Stačí pri horúčke ako tekutina materské mlieko?

mersedesa
28. jan 2008

Maminy chcem sa vas opytat,mala mi mala večer teplotu a aj rano.Boli sme samozrejme u doktorky.Ta nam okrem ineho povedala,že ma pit vela tekutin.lenže moja malinka nechce nič ine okrem mojho mliečka(no sem tam ale to len pre chut nie že by sa aj napila).a aj ja sama viem,že tie tekutiny su pri teplote doležite.no a teraz neviem či jej to mliečko stači alebo ju mam trošku prinutit pit niečo ine.dakujem

zuzu13
28. jan 2008

mohlo by to stačiť...len záleží koľko ho vypije...skús jej ponukať polievočky, alebo formou hry čajík z lyžičky...mne malá tiež pri horúčkach moc nepila... ☹

mkg
28. jan 2008

stačí

wladka
28. jan 2008

staci.. ja som jej davala v castejsom intervale 😉 ..tiez v tom obdobi,okolo 10mes mala teploty 3 dni, nic ine nechcela, iba MM.. a v pohode.. 😉

mersedesa
autor
28. jan 2008

dik.. dufala som že to tak bude,bol by to poriadny boj 😀

mimakro
28. jan 2008

Stačí, ak sú teploty do 38°C. Potom by sa mala dávať nejaká tekutina. Skús formou hry, ako radí zuzu13.

bubba
28. jan 2008

pokial z toho nevracia,tak super ze vobec pije nieco...mne mala vracala pri horucke ked som jej dala mlieko a dr mi povedala ze to preto lebo sa rychlo v zaludku zrazi...a ide von...ale chvalabohu sa jej po vyzvracani aj strasne polepsilo tak nakoniec som bola aj vdacna 😉

nera
29. jan 2008

my sme tiež 9mesačný horúčkovali a to boli ešte aj vonku tie horúčavy, maličká nič iné ako moje mliečko nechela, no snažila som sa jej dávať čajík, alebo aj polievočku, tak ako píše ZUzu13, aj keď my normálne všetko sme papali cez lyžičku, cumel odmietame...a ak bude smädná tak sa napije, ak nie tak jej to asi stačí, no pre istotu aj tak ju často prikladaj papať MM, no pozor ak bude mať vysoké telpotky, (teda dúfam, že vôbec nebudú)vtedy pozor, aby po vypití MM negrckala...dfržím palce

mata79
29. jan 2008

Staci to. My sme horuckovali v decembri, maly mal 7 mesiacov. Dovtedy nepil ani vodu ani caj, len MM. Ale ked mal teplotu,nechcel ani mliecko sat. Tak som mu otvorila pusinu a striekala mliecko do pusiny, aby aspon nieco vypil. Potom uz sal.
Ked potom teploty stupali nad 39,6, tak so sa rozhodla nerobit zabaly ale napustila som vanicku s teplotou vody ako na kupanie 37 st. a na chvilu som ho ponorila. Ochladi to jeho telicko a hlavne telo nasiakne tekutinou. Koza je totizto najvacsi organ a najviac a najrychlejsie prijma a nasava.
Ale tiez dufam, ze vam tepltoa ustupi a nebudes musiet pouzit tieto rady.. 🙂
Nezabudni. MM je zazracny mok.....

mersedesa
autor
29. jan 2008

no mali sme včera do večera poriadne teploty.nezvracala aj ked bola cely čas na prsniku.troška sme ju okupkali a potom sme museli davat obkladiky na ručičky.zaspinkala a potom už teplotu nemala. skušala som jej davat aj polievočku,aj čaj,džus ale bolo jej velmi zle,bola nervozna takže nechcela nič,ani jest.A formou hry to tiez nešlo,hrat sa nemala chut.stačilo jej len moje cici a všetko prehrmelo. 😉 dnes rano je z nej poriadny šinter. 😉 ale poriadne som sa bala

mata79
29. jan 2008

To Ti verim, tiez mam take pocity, ked je maly chory. Ale poradim Ti este na teplotu, keby nahodou v buducnosti, ale dufam, ze nebude, natriet citronovou stavou dlane a chodidla. Praktikujeme to aj na sebe.

mesiacik1983
20. feb 2012

ahojte mamicky tak nas drobec ma 8mesiacov mali sme tiez podobnu situaciu s horuckou a mlieckom.Ked ho vypil tak hned zvracal tak som mu davala len kasicky a bananik piskotky a az ked mu teploty ustupili tak zasa mliecko a uz je to ok.tak a hla vne tekutiny ked uz nekojite cajiku vela.tiez som davala studeny obklad na cielko a hned pekne zaspal aj ked bol nervozny...🙂