v januari ideme ku psychologicke a logopedicke na vysetrenie, mozte mi prosim opisat co ho tam budu skusat?dakujem
6. dec 2016 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@d198815 na psychologii bude stavat z kociek, priradovat obrazky, moze popisat pribeh - karticky napr. prazdny balon, balon nafuknuty a balon prasknuty. nadvaznost deja. Moze ho skusat farby, cisla, pismena, nakreslit postavu...ona si bude vsimat pohyb ruky a oka, celkove spravanie, sustredenie, ako dlho vydrzi jednu hru, moze mu dat roztriedit zeleninu a ovocie....neviem presne co je v testoch pre 3 rocne deti, ale ak si das vygooglit didakticke alebo edukacne hracky 3 roky tak ti vyhodi vhodne hry, to doma s nim skusaj, ak nejake mas nakupene. Vzdy davaju o level tazsie testy, aby ho vedeli zaradit, cize ona mu moze dat hrat hry vhodne od 4 rokov. Ak sa chyti, tak je nadpriemer, ak robi to co bezne 3 rocne deti tak normali a inak podpriemer. Skusa sa jemna motorika, ale aj hruba motorika - jazda na bicykli a ine sportove aktivity (ide o vypisanie dotaznika, moze sa s tebou o tom tam rozpravat).
7. dec 2016 o 12:19  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok