Sú tu mamičky, ktorých chlapci majú svalovú dystrofiu?

marcy1980
4. feb 2012

Milé mamičky, ani v najhoršom sne by ma nenapadlo, že môj zlatý chlapček bude mať takéto závažné genetické ochorenie. Celý deň som preplakala, stále tomu nemôžem uveriť prečo práve my. Ak sú tu mamičky s podobným osudom, prosím ozvite sa. Snažím sa kvôli malému byť silná ale nedokážem sa s tým zmieriť.

juliagregor
4. feb 2012

ahoj, joj to ma velmi mrzi a mate to uz potrvdene? poslem IP

marcy1980
autor
4. feb 2012

zatiaľ máme len výsledky krvi kde je veľmi zvýšená hranica CK-myslím že sú to svalové enzými, boli sme včera u neurológa, sme objednaný na genetické vyšetrenie do TN a na EMG vyšetrenie do BA. potom už budeme vedieť ale neurológ nám povedal, že sa to asi potvrdí.

juliagregor
4. feb 2012

este sa urcite ozvem a budu to aj lepsie spravy, nie vsetko sa potvrdi aj ked je podozrenie...

jankabambulka
7. feb 2012

musíš veriť a byť silná - ver , že viem o čom píše 😔 ,

marcy1980
autor
7. feb 2012

snažím sa, je to moje šikovné zlatíčko, ešte nemáme žiadne konkrétne výsledky ale neurológ to povedal ako hotovú vec tak teraz môžeme iba čakať.

siu3333
7. feb 2012

@marcy1980 ahoj je mi to luto,a ako na to prisli podla krvicky?lebo som pozrela fotecky a je strasne zlaty,,drim palce,mali ste aj nejake priznaky a s coho to ma,,

marcy1980
autor
7. feb 2012

@siu3333 ahoj, ďakujem za povzbudenie. robili nám podrobný rozbor krvi. malý sa stále nevie sám postaviť ani čupnúť si nevie sám, tak som to hovorila doktorovi na dvojročnej prehliadke. ak sa to potvrdí po všetkých vyšetreniach tak je to vraj genetické ochorenie 😔

siu3333
7. feb 2012

@marcy1980 boze to mi je luto,,a uz je to 100%

marcy1980
autor
7. feb 2012

@siu3333 nie je to na 100%, stále dúfam a verím, že to nebude tá hrozná dystrofia 😔 teraz musíme len absolvovať odborné vyšetrenia a čakať

siu3333
7. feb 2012

@marcy1980 strasne vam drzim palce aby vsetko bolo ok,,ja mam tiez deti a viem si predstavit ako sa citis,,drzte sa,,a daj vediet ako ste dopadli,,kedy to asi budete vediet,,

marcy1980
autor
7. feb 2012

@siu3333 ďakujem, určite dám vedieť, netuším ale koľko budú trvať výsledky testov

majag
12. mar 2012

dobry den. som mama 4-rocneho chlapceka a ma svalovu dystrofiu typu Duchenne. tiez sme z toho velmi nestastni. isla som s nim k neurologicke, lebo sa mi zdal lenivy a dost padal. cakala som, ze mi povie, ze je lenivy a bude vsetko ok, ale ja som citila, ze nieco nie je v poriadku. emg vysetrenie je zbytocne, lebo je bolestive a nebude spolupracovat a aj tak vam to potvrdia az geneticke testy. sme z toho znicení cela rodina. je strasne zivy a usmievavy, vacsinou len vystraja. asi pol roka som to brala, ze co bude bude, ale je to hrozny pocit. musite ist na krvne testy a vysetria CK a pecenove testy. dufam, ze sa to nepotvrdi, drzim palce. ak by ano mozeme si popisat, ked uz budeme mat ten podobny smutny osud. drzim palce

marcy1980
autor
12. mar 2012

dobrý deň, ďakujem že ste mi napísali už som ani nedúfala, že sa niekto ozve. náš Maťko nepadá až tak často a tiež som si myslela, že je len lenivý. a keď nám neurológ povedal, že o čo sa jedná tak som to nemohla rozdýchať, celý deň som preplakala. na emg nám tiež povedal neurológ že asi to bude tá dystrofia. a teraz len čakáme na genetiku, boli sme tam pred mesiacom. stále verím a dúfam a každý deň čakám, kedy mi zazvoní telefón z trenčianskej genetiky. toto čakanie je strašné a neviem, ako zvládnem ak sa tá diagnóza potvrdí.

pia22
14. mar 2012

@marcy1980
@majag ja som mala v práci /som pedagóg/ chlapčeka s Duchenovou dystrofiu, mala som ho 3 roky, potom som išla na materskú. Držím vám strašne strašne moc palce.

majag
19. mar 2012

@pia22 dakujeme velmi pekne. sme len na zaciatku, tak sa snazime uzivat si kazdy chvilku kym bude horsie. dakujem za podporu.....

majag
19. mar 2012

@marcy1980 drzim vam velmi palce, aby to nebola tato choroba. dajte vediet ako ste dopadli.....

majag
19. mar 2012

@pia22 to nebolo pre mna, prepacte....

marcy1980
autor
19. mar 2012

tak zajtra ráno máme prísť na genetiku pre správu, dnes mi volala sestrička ale do telefónu mi nechcela nič povedať, že to musí pani doktorka. nech to dopadne akokoľvek, som šťastná že mám takého krásneho a šikovného synčeka a strašne moc ho aj s ocinkom ľúbime....zajtra napíšem ako sme dopadli, držte všetci palce

majag
20. mar 2012

@marcy1980 VIEM PRESNE AKO SA CITITE. JE TO HROZNY POCIT TO CAKANIE. DUFAM, ZE VYSLEDKY BUDU DOBRE A BUDETE ZDRAVI. JE MI DO PLACU, KED VIEM AKO MUSIA DETICKY TRPIET. MOJ CHLAPEC JE ZATIAL V POHODE, LEBO NEVIE NIC A JE STASTNY. DUFAM, ZE TO BUDE ESTE DLHO. PRAJEM VAM ABY STE NEZAZIVALI TAKE POCITY AKO MY. .......

marcy1980
autor
20. mar 2012

Výsledky z genetiky nepotvrdili ani nevylúčili svalovú dystrofiu, čaká nás bolestivé odoberanie vzorky svalu na biopsiu až v Brne. Zasa bolesť, plač a nekonečné čakanie na výsledky....

mariankach
21. mar 2012

@marcy1980 prajem Ti vela sil a snad sa choroba nepotvrdi. Mam dvojmescnu dcerku a ani si neviem predstavit, ze by jej nieco mohlo byt. Drzte sa 😔 .

marcy1980
autor
21. mar 2012

@mariankach ďakujeme pekne za povzbudenie, naše detičky sú to najcennejšie čo máme a stále dúfame, že to nebude až také zlé

mariankach
22. mar 2012

@marcy1980 ja velmi dufam tiez, sice mam len takeho maleho dobka zatial, ale neviem si to veru predstavit uz teraz ze by sa jej cosi stalo.

lubina2
23. mar 2012

Ahoj marcy1980, drzim vam palceky nech vsetko dopadne najlepsie ako sa da. drzte sa a budte silny.

marcy1980
autor
29. mar 2012

@lubina2 dakujeme za povzbudenie a podporu, zajtra nas caka znova cesta do BA a dozvieme sa, kedy pojdeme na svalovu biopsiu a co nas caka.

lubina2
29. mar 2012

Silno veľmi vam drzim prsteky, nech vas trapia co najmenej. DRZTE SA

marcy1980
autor
28. jún 2012

Tri mesiace ubehli a stale cakame na termin na svalovu biopsiu do Brna. No proste hroza, taketo zavazne podozrenie na chorobu a neostala nic ine len cakat. Je to smutne v tom nasom zdravotnictve ze musime tak dlho cakat a na Slovensku nie su schopny takyto zakrok spravit. ☹

sweetsuzi
28. jún 2012

@marcy1980 Moja sestra ma syna so svalovou dystrofiou - v decembri mal 15 rokov, zacalo to tak vo veku 2 rokov, ked mal problem s chodzou, stale naslapoval na spicky a podobne, tiez trvalo vyse roka kym sa diagnoza potvrdila. U neho to nie je geneticka forma, ale uplne nahodna genova mutacia, povedali ze jedno dieta z miliona ma bez akychkolvek pricin takuto diagnozu ☹ ☹
Dnes je uz na voziku (priblizne od 9 rokov, co je velmi vysoky vek u nich, vacsinou su skor imobilni), chodi do 9. rocnika, ma osobneho asistenta. Vyzaduje samozrejme 24h asistenciu, ale je to jeden mudry chalan a kazdy den myslim na to, ako moze na svete taka hroza ako tato choroba existovat.
Drzim palce, aby sa vam podozrenie nepotvrdilo, nepriala by som to nikomu a prepac, lebo som ta zrejme velmi nepodporila 😒

marcy1980
autor
28. jún 2012

@sweetsuzi ďakujem pekne za každú podporu, veľa som si už o dystrofii čítala a viem, aké sú prognózy do budúcna pre takéto detičky. Náš Maťko je tiež veľmi šikovný a múdry, nech to dopadne akokoľvek, ľúbime ho nadovšetko a budeme bojovať. Ďakujem všetkým mamičkám a určite držte palce.

nell201
19. okt 2012

@marcy1980 ahoj....mojmu synovy pri predoperacnom odbere krvi zistili svalovu dystrofiu....par dni pred vianocami minuleho roku........mam dve zdrave dcery,aoznamenie ,ze cakame do tretice syna,bolo ako blesk z jasneho neba.....uprimne sme to necakali,a tak nasa radost bola obrovska.....po dvoch rokoch stastia,takato rana....preplakala som dva mesiace,vianoce o nicom....nebola som schopna nic robit,ani upratovat ani ziadne domace prace robit....prinutila som sa iba k nevyhnutnym cinnostiam....do teraz sa z toho spamatam,ale zivot ide dalej.....maly je ukecany a sikovny,ale uz sa ta choroba na nom prejavuje....po roku cakania na gen.testy nam v septembri diagnozu potvrdili.....vraj dedicne......nikdy sme sa s tym v nasej rodine nestretli a to mam dvoch bratov a kopec bratrancov.......uz sa nepozeram do buducna,uz nemozem.....musim zit teraz pre svojho syna a vnimat ho tak ako je teraz,az to bude "ine" aj tak to bude nase sikovna zlatko