Strach z odberu krvi

moncika789
23. mar 2016

zajtra idem s mojimi dvomi dcérkami na odber krvi.keď im pichnú ihlu do žily,budú plakať.čo na to pomôže?pôjde ten odber lahko?lebo som niekde čítala,že ked deti plačú,tak im ani nejde krvička zo žíl.

tyelde
23. mar 2016

hlavne ich neber dnu spolu, lebo keď jedna uvidí druhú s tou ihlou v ruke tak bude plakať ešte skôr ako sa niečo stane a vystresujú sa navzájom...ale skús ich nejak zabaviť, proste sa s nimi rozprávaj alebo niečo a ani si neuvedomia kedy ich pichli, resp. uvedomia, ale už bude neskoro a potom už keď si aj trochu poplačú no bože...🙂

misel0806
23. mar 2016

Urcite ich neber naraz spolu presne ako hovori tyelde. Lebo ked to ta prva zbada bude mat s toho strach zatne sa a bude ti trucovat😀

lili007
23. mar 2016

Na doktorka nedovolila druhemu surodencovi pozerat sa na odber toho prveho.
Neviem ake mate velke slecny ale fakt je taky, ze detom tazko vysvetlit aby neplakali, ze to bude trvat len chvilu atd... Moj syn si absolvoval za posledny polrok asi 6odberov, nezvykol si, zakazdym chudak plakal.
Co sa ale tyka prudenia krvicky, neviem o tom, ze by netiekla pocas placu, to je mytus.
Dolezite je dat vela vlaznej vody napit pred odberom, to je zaklad!!
Ak nebudu dcerky spolupracovat, budete ich drzat vy, sestra i doktorka. Trva to chvilu. Netreba sa stresovat. Vy musite detom dodat silu pripadne nejaku motivaciu (sladkost, vylet...)!!! 🙂

mamickajanka
24. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@moncika789 ako ste to zvladli?

moncika789
autor
24. mar 2016

plakali na odbere obidve,bolo ich treba držať,kým jedna podstupovala odber,druhá sa hrala s hračkou.

misel0806
24. mar 2016

@moncika789 plac a strach je prirodzena ludska vlastnost. Vsetky deti placu. Aj moj syn plakal a to bol len na ockovani. Drzat som ho musela ja aj doktorka ked sestricka ockovala ale zvladol to na vybornu dostal od dr.lizatko a obrazky na vymalovanie. No uz to maju teda za sebou nech sa vam dari😆

lili007
30. mar 2016

Juj ved aj ja by som pri odbere alebo po nom plakala keby ma mal kto utisit🙂))
Mate to za sebou. Deticky rychlo zabudnu🙂

monigun
8. apr 2023

Ahoj mám 11 rokov pred mesiacom som bola na odbere krvi prvý krát a plakala som mala som sa a prestala som komunikovať aj zo sestričkou aj z doktorkou a mimochodom kôli ním mám problém z rukou do konca života.