Sú toto ovčie kiahne?

irinushqaa
23. apr 2017

Dobrý deň mamičky .. Malý sa mi ráno takto vysipal a niesom si istá , či sú to kiahne alebo to moze byť aj niečo iné .. ďakujem ..

irinushqaa
autor
23. apr 2017
marika3678
23. apr 2017

@irinushqaa podla mna urcite ano.

broni
23. apr 2017

@irinushqaa áno, kiahne

iva0905
23. apr 2017

@irinushqaa ahoj ano aj ja sa pripajam ze su to kiahne..len ziadne skrabanie..ja som sa ich zbavila na synovi len alpou a potom sme mastili fenistilom..ziadne pudre nic pretoze to pod tym pudrom velmi mokva a dlho sa hoji..niektore deti dostanu aj teplotu my sme nemali tak skore uzdravenie prajem nech sa syncek drzi nieje to nic prijemne ale musi vydrzat

prevenar
23. apr 2017

vyzera to ako kiahne. urcite mu podavaj zvysene mnozstvo vitaminu C . velmi to pomaha pri ochoreniach. v mojom blogu je clanok o vit C s davkovaciou tabulkou .

meusicka
23. apr 2017

@irinushqaa ano su to kiahne, mali sme teraz nedavno. zavolaj zajtra lekarovi, ze ich mate a kedy mozes prist, aspon vam predpise nejaky tekuty puder a proti svrbeniu fenistil kvapky.
ja som malej davala 500mg vit C s odstupom 2 hodin. a kiahne nam presli za 7 dni, na 5 den uz nemala ziadne nove pupence. treba len podporit imunitu, je to virusove ochorenie, treba si nim prejst a hotovo.
inac moje dalsie dve baby nechytili zatial a uz mame po inkubacnej dobre.... mala to doniesla zo skolky, aj to visel oznam na stene uz 23 dni, ked som objavila 1 pupenec. nemali sme ani teploty nic.

marika39
23. apr 2017

podľa mňa áno, my sme mali cca dva mesiace dozadu. Staršia bez teplôt, mladšia mala dva dni zvýšenú ale v pohode. Tri dni nám trvalo kým sa vysypali, a potom sa začali hojiť, používali sme len fenistil a homeopatikum . Prvý deň som ich nesprchovala, ale potom áno , len sprcha bez mydla .🙂 Prajem ľahký priebeh

veronika33
23. apr 2017

@irinushqaa sú to kiahne, tekutý púder na to nedávaj, len zbytočne upcháva póry a potom vznikajú hnisavé ložiska, lebo pokožka pod tým nedýcha, lepší je Tanno hermal lotion, alebo aj nič, krátky kúpeľ v hypermangáne alebo v odvare z dubovej kôry, fenistil kvapky, ak by nezaberali, tak dithiaden, vysoké dávky vitamínu C, pomáha aj aloe vera ak máš kvalitný preparát zvonka alebo aj zvnútra a ešte je dobrý aj B komplex. Prajem skoré uzdravenie.

gabona1
23. apr 2017

Ano, sú to kiahne, aj my sme nedávno mali. Vraj sa už nenatiera púder, ale teraz sa potiera vodičkou tantum verde, alebo mne radila doktorka alpu, neštípe a príjemne chladí. Samozrejme okolo očí nie.. a vnútorne fenistil, aby kiahne nesvrbeli.

daja276
5. nov 2017

Ahojte mamičky prosim vás neviete mi poradiť co to ma dcérka za fliačky po tele ďakujem

katarinkakusnir
15. dec 2017

@daja276
Dobrý deň , chcela by som sa spýtať boli ste s dcérkou u lekára ???? Lebo syn má presne takéto....

ivec16
15. dec 2017

@daja276 je to take suche? syn to mal preslo to cca po 2 mesiacoch, len sme natierali olivovym olejom

katarinkakusnir
17. dec 2017

@ivec16
A boli ste so synom u lekára???? A svrbelo ho to?

elzika
17. dec 2017

@daja276 Nasa mala nieco take. Skusala som najprv Linolu do kupela a Excipial. Zabral krem s kyselinou mliecnou. Vsetko som mala na recept od pediatricky

ivec16
17. dec 2017

@katarinkakusnir nebola a nesvrbelo ho to...

nikolla88
17. dec 2017

@irinushqaa dcérka je pár dni po.je atopik a nám pomáhalo kúpanie sa v hypermanganovom kúpeli cca 5min.cca tyzden mala vysoke horucky a ochorela k tomu,takze len tak kratko. Nesprchovali sme a nechali volne vyschnúť. Ak užíva nejake antihistaminiká a fenistil,treba dávať pozor na predávkovanie. Radšej sa poradiť s dr o dávkovaní. A s vit C pozor, ak su obličkové ochorenia.
No a ešte, ak už budú chrasticky a pomaly opadavat ,dieťa sa môže kúpať aj 15-20min.
Este,ak by náhodou mal kiahne aj v ocku,treba podávať kvapky Ocu flash.

erika7779
17. okt 2020

Mozu byt toto kiahne??mali to ma 4 dni..miestami..ma az pluzgiere..niekede uz hrasty od skrabania.
Nakviac to ma na chrbate a bruchu..Dakujem za radi

miskaradko
17. okt 2020

@erika7779 vyzera to ako kiahne. Len nech si to neskriabe,ostanu jazvy. Pozor hlavne na tvari...