Tourettov syndróm. Je tu niekto s touto chorobou?

Chcem sa opytat, ci sa niekto s tymto syndromom stretol, ci uz v rodine, alebo u znamych
ako mu to diagnostikovali, ci uziva nejake lieky, ci mu aj pomahaju, alebo aspon, ci zmiernuju prejavy tejto choroby
Strana
z2
Dole
PredošláStrana
z2
Ďalšia
felicitas1
15. nov 2016
Moj syn ma 11 a nedavno sme prehupli z tikovej poruchy do TS. Lieky bohuzial toleruje velmi zle, brali sme asi 2 mesiace rispen 1...tiky sa moc nezlepsili a zacal mi lieky odmietat, ma z nich depresie a strach...tak sme vysadili. Rada si s vami vymenim skusenosti . Je hrozne vediet ze im vlastne nedokazeme pomoct.
felicitas1
8. dec 2016
Dobry den, ja mam syna s tourettom, ma 11 rokov.
annasak
9. dec 2016
Moj syn má už 15 rokov.Najhoršie to bolo v začiatkoch,ked mu bez riadneho odborneho vyšetrenia nasadili strateru.Utiahol sa,prestal jesť,mal depresie,stale pre vsetko plakal a nechcel chodit von.Zmenila som doktora,vysadila som strateru.Moc som si teda nepomohla,lebo novy Mudr.usudil ,že je v hroznom stave a daval mu dalsie lieky a potom dalsie a dalsie...Chlapec to mal ťažké,no ja ešte ťažšie.Boli to infarktové stavy,veľa toho porozbíjal v zlosti,zahadzoval jedlo po izbe,ocikával pračku a všetko čo bolo v kúpelke.Teraz už má 15 rokov,je to oniečo lepšie,je predsa už tínedžer,veľa o seba dbá a má aj väčšiu silu.Keď mu v niečom nevyhoviem,tak ma udrie.Neviem ako to bude ďalej,či ho dať niekam na iternát,musím si to premyslieť.
denisocka
14. sep 2017
https://www.facebook.com/groups/1731689173800989/ az by niekto mal zaujem , tak na fb som vytvorila uzavretu skupinu ohladne Tourettu 😉
Strana
z2
PredošláStrana
z2
Ďalšia