Svetlý fliačik pri pupku. Je to Vitiligo?

nikollette
9. júl 2009

Baby malemu som si vsimla pri pupku asi 2cm, flaičik svetlejsí ako jeho pokožka. Môže to byť vitiligo? 😒
A je možné že by sa mu to zhoršovalo, či rozširovalo, či je možné že ostane len jeden fliacik na malo viditelnom mieste? Možno to ani nemá to, ale predsa sa pýtam 😉

missymici
9. júl 2009

ahoj,...co je to vitiligo? POkud se ti to nezda,tak skakni urcite k Dr.,budes mit jistou.

shaula
9. júl 2009

Nikollette, neplaš, vitiligo je dost vzácné, má ho 1 - 4 % populace, takže je malá pravděpodobnost, že by to bylo ono. Ale pro jistotu zajdi na kožní, tam by ti to měli říct s jistotou.

Missymici - a já myslela, že vitiligo díky Michaelu Jacksonovi zná každý🙂

missymici
9. júl 2009

shaula.... 😉 fakt to slysim poprve

shaula
9. júl 2009

Aha, teď mi došlo, že jsem ti vlastně nenapsala, co to je🙂 Je to kožní onemocnění, které se projevuje ztrátou pigmentu, takže na kůži jsou různě velké bílé skvrny. Viz např. tady: http://www.ordinace.cz/clanek/vitiligo/

missymici
9. júl 2009

aha,dik za info, to uz vim co je.
TAk Nikollette drzim pesti at to mate v poho,ale radeji bych fakt sla k dr.

marusch.mat
10. júl 2009

Nikollette, možné to je. Pokud ho má už od narození, tak se bude zvětšovat jen růstem těla, ale rozšiřovat by se neměl. Tedy nevím, jestli mě chápeš, prostě jak roste tělo roste i skvrnka, ale ve finále bude porkývat stejné % kůže u dospělého stejně jako když byl dítko. Já mám vitiligo na zádech na prsu a na pravém kotníku na noze.
Starší dcerka mám vejčitý flíček nad pravým bokem ( také ho má od narození). Manžel má tu horší variantu, že se mu ty ložiska postupně zvětšují.
Jestli chceš zajdi si s maličkým na kožní, poradí ti jak o to pečovat. 😉

noricka
10. júl 2009

nikollette,aj my máme podobný fliačik na pravej strane hrudnička,tiež cca 2 cm,už som tu rozoberala s babami v inej teme.U neho som si to všimla ked mal 2 mesiace,z ničoho nič sa mu to objavilo,ukazovala som to pediatričke a že to budeme sledovat.Zatial žiadna zmena,stale je to rovnake a nikde inde to zatial nemá.Ku kožnej nás neposlala a ani neviem či sa tomu dá nejako predíst alebo sa o to nejako špeciálne starat,to by ma ale zaujímalo..

marusch.mat
10. júl 2009

Noricko , předcházet se tomu nedá, a tím staráním , chce to hlavně to místo víc natírat krémem na opalování, protože tam není pigment snáz se to místo spálí. Já třeba protože mám ten flek na zádech hodně velkej, tak to místo jsem musela mazat třeba 50 faktorem a zbytek třicítkou.

nikollette
autor
10. júl 2009

No on to nemá take uplne biele ako je to vitiligo, len troska svetlejsie ako jeho pokozka..
co by tym kozna vyriesila??? Nic.. ved to nie je liečitelná choroba, ak by to aj bolo to..

retaux
10. júl 2009

Čím je pokožka menej opálená, tým je vitiligo menej vidieť. Ja mám 4 kruhy na chrbte a mne sa to objavilo prvýkrát až v puberte. A keď nie som opálená, tak to tak nie je vidieť.

nikollette
autor
10. júl 2009

Mne by nevadilo, keby to aj bolo to, keby ostalo jedno, take male ake ma, a na tak neviditelnom mieste..
ja sa skor bojím formy, co som videla na par ludoch co to maju po celych rukách či nebodaj tvári 😒 ☹

andyalukasek2008
10. júl 2009

Moje máma má vitiligo rozšířené po celém těle a poměrně hodně. Já mám odmalička pouze jednu skvrnu, která rostla vzadu na pravém rameni zároveň se mnou, nyní má cca 6cm na délku, žádná hrůza. Jinde skvrny nemám, a ségra vůbec. Vitiligo to být může, zašla bych na kožní.

nikollette
autor
10. júl 2009

A čo by kožná pomohla????????????

marusch.mat
10. júl 2009

Kožní lékař může stanovit, zda se opravdu jedná o to vitiligo. Pak může sledovat jak se dál rozvyjí. Jsou i nějaké mastičky, nebo i léčba, která může zmírňit příznaky, ale vše záleží na druhu vitiliga.

ikke
3. sep 2009

vlas01 • Dnes o 16:38
Malému broučkovi se mezi lopatkami objevil bílý flek jako špendlíková hlavička a nyní už je jako hrášek, stále to roste. Prý vitiligo - neléčitelné.
Poraďte co s tím?

nevesta • 1d, 20tt • Dnes o 16:48
Pozri tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

renka9
3. sep 2009

shaula...mne sa nezda, ze vitiligo je vzacna choroba...v mojom okoli ho ma velmi vela ludi 😒 ...vratane MM ☹

vlas01
31. okt 2009

Ohledně VITILIGA, poslední výzkumy prokázaly, že vitiligo je další z řady „kyselých nemocí“ (způsobuje to peroxid vodíku – H2O2, který vzniká z tzv. "volných radikálů") a díky tomu se objevila možnost jednoduše a levně testovat stav organizmu postiženého vitiligem. A pak dobře pomoci.
O zaslání testu si můžete napsat na : vitilhelp@gmail.com

soanpe
31. okt 2009

nikollette, promin, ale musím se zeptat, proč si téma založila,když se zlobíš při kažém doporučení ke kožnímu 😅

mmmk
31. okt 2009

Nikolette, prestan se prosim vztekat a podivej se i do tohoto tematu, je tam popsano neco podobneho.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

berenika39
1. nov 2009

Nikolette, přeci si nemyslíš, že na diskusi ti někdo řekne, co to malý má za flíček. Bud zajdi k lékaři, nebo počkej, co to bude dělat. neboj, každá tupka nemusí být hned nemoc. 😉 😉

daisy1
1. nov 2009

skoro mam pocit, ze nikollete ma vetsi duveru v nas konikarky nez k lekari 😉

berenika39
1. nov 2009

to potěší 😉 😉 , ale když tady někdo napíše "to nic není"a ono to bude vyžadovat lékařskou péči, co potom?

Témata o nemocech jsou ošemetný, prostě nejdřív pan doktor a pak ostatní rady maminek 😉 😉 😉

daisy1
1. nov 2009

to jo, já bych zdravotní stav taky na prvním místě řešila s lékařem

nadad
1. nov 2009

nikolette- můj malý má taky jeden asi 2-3 cm flíček na hrudníčku. Všimla jsem si toho, když jsme byli v červnu u moře- zbytek těla se postupně trošku opálil ( i přes faktor 50) a tenhle kousek mu zůstal světlý. Můj děda měl taky světlý flíček na hrudníku a postupně s věkem se trochu zvětšoval. Jinde se to malému zatím neobjevilo. Ukazovala jsem to naší dr, říkala, že pokud se nebude zvětšovat, tak se nic neděje, pokud by se začal zvětšovat nebo by se objevil i jinde na těle, máme jít na kožní. Zatím se nic neděje, myslím, že to bude asi po dědovi🙂 Taky jsem se ze začátku lekla, ale vitilligo je opravdu hodně vzácné onemocnění. 😉

joplin
1. nov 2009

Zdravím Vás, já bych řekla, že vitiligo se projevuje v předškolním věku...můj otec ho má a říkal, že se mu poprvé objevilo na zápěstí někdy v 6-ti........teď ho má na kolenech a loktech .........celkově se vitiligo objevuje většinou na kloubech...tak si myslím, že v tak ranném věku to bude asi něco jiného......

vera_vila
1. jan 2013

Obnovuji téma... Máme podobný problém, světlá skvrna u pupíku velká asi 2cm, objevila se najednou z ničeho nic v 7mi týdnech. Byla jsem u dr., jestli to nemůže být třeba exem, ale říkala, že to fakt vypadá jako vitiligo, ale že u tak malých miminek je to hodně vyjímečné, že spíš se s tím setkává u puberťáků, že u miminka se s tím ještě nesetkala... každopádně prý máme sledovat, hodně promazávat, kontrolovat, jestli se neobjeví skvrna ještě někde a pak napíše doporučení na kožní, že s tím ty děcka chodí pak do nemocnice na UV lampu, ale že to prý stejně většinou nemá žádný výsledek... Tak čekáme, sledujeme a uvidíme, co pak řekne kožní... Má to ještě něčí dítko-miminko?

anicka.be
15. apr 2014

@nikollette Ahoj, prosim Ta mozes napisat ako sa fliacik po rokoch vyvinul alebo zmizol? Ci si sa dozvedela nejake informacie.... dakujem .-)

jabadaba
15. apr 2014

@nikollette ako je maly stary? Moze to byt tzv. reverzne znamienko. T.j. bez pigmentu, na rozdiel od klasika pigmentovych znamienok. Moj syn ma v kolennej jamke biely flak, plasila som a utekala s nim k lekarke. Vsimla som si to ked mal cca tri styri mesiace. Podla koznej vitiligo byva zrkadlovo na oboch stranach tela, ked uz teda zacne. Za dalsie, u tak malych deticiek to ani nezacina, vitiligo sa vraj objavuje az v neskorsom veku. U nas je to tak, ze ziaden iny flak nepribudol, ln ten povodny sa samozrejm rastom trochu natahuje a zda sa mi, ze rokmi akoby naberal pigmen a tmavne. Uz nie je ten rozdiel tak vyrazny ako na zaciatku.

ete
21. okt 2015

Je este niekto v tejto teme'? moj maly ma taky flak na bedre ako malinkemu som to nasla bola to len taka skvrnka a neriesila som to. teraz ma maly 4 roky a ten fliacik sa zvedsil samozrejme ze koli tomu ze maly narastol. ale co ma znepokojilo je to ze pocas dovoelnky sa mu spravili dalsie flaky malinke na lopatke a na jednej ruke. pojdeme ku koznej. len kim pride termin objednania ma napadlo ako ste tu baby dopadli.

lucintus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz