Test CRP. Dá sa na výsledky spoľahnúť?

arabeska
15. feb 2008

ahojte,
mate s tym testom niekto skusenosti?da sa na jeho vysledky 100percentne spolahnut?
ak tu uz tato tema je ospravedlnujem sa ale nenasla som ju 😉

tigri
15. feb 2008

pokial viem, je to z krvi a informuje to o zacinajucom, prebiehajucom alebo uz konciacom zapale...kamoskinej dcerke takto velmi rychlo diagnostikovali zacinajuci zapal stredneho ucha, aj ked este vobec nemala typicke priznaky, bola len trochu viac spava a umrncana....

arabeska
autor
15. feb 2008

tigri,jasne to viem,nam ho robili dnes a netreba nam atb z coho mam obrovsku radost alena druhej strane sa bojim ci sa da nan uplne spolahnut...

lusil2005
15. feb 2008

arabes stale ste chori? 😲

ivush
15. feb 2008

Ar, je to normálne bežné krvné vyšetrenie, tak prečo by si mu nemohla dôverovať ? veď to potom môžeš spochybňovať všetky výsledky, ktoré ti prídu z labaku či už krv, moč, ....samozrejme, že keď má nízku hodnotu CRPčka tak zápal nemá... 😵

arabeska
autor
15. feb 2008

lusil,no hej stale sa nam to taha ☹
iv,jasne velmis a tesim ze atb netreba ale doktor ho najskor vysetroval ze v nom xrci a tak a vravel ze to nevyzera dobre a potom nam pristroj ukazal ze atb netreba tak preto som z toho debil a nepoznam nikoho komu by to uz robili tak preto sa pytam 😉 😉

ivush
15. feb 2008

Ar, trošku odbočím od témy, ale neuvažovala si, že Dávidkovi teraz keď začína opäť so škôlkou posilníš imunitu nejakým šepciálnym vyváženým vitamínovým komplexom určeným pre deti jeho veku ? viem o čomsi takom, tak len preto sa pýtam.... 😵

mikca
15. feb 2008

arabes určitě tomu věř je to spolehlivej test na prokázaání zánětu v těle...pokud nejsou potřeba ATB žtak je to jen na hranici a tělíčko si s tím usí poradit samo...holt doktorr tam ślyšel že je totřeba průduškáchale ještě tam není zánět....a vidíš nebýt tohoto vyšetření tak mudr by mu už ATB určo nasadil, když byl poslechově špatnej...takže super že měl k dispizici toto vyš ne?? 🙂

garfieldmail1
9. máj 2011

ahojte 🙂
Dnes mne dr poprvé poslala se synem na crp, jdeme zítra. Naše dr měla zástup a ta, co tam byla, říkala, že se bere krev z ruky, tedy ze žíly. Já myslela, že se crp dělá z prstu? Nebo záleží, kdo to provádí, jaký tam mají postup...? Nevíte, jak to je? Díky 😉

garfieldmail1
9. máj 2011

Jo a syn má 4 roky, ale vyhledala jsem si tohle téma a až teď zjistila, že to je u kojenců... 😅

vojtisek2007
9. máj 2011

@garfieldmail1 ahoj, nám na CRP brali asi už 3x a pokaždý z kapičky krve z prstíku (u naší dětský v ordinaci) ....ale třeba ségra když byla s malou v nemocnici tak jim brali krev na CRP normálně ze hřbetu ručky - po "umrtvení" náplastí....

babulina
9. máj 2011

ja v crp nemam uz velku doveru, dvakrat sa nam stalo ze vysledok crp nesedel s normalnym krvnym obrazom, a lekara mala poznamku ze nie sme jedini ktorym to nesedi 😒

eloana
12. máj 2011

je to orientacni test, ale nam dr. rikala, ze se stalo, ze pri meningitide ukazoval normalni hodnotu,ale to pry je ojedinele. Nam delali crp asi 5x - pro nas to je jedina sance jak odhalit u dcery anginu....ma nespecificke priznaky a vsichni nam tvrdi, ze to angina neni a vzdy byla.....

adelka21
30. jan 2012

@arabeska pokud se dela jen crp, tak se dělá z prstu, pokud je žádán i další rozbor, tak se bere ze žíly, určení vyššího crp je jedna věc, ale určení, proč je crp vyšši, tedy kde je zanet je už věc další 😒

hanelka1
16. mar 2014

@arabeska mojej malej davam prevazne vzdy urobit CRPaby nemusela brat atb ked ich netreba. ma 3 roky a samozrejme byva tak 4-5 x do roka chora rsp. nachladnuta, zatial sa to vzdy potvrdilo tak ako malo. ked nemala zapal tak jej to preslo same. myslim ,ze je to spolahliva metoda. ale ak vystupy teplota opakovane cize najprv mala, potom jej klesla na 1-2 dni a potom zase vystupla,alebo ma zvysenu teplotu stale-tzv. subfebrilie, treba ist zase k Mudr. znamena to, ze imunita virus nezvladla tak ako bolo treba a preslo to do superinfekcie-bakterialnej a na to uz atb. treba. ale myslim, ze to sa zase tak casto nestava.napr. u nas to este tak nikdy nebolo.

arabeska
autor
16. mar 2014

@hanelka1 temu som zalozila v roku 2008,vtedy nebolo bezne ze mal lekar rpistroj na meranie crp priamo v ambulancii,aj ten nas to mal ako novinku,preto som sa pytala ze co je to vlastne zac,odvtedy ho vyuzivame pravidelne a decka atb mali kazdy iba raz(okrem najmladsieho) cize som velmi rada ze nas pediater ma toto priamo v ambulancii,ale dakujem za reakciu 🙂

hanelka1
16. mar 2014

@arabeska jaaaj prepac som si nevsimla datum, to sa mi stava, 😀